K-report
 

Archiv do 18. listopadu 2009  

Diskuse K-report » Archiv 2009 » Automobily, lodě a letadla » Auta - vše okolo nich, historky, zážitky, postřehy, fotky atd. » Archiv do 18. listopadu 2009 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Vodis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 590
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 12:19:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cena aut padá....všude. Na Ukrajině je teď nejlevnější Slavuta s cenou v přepočtu 70000 korun. To už by se skoro vyplatilo koupit a za 4 roky to dotrhat, než bude technická.
http://news.infocar.com.ua/samyy_dostupnyy_avtomobil_v_ukraine_te per_stoit_ot_33_000_grn_32697.html
Jen se neposer, papundekle....

Trabant sedí na silnici výborně a jeho akcelerace je bezvadná. To však nesmí svádět k lehkomyslnosti. (návod k upotřebení - Trabant)
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3686
Registrován: 12-2007

Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 12:37:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bohužel je to slepá ulička, na kterou všichni dojedeme.
Už dojíždíme...
About me ; web o Mansonovi ; moje články na iDnes
Icq 482-787-172

Moje fotogalerie Nové fotky z rekonstrukce Sokolovské !!!
Vehikl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 1-2009

Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 19:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hezkej večer všem, kteří ještě nemají vypálené oči.

Mno, na televizi nekoukám, noviny nečtu, tak nevim, zda jsem nezaspal nějakou změnu zákona o provozu na pozemních komunikací, ale předevčírem pozdě v noci jsem při cestě na silnici 2. tř. v úseku asi dvaceti km napočítal čtrnáct protijedoucích aut se zapnutejma potkávačkama a předníma mlhovkama (od té doby si toho masově všímám). Dnes večer zhruba ve stejně dlouhém úseku jsem na úplně jiné silnici napočítal takových aut deset.

Jeden expert mi to do xichtu dokonce fpálil xenonama, mlhovkama a ještě nějakejma LED světlama (rozhodně to nebyly SPDS). Při tomhle počtu to už rozhodně není náhoda.

Máte někdo za poslední dobu podobné zkušenosti? Rozhodně mi nevadí, když někomu svítí přední obrysovky do modra, nebo zelena, nebo osvětlení celé kabiny kamionu + např. rampa. Někdy to vypadá hodně dobře, ale nikdy to není tak prudké světlo, jako z mlhovek.

Není to teď zas nějaká móda? Možná se ptám blbě, ale za poslední dobu mi to nepřijde normální.
Je lepší být bohatý než chudý a to z finančních důvodů.
Repelend
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2964
Registrován: 10-2004

Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 19:51:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To auto je pojištěné 2x nebo neplatí
1T02677 OSOBNÍ AUTOMOBILY PEUGEOT KOOPERATIVA, POJIŠŤOVNA, A.S., VIENNA INSURANCE GROUP
tel.: 800 105 105
tel.: 272 112 111
fax: 272 112 148
e-mail: info@koop.cz
e-mail: greencard@koop.cz
WWW: http://www.koop.cz
27.5.2002 - neuvedeno


1T02677 OSOBNÍ AUTOMOBILY PEUGEOT ČESKÁ PODNIKATELSKÁ POJIŠŤOVNA, A.S., VIENNA INSURANCE GROUP
tel.: +420 841 444 555
fax: +420 261 022 163
e-mail: POJISTOVNA@CPP.CZ
WWW: http://WWW.CPP.CZ
15.9.2009 - neuvedeno
ICQ: 364517937 Skype: Mirek_Zika
Co já? :-)
http://110.rajce.idnes.cz/
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3742
Registrován: 5-2005

Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 21:06:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vehikl - Nic se nezměnilo, mlhovky se mohou samosebou použít jen ve specifických případech. Já vídám takových expertů taky dost. Podle mě dostal někdo "dobrej nápad" a teď si to zažilo už víc řidičů. Nikdo z nich asi nestudoval aspoň záladní poučky pro svícení, protože jezd takové prohřešky, jako denní světla zapnutá i v noci, nebo denní světla spoluečeně zapnutá s potávačkami, nebo mlhovky za nesnížené viditelnosti společně s parkovačkama, už jsem viděl i auto, kde bylo zaplý úplně všechno - mlhovky, jakýsi šmajdský denní světla a ještě k tomu to svítilo dálkovýma. Zajímala by mě taky funkce "svícení mlhovkou do zatáčky" - mají to některá moderní auta. Podle mě to vůbec na autě nemá co dělat. Řada lidí taky považuje seřízení světel za nějakou "zbytečnost" kterou nemá smysl dělat. Za vzhůru seřízený tlumený světla bych taky rozdával květináčem do hlavy.
Na obrázku vidíme tmu dle nové směrnice EU (celá tma je pro zvýraznění osvětlena parkovacími světly). Směrnice je závazná; každý musí mít před domem správnou tmu. Správná struktura a hmotnost tmy bude pravidelně kontrolována dle platných norem EU.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4272
Registrován: 4-2005
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2009 - 21:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Za vzhůru seřízený tlumený světla bych taky rozdával květináčem do hlavy.

Jaro, léto, burčák, zima.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3364
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 11:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nákladní Vauxhall (Opel) Astra na GB značkách a s volantem vpravo viditelně dlouhodobě používaný v ČR:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Isoptin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 11-2005
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 15:53:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tahle Astra se v PArdubkach pohybuje uz radu let a trvale stoji v arealu byvale TMS v Prumyslove ul....)
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 16:25:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V aktuálním světě motorů je článek o vozech MP včetě pražského Hummera
Trať 040, 042
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4061
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 17:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dřevěná verze Trabiho z Karviné (moc pěkné):

Na druhé straně auta měl nálepku "Malé, ale moje".
Když už jsem u těch vtipných nápisů na autech, tak včera v Olomouci mě předjížděl Maluch s nálepkou na zadním okně "Můj fotr je Hummer"...chlapec pobavil.
Regiomap Moravskoslezského kraje - update k 31.10.2009
Relativní rekordy Moravskoslezského kraje - update k 15.11.2009
Regiomap Zlínského kraje - update k 16.11.2009
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2006
Registrován: 3-2005

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 19:06:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mi připomělo, že jsem asi před 14-ti dny viděl nějakého malého červeného Fiata (Punto nebo něco podobného, už si nepamatuju), který měl vzadu nápis "Až vyrostu bude ze mě Ferrari". Taky docela pobavilo
Petruš_opava
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 193
Registrován: 7-2008
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 19:30:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pánové, tuším, že se ptám pravděpodobně zbytečně, ale přesto - neměl by někdo zájem...? Je to stotříca, docela srdeční záležitost, ale jednak už chce jako staré auto potřebnou údržbu, kterou já jí nejsem schopný dát a jednak už tři měsíce stojí bez využití v garáži. Je mi tak nějak pořád líto se jí zbavit tou nejjednodušší cestou, i vzhledem k tomu, že je vcelku v ucházejícím stavu
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3075
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 20:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěknej kousek ... škoda že je bursíko výpalný.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6770
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 20:39:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

petruš_z_opavy:
pěkná škodověnka :-)

hoď si inzerát na škodovácký stránky:
http://www.skodateam.cz/bazar
http://skoda-virt.cz/cz/inzerce/auta-prodej-cz/
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Mirous
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 102
Registrován: 11-2006

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 20:45:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jednou si chci nějakou starou škodovku pořídit, kdybych měl peníze hned bych jí bral..doufám že bude mít lepší osud než na vrakovišti..
Trať 040, 042
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4278
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 20:46:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo pěkná, kdyby byla úzká, tak bych hned bral, ale eMko nechcu... Leda bys prodal jen ty hliníkový kola, teda pokud tam jsou všechny 4...

Jinak virt nezkoušej, tam to neprodáš, akorát tam bude tuna keců okolo...
Jaro, léto, burčák, zima.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3077
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 21:01:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Úzká je shit a hlavně se nedělala se suchýma polosama .

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4279
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 21:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Beru to z hlediska historických aut - úzkých (a zejména pak "sociálních" verzí 105S, 105L, 120L) je celkem málo, eMek je (zatím) dost i v běžným provozu a pro mne osobně to nemá v dnešní době prakticky žádnou historickou hodnotu.

