K-report
 

Archiv do 15. února 2010  

Diskuse K-report » Archiv 2010 » Automobily, lodě a letadla » Registrační značky - diskuse » Archiv do 15. února 2010 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 538
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 14:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: to asi nebyl nikdo z nás...
tak to si pis!

v skratke sa vratim k tym cislam "na prianie" dnes som stretol Bentley Continental Flying Spur 3T6 4444, že_by dalsi starosta?
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3636
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 15:01:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by to byl nějaký Seat ? Pokud to uvedete na pravou míru, budu rád a děkuju předem.
Msm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 8-2009
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 15:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

šmolko: Bentley Continental Flying Spur 3T6 4444, že_by dalsi starosta?
Vzhledem k tomu, že se jedná o ORP Třinec, tak si myslí, že starosta ani žádný politik to nebude. Spíše bych ( i podle značky auta) tipoval někde k majitelům železáren....
Msm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 8-2009
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 15:08:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: já bych to tipoval na VW Golf (trošku vytuněný)
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6070
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 15:16:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



VW Golf 4. generace

(Příspěvek byl editován uživatelem 3260.)
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Mickever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 6-2009

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 15:24:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kámoš jel v neděli autem a nedaleko nás viděl zapichnutou RZ ve sněhu a trčelo jen 2Z9, rozmýšlel se jestli mi zavolat, a zřejmě si myslel že značky nesbírám. ještě teď sem z toho špatný.Včera jak mi to řekl sem tam hned jel a už tam nebyla . Asi si jedu objet parkoviště u supermarketů ať si spravím náladu
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 16:23:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Značky mimo pořadí:
koukám, že se jich rozrůstá jak hub po dešti, hlavně ve STČ krajinapř. u MB a především a neustále u KO. Minulý týden jsem na Rejdijoužurnálu slyšel debatu o tom, že ministerstvo dopravy ještě v 1., možná až ve 2. čtvrtletí tohoto roku, chystá provádět na vytypovaných ORP kontroly těchto výdejů a v případě pozitivního zjištění, hrozí prý zákonná správní pokuta v několika milionové výši těmto úřadům. Ti je mají převést na své zaměstnance, kteří za výdej dle zákona odpovídají.
Moc tomu ale nevěřím, to by si pokutu musel udělit stát sám sobě. Ale možná to jde.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5881
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 17:14:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc tomu ale nevěřím, to by si pokutu musel udělit stát sám sobě. Ale možná to jde.

Tak stát a obec jsou dva různé subjekty již od roku 1990. A obecní/městský úřad je pořád orgánem obce, ačkoliv v tomto případě vykonává v přenesené působnosti státní správu. Takže jste naprosto vedle.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1037
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 17:22:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Žádný názor z druhé strany? Tak mně už zase lezou kecy okolo ZMP řádně krkem ... tyhle články kolem dokola publikují zakomplexovaní ukřivděnci, na které se buď „nedostalo” anebo si tzv. neuměli „správně” stoupnout na úřadě do fronty ... Za léta vlastních zkušeností vím, že novináři jsou (jako kdokoliv jiný) samozřejmě také zvyklí požívat různých výhod, jako třeba pohostinství vernisáží, žranic na rautech společenských akcí (kam se kde kdo jen tak nedostane) nebo prostě „trhnout” něco z námětu reportáže, na které dělali a běda, když je jim to nějak odepřeno, to se to hned na stránkách plátků řádně a opětovně rozmázne ... je to přesně jako s tou kozou (chybí mi blicí smajlík)
.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
Vše, co jste dosud nenašli, najdete tady ... www.feudal.cz
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2631
Registrován: 9-2006

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 17:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5_0409:
Ty máš vypátranou první desítku?
Mám, je totiž od nás z JE Z první stovky mi v seznamu chybí jen 1M0 0022, 0029, 0030, 0040, 0063, 0064, 0067, 0087, 0088, 0092, 0093 a 0096 Takže mám z první stovky RZ v eM kraji zapsaných 88%

Jakub2:
HOK 86-70 O94/101 Škoda Favorit,šedozelená
Moje sbírka českých SPZ/RZ Sháním reg.značku Karlovarského kraje a chybějící okresy
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6071
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 20:01:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tyhle články kolem dokola publikují zakomplexovaní ukřivděnci

To je totiž tak jediný o čem jsou ochotní v rámci RZ psát... Taková vděčná omýlačka...
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Mickever
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 6-2009

Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 21:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

asi nevyrobí originál že? zde (Třetí zadní SPZ - určena pro nosiče kol na páté dveře a tažné zařízení, které zakrývají výhled na zadní SPZ na vašem autě. Stačí uvést do poznámek vaši SPZ a my vám necháme vyrobit kopii.)
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 09. února 2010 - 21:14:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Importované auto do provozu v ČR
Řešíme v mém okolí už delší čas a opakovaně tento problém. Když dovezu ze zahraničí (třeba Německa) auto legálně na vývozních číslech, obratem projdu povinnými prohlídkami a zbývá jen žádost o vvdání malého a velkého TP (výdejna si vezme zahraniční velký TP), řekne úředník na přihlašovně - OK, přijďte si pro papíry a čísla za týden/10-dní/14-dní(zatím jediný případ v Praze). Do vydání českého TP a PZ nesmíte s autem jezdit, dodá....
Ač jsem měl např. u mého posledního dovozu (korektní červená exportka) ještě v platnosti povinné ručení do zahraničí, raději jsem auto zamkl do garáže a poslušně počkal do vydání českého TP a čísel (6 prac. dní).
Kolega z Plzně však neustále tvrdí, že existuje jednoznačný nárok na vydání jednorázové zelené manipulačky (vz. 400) = čistá metoda, nebo zapsání do seznamu vozidel nějakého prodejce ojetin a na základě smlouvy přechodné využívání jeho obchodní manipulačky (vz. 131-133) = méně čistá metoda...
Kde je pravda? Není nakonec výdejna povinná sama od sebe vydat nějakou dočasnou značku? Vždyť blokování využívání vozidla které je technicky i úředně v pořádku nemůže být přípustné...
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5882
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 00:18:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teoreticky asi ano. Jeden můj známý si dovezl z Francie auto a pár dní jsem ho viděl, jak jezdí s papírovou zelenou manipulačkou, takže to asi normálně jde.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 846
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 10:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teoreticky ano...to si myslím taky a co takhle opora aspoň v nějaké prováděcí vyhlášce by se nenašla?
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 847
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 11:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Protekční čísla
Jen ať to "zakomplexovaní ukřivdění omílají" dál horem dolem. Jednak se mluví o PZ jako nikdy v historii což považuju zásadně za hodně žádoucí a druhak se už můžou přenést i do oblastí skutečně věcně důležitých - např. životní prostředí. Zcela aktuálně INVERZE Hodnoty škodlivin x-násobně překračují povolené hodnoty a v Ostravě i Praze frčí automobilový provoz jako by se nic nedělo. Lidské zdraví tu zjevně nikoho z těch kdo rozhodují moc nezajímá, postižené obvatelstvo jen trpně drží ústa (matky malých dětí nechápu). Sousední Němci stáli před logistickým problémem jak vyřešit omezení dopravy v případě narušení kvality ovzduší aniž by museli přetabulkovat miliony aut (kdosi navrhoval 4-barvy znaků podle exhl. kateg.). Vymysleli exhalační etiketu - je hnusně velká, ale dobře vidět, a o to jde!
Veřejně se řeší ZMP a podobné "drobnosti" nezdravého myšlení, ale to podstatné, jako je problém ohroženování zdraví lidí zkaženým ovzduším ke kterému neregulovaná automobilová doprava lvím podílem přispívá, jde jaksi úplně mimo....Pánové na MP by se měli vážně zabývat otázkou exhalační reglementace a ne tím, jestli si budu smět na auto umístit vizitku mého sociálního statusu nebo ne...
Kamby
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 9-2007
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 12:21:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na některých cizokrajných vozech jsou mimo cizokrajných a zajímavých značek i zajímavé nápisy. Tak to beru jako výraz osobitosti majitele nebo řidiče stejně jako značky s nápisem Mobby Dick, Catch22 atd.
Nápis, co beru jako vrchol je tento /na zadku vozu, samozřejmě/ - Watch my rear end - not HER!!!
To stačí ne??
Pepík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 17:53:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Že by to byl nějaký Seat ?

Ee, čtyřka Golf TDI 85 kW - bylo to moje autíčko, každopádně tehdy bývalo v lepší kondici než nyní...

Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3643
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 18:15:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: PEPÍK (2153)
... bylo to moje autíčko, každopádně tehdy bývalo v lepší kondici než nyní...

Díky za informaci, radost bude mít také Freelander ...
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2638
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 18:35:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat:
Taky že jo
_______________________
Dneska mám docela dobrý fotoúlovek, v pořadí druhou RZ v Olomouckém kraji 1M0 0002

Moje sbírka českých SPZ/RZ Sháním reg.značku Karlovarského kraje a chybějící okresy
Pepík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2154
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 18:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Není zač ! Můžu se zeptat, kde je to vyfocený ?
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1108
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 10. února 2010 - 19:08:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S radostí opravuji svůj příspěvek 1105 "Já mám skóre přes zimu zatím 0!"
Takže nyní už mám skóre 1!

Dnes ráno, hned jsem si jí všiml, ležela pár metrů před "kruháčem", nebyla možnost zastavit, tak jsem kruháč objel, o kus dál odstavil auto a pro značku se hned vrátil:-)
První dvě fotky zachycují kde značka ležela, na třetí fotce je už značka doma:-)

Takže 5B2 0936 se narodila 27/06/07.

