K-report
 

Archiv diskuse Doprava v Moravskoslezském kraji do 21. 12. 2011  

Diskuse K-report » Archiv 2011 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v Moravskoslezském kraji » Archiv diskuse Doprava v Moravskoslezském kraji do 21. 12. 2011 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Banan151
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 6-2009

Odesláno Pátek, 02. prosince 2011 - 15:01:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V TESCO ani v GLOBUS busu jsem nikdy hlášení neslyšel, takže dost pochybuji.
http://www.youtube.com/user/pantograf460023024
Mhdhavirov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 7-2011
Odesláno Pátek, 02. prosince 2011 - 15:24:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejsem odborník ale myslím si že u GLOBUS a TESCO busu hlášení nepůjde. Protože u normální linky na Mijole svítí směr jízdy, cena jízdenky atd. ale u GLOBUS a TESCO busu svítí stále hlavní nabídka.
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 530
Registrován: 4-2006

Odesláno Pátek, 02. prosince 2011 - 19:14:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MhdHavirov: Presne tak to je.
Banan151: Mozna jsem se spatne vyjadril Měl jsem na mysli dva vozy s polepy Tesco (aspoň částečně pro doprava zdarma).
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Foto-Galerie vozů 3ČSAD
Mhdhavirov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 7-2011
Odesláno Pátek, 02. prosince 2011 - 21:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČSAD Havířov mírně zdraží jízdné.
mhdhavirov.mypage.cz
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8926
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 13:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Karviné by se v MHD zdražovat nemělo. Ale stejně, 14 Kč pro mě není cena, která by mě k využívání MHD motivovala. Letos od ledna sem služeb MHD využil 3× (jenom v zimě), v pohodě si vystačím s těmito prostředky: kolo, auto, pěšo nebo taxík (ve více lidech).
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 531
Registrován: 4-2006

Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 16:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield: 14 Kč je jednotlivá jízdenka za hotové u řidiče ne? Z karty je dle mého levnější a měsíčník výjde ještě výhodněji. Raději ať jsou motivováni pravidelní cestující než nárazoví.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Foto-Galerie vozů 3ČSAD
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1363
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 17:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raději ať jsou motivováni pravidelní cestující než nárazoví.
Pokud nebudeme motivovat nepravidelné cestující, tak se z nich pravidelní nestanou. 14 Kč není cena, za kterou bych byl ochoten jet MHD.
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8927
Registrován: 10-2004

Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 17:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michalosp:
Ano, v hotovosti u řidiče. Z karty to vyjde 9 Kč. Kartu sem míval, ale loni se mi rozlomila (přesně v místě čipu), takže sem ji akorát tak mohl vyhodit. Nová karta stojí 180 Kč (pokud se nepletu), čili návratnost je po 36 jízdách. Nejezdím pravidelně, ale spíše nárazově (za přítelkyní, do hospody, na bazén apod.) a ještě ke všemu jenom od podzimu do jara, takže měsíčník by se mi nevyplatil určitě, u karty těžko říct, ale 36 jízd je u mě záležitost min. na 2 nebo 3 roky. A jelikož se pořád mluví o celokrajské čipové kartě platící u všech dopravců, tak nechcu teď zbytečně investovat do karty ČSAD, která u jiných společností neplatí.

jan Širc:
14 Kč není cena, za kterou bych byl ochoten jet MHD.
No jak kde, ve velkých městech s kvalitní a dobře fungující MHD s tím problém nemám, ale Karviná určitě není tento případ.

(Příspěvek byl editován uživatelem Garfield.)
Mhdhavirov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 20:09:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zrovna na tohle jsem se chtěl zeptat. Viz. odkaz

Fotky bohužel nemám, jelikož jsem byl mimo Havířov.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mhdhavirov.)
mhdhavirov.mypage.cz
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1364
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 03. prosince 2011 - 20:56:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield: Tak tak, v Bernu jsem byl ochoten zaplatit 4 CHF, v Karviné 14 Kč ne.
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 02:00:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dne 30.11.2011 byly vyřazeny Karosy B732 na zemní plyn KIA 35-60 a KIA 52-62. Odjely na Slovensko, kde byly odprodány
http://autobusy-karvina.webgarden.cz
Web o Karvinské dopravě.Fotky,videa,informace atd..