Samozřejmě na běžné ježdění to není, na to máme jiná auta.
Jaro, léto, burčák, zima.
Winter
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 1-2007

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 21:22:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taková (pro mě nepochopitelná) perlička z dneška

A když už sem u těch BMW, tak přidám fotky svýho novýho mazlika.

Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4280
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 21:27:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je teď nějaká móda, dělat autoškolu na autě s automatem? A ještě s tak velkou krávou? Automat chápu u spolužáka, kterýmu chyběla pravá ruka a tudíž řazení pro něj bylo prakticky nemožné, ale u běžných lidí?

Nicméně automat je pohodlný, o tom žádná (i když jsem se tuhle přistihl, že i na automatu stejně řadím manuálně). Ale člověk se na tom nic nenaučí... Tak nevím, na co to v autoškolách mají.
Jaro, léto, burčák, zima.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5749
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 21:50:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nicméně automat je pohodlný, o tom žádná (i když jsem se tuhle přistihl, že i na automatu stejně řadím manuálně). Ale člověk se na tom nic nenaučí... Tak nevím, na co to v autoškolách mají.

Pro neschopy, co se prostě nenaučí řadit manuálně. Pak mají ovšem v řidičáku poznámku, že platí jen pro vozidla s automatickou převodovkou.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3745
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 22:10:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak... pro neschopy ... já bych řekl jakožto "automatář", že i s automatem se musí umět svým způsobem jezdit. Je ale fakt, že ty základní grify se dají naučit za jednu dvě jízdy nějakou automatickou károu. Kromě toho, dneska už není automat jako automat, já třeba vůbec nikdy neměl tu čest s těma DSG převodovkama či co, takže myslím, že kdyby na mě vybaflo něco jinýho než D N R, B R I II A N, P R N oD D 2 1 nebo P R N D S L, asi bych taky nevěděl.

Co je třeba ocenit, tak to BMW, ne že to je BMW, ale že to je velký auto. Dnešní autošoly používají v hojné míře Swifty, Matizy, Fabie a podobný mrtki menších rozměrů, takže řidič začtečník je pak konfrontován s drsnou realitou, většinou tím, že jsou na parkále odřený všechny auta okolo něho.
Na obrázku vidíme tmu dle nové směrnice EU (celá tma je pro zvýraznění osvětlena parkovacími světly). Směrnice je závazná; každý musí mít před domem správnou tmu. Správná struktura a hmotnost tmy bude pravidelně kontrolována dle platných norem EU.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3697
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 22:42:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní autošoly používají v hojné míře Swifty, Matizy, Fabie a podobný mrtki menších rozměrů,
Já mám jízdy v brzku začíti na Polu a dal jsem mu přednost před Octavií Combi... ale je to spíše tím, že doma máme Fabii a to je hodně podobný :-)
About me ; web o Mansonovi ; moje články na iDnes
Icq 482-787-172

Moje fotogalerie Nové fotky z rekonstrukce Sokolovské !!!
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6773
Registrován: 8-2002

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 22:46:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

opisuju z webu, adresa na tom sedmičkovým bavoru:

"Účelem výuky je naučit žáky bezpečnou a plynulou jízdu po hustém městském provozu Prahy, jízdu a obsluhu v podzemních garážích, obsluhu u čerpacích stanich a v myčkách. Důraz je kladen také na parkování v místech, kde je stížená manipulace s vozidlem a samozřejmě na jízdu po dálnicích ve vyšších rychlostech. A nezáleží, zda se připravujete na skupinu A, B, C, E, CE či BE. Proto, abyste na silnici uspěli tu jsme právě my - Autoškola Alias Contra s.r.o.!"

Výcvik se provádí se zkušenými instruktory ve vozech Nissan Micra a X-Trail, Mazda 3, Škoda Fabia a BMW řady 7 - BMW 728


na výcviku s velkým autem ve městě něco bude :-)
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3747
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 22:59:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tzn. jestli tomu dobře rozumím, to BMW slouží spíš ke specifickému typu "kondičních" jízd. To se nedá než schvalovat. Ještě by to chtělo nějakou autoškolu, kde bude výuka probíhat třeba na nějaké příšeře s Hemi motorem :D
Na obrázku vidíme tmu dle nové směrnice EU (celá tma je pro zvýraznění osvětlena parkovacími světly). Směrnice je závazná; každý musí mít před domem správnou tmu. Správná struktura a hmotnost tmy bude pravidelně kontrolována dle platných norem EU.
Nexion
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 23:05:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak já v autoškole jezdím buď Renaultem Clio 1.2 16V (III. generace), nebo ve fungl novém Renaultu Megáne 1.6 16V (má najeto kolem 25 000km).