Po dlouhé době jsem zase okusil jakej je to dobrej pocit najít u silnice značku, výbornej pocit:-)


3260: Mám pro tebe něco mimo téma


Mickever:"Asi si jedu objet parkoviště u supermarketů ať si spravím náladu."
Anebo taky skazíš, když nic nenajdeš

Freelander: "Ty máš vypátranou první desítku?
Mám, je totiž od nás z JE"

Hej tak to si frajer s těmi tvými 88%
Já dost pokulhávám a to je mám/jsem měl také v KM.. Ale abych pravdu přiznal, dřív se mi tahle nulová kombinace u první série moc nelíbila, asi tím že to byl úplnej začátek výdeje a v KM jich jezdilo tolik..
Dnes je to obráceně, nulové rz jsou dost rarita protože z ulic vpodstatě vymizely
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3645
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 19:09:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: PEPÍK (2154)
Můžu se zeptat, kde je to vyfocený ?

Ve Šternberku poblíž nádraží ČD na parkovišti před Lidlem.
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2640
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 19:19:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5_0409:
Gratuluju k 5B2! Už se těším na to, až to bíle svinstvo sleze a budu jezdit na výpravy. Kolem cest jich bude spousta!
Mě se kombinace s nulami na začátku líbí velice, ale krom první 1M0 0001+ objednávky a několika desítek atypů se v JE nevydávaly
Moje sbírka českých SPZ/RZ Sháním reg.značku Karlovarského kraje a chybějící okresy
Pepík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2155
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 19:54:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: Tentokrát já děkuji za info !

Ještě dám perličku k dobru, dnes mi přišla z pojištovny zelená karta s RZ ve znění 6D5... Někomu méně inteligentnímu na pojišťovně se poněkud zadařilo
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1134
Registrován: 11-2007

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 21:43:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5 0409 (1108):
Gratuluji k úlovku, moc pěkné.
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 10-2007

Odesláno Středa, 10. února 2010 - 22:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trochu mimo téma:
Dnes spatřená 5B9 1601, typ 106 na současné generaci Nissanu Patrol mi připoměla, že se jedná o již jedno z posledních aut na českém trhu (prodávané jako nové), které má na zadní části uchycení pro typ 103/106 a o atyp si přímo říká.
V současnosti na trhu ještě zbývá Land Rover Defender, Toyota Land Cruiser (Pouze jen s příplatkovým rezervním kolem na zadních pátých dveřích) a nakonec i ještě Land Rover Discovery, kde však není problém uchytit i typ 101.
A tak mě vcelku mrzí, že nový Patrol bude mít již klasické uchycení pro typ 101 a zmizí tak z nabídky další atypový vůz, stejně jako tomu bylo nedávno u LR Freelander, Mitsubishi Pajero, nebo Citroenu C15 .
Snad jsem na žádný jiný model neopoměl.
Tabulka relativních rekordů Jihomoravského kraje
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6073
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 07:04:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mira: válečná kořist z mého kraje, to se dělá...?

Dík za mimotématozní fotku čísla popisného, u nás v Kuřimi jsme teprve u č.p. cca 1800, takže si musím ještě počkat... Nejbližší 3260 by mohlo být snad v Blansku.
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3647
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 07:10:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: 3260 (6073)
Nejbližší 3260 by mohlo být snad v Blansku.

Na to si Blansko ještě počká, teď se pohybuje kolem č.p. 2500.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6076
Registrován: 10-2003

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 07:26:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat: co se dá dělat ne vždy platí trojčlenka...
Kuřim: 10000 obyv., 1800 čp
Blansko: 20000 obyv., ? čp
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 14:23:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeny:
To máš, pravdu. Ani na nové Pajera už dvouřádek nedáš, mají prolis na typ 101 přímo na krytu rezervy Další důvod, proč koupit radši ojetinu
Moje sbírka českých SPZ/RZ Sháním reg.značku Karlovarského kraje a chybějící okresy
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3455
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 18:26:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeny: Snad jsem na žádný jiný model neopoměl.

Ještě bych doplnil Nissan Vanette.

Minor: Hodnoty škodlivin x-násobně překračují povolené hodnoty a v Ostravě i Praze frčí automobilový provoz jako by se nic nedělo.

V Ostravě není znečištěné ovzduší ani tak vinou automobilového provozu, jako spíše kvůli Arcelor Mittal, což je dominantní producent exhalací v regionu.

Vymysleli exhalační etiketu - je hnusně velká, ale dobře vidět, a o to jde!

