K-report
 

Archiv do 6. března 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Tramvaje a metro » Optimalizace linkového vedení v Praze » Archiv do 6. března 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3185
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 13:11:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

heky - chybí podstatná věc: ODKUD!
(ale pokud jde o ty Ďáblice, tak i 177 a kousek popojít. Ona i pěší chůze je naprosto rovnocenná součást dopravy)
Budoucnost patří bagrům!
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1143
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 14:54:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

opožděně - všeobecně souhlas se žirafou. postavení 3 stanic metra za miliardy a následné neušetření busů je doopravdy výsměch (porovnejme s předchozím prodlužováním B, C, tram Barrandov - úspory byly vždy značné). je jasné, že C bylo takto namalováno špatně, ale ted' už je pozdě nad tím lamentovat. na druhou stranu je fakt, že praha 4 není zrovna ideálním příkladem řešení MHD. kompromisním řešením severu by bylo zachování lenošských linek v redukované variantě (tedy nikoli kloubus co 2 minuty v úseku prosek-střížkov) a vznikem kapacitních spojů k C.
177: bohnice by si měly zvykat na to, že bez tramvaje kapacitní přímé spoje jinam než na metro mít nebudou, stejně jako je neměl před výstavbou tram trati barrandov, praha 13 před V.B apod. souběh 177 a C kobylisy-prosek je tudíž hodný derogace. spojení do lokality "pod táborem" tedy ze severu realizovat bus-C-bus, event. s využitím tramvaje.
Quex
Administrátor

Číslo příspěvku: 4777
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 15:29:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já si pamatuji ještě ze starých tramvajových cedulí. Kobylisy, sídliště Ďáblice

Vždycky to býval Střížkov, Sídliště Ďáblice, protože smyčka již leží v katastru Střížkova. Vozovna Kobylisy se jmenovala Kobylisy, vozovna. U konečných stanic se poměrně důsledně a přesně dodržoval místopis podle katastrálního území.
"Doba střelců neminula. Přesvědčím Vás o tom. A nejen Vás!"
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 226
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 15:40:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: A kde jste sebral, že se neušetří. Na Palmovku zmizí ve špičkách skoro půlka, na českomoravský z napaječů zbyde akorát 151, 181 se ruší apod. To, co se ušetří, tak se dá do posílení 200, 102 přes Davídkovu apod. Nebo vám úspora 26 SD vozů přijde málo?
Souběhy: A to vám nevadí třeba:
- 218, 119 a tram
- 174, 180, 108 a tram
- 273 a B
...a určitě by se našly další. Záměrně neuvádím souběhy kolejové dopravy.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 227
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 15:51:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak jsem středočeskému kraji položil následujícíc otázku:
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda budou jezdit příměstské linky z oblasti Mělníka k nové stanici metra Letňany nebo zda zůstanou ukončeny na Nádraží Holešovice.
Děkuji za odpověď.

A na ni dostal následující odpověď:
Vážený pane,
z informací získaných na Odboru dopravy Hlavního města Prahy (HLMP), nejsou linky příměstské dopravy z Mělníka a Neratovic k nové stanici metra Letňany prozatím řešeny a tudíž zatím zůstanou ukončeny na Nádraží Holešovice. Odbor dopravy Středočeského kraje do dnešního dne neobdržel v tomto směru žádné podklady, podněty, požadavky, ani žádosti na změny vedení tras v licencích na příměstskou dopravy pro cílovou stanici Letňany.
Odbor dopravy HLMP prostřednictvím ROPID v rámci PID plánuje změny na příměstské dopravě na linkách 302, 305, 345, 348, 349, 354, 365, 366, 375, 376, 399, 473, 416.
Dotazy ohledně změn v rámci terminálu Letňany směřujte prosím přímo na ROPID tel. 234704570.
S pozdravem
Odbor dopravy, oddělení osobní dopravy

