K-report
 

Archiv do 29. listopadu 2008  

Diskuse K-report » Archiv 2008 » Autobusy a trolejbusy » Dopravci a linky » Archiv do 29. listopadu 2008 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Dagmar Braunová
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.240.162.158
Odesláno Čtvrtek, 06. listopadu 2008 - 10:58:57    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den vespolek.

Nemyslím si, že je to až takový zločin, když si organizace jednou za rok uspořádá něco mimopracovního. Osobně se zúčastňuji nejrůznějších prezentací, takže mne čtyři druhy obložených chlebů a minerálka nebo džus neomráčí (řidič s noční cestou Praha - Plzeň). A ty celebrity ? Až na pár lidí od filmu, který měl předpremiéru, to byli převážně lidé s vazbou na dopravu. Zúčastnění se bavili, i pokud jsem je nefotografovala.

ERŤÁK dobře ví, že mi může kdykoli poslat e-mail nebo zatelefonovat. Neustále se snažím o zajímavé informace od dopravců. ZDARMA.

Jinak děkuji všem diskutujícím za přízeň i inspiraci.

DaBra
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10223
Registrován: 1-2005

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 09:11:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Co je, prosím, toto za dopravce?
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2451
Registrován: 4-2005
Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 09:53:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bývalé Technické Služby Mimoň, tuším
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9481
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 10. listopadu 2008 - 10:46:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobyk: Asi bych tě měl upozornit, že pokud dáváš odkazy tímto způsobem (tedy na stránku http://portal.idos.cz/Search.aspx?c=7&mi=7&io=51), může se ti celkem snadno stát, že za pár týdnů či měsíců se ti otevře úplně jiný dopravce. Zkoušel jsem dávat tímhle způsobem odkazy na linky určitého dopravce na www.spvd.cz a pak jsem to kvůli tomu musel předělávat, protože se místo Miroslava Hroudy ze Zbiroha otevřelo kdovíco.

A jinak...


Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9495
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 11. listopadu 2008 - 01:19:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://m.j.cz/autobusy/

Zas tam něco přibylo. Ale už zase nejde web, takže jsem to po sobě ani nemohl zkontrolovat, jak to bude vypadat, až to bude natažené na netu
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 11. listopadu 2008 - 09:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

...a nezapomeňte na banner...
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2464
Registrován: 4-2005
Odesláno Středa, 12. listopadu 2008 - 12:23:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak jsem otevřel web TAD a...


Upozornění pro naše stálé zákazníky:
v neděli nám společnost Osnado nasadila spoj 10 min před náš autobus, který odjíždí ve 14:55 z Trutnova do Prahy a zpět z Prahy v 18:00 hod. odjíždí spoj Osnada dokonce ve stejný čas.
Možná, že kdyby tuto energii na házení klacků pod nohy věnovali na čistotu a vzhled svých autobusů, byla by to lepší investice.


moc pěkně , až se divím, že si to dovlí říct tak rovnou...

jinak velké plus za kvalitu stránek, plno informací i pro šotouše, nádherný fotky, nechybí SPZ/RZ vozidel včetně výbavy, historie vozového parku, tak to má být :-)

MJ - očekávej večer další zásliku.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Marmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 555
Registrován: 11-2006

Odesláno Čtvrtek, 13. listopadu 2008 - 17:15:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemohl by někdo doplnit nějaké údaje o dopravcích v katalogu jízdenek s malými dopravci ??? Popř. pokud by někdo věděl něco, co není v jiných katalozích. Díky
Nově spuštěný Web o jízdenkách - jizdenky.org
Katalogy jízdenek
ICQ: 499-501-207

Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7796
Registrován: 11-2004

Odesláno Sobota, 15. listopadu 2008 - 11:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco pro Fedose do statistik. První štítek je 2M2 9906, ex DotaBus Lanškroun, druhé je PVA 04-77, zčásti oplechovaná kostra už asi dva roky hnije na špalkách place, brzo se rozsype, protože v rámci sousedícího kovošrotu byly odřezány všechny nedůležité součásti, jako například nosníky mezi okny. Bere se z toho vše možné na samodomo generálky, teď má rozdělanou PVA 06-49 a chystá se po nehodě i ta modrá C734 (reko na C735, jednokřídlé druhé dveře, palubka z Ikarusu apod.):


Po roce se tu objevila 1M3 3305, viděl jsem ji tu jednou, asi čerstvě po generálce a poté byla celou dobu v Litovli. Výrobní štítek nemá, na rámu není číslo čitelné:

Do připravované publikace o závodě ČSAD 609 Prostějov shromažďujeme informace a fotografie týkající se autobusové dopravy v okrese. Pokud i Vy máte zájem přispět, nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS (prosím volat až po domluvě) na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9561
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 17. listopadu 2008 - 20:12:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.sumavanet.cz/mubela/fr.asp?url=/mubela/user/Zastup16-0 8.htm&burl=

Usnesení

ze zasedání zastupitelstva Města Bělá nad Radbuzou konaného dne 24. 9. 2008

Zastupitelstvo Města schvaluje:

Zrušení licence k provozování veřejné linkové autobusové dopravy s tím, že její provozování při zachování stejných spojů a jízdního řádu převezme společnost ČSAD Autobusy Plzeň, a to včetně autobusu SOR, jímž je dosud linková doprava zajišťována. Přesné podmínky prodeje autobusu SOR budou po zveřejnění záměru jeho prodeje předmětem příštího jednání zastupitelstva.

A ještě předtím...

http://klatovy.cz/mubela/user/Zastup%208.htm

U S N E S E N Í

ze zasedání zastupitelstva Města Bělá nad Radbuzou konaného dne 8. 6. 1999

Nákup nového autobusu prostřednictvím bezúročné půjčky od společnosti ORI Praha s tím, že autobus Renault Master bude ponechán v majetku města.

===== ===== ===== ===== =====

Takže to vypadá, že si udělám někdy do Bělé výlet, abych tam ten autobus nafotil, dokud ještě patří městu
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9600
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 19. listopadu 2008 - 23:40:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Linka 403010 Bělá nad Radbuzou - Železná
foceno dnes v Bělé



Linka 403011 Bělá nad Radbuzou - Bystřice
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L403011_071209_64374.pdf
foceno dnes v Bystřici



Na fotce je zachycena i ta paní, kvůli které tam ta linka jezdí.

Cestou z Bystřice do Bělé:



Ale neděste se, je to jen objízdná trasa, v Bělé se rekonstruuje most. Normálně tam jezdí taky ta SORka.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10281
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. listopadu 2008 - 09:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ta paní jezdí jen ve středu? Nedej bože, že by jí došlo mlíko v pondělí... (Myslím kravské)
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Honza Kukla
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.94.41
Odesláno Čtvrtek, 20. listopadu 2008 - 23:35:30    Odkaz na tento příspěvek  

Martin J:Můžeš to trochu rozvést? Tohle by mě zrovna hodně zajímalo. Ta linka jezdí jen ve středu a jezdí to osobní auto, které vozí tu stálou paní? A co ta Avie, ta jede taky na lince? Pak by mi hrozně zajímalo (což nečekám, že se dovim) jak je ta linka dotovaná. Každopádně se vsadim, že kdybych tamtudy chtěl táhnout dálkovou linku přes ty dvě stanice, tak mi nepovolí přepravu místní frekvence ani ve čtvrtek.
Honza
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9608
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 21. listopadu 2008 - 01:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže:
1) Linka jezdí jen ve středu, dva páry spojů. První pár veze tu paní z Bystřice do Bělé, druhý pár jí veze z Bělé domů do Bystřice.
2) Běžně tam jezdí ten SOR, ale:



To červené je běžná trasa linky. Jenže podjezd pod tratí se opravuje, a tak se jezdí objížďkou přes Újezd (modrá čárkovaná trasa). Mezi Újezdem a Bystřicí je obyčejná lesni cesta plná děr a výmolů a tam se nikomu nechce ten autobus ničit. No a tak se tam jezdí Fordem Focus, protože ta paní se do něj v pohodě vejde i s kolečkovou taškou - a víc lidí tam nejezdí (já jsem byl výjimka).
Avie veze nějaké lesní dělníky, fotku jsem dal jen pro ilustraci, aby bylo vidět, jak krásně se na té lesní cestě dá míjet. A teď si představte, že by proti té Avii nejelo auto, ale ta SORka.

3) Dotace: Dřív si obě "své" linky (403010 a 011) platila obec Bělá n/R a sama je taky provozovala. Původně v téhle oblasti jezdilo ČSAD s "velkými" Karosami,


(foceno v čekárně v Čečíně)

ale protože ČSAD bylo moc drahé, obec začala v květnu 1996 jezdit s Renaultem Master ve vlastní režii a s nižšími náklady. V roce 1999 si pak koupili SOR C 7,5 v.č. 118, Master zůstal jako záložní. Později začal obě linky dotovat krajský úřad (pouze na spoje do Hostouně připlácí Hostouň, ale nově to bude platit taky kraj).

Protože pominul důvod k tomu, aby ony dvě linky provozovala obec (náklady na provoz nejdou z obecního rozpočtu a naopak obec má víc práce a víc papírování tím, že provozuje vlastní autobusovou linku), usneslo se zastupitelstvo, že provoz linky převezme od nového jízdního řádu ČSAD Plzeň, které tam prý nasadí SOR 9,5. SORka zůstane v majetku obce a bude sloužit obecním účelům (doprava školních dětí, obecních fotbalistů apod.)