Celý systém německých emisních nálepek je obrovská hloupost, která slouží jen k maskovanému výběru další daně. Struktura německého vozového parku je taková, že drtivá většina aut dostane zelenou etiketu a můžou tedy dál jezdit kamkoliv (akorát za to museli zaplatit).
RegioMap Plzeňského kraje
SPZ - Sdružení přátel značek
Západočeská univerzita v Plzni
šmolko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 18:37:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdeny: pekne si to zhrnul, ale nastastie nie vsetkym 106-tkam este koniec, ved je tu este dovoz aut z USA

012 XX64 typ 221, Lazaretska ul., Bratislava

to modre pismo nema chybu a dokonca sa mi zacina pacit viac nez nase zlte na modrom podklade
Martin_h
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2011
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 20:07:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260:
1B8 je 2002
3B1 je 2003
Dík
Regioanalýza krajů J-A-S,...chronologie SPZ O53, O86 a O94
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1112
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 21:47:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Freelander:"Už se těším na to, až to bíle svinstvo sleze a budu jezdit na výpravy. Kolem cest jich bude spousta!"
Mě ten sníh zas až tak nevadí:-) Ale jsem docela zvědavej co se pod ním skrývá Ale jak naschvál nic, čím víc člověk "tlačí na pilu" a snaží se něco najít, tím hůř!

3260:"válečná kořist z mého kraje, to se dělá...?"
To víš, jak jde o něco takové, tak neznám bratra

Zdeny 1205: Nikdy mě tahle myšlenka nenapadla, ale máš pravdu! Je to docela škoda:-(
Ikdyž stále se dá na nějaká auta "naplácnout" 105/106, ikdyž tam nepasují na 100%.. Např: Volvo S40 (dvouřádek do předu), Kia Magnetis (dvouřádek do zadu, krásně by tam vlezl..) a určitě by se našlo více aut..

šmolko:"to modre pismo nema chybu"
Mám úplně stejnej názor, ten modrej odstín je k sezřání Chtěl bych si tu značku někdy podržet v ruce a pořádně si jí prohlédnout, hlavně tu modrou barvu..


V práci jsem dnes sehnal parádní krabici Má úplně ideální rozměr jak na šířku tak i na víšku, takže značka tam krásně pasuje
Do krabice vleze 20 páru rz typu 101, nebo 40 kusů rz typu 102, prostě čtyřicet značek

Na převoz značek, třeba na sraz, je ta krabice ideální!
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 848
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 11. února 2010 - 22:01:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marin_I ad 3155 Celý systém německých emisních nálepek je obrovská hloupost, která slouží jen k maskovanému výběru další daně.

V Německu stojí jednorázově na celou dobu existence vozidla resp. jeho exhalační kategorie 8 - 12 € (cca. 3-4 piva v hospodě) podle místa kde si ji člověk koupí (v ČR 220-250 Kč). JEDNORÁZOVOU DAŇ bych si představoval ve výrazně vyšším číselném řádu a tím i zaznamenatelném výnosu pro obec nebo stát.

Struktura německého vozového parku je taková, že drtivá většina aut dostane zelenou etiketu a můžou tedy dál jezdit kamkoliv (akorát za to museli zaplatit).
Zvonkajšku to možno tak vyzerá
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6079
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 05:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mira: přesně v téhle krabici mám sbírku pohlednic. K nalezeným značkám sechovám macešsky - mám je v garáži na polici
RegioMap Jihomoravského kraje - aktualizace každý měsíc!
Mrzero
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 8-2009
Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 12:23:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Freelander (2618) tady je slibovaná foto RZ
Zdeny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1210
Registrován: 10-2007

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 16:41:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Už i novináři přišli na to, jak se dá obejít ekovýpalné.
Tabulka relativních rekordů Jihomoravského kraje
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3457
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 17:03:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minor: JEDNORÁZOVOU DAŇ bych si představoval ve výrazně vyšším číselném řádu a tím i zaznamenatelném výnosu pro obec nebo stát.

Nejde o její výši, ale o to, že ten poplatek vůbec existuje. Pokud se tváříme, že nám jde opravdu jen o čistotu ovzduší, tak by tato známka měla být zdarma, neboť člověk vlastně platí za nic. Nálepka je de facto jen zvýrazněným výtahem jednoho údaje z TP, tak proč za to platit.

Zvonkajšku to možno tak vyzerá

Čekal jsem podložení vašeho tvrzení argumenty... Zelená nálepka se vylepuje na vozy plnící emisní normu Euro IV a vyšší, je to tak? Taková vozidla se vyrábějí (nejpozději) od roku 2005, tedy pět let. Jaké je průměrné stáří německého vozového parku? Většina pravidelně provozovaných aut má zelenou nálepku a mohou všude.