A v Plzni jsem viděl jako autoškolu MB třídy C. A v Praze jezděj nové Superby.
CVMHD.IC.CZ - Můj web o MHD v Chomutově a Jirkově.


Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3698
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 23:07:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve Varech jezdí kromě obvyklých Fabií a Octavií dále Mazda 626, Mercedesy C a A, Audi A2, Chevrolet Aveo, Opel Agila....
About me ; web o Mansonovi ; moje články na iDnes
Icq 482-787-172

Moje fotogalerie Nové fotky z rekonstrukce Sokolovské !!!
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3078
Registrován: 12-2005

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 23:11:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak vono třeba ... www.edautoskola.cz
Ty maj taky takový "běžný" káry na výcvik

Jináč mě na výcvik v autoškole nejvíc vyhovolava dlouhá IFA. Tomu dal přednosta každej a ochotně mi pouštěli na hlavní

(Příspěvek byl editován uživatelem martin_100.)
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4282
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2009 - 23:18:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ten Nissan mě láká, že bych si udělal kondiční jízdu? Ne že bych těmto sportovním autům holdoval, ale rád bych se s tím projel, čistě ze zvědavosti...
Jaro, léto, burčák, zima.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3368
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 00:47:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K autoškolám ... na strý kolena jdu od středy zase do autoškoly - když počítám i trolejbus, tak už popátý. Ne že bych nějakou nezvládal, ale nějak jsem si zatím nestihl udělat éčko, tak to musím napravit. Máme v podnikové AŠ úplně nové auto i vlek, tak pak předám zážitky a foto.
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2207
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 11:53:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotaz na zde přítomné odborníky. Máme Felicii combi 1.3 LXi, rok 97 a při jízdě se každou chvíli zvýší činnost všech elektrických částí. Celá palubka se rozsvítí, docela velká změna je vidět i na vnějším osvětlení vozidla, zrychlí se větrák, stěrače, prostě se všechno chová úplně jinak a samotné auto při tom mírně cuká a je poznat, že se mu v tu chvíli nechce vůbec jet. Občas to trvá jen několik vteřin, občas to přestane až po několika kilometrech. Nevíte někdo kde je chyba, případně i co se s tím dá dělat?

(Příspěvek byl editován uživatelem tr_man.)
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9333
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 11:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Elektronice nerozumím, ale někde se asi potkávají dva vodiče a bere to proud, fakt nevím. Měli jsme jednu Karosu, se kterou to při předjíždění a lehkém přidání plynu začalo škubat, nakonec se přišlo na to, že tam nějaký osel zapojil blinkry na rozdělovač a při vyhození blinkru to začalo brát napětí svíčkám a nechtělo jet. Mimochodemten krám jezdí dodnes (na Youtubu si zadejte "76-59 Samopal" a uvidíte, co je to za vranu).
Není nad autobus. Ležet se pod ním dá pořád, když je nafta, dá vždycky a hlavně neuteče.
:: Agrolipka u nás :: Web o prostějovských autobusech ::
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1893
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 12:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr_man: Zkontroluj vzájemné ukostření motoru, karoserie a baterky.
Pokud by to byl trvalý stav, vyměnit regulator na alternátoru, Feldy rády likvidují 18 volty všechno, co je drahé.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2208
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 13:47:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Swe: dík, a teď česky
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1894
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 14:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tr_man: Aha, pokud ti tohle nic nereklo, tak vyhledej odbornou pomoc v nejake dilne. Mimochodem, napadla me dalsi moznost, preruseny polovy mustek na baterce, to pak konci i bouchlou baterkou, jak se tady nekde probiralo....taky jsem mel propaleny monterky a dve vrstvy obleceni pod nima a dlouho zalehly usi. Ale mel bys mit i jine priznaky, jako treba podivne startovani....no nic, navstiv nejakou dilnu.
Petruš_opava
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 194
Registrován: 7-2008
Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 14:46:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Ty hliníkáče jsou tři, je to z bouračky. Takže mám na letních dvě vepředu, vzadu jsou plechy a třetí leží bez využití. Ještě tam chvíli byly kopretiny - viz fotka, ale ty šly z finančních důvodů prakticky obratem pryč. Přijel si pro ně tehdy kluk až odněkud z Mělníka, byly 4+1, takže komplet.
Jo, ono by stačilo mít někoho, kdo mi poradí, ukáže, co a jak na tom autě udělat, pomohl by mi atd. Ale sám se to jaxi nemám jak naučit. Něco si na tom sám dovedu udělat, ale to je prostě málo. To takhle Jacomo262 a jeho Warszawa ve vedlejší diskuzi...

Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 14:50:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad swe: Jak vůbec vypadá regulátor u feldy? ( já si vzhledem k mému starému autíčku umim predstavit jen ten mechanický cívkový, krerý "zpracovává" proudy ještě z dynama. )
Ad tr_man: co s feldou?? Sesrotovat
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2209
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 14:56:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P358: hodit ze skály, aspoň by to auto zažilo pořádnou rychlost a zrychlení
http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
http://zeleznice.pardubickamhd.cz - železniční fotografie
http://modely.pardubickamhd.cz - papírové modely autobusů a trolejbusů
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9334
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 15:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chlapi náhodou, já viděl jet minulý týden Avii 80 - táhli ji na tyči do kovošrotu ...
Není nad autobus. Ležet se pod ním dá pořád, když je nafta, dá vždycky a hlavně neuteče.
:: Agrolipka u nás :: Web o prostějovských autobusech ::
Maxwilien
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1397
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 16:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedávno probírané v diskuzi ohledně rz:

ICQ:276-583-029
Všechny fotky vozů TAD prosím ke mně na email.
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 20:28:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je třeba ocenit, tak to BMW, ne že to je BMW, ale že to je velký auto. Dnešní autošoly používají v hojné míře Swifty, Matizy, Fabie a podobný mrtki menších rozměrů, takže řidič začtečník je pak konfrontován s drsnou realitou, většinou tím, že jsou na parkále odřený všechny auta okolo něho.

V plné míře souhlasím a podepisuju.
železnice » http://lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & MHD Olomouc » http://tramvaj.wz.cz

Minulla on nälkä!
Medvídek_intouro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1738
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 20:40:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Winter *150: Pěkná trojika.
ICQ: 569-985-273
Mercedes-Benz S-class - Tomu říkám automobil!
1608.rajce.net
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3080
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 20:49:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Regler na feldě ja takovej malej zmrd s drátkem dvouma imbusama vycenej ze zadu do altíku. Sou v něm rovnou i uhlíky a stojí asi 180 kč aftermarket. origi kolem 400.

Zkusim najít fotky když sem to měnil ... asi dvakrát.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3081
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 20:52:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tu...
Swe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1896
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 21:04:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad automaty: Já bych to nezatracoval, pokud je pro někoho manuální řazení výrazně stresující činnost, tak stejně bude jezdit, jen bude dělat víc průserů v provozu, právě kvůli soustředění se na řazení. Tak ať raději jezdí s automatem. Mimochodem, kdo jednou zkusí DSG & spol......
Pavel358
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 21:16:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad martin 100: Díky, to je takováhle malá porvůrka jo, u mě je to tedy krabička o kousek větší
Mnoho štastných kilometrů s vozy PSHŽD přeje Pavel.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3083
Registrován: 12-2005

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 21:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Z druhy strany je to jen zaoblenej plechovej obdélníček a dvě dirky na 5 imbusy.
Výměna cca 5 minut i s otevřenim kapoty.
když mi přestala dobíjet moje felíí taks em na to koukal jako z jara ale pak sem to vyměnil a bylo. U pikapa už sem pak šel na jisto.
Tuty fotky sou z pikapa .. tam to odešlo na ušoupaných uhlíkách. U Feli mi odešlo to záhadný cosi pod tim obdélníčkem.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 5750
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. listopadu 2009 - 22:18:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

dneska už není automat jako automat, já třeba vůbec nikdy neměl tu čest s těma DSG převodovkama či co