Stačí to takhle a nebo jsou ještě nějaké další dotazy?
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9647
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 23. listopadu 2008 - 11:33:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://m.j.cz/autobusy/

Zas tam něco přibylo, vesměs fotky, které mi někdy na jaře a v létě poslali různí lidé z K-Reportu. Tímto jim děkuji.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Jebo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 23. listopadu 2008 - 23:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin J: Na mail webu m.j.cz jsem ti poslal zase trochu aktualizovaný seznam ZDARu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jebo.)
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9663
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 24. listopadu 2008 - 00:42:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, mail došel Dneska jsem nad webem strávil celé odpoledne, doplňoval jsem různé fotky a informace, které se mi za poslední půlrok nashromáždily v mailu (aneb "Dopisy čtenářů v koši nekončí!"), mohu slíbit změny u 21 dopravců. Fotkami přispěli Study, Fedos, Pavel2, Petr D., FanaGT11, Luke9999, Kulík, Maxwilien a Honza P., kteýrm tímto děkuju.
A malá novinka - pokud v seznamu přibyl nějaký autobus, bude jeho SPZ vyznačena červeně, pokud přibyla jen část popisu (VIN, poznámka apod.), bude červeně jen ona část textu. Snad vám to pomůže v orientaci.

Aktualizaci nahraju až v pondělí večer, ještě tam potřebuju něco málo dodělat.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2537
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. listopadu 2008 - 15:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já jen doplním, že ode mne jsou nachystané tyto stránky s dopravci :

- Štepánek
- spojbus
- tesař
- TAD

akorát to musí projít schválením :-)
Klub RT6N1, s.p.o.š. - "Rachotící Troska 6 modernizovaná 1 na řadě, společnost pro osvětu šotoušů".

Předseda.

Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5421
Registrován: 3-2005
Odesláno Pondělí, 24. listopadu 2008 - 19:04:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se dívám na linku 750000 a líbí se mi nová zastávka. . Myslím, že i Bobyk a spol nebudou proti.
Web o prostějovských autobusech
ICQ 202376673
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7839
Registrován: 11-2004

Odesláno Pondělí, 24. listopadu 2008 - 19:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio: Tesař Otakar?
Do připravované publikace o závodě ČSAD 609 Prostějov shromažďujeme informace a fotografie týkající se autobusové dopravy v okrese. Pokud i Vy máte zájem přispět, nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS (prosím volat až po domluvě) na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
Honza Kukla
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.208.94.41
Odesláno Pondělí, 24. listopadu 2008 - 22:39:04    Odkaz na tento příspěvek  

Díky Martinovi J za vyčerpávající informace i o tom financování. Víš ještě o ňákejch dalších podobnejch zajímavostech? Vůbec by mi nenapadlo, že takové linky existují.
Honza
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2540
Registrován: 4-2005

Odesláno Pondělí, 24. listopadu 2008 - 23:59:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Study

AUTODOPRAVA TESAŘ s.r.o.
Rozstání 86, 798 62

Dopravce provozuje linku 780550 z Prostějova do Rozstání,Baldovce.
Klub RT6N1, s.p.o.š. - "Rachotící Troska 6 modernizovaná 1 na řadě, společnost pro osvětu šotoušů".

Předseda.

Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9671
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 25. listopadu 2008 - 00:01:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V tuhle chvíli mě asi nic dalšího nenapadá a sám jsem se taky divil, co jsem tam našel. Nevím, kdo z vás tam kdy v tomhle regionu vůbec byl, je to opravdový konec světa, já se tam dostal asi dvakrát na kole, jednou kvůli bráchovi (byl tam na táboře) a jednou kvůli vlakům a stavbě sítě západočeských železnic v programu Bahn - ale to už je oboje dávno, tehdy jsem se ještě o autobusy moc nezajímal.

Teď jsem tam jel proto, že:
- chtěl jsem zjistit, jak to tam vypadá - dřív, než provoz převezme ČSAD Plzeň, abych o tom mohl udělat nějakou stránku pro tenhle web a případně zjištěné informace využít i pro expozici v tomhle muzeu. No a když už jsem tam jel, tak mě spřátelené osoby z ČSAD poprosily, ať tam jejich jménem splním pár náročných bojových úkolů.