Jeden článek o tom, jak to (ne)funguje.
http://www.ekolist.cz/zprava.shtml?x=2206636
RegioMap Plzeňského kraje
SPZ - Sdružení přátel značek
Západočeská univerzita v Plzni
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2289
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 18:35:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Viděl bych to asi tak jako Martin_l - snad jen že pro cizince ze zemí s méně vyspělým vozovým parkem není tak snadné dojet si až do centra nějakého německého velkoměsta, ale jinak to zrovna v Německu opravdu nebude mít nějaký zásadní vliv, tedy kromě těch 10 EUR x statisíce vozidel, které přitečou do rozpočtů jako bonus.
Freelander
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2644
Registrován: 9-2006

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 19:20:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mrzero:
Díky, líbí se mi způsob, jak to kolega vyřešil s rezervou a umístěním RZ
Moje sbírka českých SPZ/RZ Sháním reg.značku Karlovarského kraje a chybějící okresy
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 341
Registrován: 8-2006

Odesláno Pátek, 12. února 2010 - 22:19:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý technický dotaz... Dnes jsem na jižní spojce viděl Audi s velice podivnou SPZ - byl to typ 101, ale žlutý podklad a černé písmo. A díky této "zvláštnosti" jsem si i zapamatoval značku 1A1 2222. Je nějaká taková (černé písmo, žlutý podklad) v nových značkách? Vím, že dříve to byly snad auta na podnikání ale nyní se to už snad nerozlišuje, ne??
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 10:05:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

3260: Každý máme ke značkám jiný vztah, někdo sběratelský, někdo analitycký.. U mě mají značky své pohodlí:-)

Gapa: To je hodně divné.. A byla ta značka vzhledově jako česká rz, jak rozložením písmen a čísel, tak tvarem fontu?
Jestli to nebyla nějaká náhražka, někdo se chtěl odlišit a tak si dal žlutej podklad
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 342
Registrován: 8-2006

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 15:19:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5 0409 no právě že to bylo klasické rozložení. Akorát tam teda neměl europruh. Taky si myslím, že se chtěl jen někdo odlišit, ale to je povolený??? Co by se stalo, kdyby ho někde stopli policajti?
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3659
Registrován: 12-2006

Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 15:34:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: GAPA (341)
Dnes jsem na jižní spojce viděl Audi s velice podivnou SPZ...
ČKP hlásí následující, tak nevím ... aniž bych se tě chtěl dotknout, seš si tím žlutým podkladem jistý ?
1A12222 OSTATNÍ VOZIDLA FENWICK KOOPERATIVA, POJIŠŤOVNA, A.S., VIENNA INSURANCE GROUP
tel.: 261 222 444
tel.: 272 112 111
fax: info@koop.cz
fax: 261 214 893
e-mail: www.koop.cz
e-mail: greencard@koop.cz
WWW: http://www.koop.cz
6.1.2005 - 5.1.2011

1A12222 OSOBNÍ AUTOMOBILY MERCEDES-BENZ ČESKÁ PODNIKATELSKÁ POJIŠŤOVNA, A.S., VIENNA INSURANCE GROUP
tel.: +420 841 444 555
fax: +420 261 022 163
e-mail: POJISTOVNA@CPP.CZ
WWW: http://WWW.CPP.CZ
10.11.2009 - neuvedeno
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 6-2007
Odesláno Sobota, 13. února 2010 - 16:47:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ekoplakety v Německu
Martin_I.. Nejde o její výši, ale o to, že ten poplatek vůbec existuje. Pokud se tváříme, že nám jde opravdu jen o čistotu ovzduší, tak by tato známka měla být zdarma, neboť člověk vlastně platí za nic. Nálepka je de facto jen zvýrazněným výtahem jednoho údaje z TP, tak proč za to platit.

Čisté ovzduší nikdy nebylo a nikdy nebude v industrializovaných oblastech zadarmo a i v zemích kde se na to/kvůli tomu donedávna pěkně kašlalo už to začíná být logická priorita. Názor že "...jde nám JEN o čistotu ovzduší..." naštěstí většina lidstva už dávno nesdílí.
Výroba tohoto typu nálepky (3 druhy) v celk. nákladu cca. 20 mil. ks přijde zhruba na 0,10 €, pak cena distribuce (reklama, někdo tu nálepku prodává a nemůže to dělat zadarmo atd.) bude tvořit asi 90% ceny, takže do veřejné pokladny spadne pakatel. A to je v pořádku, protože cílem není vytvořit novou "daň" a plnit pokladny. Cílem je rozlišit co nejvíce vozidel podle výše emisí, které jejich motory vypouští do ovzduší a podle tohoto rozlišení regulovat jejich oprávnění k vjezdu do oblastí ohrožených nadměrnou koncentrací sajrajtu. Cenu za nákup viněty hradí výhradně ten, kdo má auto.

ad Jef ....ale jinak to zrovna v Německu opravdu nebude mít nějaký zásadní vliv...