S DSG převodovkou se jezdí stejně, jen řadí tak plynule, že to vůbec není poznat (a spotřeba je navíc srovnatelná s manuální převodovkou). Vyzkoušel jsem ji v 7stupňové verzi u MB ML 280 CDI, které máme v rodině a nemůžu si ji vynachválit - vůbec by mě tam nenapadlo řadit manuálně.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3369
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 09:08:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Láďo, nech si výměnným způsobem udělat altík (+ regulátor). Je to za pár stovek, u nás například v Černé za Bory (naproti poště - cedule Auto-elektro na plotě). Mně se na Feldě takhle vysypal předloni, a ještě jak to chvíli přebíjelo, tak to nasázelo spoustu chyb do řídící jednotky (kraviny typu Airbag - podpětí, Airabg-přepětí atd.).
www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * moskvich.cz * icq 269-400-981
Vehikl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 184
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 18:24:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tady je pár fotek mojí nové plechoFky
Opel Astra F 1.8 kombi, benál, r.v. 94, 92 kW (jede jako čert). Ačkoliv jsem Opla neměl vůbec v plánu kupovat (koukal jsem po Fordech), tenhle kousek mě hodně zaujal (a taky máme jednu Astru G v rodině, tak abych netrhal započatou tradici). Rez má jen lehkou povrchová na pátých dveřích, jinak nikde nic. Motor šlape (zatím), světla svítí... Uvnitř je vepředu i vzadu místa habaděj. Výbava na tehdejší dobu dobrá - vejškově stavitelné sedlo řidiče, přední okna a zrcátka v elektrice, manuál šíbr, airbag, posilovač, centrál, rádio, tažný, ABS. Ještě musí projít důkladným servisem (na těch letních galuskách se nedá jezdit ).

A na to, že je to 15! let staré auto (za převod chtěli jen 3 tis), tak mi naprosto vyhovuje. Až na tu off-road provozní patinu

Obrovská nevýhoda tohoto auta je, že si jej ihned zamilujete.


A teď už zbývá jen dolepit na zadek samolepku "ekologové, polibte mi "

Je lepší být bohatý než chudý a to z finančních důvodů.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3749
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 18:24:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex - tzn. DSG rovná se takovej "větší" variátor? Já v tom mám trochu hokej, v těch novejch věcech. Asi budu trochu googlit. No, podle mě není nad klasickej automat s overdrive režimem
Na obrázku vidíme tmu dle nové směrnice EU (celá tma je pro zvýraznění osvětlena parkovacími světly). Směrnice je závazná; každý musí mít před domem správnou tmu. Správná struktura a hmotnost tmy bude pravidelně kontrolována dle platných norem EU.
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3085
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 18:59:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vehikl - Upřímnou soustrast.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4286
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 19:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M100:
Radši Opel než Seata.
Jaro, léto, burčák, zima.
Pavel2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6792
Registrován: 8-2002

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 19:18:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

vehikl:
né že bych ti chtěl kazit radost ze slušnýho Opla, ale...

nedávno jsem byl pro naše užitkový Combo v servisu, dělala se plánovaná výměna oleje + filtrů. bylo mi řečeno, že měrka byla suchá(!), abysme si dobře hlídali olej, nejlépe každých 1.000 km a případně ihned zavčasu dolejvali. vlastností většiny benzínových motorů od Opla prej je, že žerou olej, 1l na 1.000 km je prej u nich normální. argumentoval jsem, že všchni (co se na autě střídáme) očekáváme, že pokud je oleje málo, rozsvítí se na přístrojvce kontrolka. majitel servisu mi ochotně vysvětlil, že ta se rozsvěcí až ve chvíli, kdy je skutečně problém a ne podle našeho předpokladu "preventivně".

auto má motor 1.4/66 kW, rok výroby 2004, najeto teď okolo 70.000 km. já jsem si toho všiml už na začátku léta, když jsem tenhle vůz míval častějc v ruce, že ten olej jaxi ubývá. kupoval jsem tuším 5l balení oleje a jistě litr a půl ho v motoru skončilo. přitom se měnil na podzim, další plánovaná výměna byla následující podzim nebo po 15.000 km (nebo po 10.000? - nejsem si jistej). bylo mě to divný, že se ten olej tak ztrácí, ale podle měrky jsem udělal správně, což mě teď potvrdil i servisák.