Takže na mega-terminálu Letňany, kde je snad 50 odstavných stání pro autobusy a 2 dlouhá nástupiště pro meziměstské linky dost pravděpodobně nebude končit jediná příměstská neintegrovaná linka). Z hlediska dopravců je nepodání žádosti o změnu licence (změna konečné) jediné rozumné řešení. Pro cestující od Mělníka a Neratovic by to znamenalo podstatný časový nárůst.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 15:53:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

orky: 26 SD mi připadá skutečně málo vzhledem k výši investic do IV.C2. kolik KB ušetřila TT barrandov?
ad souběhy - vadí mi. ale vaše příklady nejsou srovnatelné s úsekem kobylisy-prosek: 119 a 218 odpadne po prodloužení A na letiště (resp. vlaku, resp. tram na dědinu spolu s reko TT Evropská); 273 je vymeták a navíc nekopíruje stanice metra; 174/180/108 bych řešil zrušením 108, dále M174 Petřiny-Motol-Hůrka/NB-V.Ohrada a 180 Motol-Kafkova.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 16:13:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podobný souběh metra a busu (C+177) se bude hledat těžko, protože C v tomto úseku vede tangenciálním směrem. C a 177 jedou spolu pouze ty 3 stanice a pak každá jiným směrem. Ale zrovna u té 218 to je souběh. A zrovna zde by mohla 218 plnit funkci napaječe k tramvaji (Pozor - neříkám, že by to bylo vhodné!), je to vazba napaječe na radiální linku do centra. U 177 byste přerušil významnou tangenciální vazbu a donutil lidi 2x navíc přestoupit. Podobně se 180 - ta by klidně mohla dojet na Petřiny a zde vazba na linku 2 do Dejvic. ALe bylo by to vhodné?
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 17:03:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

C a 177 jedou spolu pouze ty 3 stanice a pak každá jiným směrem.
podle mě jsou to stanice čtyři (ko,lá,střž,prsk:-)) a to už je - zvlášť na kraji města, kde stanice nejsou pár set metrů vedle sebe - víc než dost. chtějí snad Bohnice přímou linku na FL, aby cestující mohli přestoupit na B a ušetřili onen 1 přestup? to jsou z kobylis také 4 stanice. navíc je nutno vzít v potaz luxusní interval na C (jezdím A a hlavně B, takže vím, co to je čekat 9 minut na metro).
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 17:54:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: Trochu soudnosti a méně lásky k tramvajím bych prosil. Bohnice nikam žádné kapacitní přímé spojení nemají, s výjimkou Proseka, Vysočan a vůbec 177 ... dost pochybuji, že by někdo stavěl tramvaj do Bohnic současně s tratí Ládví - Střížkov - Vysočany - Jarov.
SI NON CONFECTUS NON REFICIAT
Slimman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 726
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 19:01:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Quex: Ano, nejlepší byla cedule "Hrdlořezy, Spojovací".
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1147
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 19:06:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LV: "Bohnice nikam žádné kapacitní přímé spojení nemají, s výjimkou ... 177"

právě. a k tomu je třeba doplnit, že jde právě o tu 177, která 4 stanice metra jede naprosto souběžně s C, přičemž neobsluhuje žádné významné zastávky mimo právě těch, kde je metro (Kobylisy-M, Ládví-M, Štěpničná-tram a M v docházkové vzd., Třebenická-tram, Střížkov-M, Sídl.Prosek-M v docházkové vzd., Prosek-M), a to celé v intervalu 6 minut. proto jsem toho názoru, že díky IVC2 je možno 177 roztrhnout přinejmenším do úseků Chodov-Prosek (nebo Letňany, Čakovice Poliklinika Prosek via Českolipská apod.) a Kobylisy-Mazurská (spoje převést na 200)

do oblasti Vysočan a Jarova tedy 200-C-177, případně 200-tram(-bus). to je alternativa, kterou neuvádím z lásky k tramvajím, ale prostě jako druhou možnost do lokalit, kde by to mohlo být výhodnější (tj. podél obou současných tratí ve vysočanech a podél horní koněvovy).
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 19:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: A necheš si s KMem založit Bagrovací klub?

P.S.: O důvod víc nechtít v Bohnicích tramvaj - znamenaly by konec přímého spojení na Prosek a do Vysočan a s velkou pravděpodobností do Ďáblic. Proč by to Bohnice měly chtít? Tady nežijí jen cvoci.
SI NON CONFECTUS NON REFICIAT
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 19:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pawel: Pak můžeme jít do kompromisu: 177 vést:
Poliklinika Mazurská - Odra - Přívorská - Vozovna Kobylisy - Sídliště Ďáblice - Střížkov - ... - Chodov. Tím bychom oddělili od sebe 2 frekvence (metro x tangenta) a tangentu bychom v podstatě zachovali a jsem přesvědčen, že o tolik delší by to časově z Bohnic nebylo.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 19:34:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LV:

bagrovací klub zatím asi nikoliv :D

Bohnice-Prosek, Vysočany - nikdo neříká, že by přímé spojení muselo zmizet úplně, ale každopádně by již nebylo realizováno fakticky expresním (viz výčet zastávek výše) kloubusem po 6 minutách.