Karosa B932.1676 - KIA 81-53. Na ty časy nezapomenu :-) . Bude nám chybět
Bpee
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 19:32:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím, nevíte někdo, jaké busy jezdí na lince ČSAD Vsetín Jeseník-Valašské Meziříčí (linka 940058 spoj 14)?
Dávám to do této diskuze, neboť většina trasy vede přes MS kraj.
Axer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3415
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 20:04:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bprr: Střídají se tam Sor LH12 a Crossway 12
30.8.2005 - 30.8.2011... 6 let mého působení na K-Reportu

Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8929
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 22:29:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobusák boural na červenou a pod vlivem
Dechová zkouška u devětapadesátiletého řidiče prokázala 0,17 promile alkoholu
Neplatí náhodou to, že pokud někdo nadýchá do 0,24, není to prokazatelné kvůli toleranci měřícího přístroje a nevím čeho ještě? Tady to ale nic nemění na tom, že nehodu stejně zavinil. Bohužel docela častý jev u šoférů 3ČSAD, jízda na červenou...
Piotrek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 7-2008
Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 22:39:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield: Tento řidič by stejně asi časem skončil, měl problémy s brzkými odjezdy ze zastávek a ani jeho způsob jízdy nebyl úplně klidný (což vysvětluje i tu červenou...)...
Robinx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 04. prosince 2011 - 23:24:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S brzkými odjezdy ze zastávek má myslím problém více řidičů :-) Zejména vzpomínám na linku č. 418, kde krom jednoho řidiče byl autobus na konečně Město žel. stanice vždy tak o tři, někdy dokonce i o pět minut dřív. Ten jízdní řád je nastavený docela dobře pro podmínky v zimě, v létě to není to pravé ořechové...

No, trochu jsem odbočil od tématu :-)
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 06:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RobinX: Vidíš jezdili dříve a znáš důvod, protože se neřeší týdenní jízdní řády vs.víkendové, přes zimu a mimo zimní období a podobně. Prostě celý rok stejně. Přitom mít jiné časy v týdnu a přes víkend je docela běžná záležitost ve většině měst. Dokonce i úpravy pro linky zajíždějící do některých končin světa jsem už viděl úpravy jízdní doby v případě zimního období.

Piotrek: Nemístný komentář. Pravděpodobně by skončil, protože si sbíral jako včelička na med, ale kdyby skončil dříve bylo by to pro něj lepší. Jeho způsob jízdy určitě nevysvětluje jízdu na červenou tak jak se to stalo. Je to člověk a má svůj věk a prostě tohle se stane. Škoda jen toho, i když nízkého, alkoholu, který tu situaci značně znepříjemnil. Osobně ti vysvětlíme více, ale těmhle verdiktům bych se asi vyhnul být tebou.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Foto-Galerie vozů 3ČSAD
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 533
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 06:38:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield: Jak už si se zmiňoval autobusem jezdíš málo a uznávám v minulém tématu si měl spíše pravdu, abych si vyzkoušel jestli by mě autobus vyhovoval nekoupím si kartu nebo měsíčník, ale jednotlivé jízdné, a když stojí 14 Kč určitě mě to nemotivuje. I tak jestli volit mezi podporou dlouhodobých nebo krátkodobých jízdenek tak určitě dlouhoudobých.