Tam, kde v Německu bydlím, bylo v r. 1980 asi 200.000 OA samozřejmě bez katalyzátoru, obvyklý smrad na křižovatkách a běžná městská fauna. Po zavedení katalyzátorů smrad výrazně opadl, počet OA stagnuje na 220.000 ks a na komíně bývalého pivovaru od r. 2000 opět hnízdí čápi (zmizeli 1956). Jaro-Léto: Kdybych nebyl zvyklý měnit si košili každý den, mohl bych ji nosit třeba 3 dny, límeček se nezašpiní, brýle si očistím ráno a vystačím, auto myju 1x za 14 dní...Mít na ulici uklizeno a dýchat čistý vzduch nezávisí výhradně na tlouštce peněženky lidí....

Statistika
Počet evidovaných OA podle Flensburgu (www.kba.de)
................2006..............2009
Celkem......46,090.303.....41,321.171
z toho:
Benzin.........35,918.697...30,639.015 (difer. 528.000!)
Diesel.........10,091.290...10,290.288
Tekutý plyn.......40.585......304.402
Zemní plyn........30.554.......60.744
Elektro............. 1.931........1.452
Hybrid...............5.971.......22.330
Ostatní..............1.275..........940

Emisní třídy podle stáří sestupně v barvách etiket
a příslušné počty registrovaných OA 2009

US Norma.....1,581.094
A,B,C..........103.306
EU norma........90.317
E2/1.........2,486.242
8.1................396
G-Kat...........29.370
EWG-I-III.......49.463
Euro 2.......4,671.616
I-III..............79.164
D3/D3I......5,323.717
D4...........1,632.079
Euro 3.......1,151.046
IA..............10.633
II-IIIA..........5.516
Euro 3.......1,873.484
Euro 4......10,908.679
IB..............63.517
II-IIIB..........6.745
AC.................138
Euro 5..........36.635
Euro 6...............0

Jiné normy......56.173
Celkem......41,321.171
Z toho je patrné, že 10% je emisně OUT (špindíry)
a dalších 11,2 mil. = 27% (červené viněty) lze s ohledem na stáří vozidel
do této kategorie už brzy také zahrnout - shrnuto, více jak třetina (37%)
německých osobních aut nemá jistotu vjezdu do velkých aglomerací své země.
A to je redukce jako hrom, která se nepochybně na kvalitě životního prostředí nějak projeví.

Je mi jasné, že u nás s odvoláním na všechno možné je něco podobného naprosto neprůchodné
ač by pořizovací náklady a rozjezd stály pakatel.

P.S:
naši lidi všude - viz mapa
http://www.kba.de/cln_007/nn_124804/DE/ZentraleRegister/Aktuelles ZentraleRegister/umstellung__zulassungsverfahren.html
Gapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 8-2006

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 08:40:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomcat hmmm.... tak u toho typu jsi mě tedy rozhodil. Uznávám, že tedy i značka mohla být jinší, ale za ten žluto-černý podklad si stojím. Protože jsme začli řešit, co to bylo za značku, jelikož takové byli dříve SPZ pro podnikatele, či přesně nevím (např. ACD 12-34). Přiřítil se k nám zezadu a hned byl zase fuč...
No nic... nestihl jsem nafotit, tak asi není co řešit. I tak díky za vše...
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Martin_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3459
Registrován: 5-2004
Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 13:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2z5_0409: V práci jsem dnes sehnal parádní krabici Má úplně ideální rozměr jak na šířku tak i na víšku, takže značka tam krásně pasuje

Nechodí náhodou v těchto krabicích hromadná podání (typicky bankovní výpisy) z pošty Praha 025? Pokud je opravdu tak šikovná na poznávací značky, tak si budu muset taky nějakou ulovit...

Minor: Cílem je rozlišit co nejvíce vozidel podle výše emisí,

Dobře, ale toto rozlišení přeci už dávno existuje, neboť každé auto plní nějakou emisní normu (příp. neplní) a má to zapsané ve svém osvědčení o registraci. Tato nálepka pouze zvýrazňuje nějaký údaj. Když vedle sebe postavíme dvě naprosto totožná vozidla a jedno nebude mít nálepku a druhé ano, tak to první do centra města nemůže, zatímco druhé ano (protože za to jeho majitel zaplatil). Proto si myslím, že pokud už chceme značkovat auta podle jejich zatížení pro životní prostředí, mělo by se to dít slušnějším způsobem. Např. od 1.1.xy všechna nově prodávaná auta budou mít nálepku, od 1.1.xz všechna auta prodaná bazarem budou mít nálepku a od 1.1.xx všechna auta budou mít nálepku (kterou získají na registračním úřadě za její výrobní náklady).

Po zavedení katalyzátorů smrad výrazně opadl, počet OA stagnuje na 220.000 ks a na komíně bývalého pivovaru od r. 2000 opět hnízdí čápi (zmizeli 1956).

Ano, jenže na tom nemají zásluhu nálepky, nýbrž emisní normy (jejichž existenci a smysl tady nikdo nezpochybňuje).

více jak třetina (37%)
německých osobních aut nemá jistotu vjezdu do velkých aglomerací své země.
A to je redukce jako hrom, která se nepochybně na kvalitě životního prostředí nějak projeví.