a k té tramvaji - přímé spojení by ovšem vzniklo přinejmenším ve směru libeň (a to už je do vysočan co by kamenem dohodil). na prosek holt metrem. za to, že metro je postaveno tak hloupě, že se nyní ocitly Bohnice vůči Proseku ve vztahu periferie-centrum, můžeme poděkovat politické reprezentaci, kterou jsme si zvolili.
Pawel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 19:38:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

orky:

to už vypadá rozhodně o dost lépe. klidně bych ji poslal i přes českolipskou. jenže by také muselo dojít k odpovídajícímu zvýšení intervalu v úseku Prosek/Střížkov-Bohnice, poněvadž by ubyli ti cestující, co jedou z Bohnic jen na metro.
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1228
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 20:34:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ach jo. Pawle, uvědom si konečně, co už Ti tu říkali: 177 a C, to jsou dvě úplně jiné sorty cestujících, nechtěj je míchat. Jen magor pojede z Ládví na Střížkov metrem a jen magor pojede z Ládví na Chodov 177.

Že se málo ušetřilo, to je jiná věc. jenže za to nemůže 177, za to může nesmyslné vedení spousty busů dál na Palmovku a ČM, jako by se nechumelilo. Měla zůstat jedna tangenta typu 177, 136 odkloněná do Čakovic a dva až tři místní vymetáky a žádná linka s trojkou na začátku neměla jet o metr dál než na LV. To je ten průser, ne 177.

A politiky bych z tohoto nevinil, ti se podepsali na Praze 6 jednoznačně, ale tady, aspoň pokud vím, jen poslušně odkývali, co jim odborníci předložili. A mně osobně ta trať takto vyhovuje, když už jsme se pustili do podniku výstaviště ... jistě, pokračování z Proseka na Vysočany, Žižkov, do Malešic, Na skalku, do Hostivaře, Petrovic a na Háje by se mi líbilo víc. Ale co není, může být, až bude D až ve Vysočanech ... tedy pokud bude kompatibilní s C ...

(Příspěvek byl editován uživatelem lord_Vetinari.)
SI NON CONFECTUS NON REFICIAT
Dingo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 2-2008
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 21:23:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Michelangello: Ale já se bavím o Ďáblicích ne o Kobylisých!!!

Jonášek: A co se týká PVA na Ropidu psali že se ta linka ruší,a pokud bude znovu potřeba tak bude zase zavedena. Ano,také si myslím že je to blbost ale ROPID je ROPID!!!

A co se týká linky 177 odpočil bych jí u Proseka aby neobjížděla stanice metra ....-Prosek-Starý Prosek-U Kundratky-Nový Střížkov-Bulovka-Okrouhlická-Kobylisy-Služská-Píse čná-..... ok?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 04. března 2008 - 21:49:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K ušetření km: Uvědomte si, že úseky Palmovka-Prosek a Českomoravská-Prosek mají oba shodně pouze cca 3 km. Zkusmo jsem si odhadl úsporu a vyšla mi (pouze tyto dva úseky!) úspora cca 690.000 vozokm. Na estakádu už moc víc šahnout nejde (snad ještě 375), a pokud bychom zrušili ještě 166 a 185 získáme ještě nějakých 90.000 vozokm (při ceně 50 Kč/km je to nějakých 4,5 mil. Kć!). Něco málo ještě přidá omezení dopravy na Proseku (úseky Prosek - Letňany metro a Prosek - Střížkov). A to je vše. Já bych to odhadl na ušetření nějakých 1.000.000 vozokm (tj. při 50 Kč/km 50.000.000 Kč). Z celkové dotace na MHD je to méně než 1%!
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 329
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 06:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejprve - metro do Letňan je nejzbytečnější výtvor v dějinách lidstva od dob egyptských pyramid.