Ale původní záměr textu: Ano jízda na červenou řidičů autobusů je poměrně častá a to především pro cestující v zadní části vozu a nebo na přechodě. No jo ono hold vůz má okolo 10-12 metrů (kloubák ještě více) a svět na začátku vozu je jiný než na konci. Autobus má okolo 12 tun a hold na místě nezastaví - tedy zastaví rychle, ale s cestujícími jako mouchy na předním skle.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Foto-Galerie vozů 3ČSAD
Piotrek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 7-2008
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 13:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michalosp: Možná jsi trochu nepochopil kontext textu... Nemyslel jsem to nijak zle a stane se, neříkám, víš, že vždycky říkam, že řidiči nemají lehkou práci a většinou se jich zastávám, jsou to jenom lidé :-)... A alkohol prostě hrozná smůla, zbytečně je z toho teď aféra... Ale znáš to, tak dlouho se chodí se džbánem....

Garfield: Asi to není nic příjemného, ale vzhledem k nastaveným jízdním řádům bývá řidič mnohdy pod tlakem nervozních cestujících a samotného jízdního řádu, nebo dokonce oběhů... Takže by se to asi stávat nemělo, ale zkuste si jezdit s autobusem, kor v ČSAD Havířov :D
Mhdhavirov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 17:22:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Prodeji jsou již jízdní řády ČSAD Havířov. Cena 30,-
mhdhavirov.mypage.cz
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8933
Registrován: 10-2004

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michalosp, Piotrek:
Ano jízda na červenou řidičů autobusů je poměrně častá a to především pro cestující v zadní části vozu a nebo na přechodě. No jo ono hold vůz má okolo 10-12 metrů (kloubák ještě více) a svět na začátku vozu je jiný než na konci.
Tuhle variantu teď vůbec nemyslím, tohle se logicky děje a je to naprosto pochopitelné.
Stejně tak mi je jasné, že když to padne těsně před autobusem, tak nezastaví, ale hodně častý nešvar (nejenom u profesionálních řidičů, ale prakticky u všech) je ten, že na semaforu padne červená, ale to nevadí, on se klidně prořítí přes křižovatku i několik sekund po tom. I v situacích, kdy by zastavil i plným autobusem / kamionem / nevím čím. A u profesionálních řidičů mi tohle přijde hodně neprofesionální, kór mám-li za sebou planý autobus.
Michalosp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 534
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 05. prosince 2011 - 19:30:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Garfield: Uznávám na červenou se jezdit nemá, ale pro rozjetý autobus / kamión je doopravdy několik sekund (do pěti) při padesátce málo pro zastavení plus reakční doba řidiče. Řidiče automobilů bych střílel, ale u toho autobusu - to by znamenalo zastavovat už na červenou, chtělo by to, co je na západ od nás běžné - blikající zelená a nebo jako v bulharsku (možná i jinde) časomíra pro jednotlivé etapy.
Když jeden hlupák hodí do moře kámen, ani sto moudrých ho nevytáhne.

Foto-Galerie vozů 3ČSAD
Mhdhavirov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 07. prosince 2011 - 22:22:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mobilní jízdní řády platné od 11.12.2011 jsou již ke stažení na mhdvmobilu.cz
mhdhavirov.mypage.cz
Radek558
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 8-2011

Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 20:43:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat, budou se muset příští rok vyřizovat nové karty na MHD zdarma ve Frýdku-Místku? Děkuji za odpověď.
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1366
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 08. prosince 2011 - 21:57:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ne. Stačí s tou kartou pouze přijít na AN a koupit si nový roční kupon za 1 Kč. Nebude se ani znovu ověřovat bezdlužnost.
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1367
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 10:29:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si pročetl onen slavný plán dopravní obslužnosti MSK a budu velmi kritický. Zejména se mi nelíbí kapitola 2.3 Předpokládaný vývoj kompenzace. V této kapitole se píše, že z důvodu integrace zbývajícího území dojde do roku 2014 k nárůstu kompenzací o téměř 15 mil. Kč ročně! Jinými slovy se zde říká, že KODIS neumí dělat dobře svou práci, tak nás to bude stát 15 mil. Kč ročně.
Původním smyslem integrace bylo to, aby veřejnou dopravu využívalo více cestujících za přibližně stejné peníze. Čiže aby se zvedla efektivita. U KODISu to ale nikde nevidím. KODIS akorát řekne, že po integraci bude doprava pro kraj dražší. Ale jestli bude více cestujících, to pochybuji. Spíš jich bude s terminály a podobnými nesmysly ještě méně.
Musím se tedy ptát, k čemu ta integrace vůbec je? Pokud má kraj zaplatit 15 mil. Kč ročně za integraci, která ve výsledku vůbec nic nepřinese, tak to ať se radši žádná integrace nedělá.

