K-report
 

Archiv do 16.července 2007 Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Automobily, lodě a letadla » SPZ - RZ » Registrační značky - diskuse » Staré archivy » Archiv do 16.července 2007 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 221
Registrován: 4-2007


Odesláno Úterý, 03. července 2007 - 18:57:57   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by TOP 01 BO

Šlo by to pro mě zkusit graficky vyrobit ve formě TOP 1 BO? (všechny ostatní znaky zachovány) Já vím že jsem opovážlivý ale moje grafička má od výroby knížky alergii na autoznačky....Pokud ano vřelé díky.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 68
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 04. července 2007 - 06:29:04   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Nestle:
Do háje, proč tak špatně čtete?
Zase cituji sebe (to už je hodně nízké):
"Dodám jen, že tento systém se mi nelíbí, pouze jsem ukázal, co se dá dělat při zásahu do podsystému včetně toho, že je nutno změnit i něco v nadsystému kvůli čitelnosti ve druhém čtyřmístném bloku - 1018, IO18, 10IB atd. Vychází mi nutná buď úprava fontů, nebo raději rodělení čtyřmístného bloku na písmena a číslice samostatně (viz výše) nebo nejlépe na zatracení celého MMI, změny nadsystému a zavedení něčeho smysluplného."

Takže ještě jednou a polopaticky:
Mcbain 01. července 2007 - 11:35:57 rozdělil úpravy RZ na zásahy:
a) do podsystému, tzn. nechat 2 bloky po 3 a 4 pozicích a první písmeno odleva jako krajský kód
b) do nadsystému, tzn. měnit i to ostatní

Na základě jeho logického názoru jsem vyprodukoval grafiku - viz můj příspěvek 03. července 2007 - 12:05:40, kde dovozuji, že ponechání písmen a číslic v jednom bloku je nevhodné kvůli zaměnitelnosti.
Tím jsem chtěl sdělit, že bez zásahu do nadsystému je reforma RZ vz. MMI z mého pohledu zcestná.
Už je to, prosím, dost jasné?
 
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 69
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 04. července 2007 - 06:43:46   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Welek 03. července 2007 - 18:57:57
Asi bychom se uměli domluvit - ozvěte se na můj e-mail.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 04. července 2007 - 07:08:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Nestle "nebylo by lepší mít dvoupísmenné kódy pro všechny ORP (Praha - Brno - Ostrava jednopísmenný)
a podle odhadované spotřeby by měly:
malé ORP jako např. Králíky formát KK-10-AA až KK-99-ZZ
větší ORP jako např. Opava formát OP-100-AA až OP-999-ZZ
a mega-ORP, jako např. Brno formát B-1000-AA až B-9999-ZZ
?
Při potížích s přidělením intuitivního kódu (chce to hodně kombinatoriky) by mohly mít nejmenší ORP třípísmenné kódy: Králíky KRA-10-AA až KRA-99-ZZ."

Ano, bylo. Podívejte se na mé příspěvky ze 14. 6. 2007. Je tam i grafika značek v systému ZEBY 007. Tam už jsem tento princip použil.
Mé příspěvky č. 64 - 68 nejsou změnou názoru. Pouze v nich ukazuji, že z mého pohledu na reformu RZ vz. MMI změny v podsystému nestačí, protože neřešíme zásadní věc, a to je čitelnost a zapamatovatelnost RZ.
Pokud v levém tříznakovém bloku budou (neměnná) písmena, která povedou ke snadnější identifikaci ORP, tak se samotné pořadí značky musí vejít do 4 pozic vpravo. To znamená číslice a písmena pohromadě v jednom bloku. Tím nepomůžeme čitelnosti ani zapamatovatelnosti. Proto považuji za nutné změny v nadsystému - a pak už je zbytečné zachovávat krajské kódy na značkách.
No, a jsme z5 u avizovaného systému ZEBY 007.
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 127
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 04. července 2007 - 11:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by

OK, uznávám, že se mimo diskuze o RZ/SPZ zabývám i prací (časově dost nročnou), takže nestíhám číst všechno.

Tato diskuse potřebuje moderátora,

kompletizované prezentace systému "každý za sebe" v nějaké standardizovvané struktuře (to by měl stanovit ten moderátor), porovnání jednotlivých návrhů, nalezení společných nebo převažujících features a pak doladění detailů na základě konsenzu.