Jenže ta redukce jako hrom by dávala smysl pouze v případě, že ta třetina zastaralých kouřících vozidel teď do velkých aglomerací své země vjíždí a nálepky jim v tom zamezí. Ovšem stačí se podívat na strukturu vozového parku v centrech velkých českých měst - starých aut zde potkáte opravdu zanedbatelné minimum, tyto vozy většinou slouží do rozpadnutí k popojíždění mezi vesnicemi a jednou za týden na cestu do hypermarketu. Do centra města nejezdí. V Německu bude situace stejná s tím rozdílem, že stará neekologická autra tam nepředstavuje škodovka stodvacítka, nýbrž Golf II v neporovnatelně lepším stavu. Tedy shrnuto: Nálepky sice papírově nedovolí vjet do centra až třetině aut, reálný přínos ale bude zanedbatelný a závisející na tom, kolik aut z té nevyhovující třetiny skutečně do center měst jezdí. Udělal někdo takový průzkum?

Je mi jasné, že u nás s odvoláním na všechno možné je něco podobného naprosto neprůchodné

Zaplať pán Bůh. Úplně stačí rozporuplný příspěvek do fondu na podporu sběru a likvidace autovraků.

A abychom si rozuměli - i mně jde o zlepšení čistoty ovzduší ve městech, jen si nemyslím, že cesta jde skrze podivné samoúčelné nálepky. Automobilová doprava se už dostala do takového stádia ekologizace, že pokud chceme někde snižovat její emisní dopady, tak ji tam nesmíme pustit vůbec. Cesta tedy podle mě vede tím, že do úzkého centra se vpustí jen vozidla na elektrický a vodíkový pohon a spalující CNG. Širší centrum by mělo být zpoplatněno emisně-výkonově, tedy mýtem za vjezd odstupňovaným podle stupně vypouštěných zplodin. To by bylo nesporně spravedlivější, než jednorázová nálepka, kdy ten, kdo jezdí do centra čoudit denně zaplatí stejně jako ten, kdo si nálepku pořídil "co kdyby...".
RegioMap Plzeňského kraje
SPZ - Sdružení přátel značek
Západočeská univerzita v Plzni
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4360
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 13:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, což takhle emise řešit v příslušné komoře?
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2010
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2010
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2010
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 15:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malý průzkum do ČKP:

při troše chvilky jsem zavítal na stránky ČKP - informační středisko, dle Vašich odkazů, a zkusil jsem náhodně zjistit jednu věc:
Za jak dlouho se dá zjistit, kdy se tam příslušný majitel auta objeví se zákonným pojištěním, typem auta pro naše rozlišení 101 a atypů, apod.

Příklad jsem vyzkoušel na běžném posledním výdeji mělnických RZetek (typ 101), a dopadl jsem takto:

RZeta datum
9S5 5982, 09.01.2010
9S5 5990, 06.01.2010
9S5 5996, 14.12.2009
9S5 6025, 12.01.2010
9S5 6033, 07.02.2010
9S5 6062, 26.01.2010
9S5 6072, 23.01.2010
9S5 6106, 14.01.2010
9S5 6139, 03.11.2009
9S5 6154, 29.01.2010
9S5 6161, 04.02.2010
9S5 6183, 08.02.2010
9S5 6196, 04.02.2010
9S5 6212, 19.01.2010
9S5 6215, 10.02.2010 - poslední registrace

9S5 6215 OSOBNÍ AUTOMOBILY FORD

ČESKÁ POJIŠŤOVNA A.S.
tel.: +420 224 051 111
tel.: 224 051 111
fax: +420 234 471 532
fax: 234 471 535
e-mail: cpas@cpoj.cz
e-mail: olzpu@cpoj.cz
WWW: http://www.cpoj.cz
10.2.2010 - neuvedeno


Faktorů, kteří tento proces ovlivńují, je určitě celá řada. Poslední spatřená série je 6223 (viz foto tento týden) a konec těchto 101-ček je na 9S5 6240 a 6241 je už tato boleslavská:

9S5 6241 OSOBNÍ AUTOMOBILY NEUVEDENA

ČESKÁ POJIŠŤOVNA A.S.
tel.: +420 224 051 111
tel.: 224 051 111
fax: +420 234 471 532
fax: 234 471 535
e-mail: cpas@cpoj.cz
e-mail: olzpu@cpoj.cz
WWW: http://www.cpoj.cz
1.1.2000 - neuvedeno