Druhou kapitolou k zamyšlení je zcela nesmyslný model financování (kapitola 2.4). Celý model financování je snahou KODISu vytáhnout z velkých měst další miliony na dopravní obslužnost při zachování stávajícího rozsahu služeb. Tzn. stále stejná muzika za stále větší peníze. Města už to samozřejmě odmítla. Druhým rizikem tohoto modelu financování je fakt, že města a obce by přišly o přímou kontrolu nad tím, co si platí.

Nakonec jedna příjemná zpráva. Zapojení MHD Frýdek - Místek do ODIS se předpokládá až po zrušení "MHD zdarma", tj. nejspíš nikdy
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Robinx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 14:06:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jan Širc: Tak vypíchnout jen negativa umí každý. Co se týká tržeb, je patrné, že integrované linky zažívají příliv cestujících oproti linkám, které do ODIS zapojeny nejsou, a tam je právě vidět úbytek cestujích. Nejlepší porovnání je u dopravce Veolia Transport.
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1368
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 15:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nárůst tržeb nemusí nutně znamenat nárůst cestujících. KODIS každoročně zdražuje, každoročně mu díky tomu stoupnou tržby a každoročně mu kvůli tomu uteče část cestujících do aut.
Nejlepší porovnání je u dopravce Veolia Transport.
Myslím, že "úspěch" Veolie je způsoben hlavně výrazným zdražením jízdného na Třinecku při zařazení do ODIS.
Je třeba si uvědomit, že tarif ODIS na přelomu roků 2010/2011 zdražil, zatímco třeba ČSAD FM nebo Veolia mimo ODIS nezdražovali. To se to pak srovnává nárůst tržeb...
Mimochodem ten výrazný pokles u ČSAD FM byl samozřejmě způsoben zavedením "MHD zdarma" v průběhu sledovaného období, kdy cestující utekli z příměsta do MHD.

Jenom mi tu něco nehraje. Pokud na integrovaných linkách stoupají tržby a přitom kraj bude muset kvůli pokračující integraci vyplácet vyšší kompenzace, tak kde ty peníze mizí???

(Příspěvek byl editován uživatelem Jan Širc.)
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1369
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 15:36:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jedna poznámka. Dle té jejich tabulky došlo u DPO k poklesu tržeb o 1,56%. Vymlouvají se stávku a smog - budiž. Jenomže od 1.1.2011 se v tarifní zóně Ostrava událo toto:
•ceny dlouhodobého zónového jízdného - nárůst až o 8 % - rozdílný nárůst podle počtu zakoupených zón, nejméně se zvyšuje 4 zónová jízdenka - nárůst jen o 1,8 %
•zvýšení cen jednotlivého městského jízdného u všech druhů jízdenek o 1,- Kč
•24 hodinové jízdné - nárůst o 10 %
(zdroj KODIS)

A výsledkem je pokles tržeb o 1,56%?
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Robinx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 139
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 16:00:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úbytek cestujících vidím i na lince Frýdek-Místek-Šenov-Havířov. Kdysi přeplněný spoj, který je v Havířově, žel. st. cca 7:05, dnes vozí asi o polovinu méně lidí. Některé dopolední spoje vídávám v Šenově i s 4 lidmi ve směru na FM, to už je důvod ke zrušení těchto spojů, kterých opravdu jezdí mnohem méně v porovnání se stavem před 15, 20 lety. Mnoho lidí přesedlalo na vlak, kde je ODIS nebo jezdí auty.