Co mě ale napadá, našel jsem dopravce, který jezdí "vesnickou" linku Roudnice - Litoměřice třema páry spojů denně zcela bez dotací a vede to tak, aby byl ve všem soběstačný - dělá řidiče, mechanika, účetního, zkrátka všechno, nemá žádné další zaměstnance ani spolupracovníky. Za 15 let provozu linky prý kvůli závadě autobusu vynechal asi jen šest spojů (nemá záložní autobus ani záložního řidiče, případné problémy řeší přes spřáteleného dopravce).
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10341
Registrován: 1-2005

Odesláno Úterý, 25. listopadu 2008 - 08:32:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq: Myslím, že ani tobě to až tak nevadí. Škoda jen, že v týdnu od 15.12. dělám, budu muset týden počkat :-(
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9674
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 25. listopadu 2008 - 11:00:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://m.j.cz/autobusy/

Zas tam něco přibylo, většinou fotky, které mi poslali různí lidé z K-Reportu. Tímto jim děkuji.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1814
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 25. listopadu 2008 - 18:01:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nemate nekdo seznam autobusu spolecnosti Jovan ktera sidli v Zapadnich cechach? Vim o dvou O350 Tourismo.
Mafia 2 web M. Manson web About me blog
Icq:482-787-172
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9684
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 25. listopadu 2008 - 20:58:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sem s nimi!
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Hladík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 94
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 25. listopadu 2008 - 21:08:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asi nemáte fotky c955 od Krodosu co?
Autodoprava Lubomír Hladík
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3224
Registrován: 2-2005

Odesláno Úterý, 25. listopadu 2008 - 21:38:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A proč ji hledáš tady? C955 je dopravce nebo linka???
Přeberte si to, kdo chcete, jak chcete...

Nebo se podívejte k nám, ať víte, do čeho jdete!

Stránky opatovické kopané.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9687
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 25. listopadu 2008 - 22:37:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No, je to autobus v majetku dopravce, který jezdí na lince

A já mám dotaz. Znáte tohohle dopravce?

A-Z BUS, s.r.o., Benkova 1693/19, 149 00 Praha 4 - Chodov

Na IDOSu už není a má úplně stejnou adresu, jako Kovařík.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7855
Registrován: 11-2004

Odesláno Úterý, 25. listopadu 2008 - 23:15:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebude to druhá společnost toho majitele? U nás to má tak Studený (Autoroprava Studený - linky / Autobusy IRIS - zájezdovka) a spolu s ním Konečný (František Konečný - zájezdovka / Autobusy-Konečný - linky). Na části autobusů se přelepil název, jinak žádný rozdíl.
Do připravované publikace o závodě ČSAD 609 Prostějov shromažďujeme informace a fotografie týkající se autobusové dopravy v okrese. Pokud i Vy máte zájem přispět, nabídky, prosím, zasílejte buďto formou SMS (prosím volat až po domluvě) na 605840016 nebo na e-mail pod jménem.

Web o prostějovských autobusech
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9688
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 25. listopadu 2008 - 23:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ostatně, teď tak koukám na IDOS a zjišťuju, co tam zmizelo dopravců, o kterých dnes nevím ani to, kam jezdili. To bude zábava, dohledávat to Že já se na to nevy...u.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2554
Registrován: 4-2005
Odesláno Úterý, 25. listopadu 2008 - 23:39:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zábava bude dohledávat, kterej soukromník co dělá a kam jezdí a jaký urajince do jaké fabriky vozí
Haf a pac.

Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9689
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 00:30:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ani nečekám, že se ti to povede, na to je třeba nějaká ta znalost místních podmínek. Ale: Teď jsem si stáhnul z IDOSu seznam dopravců a porovnal ho se seznamem z jara, abych věděl, které dopravce už mám na webu, kteří mi chybí a tak. A zjistil jsem, že někteří se přejmenovali, někteří zmizeli a jiní se objevili. A zmizeli nám tihle:

A-Z BUS, s.r.o., Benkova 1693/19, 149 00 Praha 4 - Chodov
Český národní expres - C.N.E. Group, a.s., Vrapická 26, 272 03 Kladno - Vrapice
DT EXPRES, spol. s r.o., Papírnická 8, 326 00 Plzeň, tel. 377441222
INTERBOBIKBUS s.r.o., 1.máje 126/21, 385 01 Vimperk - Vimperk II, provozovna Milevsko, tel. +420 774 904 943
Lubor Pech, Boženy Němcové 504, 273 06 Libušín
Městská autobusová doprava Kolín, s.r.o., Sokolská 5, 280 02 Kolín, tel. 321723573
Petr Bílek, Lidická 39/400, 150 00 Praha 5, tel. 257 329 313
Richard BÍLÝ, Dvouletky 26, 100 00 Praha 10, tel. 284814145,284814146,602322602
Roman Šild - TRANSBUS, Nová Ves 75, 664 91 Ivančice, tel. 546425371
SEKO BUS PLZEŇ s.r.o., Mikulášská 12, 326 00 Plzeň, tel. +420 377 240 995
Severočeská dopravní a.s., Nádražní náměstí 599/53, 415 01 Teplice, tel. +420 603202701
STUDIO ZDRAVÍ - humanitární sdružení, o.s., Dvořákova 266, 252 19 Rudná, tel. 311670561
VETT a.s., Nádražní 287, 471 23 Zákupy, tel. 487834238