Dále je dle mluvčího této komory a mluvčího MD cca 300 tisíc nepojištěných automobilů a skoro stejný počet řidičů v zimě z garáže, či chodníku nevyjede i s těmi, kteří si RZetu na zimu, či z jakéhokoliv důvodu, odhlašuje a uschovává na příslušném ORP.
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4362
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 15:35:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli náhodou někdo dělá i diplo-analýzu ve "Freelanderovském stylu", tak si piště:
012 CD27 - typ 201 (Vietnam, BMW jako kráva, černá)
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2010
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 31.1.2010
Regiomap Zlínského kraje - update k 31.1.2010
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7356
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 16:32:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jannys #60:
zpoždění dat z ČKP za reálným výdejem je typicky cca jeden měsíc. některý auta se tam ovšem neobjeví ani za rok od registrace. a třeba policejní káry tam nejsou vůbec, páč tam se ta zákonná pojistka řeší nějak jinak (jistě mě někdo znalejší doplní).
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Jannys
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2009

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 17:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2, číslo příspěvku: 7356

Hm, to je tedy "hezký" a ještě jednu věc:
Včera u pivka mi jedne známý říkal, že v ČKP hledal zaregistrované nákladní auto, měl RZetu, ale číslo si v té chvíli nepamatoval, cca říkal před rokem před vánoci, a místo toho náklaďáku se mu zobjevil osobák, a že se mu to nestalo poprvé. Já jsem to ještě nezkoušel, ale určitě to někdy vyzkouším. Myslí si, že je to asi kvůli nižšímu zákonnému pojištění, ale to by v tom musela jet i pojišťovna, že ano? Nebo se mýlím?
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7358
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 18:06:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

je třeba si uvědomit, že starý spz jsou duplicitní. tudíž pod kombinací např. PM 60-96 se může skrývat až 5 vozidel různýho druhu - motorka, osobák, náklaďák/autobus, přívěs za náklaďák a traktor.

pakliže se nedaří najít dotyčný vozidlo, pomáhá vexlovat s datumem do minulosti
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3665
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 18:34:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: PAVEL2 (7358)
... pod kombinaci např. AM 60-96 Může se skrývat až 5 vozidel různýho druhu ...

Nevybrals zrovna vhodný příklad , ale o to až tak nejde. V záznamech ČKP se občas objevují nedůvěryhodné údaje i u současných RZ, např.:
M012700 OSOBNÍ AUTOMOBILY SUZUKI KOOPERATIVA, POJIŠŤOVNA, A.S., VIENNA INSURANCE GROUP
tel.: 261 222 444
tel.: 272 112 111
fax: info@koop.cz
fax: 261 214 893
e-mail: www.koop.cz
e-mail: greencard@koop.cz
WWW: http://www.koop.cz
1.1.2009 - 31.12.2010
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7361
Registrován: 8-2002

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 18:37:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tomcat:
máš příklad vhodnější? sem s ním :-)
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Tomcat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3666
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 19:09:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad: PAVEL2 (7361)
máš příklad vhodnější? sem s ním

Je to sice jen duplicita, ale reálně existuje na ČKP k dnešnímu datu. Třetí možnost -osobní automobil stejné SPZ již zřejmě neexistuje.
PV9883 MOTOCYKLY NEUVEDENA ČESKÁ POJIŠŤOVNA A.S.
tel.: +420 224 051 111
tel.: 224 051 111
fax: +420 234 471 532
fax: 234 471 535
e-mail: cpas@cpoj.cz
e-mail: olzpu@cpoj.cz
WWW: http://www.cpoj.cz
1.1.2000 - neuvedeno

PV9883 NÁKLADNÍ AUTOMOBILY AVIA ČESKÁ PODNIKATELSKÁ POJIŠŤOVNA, A.S., VIENNA INSURANCE GROUP
tel.: +420 841 444 555
fax: +420 261 022 163
e-mail: POJISTOVNA@CPP.CZ
WWW: http://WWW.CPP.CZ
1.4.2008 - neuvedeno
2z5_0409
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1120
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 14. února 2010 - 21:56:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin I: Ta krabice co má ideální rozměr jak na šířku tak na výšku se opravdu používá na bankovní výpisy Ale abych pravdu přiznal, ani nevím odkud chodí, štítek na krabici jsem strhl, můžu zjistit jak zase krabičky dojdou, chci si jich ještě pár domů donést
Koukni na mou sbírku značek, zadej na youtube do hledáčku 2Z50409.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 15. února 2010 - 10:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin_I
Bohužel tu není "kutilská komora" která by se zabývala tématikou "co jak vylepšit", ale snad se shodneme v tom, že vjezd do určitých aglomerací se bude i u nás dřív nebo později "trestat" zaplacením tučného vstupného, jinak ta centra ztratí na atraktivitě.
A paradoxně ne jenom kvůli autům. Pražské Janáčkovo nábřeží, které bylo z velké části zahr. developery totálně zrekonstruováno je po částech na prodej. Neskutečný smrad z nefiltrovaných naftových motorů LODÍ je nesnesitelný (fronty lodí na zdymadle)a kdo vysolí za tučný nájem s nádhernou vyhlídkou chce mít komfort kompletní....