Srovnáváš ceny na Třinecku, ale srovnej ceny na linkách autobusů ČSAD před integrací a po integraci, ber v potaz pravidelné cestující. Právě ty peníze budou chybět z tržeb za jednotlivé jízdné... Jestli nějaká část peněz plyne někam, kam nemá, to nevím, ale nedělal bych zde žádné závěry :-)

Já se upřímně těším na integraci linek ČSAD FM, Havířov atd.
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1370
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 16:17:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

srovnej ceny na linkách autobusů ČSAD před integrací a po integraci, ber v potaz pravidelné cestující
Cena jízdného pro pravidelné cestující by měla klesnout. Né vždy tomu tak je, např. na trase Fryčovice - FM je dlouhodobé jízdné dražší než krátkodobé, které je ještě asi o 10% dražší než jízdné v roce 2010.
Ale správně by mělo jízdné klesnout a tím pádem by měly klesnout i tržby. Ta ztráta z tržeb by se pak měla kompenzovat úsporami v dopravním řešení. Jenomže KODIS dopravní řešení udělat neumí, takže ztrátu z tržeb kompenzuje z rozpočtu kraje a s tím já nemůžu souhlasit.
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5928
Registrován: 5-2005

Odesláno Pátek, 09. prosince 2011 - 23:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jan_Širc: Jako znám tvůj názor, v mnoha věcech s tebou souhlasím, ale už jsi fakt strašně negativně naladěný vůči Kodisu, což je v určitých chvílích mimo.
MHD Ostrava
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1371
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 11:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravák: Však jsem už předem varoval, že tentokrát budu hodně kritický
Určitě to není tak, že bych byl zásadně proti Kodisu, to ne. Mi jenom vadí špatná řešení. Když z Kodisu vyleze dobré řešení, tak nemám problém s tím, to pochválit, jako třeba výborný návrh na řešení Klimkovicka.
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5929
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 12:10:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No jo.
MHD Ostrava
Jonnyq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 203
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 12:25:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koupil jsem si všechny verze jízdních řádů ODIS. Informačně jsou na velmi dobré úrovni (zejména přehledný výpis změn, mapy vedení linek aj.).

Letošní rok je zvláštní v tom, že ODIS převzal výrobu jízdních řádů od Veolie, který se vydává pro třinecko, karvinsko, opavsko, bruntálsko a novojičínsko.

Bohužel se tam však vyskytují závažné věci, díky kterým takřka postrádá smysl tyto knižní jízdní řády kupovat.

Chybí v nich totiž tzv. Odjezdy autobusů z autobusových nádraží (tj. přehledný výpis odjezdů do všech různých směrů s odjezdovými stáními). Jsou tam jen tabulkové řády, které jsou člověku k ničemu. Pokud budu hledat nějaké spojení z bodu A do bodu B, musím projít X linek (pokud neznám čísla, tak celý jízdní řád). Takže je to spíš downgrade.
Jonnyq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 204
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 12:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taková perlička na závěr: Některé řády obsahují orientační plánky autobusových nádraží se stručným výpisem odkud co jede (ale bez časových odjezdů).

ODISu se povedlo to, že v novojičínském jízdním řádu se objevila mj. mapa ostravského úanu, kdežto ostravský jízdní řád neobsahuje žádnou.

Myslím si, že aby byl jízdní řád dokonalý, měl by obsahovat mapy a výpis odjezdů všech stanic, které mají více než dva označníky (to znamená že v případě Ostravy by se tam mělo objevit vítkovický autobusák Jiřího z Poděbrad, Mírové náměstí, Sad Boženy Němcové, Svinov mosty, Hranečník a tuším že i Kunčice NH). Bylo by to dokonalé.
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5930
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 12:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonnyq: Jenomže by tím hodně narostl obsah knihy a taky celkové náklady. Ale minimálně pro JŘ ostatních oblastí bych ty souhrnné odjezdy doplnil. Schéma autobusáku v ostravském JŘ není mmj. proto, protože ten ostravský vydává DPO. A asi nedošlo k domluvě, případně "se zapomnělo".
MHD Ostrava
Jonnyq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 13:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostravák: A není možné, že se ta ostravská mapka připletla do NJ verze? Protože dosud se nic o Ostravě v NJ řádu nevyskytovalo, tedy když opomenu JŘ 94, kde byly sepsány jen odjezdy v relaci OV-NJ.