Objevili se tihle:

Autobusová dopravní s.r.o., Bystrá 1730/9, Praha Praha 9, Horní Počernice, tel. +420 603 202 701
Concord Praha, s.r.o., Šatalská 716, 142 00 Praha 4-Libuš, tel. 244 910 649, 221 895 205
Eurotours spol. s r.o., Kotorská 1580, 140 00 Praha 4, tel. 224 218 700
Nikolas tours a.s., Nádražní 822/124, 702 00 Ostrava - Moravská Ostrava, tel. 596 134 000-1, 596 134 162
Oleg GLUSHKOV, Vysočanská 235/97, 190 00 Praha 9
P&P transport and travel agency s.r.o., Velvarská 49/1624, 160 00 Praha 6, tel. +420 224 317 623

A já se ptám:

1) Je nějaká spojitost mezi nějakým dopravcem zmizelým a nějakým dopravcem nově se vyskytnuvším? Typický příklad - dopravce se přejmenuje a ještě navíc přestěhuje, aby na něj věřitelé nemohli (typicky Vratislav Štáhlich).

2) Dokážete mi vysvětlit, co se s tím kterým zaniklým dopravcem stalo? Pokud vím, tak:

DT Expres jezdí jen nějakou zimní linku pro lyžaře, takže třeba se v sezóně zase na IDOSu objeví.

Interbobikbus - víme všichni.

MAD Kolín - sloučení s Connexem V.Č.

Seko Bus Plzeň - existuje dál, na IDOSu měl linku do Istanbulu, která snad ani nejezdila (párkrát jsem na ní čekal)

Severočeská dopravní - sloučení s ČSAD SM

Studio zdraví - jezdí zaměstnanecké svozy do Rudné

VETT - v MHD ČL skončil - ale co je dál s firmou? Zanikla, sloučila se s ČSAD SM, ... ?
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 8-2004

Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 03:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Magiq, Bobyk, ad. linka 750000: No, je otázka, co na to řeknou cestující z Hodonína, Veselí a dalších nácestných zastávek, kterým se prodlouží cestování do Prahy a navíc se budou muset tlačit s cestujícími z Hodonína a Čejče, kterým nebude vyhovovat nabídka IDS JMK (a jak tak zatím zjišťuji z reakcí v Hodoníně, nebude jich zrovna málo). A největší radost pak budou mít v Bzenci, Kyjově, Dubňanech a dalších obcích, kde tu linku zcela zrušili (a že nevyužívaná nebyla).
Na druhou stranu se to dalo čekat. Je to taková facka do tváře Kordisu
Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3225
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 08:35:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na druhou stranu se to dalo čekat. Je to taková facka do tváře Kordisu

Myalím si, že Kordis má nějakou linku 750000 ČSAD Hodonín celkem úplně na háku.
Přeberte si to, kdo chcete, jak chcete...

Nebo se podívejte k nám, ať víte, do čeho jdete!

Stránky opatovické kopané.
Magiq
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5435
Registrován: 3-2005

Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 09:12:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Těžko spekulovat, pokud nemám k dispozici trojúhelník s frekvencí, ale řekl bych, že je to krok, jak tu linku udržet.
Web o prostějovských autobusech
ICQ 202376673
Zzz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 12-2004
Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 09:17:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stanley:Já si zase myslím,že tyhle linky Kordis na háku nemá,ale na druhou stranu takhle malý počet spojů je asi ze spánku budit nebude.

Každopádně je škoda,že nejsou v rámci Idéesky Hodonín-Brno i nějaký busy poněkud víc R,stačiloby o 15 min.
S tím vlakem to sice není špatnej nápad,ale počet spojů je velice tragický.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3226
Registrován: 2-2005

Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 10:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zzz: Měl jsem na mysli právě při stávajícím objemu spojů.
Přeberte si to, kdo chcete, jak chcete...

Nebo se podívejte k nám, ať víte, do čeho jdete!