Dále - pořád nějak nechápu, proč tak Bohnice lpí na 177 po 6 minutách. Připadá mi to, jako bych třeba 215 z Kačerova dál vedl přes Budějovickou, Pankrác, Pražského povstání, třeba do Nuslí. Ano linka by třeba bylo úspěšná, nemuselo by se přestupovat na 193, nebo na C a tram.
To opravdu Bohnicím nestačí třeba interval 20/30?
Pokud ne navrhuji do Bohnic dovést 136 a 183 (po změnách), tím by se počet dosažitelných destinací bez přestupu pro obyvatele Bohnic zvýšil mnohonnásobně a ROPID by mohl zrušit 200, no co řikáte? (ironie)
Ono je třeba jít tomu štěstíčku naproti ...
Pedro74
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 6-2007

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 08:44:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord: s těma magorama co jezdí Kobylisy - Ládví či zpět metrem ses ještě nesetkal? Já mám vždycky nutkání si s nima popovídat, co je k tomu vedlo, jestli taky nejsou z Bohnic...

Iaya: Bohnice nelpí na 177 po 6 min., stejně jako nelpí, aby nějaká linka jela v trase 177 dál než cca na Vysočanskou. Já osobně bych 177 odklonil ve směru od Chodova na Proseku např. do Letňan nebo jinam a dřív, ale to teď neřeším. Dál bych prodloužil celotýdenně 187 z Bohnic na Harfu a 144 vedl celotýdenně Poliklinika Mazurská - Ládví - Českolipská - Prosek a polookružně zpět. Ale kombinací na severu Prahy v souvislosti se IVC2 a 177 je mnoho.
Dingo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 13:29:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iaya: No možná Bohnicím ano,ale Chodovu ne,protože mají tam optroti Chodovu hodně linek,já jsem už napsal řešení pro Chodov,a obyvatelé JM jsou rádi že 177 mají a chtěli aby intervali byli kratší atd...177 je pro Chodov obrovská spojka!!!!Dal bych jí intervali 3-4/12/5/15 je to přeci nejdelší linka v Praze a je to linka bez které by nešlo být uvěřejnil to ROPID a DP i sami autobusáci to uznali!!!!

PS: Od května: 154-Skalka-Chodov,113-Chodov-Písnice-od Chodova prtoto aby alespoň trošku uvolnila Kačerov a aby posílila linku 197 bude v intervalu 7/15/12/20 ve trase Chodov-Volha-U Studánky-Sídl.Písnice-Písnice jen stručně!!!a 114 Chodov-Kačerov na Chodov celá!!!!
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 330
Registrován: 6-2002

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 13:43:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dingo - co úsek Tempo - Jalodvorská - Libuš?
171 - po celý týden? To moc Kačerovu neuvolní(š)/(te)
Lidé z Chodova jezdí 177 max. na Vysočanskou, nevím jak se to týká 177 v Bohnicích?
Ono je třeba jít tomu štěstíčku naproti ...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3186
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 14:23:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dingo: To s tou 113 máš vodkud? Takhle blbě navážet lidi na metro by nenapadlo ani mě a to už je co říct. To znamená že se hlavní síla přesune na 171 a jsme tam kde jsme byli. Chápeš, že ani 114 na Chodov NEJEZDÍ kvůli metru?
Budoucnost patří bagrům!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1229
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 14:42:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Já myslel, že tam jezdí proto, aby si řidiči měli kde koupit svačinu. Nebo ne?
SI NON CONFECTUS NON REFICIAT
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1273
Registrován: 5-2003

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 14:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LV: On už na Kačerově není ten stánek s hamburgerama? Ale je fakt, že v Centru Chodov si toho můžou koupit mnohem víc...

Dingo:
bude v intervalu 7/15/12/20 ve trase Chodov-Volha-U Studánky-Sídl.Písnice-Písnice jen stručně!!!
Co to znamená, když nějaká linka jezdí v nějaké trase jen stručně?
Hromadná doprava, pořádná votrava
a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka
Ivo Jahelka
Dingo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 15:38:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: z ROPIDU!!! To vím 114 jezdí na Chodov pro spojení všech částí hlavně Kuntratic,mě se neptej zeptej se ROPIDU jak mám vědět proč pojede na Chodov?se zeptej někoho jinýho!!!A 113 je dobrý nápad kvůli posílení 197!A ještě k tomu znám řadu autobusáků co jsou naštvaný kvůli tomu,že ve špičce se na Kačerově rvou o místa!!!