Náklady-nenáklady, důležitější je informovanost a nezmatkařit poté, co dorazíš k takovém rozrostlému a možná někdy i nepřehlednému terminálu, zvlášt když máš na přestup pět minut. Takhle jsem to jednou musel zabalit v Hradci Králové (ještě na starém busáku před hl.n.)
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5931
Registrován: 5-2005

Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 13:19:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že nepřipletla. Už jenom z toho důvodu, že vydavatelem každého z těch dvou JŘ je někdo jiný.
MHD Ostrava
Mhdhavirov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 7-2011
Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 19:03:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Havířov má novou CVR, tentokrát na voze Sor BN 12
2T9 7872. Na zadních dveřích má logo Havířova a když jsem projížděl kolem garáží ČSAD v Karviné tak jsem viděl nápis něco jako ,,Vraťte plastu život´´ nebo něco takového. Z Karvinských garáží odjížděl okolo 11.00hod.
mhdhavirov.mypage.cz
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 349
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 10. prosince 2011 - 19:26:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Změny JŘ ČSAD Karviná k 11.12.2011
application/pdfKarviná
Zmeny JR Karvina k 11.12.2011.pdf (114.5 k)
application/pdfOrlová
Zmeny JR Orlova k 11.12.2011.pdf (110.5 k)

http://autobusy-karvina.webgarden.cz
Web o Karvinské dopravě.Fotky,videa,informace atd..

Karosa B932.1676 - KIA 81-53. Na ty časy nezapomenu :-) . Bude nám chybět
Soudruh
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 12. prosince 2011 - 09:09:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim,maly dotaz: CSAD KI jiz taky letos nevydava svuj JR? Na nadru v Karvine meli jen ODIS Oblast Karvinsko,bohuzel meli zavreno tak jsem se nemohl zeptat zda je i klasicky nebo je nahrazen tim ODISackym,nebot oblast Karvinsko letos vychazi poprve (ikdyz asi z velke casti nahrazuje puvodni JR oblast Vychod)Diky
http://fotodoprava.cba.pl tramvaje,trolejbusy,autobusy,vlaky...foto foto foto
Tomik6
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 12. prosince 2011 - 14:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Soudruh: Ne. ČSAD Karviná má svůj samostatný JŘ. Zřejmě asi už jsou vyprodané.
http://autobusy-karvina.webgarden.cz
Web o Karvinské dopravě.Fotky,videa,informace atd..

Karosa B932.1676 - KIA 81-53. Na ty časy nezapomenu :-) . Bude nám chybět
Mhdfmov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 2-2011

Odesláno Pondělí, 12. prosince 2011 - 18:12:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nám náš školní autobus posunuli o 5 minut, takže nestíháme...
Mhdhavirov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 7-2011
Odesláno Pondělí, 12. prosince 2011 - 20:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak buď jsem blbý já nebo někdo na ČSAD. Pokud se nemýlím tak hlásili že měsíčníky podraží v rozmezí 5-30,-. Pokud umím dobře počítat, když původní měsíčník 30-denní 2.pásmo stál 250,- tak by měl stát i s největším navýšením (tj. 30,-)280,- a ne 300,-. Dále jsem v tarifních podmínkách našel chybu. Ceny jízdenek z el.karty jsou nově 9,- a 4,50,- ale při přestupu se stále počítá cena z 8,- a 4,- tak já teda opravdu nevím. Více k nahlédnutí v odkazu:

Tarifní podmínky MHD od 1.1.2012
mhdhavirov.mypage.cz
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1372
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 12. prosince 2011 - 21:08:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mhdfmov: Který bus?
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Robinx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 8-2006