Stránky opatovické kopané.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2410
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 18:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j: Autobusová dopravní je dle mého názoru reinkarnovaná Severočeská dopravní ve stejné podobě jako před tím, než se vrhla do provozování ZDO pro Ústecký kraj. Tehdy taky měla jen linku Teplice-Praha. Pak rozjela linky ZDO a následně byla odkoupena ČSAD Semily. Dálková linka se ovšem zakrátko odtrhla právě převedením na novou firmu - Autobusovou dopravní. I vozový park zůstal v podstatě stejný, logo firmy taktéž.

Concord Praha je v IDOSu víceméně jen formálně. Je to dceřiná firma velkého zájezdového dopravce VegaTour a v podstatě jen formální označení jeho aktivit v linkové dopravě, protože logo Concordu už na žádných jeho autobusech nenajdeme. Kdysi jezdil linku Praha-Paříž a ještě dávněji i někam do Německa (Drážďany, Chemnitz?). Pařížská linka se časem sloučila s linkou Eurolines, takže na ní VegaTour stále zajišťoval část spojů a měl odpovídající procentuální podíl z tržeb. To v podstatě trvá pořád, jen s tím, že VegaTour se z toho snaží postupně vycouvávat, protože je pro něj výhodnější jezdit zájezdovou dopravu. A tak nyní na lince do Paříže točí jediný autobus, a to jen několik měsíců v roce (mimo sezónu, kdy je málo zájezdů - např. zrovna teď). To, že v IDOSu je uveden i do linky do Minska, je nějaký nesmysl, který ani já moc nechápu. Nevím o tom, že tam někdy jezdil.

Nikolas tours - tohle jméno jsem viděl už v dost starých jízdních řádech dálkových a mezinárodních linek. Zřejmě začal jezdit linku do Soluně už krátce po revoluci - tomu odpovídá i její číslo 000001.

Eurotours je dlouholetý prodejce jízdenek na snad úplně všechny dopravce. Sídlí na ÚAN Florenc a specializuje se především na Bulharsko - majitel této firmy je Bulhar a druhou pobočku má v Sofii. Abych pravdu řekl, nevím, jestli skutečně rozjel i vlastní autobusovou dopravu nebo jen zašťiťuje aktivity nějakého zahraničního dopravce v dopravě do ČR.
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4977
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 18:51:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Martin j ano Autobusová dopravní je "nástupcem" Severočeské dopravní,ale bez právních nároků..Severočeská dopravní byla vymazána z obchodního rejstříku 30.8.2008. a nástupnickou organizací se stalo ČSAD Semily.
Fůze byla schválena na valné hromadě ČSAD Semily dne 30.6.2008.
ad Vett Zákupy.s tímto dopravcem fůze nikdy neproběhla firma vyhlásila bankrot a vozy rozprodala.Citelisy,Citybusy,B 951 a 3 ks B 931 odkoupilo ČSAD Semily.Ty Many jak někde někdo uváděl nebyli odkoupeny od Vettu ale přímo od Man ČR,jelikož ČSAD Semily patří k stálým zákazníkům.
Vett by tedy měl být stále v konkursu.
Fůze byla již podepsána,ale potom si ČSAD nechalo udělat audit a ten vše zvrátil,protože vypadli kostlivci ze skříně.
Jinak Vett fůzoval téměř dvakrát po sobě prvně s firmou DC speed ale později jí označil majitel Vettu za tunelářskou.
pyrotechnik:uvidíte-li mě utíkat snažte se me předběhnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních Čechách a nejen tam
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 20:18:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin_j:
No ale fůj já ti pořád píši že Studio zdraví je nyní K+H dopravní Rudná u Prahy a ty se furt ptáš jak natvrdlý...
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9691
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 22:09:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fedos: To vím, ale K+H dopravní v IDOSu není. Takže zůstaly jen ty svozy.

Martin_j: Autobusová dopravní je dle mého názoru reinkarnovaná Severočeská dopravní ve stejné podobě jako před tím, než se vrhla do provozování ZDO pro Ústecký kraj.

Dneska jsem se byl podívat na spoj v 8:45 z Prahy, jelo nějaké Volvo s RZ dva-é-sedm a s logem té původní společnosti. Takže chaos.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 26. listopadu 2008 - 23:33:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin j:
No to jo no-ono ta linka kterou provozovali (někam do Ledečka či jaké to posázavské řitě) byla již dost omezována a tak se na to ouplně vy to-ale za to nakoupily dalšího medáka-sice ejtinu ale jak novou Tourismo předposlední generace-takže nejen smluvky ale i zájezdy
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9692
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 08:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě něco - nikde na internetu není o firmě "K+H dopravní" ani slovo, dokonce ani v rejstříku na www.justice.cz.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Atmák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 656
Registrován: 10-2006

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 11:28:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MJ: A nebude to mít pouze jako živnost? To by bylo třeba hledat v živnostenském rejstříku.
COACHWORK BY
K A R O S A
CZECHOSLOVAK LEADING COACHBUILDER

Bobyk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10352
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 11:37:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na koho je vlastně ono hnědé VOLVO 2E7 xxxx registrováno? Mimochodem, větším vrakem jsem dlouho nejel...
ICQ: 321725091

Tabulka nejvyšších spatřených RZ
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9693
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 12:49:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

2E7 6047 - je to ORP Pardubice, ale v životě jsem tam tenhle autobus neviděl.