Iaya: Pokuď vím ty jsi napsal že chceš aby celá 177 měla int. 20-30 min tak jsem napsal že 177 potřebují na Chodově nic víc!!!ano,můžem jí zkrátit nebo odklonit např. na Letňany a do Bohnic jen vybrané spoje co myslíš?A co se týka úseku Tempo-Jalodvorská-Libuš tam je dost linek právě až moc,nějaké další úpravy bych tam nedělal!!!

218: Blbě jsi mě pochopil jako,že jsem něchtel vypisovat všechny zastávky kudy pojede tak jen stručně ty nejduležitější!!!

PS:1. 197 potřebuje nutně posílit
2. 114 se musí poslat na Chodov celá je přeplněná,říkají to všichni
3.Kapacita Kačerova je už velice přeplněná potřeba nutně alespoň tři linky odklonit a má se kam Chodov je volný a Roztyly také a Chodov má ještě obrovské nákupní středisko!!!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1231
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 15:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dingo: Neboj se a nešetři tolik těma vykřičníkama ...
SI NON CONFECTUS NON REFICIAT
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3188
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 15:57:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dingo: Z Ropidu? Nějakej link na dokument by nebyl? Nebo je to JPP? Že máš kamaráda na Ropidu, kterej občas vynáší drby, z toho si na zadek nesednu. Ani z toho, že znáš nějaký autobusáky. To já taky a nikam to nepíšu. Jaký autobusáci se ve 197 musej na Kačerově tlačit kam? Přečet sis to po sobě?
Opakuji: Odklánět linky na Chodov je pitchovina kalibru, kterej by nenapad ani mě. Ropidu v agonické křeči je to ovšem podobné. Bude muset zůstat nějméně stejná kapacita k přestupnímu uzlu nemocnice Krč. Ostatně ani nemocnice na Chodově ještě není, že.
Posílení 197 je problém typický: Dlouhá linka s nevyrovnanou poptávkou. řešení popsáno v případě 177
Budoucnost patří bagrům!
Dingo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 16:45:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Jak koukám seš docela drzej na to že nemáš ani žádné pravomoce! Piš si tady co chceš ale stejně nic neovlivníš jen tady píšu co jsem četl!!! A co se týká Kačerova hold je přeplněnej tak hold ty linky od Května pojedou ty linky ne podle tebe ale podle ROPIDU!!Takže nech si ty svý kecy pro někoho jinýho kdo je na to zvědavej,protože já rozhodně ne,jo a poslední věc 177 se nikdy krátit nebude!!!

Lord vetinari:Když chceš vykřičníky máš je mít!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:-)
Dingo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 47
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 16:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: PS: Stejně dopadneš tak že ti tady stejně všichni vynadaj a já se k nim jenom přikláním protože umíš jenom urážet a ironicky psát nějaký kecy!!!

PS: Jen pro tvou informaci Nemocnice Krč má 30 linek tak si mylím že když o 2-4 linky přijde tak se nic nestane!
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 16:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dingo: Cukřík?
SI NON CONFECTUS NON REFICIAT
Dingo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 48
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 17:56:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord vetinari: Ty ho bráníš? nebo co? Co bysi dělal na mim místě ty?
PS: Cukr nemám moc v lásce :P :-)
Lord_vetinari
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 4-2005

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 18:47:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vzal bych si prášek na uklidnění a zopakoval bych si nějaké ty pasáže z gramatiky.
SI NON CONFECTUS NON REFICIAT
Kubix
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 6-2003
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 19:07:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mi spíš připomíná nejmenovaný nick fantasmagorický příspěvky na tehdejšim foru dpp pod jménem rom nebo tak nějak.. A ty příspěvky bych nebral vůbec vážně.
Dingo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 49
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 19:10:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lord vetinari: Už jsem se uklidnil je to vpoho!!Ale děkuji za rady!