Odesláno Pondělí, 12. prosince 2011 - 23:29:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mhdhavirov: S tím přestupem to je docela nelogické no :D S větším rozdílem mezi 1. a 2. pásmem i souhlasím, s příchodem ODIS to podraží např. pro cestující z Petřvaldu docela skokově, tak se mohou pomalu, ale jistě "připravovat". Jen doufám, že to neodradí to málo cestujících, co ještě cestuje linkou č. 418 do Havířova na časovou jízdenku :-)
Mhdhavirov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 7-2011
Odesláno Úterý, 13. prosince 2011 - 12:37:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak v garážích ČSAD zůstala dnes B952 1T8 9968 a podle informací řidiče Globus-busu je na polepu CVR. V provozu by měla být asi zítra.
mhdhavirov.mypage.cz
Mhdhavirov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 19:32:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Autobus v Havířově smrtelně zranil chodkyni.
mhdhavirov.mypage.cz
Mhdhavirov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 14. prosince 2011 - 19:47:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Společnost ČSAD uvedla do provozu nové speciální autobusy
mhdhavirov.mypage.cz
Chio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 957
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 15. prosince 2011 - 17:56:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V jízdních řádech některých autobusových linek se objevily QR kódy s odkazem na jízdní řád dané linky ve formátu PDF na webu KODISu
Říkají o mně, že jsem pesimista. Já se obávám, že jsem spíš realista.

Vrůtky/Vrútky; Jablůnkov/Jablunkov;
Mhdfmov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 2-2011

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 10:11:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

860327/43 směr : Frýdek

Nyní: Morávka střed 12:34
Dříve:Morávka střed 12:39
Martin1203
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 37
Registrován: 8-2011
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 14:47:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemá někdo info a přinejlepším foto OVZ 93-43? 934 původem provoz Hranice, nyní Ostrava, svého času na lince ?373? FM - Ostrava přes Starou Ves n.Ondř. Děkuji
Škoda Astra 03T DPO 1203 - moje nejoblíbenější :-)
Největší tragédie na světě - srážka s blbcem!
S úsměvem jde všechno líp, čím více se usmíváš, tím více lidí nasereš :-)
Mino
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 6-2008

Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 16:32:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud ti postaci fotka z unora 2011, tak viz nize. Vice info ani fotek nemam.


Homepage - autobusy.mino-art.cz (galerie autobusů)
Martin1203
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 8-2011
Odesláno Sobota, 17. prosince 2011 - 17:48:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky Já ji viděl naposledy v září jak jsem jel hlásit že nám vykradi garáž, tak byla odstavená v Brušperku na odstavné ploše a už byla červená.Když byla u nás v provozu tak podle šoféra který ji měl od začátku až do konce, tak nejlepší auto co za 25 let měl
Škoda Astra 03T DPO 1203 - moje nejoblíbenější :-)
Největší tragédie na světě - srážka s blbcem!
S úsměvem jde všechno líp, čím více se usmíváš, tím více lidí nasereš :-)
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1376
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 19:53:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mhdfmov: Jo ták. Já už se lekl, že MHD.
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce
Garfield
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8977
Registrován: 10-2004

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 23:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hodlá ODIS zevřejnit ceníky jízdného platné od 1.1.2012 aspoň do tohoto data?
Ostravák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5936
Registrován: 5-2005

Odesláno Úterý, 20. prosince 2011 - 23:35:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by mě taky zajímalo. Ono všeobecně zveřejňování čehokoliv pokulhává.
MHD Ostrava
Jonnyq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 207
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 21:07:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ceníky odis jsou již na nádražích
Jan_Širc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1377
Registrován: 1-2005

Odesláno Středa, 21. prosince 2011 - 21:18:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MHD FM přepravila do půlky listopadu tolik cestujících, jako za celý rok 2010.
Magnetický rychlovlak Transrapid - http://jansirc.ic.cz/transrapid
Všechno jde, když se chce