Atmák: Já myslím, že před přejmenováním to bylo o.s. (občanské sdružení?), ale co je to teď...? A kde je živnostenský rejstřík?
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2412
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 14:56:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Studio zdraví není žádná K+H, ale K + K dopravní agentura, s.r.o.

Martin_j: Logo je stejné, ale nápis na něm je jiný - Autobusová dopravní s.r.o.
Fedos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 27. listopadu 2008 - 20:56:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna no máš pravdu a když člověk hledá nějakého dopravce tak hele co najde:

http://www.kkagentura.estranky.cz/stranka/vozovy-park

PS to nebyl ten dopravce který byl hledán..
www.autobusovenadrazi.wbs.cz
http://fedos.rajce.idnes.cz/

icq:241-647-938
Martinmarilynmanson
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1831
Registrován: 12-2007

Odesláno Pátek, 28. listopadu 2008 - 22:08:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K CK Jovan: Dal jsem dohromady zatím tyto dva busy:
2K1 8860 – Mercedes Benz O580 Travego
1K6 7760 – Mercedes Benz O350 Tourismo

Jezdil jsem ještě jedním Tourismem, ale nějak nemůžu najít jeho fotku (tudíž i SPZ). Kdo by znal nějaké další vozy, pište.
Mafia 2 web M. Manson web About me blog
Icq:482-787-172
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9709
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 28. listopadu 2008 - 22:45:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://m.j.cz/autobusy

Zas tam něco přibylo.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Martin_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9713
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 29. listopadu 2008 - 02:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A ještě než padnu, lehnu a usnu, tak se zeptám. Hrabu se teď v Euro Caru Kladno a potřeboval bych nějakou jejich adresu. Na www.justice.cz jsem našel

Spisová značka: C 97753 vedená u rejstříkového soudu v Praze
Název subjektu: EuroCar EC s.r.o.
IČO: 27119661
Sídlo: Kladno, Dubí, Průmyslová 274, PSČ 27203
Den zápisu: 11.02.2004

Jenže nějak nevidím v seznamu provozovaných činnosti žádnou autobusovou dopravu. Čím to? Je to vůbec ta správná firma? Ono když kouknete do Google, zjistíte, že Euro Car i Eurocar jsou takové nápadité názvy, že se tak jmenuje přibližně asi milion fůzných firem českých i zahraničních.
Umění žít spočívá z devadesáti procent ve schopnosti vyjít s lidmi, s nimiž nelze vyjít.
Stanley
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3243
Registrován: 2-2005

Odesláno Sobota, 29. listopadu 2008 - 02:21:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M_j:
Přeberte si to, kdo chcete, jak chcete...

Nebo se podívejte k nám, ať víte, do čeho jdete!

Stránky opatovické kopané.
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2414
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 29. listopadu 2008 - 06:40:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ZDARko vstupuje na trasu Teplice-Praha !!!
http://portal.idos.cz/Data/pdf/L580912_081214_77387.pdf
5.1.2009 to vypukne.

Martin_j: K Eurocaru - když provozoval tu linku, tak to měl Pech na sebe jako fyzickou osobu - viz Firmy.cz :
Lubor Pech
Firma provozuje linkovou i zájezdovou autobusovou dopravu na území ČR.
Kontaktní údaje:
Adresa: Boženy Němcové 504, 273 06 Libušín
Mobil: +420 773 485 551
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2417
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 29. listopadu 2008 - 09:49:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dlouho už tu nebyla řeč o panu Hofmannovi, tak to prolomím. Arway slouží spolehlivě, takže i linka 000395 se dá považovat za celkem důvěryhodnou. Ovšem nebyl by to pan Hofmann, aby nevymýšlel nějaké fígle, jak si zvýšit tržby na úkor cestujících. A vymyslel. Místenkový systém AMS umí na jeho linku prodávat jízdenky i na kratší trasy (Praha-Jihlava, Brno-Zvolen apod.), ovšem kapacitu autobusu chápe jen jako počet prodaných jízdenek, nikoliv jako počet obsazených míst v daném úseku. Takže když bude kapacita 49 míst a 49 lidí si koupí v AMSu jízdenku Praha-Brno, už nebude možné koupit jedinou jízdenku ani na úsek z Brna dále na Slovensko, byť tam autobus pojede prázdný. Navíc u pana Hofmanna se nemístenkuje na konkrétní místa - tj. v kolonce "sedadlo" je na místence napsáno *** a je tedy sporné, jestli je to jízdenka s místenkou nebo jen jízdenka. Toho pan Hofmann využil a na svého 49timístného Arwaye ve dny, kdy se dá předpokládát vyšší vytíženost, prodává celých 75 míst.