Kubix: To má být urážka?
Martin_zlivský
Moderátor

Číslo příspěvku: 40224
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 05. března 2008 - 20:12:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Voda pro Káema: :-)
Včerejší Os 8939 (tedy o půl hodiny dříve, již v 18:35 z Holešojc na Libeň):
Holešovice - výstup 17/nástup 8
Libeň - výstup 19+kárka

Vzhledem k nasazení stroje 810 bylo opticky docela plno. :-O
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 20:23:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

lol, 30 linek. To se do toho počítaj i nePIDový, co jedou 3x za týden, že ano?
Dingo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 50
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 20:49:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyda: joale přiznej že těch linek tam není málo?
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 21:00:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hodně jich je, jenže právě ty 4 stojí za spojením nemocnice s Kačerovem. O tu zde však vůbec nejde, protože libovolný odklon na Chodov (jakkoli je zbytečný) nemocnici neovlivní.
Ale rád bych, Dingo, pochopil Vaši motivaci napravovat stav věcí na Chodově. Jediným problémem tam jsou totiž lidé příliš líní dojít si na metro.
Dingo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 2-2008
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 21:59:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyda: Ano,souhlasím,ale přes Krč nejedou cílově ale musejí tudy jéct kvůli tomu,že by se na Kačerov jinak nedostali popřípadně na druhou stranu směrem na Libuš,Lhotku atd... a co se týká Kačerova něco se s tím provést musí ve špičce je hrozná rvačka o autobusová místa.A 114 jede na Chodov také kvůli invalidům,protože Kačerov nemá přístup pro invalidy takže vozíčkáři se tam jentak nedostanou.Můj nápad byl akorát v tom že z Kačerova se něco odklonit musí to bylo právě posílení 197 nějakou linkou,poté dát 114 na Chodov celou a maximálně něco z Opatova dát na Chodov,protože je to na Opatově strašně blbě vyřešený,to uznejte sám?!Tak napiště nějak řešení pro Chodov,je škoda aby tak velké stanoviště zůstalo opuštěné?
Slyda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 7-2007
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 22:36:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Docela se divím, že najednou je na Kačerově problém se stáním. To před 30 lety, když se tam obracely silné napaječe ze 3 směrů, tam místa bylo dost?

Právě tak mi přijde zvláštní, že je 197 mezi Libuší a Chodovem zralá na posilování. Sice tudy nejezdím pravidelně, ale přijde mi, že je to slabší úsek než např. Na Knížecí-Bráník.

Přesouvání 3xx na Chodov není příliš dobrý nápad; všem linkám by zbytečně vzrostla délka. Rovněž by byl přetržen přestup ve směru do Vršovic. Myslím si, že obrat busů na Chilské je řešen uspokojivě.
Jestli máte připomínky, asi by bylo lepší je dořešit soukromě, ať to tu neplevelíme OT...

Měl bych tu ještě trochu šotoušský návrh, co se 177: Jestli trhat, tak spolu se 195.
Chodov-Hostivař: posílená 122, nebo 212 ukončená na Skalce.
Hostivař-Prosek: Kb v současné trase. Obrat by mohl být na Ládví, nebo na Sídlišti Ďáblice.
Severní město by bylo obslouženo napaječem v podobě 200.
Gabuliatko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 1-2008
Odesláno Středa, 05. března 2008 - 23:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

silne napajece na Kacerove je obracely, zatimco nyni zde nektere linky maji oddech
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 06:33:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dingo: Tempo-Jalodvorská-Libuš tam je dost linek právě až moc,nějaké další úpravy bych tam nedělal!!!
Takže počítejme 113 (tu chce odebrat), 171 (špičky PD), 331 a 333 (co k nim dodat?). Teda možná, že jsem se zbláznil, ale já tam "dost linek" nevidím...
Když vemete 113 a zůstane 171, KDO BUDE JEZDIT ZE SÍDLIŠTĚ PÍSNICE NA CHODOV 113??? Zvláště, když solidní frenkvece cestujících je na zastávkách U libušské sokolovny a Libuš. Vést 113 na Chodov považuji za stejně úchylný nápad jako pokus ROPIDu o proklad 134/135.
Na Kačerově stojí max 1 ks 113, takže zmizením toho opravdu moc neušetříte. Pro vedení 113 na Chodov neexistuje ŽÁDNÝ ROZUMNÝ DŮVOD!