údajně by na tohleto chování motoru neměla mít vliv ani naše poslední zameškaná výměna oleje minulej podzim, kdy stav byl taky na úrovni suchý měrky a najelo se asi o 3.000 km víc než bylo plánováno. prostě při asi 5 řidičích všichni akorát jezdí a na všechno ostatní kašlou.

univerzální rada tedy zní - máš Opla, pravidelně kontroluj olej.
dědkovo Á.Á.čko, prehistorická verse :-)) stav k 27.10.2007
tabulka P-rekordů, průběžně aktualizovaná
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4287
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 19:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

že ta se rozsvěcí až ve chvíli, kdy je skutečně problém a ne podle našeho předpokladu "preventivně"

Stejný problém u všeho, s čím jsem měl tu čest jezdit - především tedy u japonských aut. Pomalu si začínám myslet, že je zcela normální, že se kontrolka rozsvítí tak nějak pozdě...

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Jaro, léto, burčák, zima.
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3750
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 19:27:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Univerzální rada je spíš jiná: Máš auto = kontroluj náplně. Myslím si, že každej si najde dvě tři minutky jednou za čas na to, aby se podíval pod kastli a řekl "a dobrý", zvlášť u staršího auta.
I když vm, že jsou lidi (nejen ženy), co by se divili. Náplně? Oleje? Voda? Kde? Co? Proč?
Na obrázku vidíme tmu dle nové směrnice EU (celá tma je pro zvýraznění osvětlena parkovacími světly). Směrnice je závazná; každý musí mít před domem správnou tmu. Správná struktura a hmotnost tmy bude pravidelně kontrolována dle platných norem EU.
Vehikl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 1-2009

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 19:48:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pavel2: Astra je po výměně oleje a filtrů (a rozvodů). V nejbližší době poputuje do servisu, kde jí prolezou skrz na skrz, takže další nedostatky budou sděleny. Že to nebude "bezúdržbové" auto, jsem čekal (které taky r.v. 94 je...), že to bude žrát i trávu kolem silnice jsem taky čekal (zatím za 7-7,5 litru). Žraní oleje už mě taky napadlo, takže pro jistotu kontroluju všechny kapaliny...
Mmj měla najeto 155 tis, ale moc se mi to nezdá, spíš bude přetočená.

Astry F nikdy nebyly kdovíjaká auta, ale to je mi srdečně jedno. Já to auto nemám jen na ježdění, ale abych se na něm taky něco naučil.

Víceméně jsem vybíral mezi Ford Scorpiem, Escortem, Volvem 940 (žere...hodně...) a Škodou 100 Byla mi doporučena Oktávka (dokonce TDÍííí), což jsem taktně odmítnul... Pak mi ještě chtěli drze podstrčit Golfa. Nicméně značka VW (včetně dnešní Škody) je mi silně nesympatická.

Martin_100: Co byste mi vy doporučil za srovnatelnou (r.v., výbava...) ojetinu?
Je lepší být bohatý než chudý a to z finančních důvodů.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 19:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

někde u pražského hradu

KAROSA LC735.00 SE-969AM 4ever
Autodoprava Lubomír Hladík
Galerie Hladík
Martin_100
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3087
Registrován: 12-2005

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 19:59:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já sem s takovym kombíkem něco sjezdil (ikdyž 1,6) a myslel sem že porodim ježka. Zpracování, chování toho auta a pocity z řízení totální katastrofa. A řek bych že opravdu nejsem zmlsanej nějakýma top kárama.

Přeju ať slouží a co nejmíň se sere ale já bych si koupil raději auto než opla.

P2 litr oleje na 1000 km, Ale to je přece v normě ... to že ta norma platila na škodovky 1000MB před skoro 50ti lety je věc jiná.
Inu OPEL
Verusha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3751
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 18. listopadu 2009 - 21:03:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Inu OPEL

Inu, General Motors.
Na obrázku vidíme tmu dle nové směrnice EU (celá tma je pro zvýraznění osvětlena parkovacími světly). Směrnice je závazná; každý musí mít před domem správnou tmu. Správná struktura a hmotnost tmy bude pravidelně kontrolována dle platných norem EU.