Ono mu to asi většinou prochází, protože se tato kapacita většinou nevyprodá a část míst se skutečně během cesty obsadí vícekrát díky cestujícím na kratší trasy, ale první komentář od nespokojených zákazníků už je k vidění v diskuzi na stránkách zastavka.xf.cz :
Firma Hofmann GmbH podľa mojich informácií prevádzkuje aj linku Banská bystrica - Prievidza - Trenčín - Brno - Jihlava - Praha. Touto linkou cestoval dňa 2.11.2008 môj syn z Nového mesta nad Váhom do Prahy. Mal zakúpenú miestenku. Na mojae veľké prekvapenie prišiel autobus úplne plný - všetky miesta na sedenie obsadené a okrem toho veľa cestujúcich stálo. Vodič na moju otázku, či má cestujúci právo na sedenie keď má zakúpenú miestenku odpovedal, že nie a to je miestenka na státie. Toto som si overovala a zistila som, že to nie je možné. Dokonca v Novom meste nad Váhom ďalej predával cestovné lístky napr. do Brna a pod. Skúšala som sa nakontaktovať telefonicky na prevádzkovateľa tejto linky ale márne. Myslím si, že je to veľmi nezodpovedný prístup prepracu. Základom je mať zisk za čo najnižšie náklady nepozerajúc sa na bezpečnosť cestujúcich a taktiež kukltúru cestovania na tak dlhej trati.
Na internete som našla náhodou Vás. Zaujali ma niektoré články preto som si dovolila napísať Vám túto skutočnosť. Samozrejme sa budem snažiť tieto informácie postúpiť kompetentným orgánom. Možno Vaša reakcia tiež nebude na škodu. Ďakujem. S pozdravom.
Soňa • 10.11. 2008 - 10:00
Mauricio
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2560
Registrován: 4-2005
Odesláno Sobota, 29. listopadu 2008 - 12:42:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zastavka.xf.cz

já tady tento web naprosto nesnáším a jsem celkem proti tomu, aby tam obdobné diskuze byly - pokud mám s dopravcem problém, tak snad napíšu stížnost rovnou jemu, čímž vyřeším mnohem víc, než když se vykecávám někde na netu.

(Příspěvek byl editován uživatelem mauricio.)
Haf a pac.

Gromit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 1-2006

Odesláno Sobota, 29. listopadu 2008 - 13:05:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak tady čtu o té firmě z Rudné, tak to není K + H ale K + K dopravní agentura. Její busy se někdy objevují na posilách SA z Prahy do Brna.
www.fotodoprava.com
6120
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1603
Registrován: 4-2005

Odesláno Sobota, 29. listopadu 2008 - 13:29:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mauricio:naopak já taková diskuzní fora vítám
uzivatel internetu si zadá firmu a mimo její samotné prezentace se hned dozví zkusenosti ostatních zakazníku z podobných diskuzí ale tím nemyslím autobusovou dopravu lidé kteri písí na zastavka.xf.cz tyto stránky zrejme povazují za "autobusovou zpovednici" a asi ani netusí ze plácou na spatném hrobe.Stejne se tam objevují dokola ty samí dopravci VKJ,Hofmann,Fedos,Rebag..
AV 15-30
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2418
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 29. listopadu 2008 - 15:10:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak... Ještě celkem nedávno tam převažovaly příspěvky typu "autobus Praha-Znojmo 16. ledna okolo 7. hodiny, prosím pošlete mi jízdní řád" - prostě od internetově skoronegramotných ldí, co ani nevědí, že existuje IDOS, a zastavka.xf.cz jim vyskočí jako první, když do Seznamu napíšou třeba "Praha-Znojmo Rebag". Tehdy ta diskuze byla fakt na zrušení, když tam takovíhle lidé akorát nadávali, že "chybí jízdní řády". Ale teď, když se z toho stala takováhle "zpovědnice", už to je zajímavější a přinejmenším to pomůže varovat potenciální zákazníky před takovýmihle dopravci. A samotný web zastavka.xf.cz je užitečný hlavně pro nás šotouše v tom, že přehledně zachycuje změny jízdních řádů. Bohužel mám pocit, že jeho aktualizace v poslední době trochu pokulhává, asi kvůli pracovnímu vytížení autora.