Ad.177. Já ji chci zkrátit na Prosek, int 4/7-8, samozřejmě pruhy, preference bla, bla, bla
195 jen jako napaječ na Skalku a hotovo dvacet.
Ono je třeba jít tomu štěstíčku naproti ...
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 240
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 08:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dingo: Já Káema nikdy nebudu urážet a nadávat mu, protože to není můj styl, jsem rád, že tady ta diskuse byla na nějaké úrovni a dohadovalo se jen v rámci diskuse, tahat sem nějaké osobní nevraživosti je zcela zbytečné, na to je řada jiných diskusních fór.
Nikoho zde urážet nebudu, nejen Káema.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 332
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 08:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek - podepisuji.
Nechtěl bych aby se to tu zvrtlo jako v diskuzi "Student Agency"
Ono je třeba jít tomu štěstíčku naproti ...
Tracy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 205
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 09:32:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár hlodů k tématu…
197 posílit nepotřebuje
114 nepotřebuje na Chodov celá, interval pro charakter nákupní linky Kunratice – Chodov stačí. Není tam ani kvůli studentům ani kvůli tomu úchvatnému přístupu „bez bariér“ do stanice metra, který věčně nefunguje a na který už je tolik stížností z různých důvodů… Prodloužená 114 též plní funkci školních spojů pro děti z Kunratic. Toť vše.
113 na Chodov samozřejmě je blbina, už jen proto, že by jaksi míjela zastávku Sídliště Písnice a tedy i slepičárnu, zátěž by stejně zůstala na 171. Jestli staré Písnice chtějí nákupní linku, nechť se dohodnou s hyper-super a Connexem na lince „OCCH“. Dovedu si však představit vedení některých 3xx po Kunratické spojce na Chodov, mohlo by to být časově zajímavé…

Přetíženost Kačerova a Vídeňské řeší metro D. Kutat přednostně chalupoidu je na defenestraci.

Jen aby se na Chodově neobjevila linka např. 178: ŽE – Malešice – Skalka – ZM – Na Groši – Nad Košíkem – Brodského – Chodov. Protože Košík se rozrostl, 177 ráno vůbec nezvládá a požadavek místních na přímé spojení k nákupnímu centru Chodov, daleko zajímavějšímu než ten pidišpár (nebo co tam je) u Botiče, samozřejmě leží na stole.
Dingo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 10:09:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Iaya a Tracy: Ale něco z Kačerova zmizet musí,Kačerov to vůbec nezvládá,sice s metrem máte pravdu,ale to se má otevřít někdy v roce 2015-2016 tak rěch 7-8 let asi těžko zvládne!Co se týká 114 ta na Chodov celá potřebuje jako sůl když jede na Chodov tak je natřískaná,197 také potřebuje posílit také je furt plná,a určitě by se mě někdo zeptal jaktože to vím,jednoduchá odpověď bydlím tam! Akorát co jsem ještě slyšel,že Kačerov kolem prázdnin bude mít rapidní změny začíná to převedení linek na Roztyly,Chodov a Háje a některé budou i zrušené např. 215,272...a nevidím důvod proč nespojit nějakou linku např.Chodov-Nové Butovice z Kačerova,z Depa H. také jezdí takové spojky !A co se týká jak tady píšete,že jsem vymejšlím kraviny,já ne to ROPID!
Dingo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 10:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slyda: určitě máte icq?Že bysme to vyřešili tam?
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 10:15:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dingo: Zajímalo by mě, proč už zastávka Na Proutcích není na znamení? Je tam realizována nějaká stavební činnost? Za mých mladých let (tak před 5 lety) to byla zastávka pro Šeberov, kdy to bylo zkratkou přes pole asi 15 minut.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Dingo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 2-2008
Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 10:34:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jonášek: Protože 197 má další zastávku až ve Vestci což je asi 5 minut od zastávky Na Proutcích , jiná zastávka už nikde široko daleko není!!Ale pro 114 bych souhlasil aby byla na znamení,protože od května jí tam prej pošlou celou a to se mi líbí!A 197 chtějí nějak posílit jinou linkou od Chodova,ale ještě jsem se nedozvěděl jakou,jen jsem slyšel že to bude možná 113 proto jsem to jsem napsal,nevěděl jsem že to udělá takový rozruch!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 242
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 10:34:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tracy: Je zajímavé, že o něčem podobném jsem přemýšlel a napadla mě linka 178 v trase: Skalka-Na Padesátém-Zahradní Město-Centrum Zahradní Město-Topolová-Práčská-Na Groši-Hostivařské náměstí-Nad Košíkem-K Obecním hájovnám-Přeštická-Na Košíku-Toulcův dvůr-Selská a zpět na Skalku. Zároveň by se zrušila 277.
Ale pak mě Dingo inspiroval vést 178 z Hostivařského náměstí přes Selskou-Toulcův dvůr-Na Košíku-Přeštickou-Ke Stáčírně-Wagnerovu-K Jezeru-Horčičkovu na Háje. Ale nevím, zda se tam vejde? Pokud ne, mohla by být zajímavá ta varianta přes Benkovu na Chodov.
V provozu ve špičkách prac. dne, nejlépe však v kladivech od 6 do 18.
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 243
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 10:38:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dingo: Snad délka mezizastávkových úseků nemá vliv na charakter zastávky!
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3189
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 10:38:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dingo: Půvabné je jak si myslíš , že k povolení diskutovat jsou třeba nějaké pravomoce. Pak je roztomilé, že si myslíš, že linky pojedou podle Ropidu. Nikoliv - pojedou podle toho, kdo je platí. A to jsou radnice. A radnice neudělají nic, co by podráždilo voliče před podzimními komunálními volbami. Mezi to patří i změny link. vedení. Pokud si ovšem občané Kunratic přejí jezdit na druhou stranu, nechť se tak stane.
Doba na odpočinek na Kačerově se prostě přesune na druhé konce, NEBO SE ZRUŠÍ. Jediné v čem máš pravdu je, že píšu ironicky. Ovšem nasírá se každý sám, za to už nemužu.
Jonášek: Tak jako ty i já miluju úplně každýho. I Dingouška.
PS: Zrušit 215? To bude spíš jezdit tramvaj po VN.
Budoucnost patří bagrům!
Jonášek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 244
Registrován: 8-2007

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 10:40:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: S tím milováním v mém případě (vlastně i tvém) bych byl opatrnější. Jinak však nic proti ničemu.
Hm, takže zrušení 215 je už definitivní?
1) Nevím, že nevím.
2) Vím, že nevím.
3) Vím, že vím.
4) Nevím, že vím.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1274
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 10:51:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tramvají na letiště?

Hromadná doprava, pořádná votrava
a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka
Ivo Jahelka
Tracy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 11-2006
Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 11:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, jestli jsou na znamení docela frekventované zastávky typu Sulická nebo některé v Průmyslové, zatímco zastávka, kde širokodaleko není nic jiného než křoviska, je něco špatně. Možná to nechali jen kvůli možnosti přestupu 114-197, či nepřehlednosti místa, nebo na to prostě zapomněli, cojávím.

Ad 114, 197 na Chodově: Nárazové natřísknutí autobusu (konec rachoty/školy někde, spoj jede pozadu, zapomenutí se spoje jiné prokládající linky v zácpě na opačném konci města) neberu. Já zas na Chodově pracuju a taky vidím :-)))
Je mi jedno, co vymejšlí Ropid, pro lidi je důležitý jediný kritérium, aby to fungovalo a dostali se tam, kam chtějí.
Iaya
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 333
Registrován: 6-2002

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 11:32:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zrušení 215? Zase poloviční řešení, když už tak už - zrušit 215,182 a 189!!!
Dingo, pokud opravdu tyhle bejkoviny jsou z ROPIDu, čemuž nevěřím, protože až takový pitomci tam snad nejsou, tak je to opravdu na defenestraci...
Ono je třeba jít tomu štěstíčku naproti ...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3191
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 11:47:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

218: To už se probírá v rychlodrážní diskuzi v žel.sekci :-)
IAya: Že by si i Ropid dělal p*del z Dinga, nejen já? :-)))))
Jonáš: Jasně, s největší opatrností a s největšími ochranami.
Budoucnost patří bagrům!
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1275
Registrován: 5-2003

Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 11:54:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem:
To už se probírá v rychlodrážní diskuzi v žel.sekci
Njn, železniční diskusi moc nestíhám, to už bych v práci vůbec nic neudělal...
Hromadná doprava, pořádná votrava
a kdo se rád mačká, užije si, stačí kačka
Ivo Jahelka
Iiii
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 06. března 2008 - 13:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě nápad se 177: Od Spojovací ji odklonit na Palmovku, snad se tam vejde i po vystavění toho baráku. Do Bohnic pak jede tram+bus.
Pokud bude třeba zachovat přímé spojení Bohnice-Prosek, pak tam prodloužit něco jako 134 (třeba vrchem přes Šimůnkovu a Čimice a 136 nechat končit na Sídl. Ďáblice)