Předem ohlašuji, že můj kdysi prezentovaný návrh Nestle99 by neměl být srovnáván, protože je "out of range" a jeho původní záměr bylo ukázat alternativní přístup k problematice SPZ, aplikovatelný v Česku nebo jiné srovnatelně velké zemi. }
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 223
Registrován: 4-2007


Odesláno Středa, 04. července 2007 - 22:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nestle 127

Ustanovení moderátora je dobrá myšlenka

Předem ohlašuji, že můj kdysi prezentovaný návrh Nestle99 by neměl být srovnáván, protože je "out of range" a jeho původní záměr bylo ukázat alternativní přístup k problematice SPZ, aplikovatelný v Česku nebo jiné srovnatelně velké zemi.

Myslím, že toto diskusní fórum si nemůže dovolit, aby nějaký do takové hloubky zpracovaný návrh jako je např. Nestle99 byl stažen ze hry jen proto, že v tuto chvíli je trendy něco úplně jiného. Každý z dosud předložených návrhů (a že jich zase taková halda nebyla) má něco do sebe a k jeho vytvoření jeho autor zpracoval nemalý "doprovodný program", který si zaslouží prostudování a případné další využívání. To se týká i takových, které někteří z nás mají za totálně ujeté - i ty mohou mít určité prvky pro další využití.
Dosud chyběl čas v klidu vytvořit nějaké základy seriózní diskuse - všechno probíhalo za mohutného přivalu emocí, ale díky za ně, někam jsme se dobrali!
MODERÁTOR může vzít za základ myšlenku dědka a vytvořit s naší pomocí mantinely této diskuse. Chtěl bych ještě zdůraznit, že nás rozhodně netlačí čas! Za ty 3 měsíce se udělal pořádný kus práce a jak nestle správně zdůrazńuje, musíme se také nějak živit. Období prázdnin by mohlo přinést trochu zklidnění, získání nové energie i neotřelých nápadů díky cestování a hlavně času všechno zpracovat.

Závěrem bych jen připomněl, že už to opravdu není game. Je to regulérní občanská iniciativa a jejím cílem je nalézt a předložit úřadům tu nejlepší možnou variantu evidenčního systému silničních vozidel v ČR - ani víc ani míň
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1816
Registrován: 6-2002
Odesláno Čtvrtek, 05. července 2007 - 11:04:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A co by přesně ten moderátor měl dělat?
Mám pocit, že od dubna 2007 se tady někdo samozvaně do role moderátora pokouší pasovat....
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Maxxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. července 2007 - 13:44:58   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pre inšpiráciu pridávam link na jednu švajčiarskú stránku. Karl Iten tu v celku zaujímavým spôsobom popísal systémy registračných značiek v Európe. Niektoré krajiny sú popísané veľmi stručne, ale mnohé vcelku podrobne. Karl je vďačný aj za reakcie z jednotlivých krajín, ktoré mu umožnia aktualizovať informácie na jeho webe.

http://www.iten-online.ch/kennzeichen/Kennzeichen.htm}
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 128
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 05. července 2007 - 17:41:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vámos 1816
Vzhledem k zaměření tvých příspěvků v této sekci jsem tím moderátorem nemyslel tebe, takže se nad náplní jeho činnosti nemusíš nějak zvlášť vzrušovat.
obracel jsem se na nicky welek/minor, žeby, martin_I. apod.
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 224
Registrován: 4-2007


Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 13:09:18   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Maxxx Karl

Karl je fakt dobrej řízek (rezeň?)! Aspoň vidíš jak jsou ty pozitivně proflálý servery s tématem PZ liný hledat nové webovky a v rubrice LINKs neaktualizujou.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 16:02:40   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Maxxx:
Dík za odkaz, který jsem neznal.

Celkem pečlivě jsem si to prošel a opět jsem se utvrdil, že takovou zhovadilost, jako je čpč v jednom bloku v Evropě nikdo nepoužívá. Pouze u polských značek je uvedena varianta, že ve druhém bloku varianta písmen a čísel na přeskáčku možná je.
Polský systém však vtipností a praktičností asi moc neoplývá (pozitivní ohlas jsem nezaznamenal, negativní několikrát...).
U značek SLO a NL existuje možnost ččp nebo pčč (SLO) nebo pč (NL). Avšak tu naši nepřehlednost čpč zatím nikdo v Evropě netrumfnul. Takže máme být hrdi na naši originalitu nebo naopak vnímat, že žádný jiný stát do podobně nezapamatovatelné podoby značek nešel?

Tím, jak si graficky připravuji podklady pro prezentaci systému ZEBY 007, kdy využívám jen mírně upravené současné fonty, a kdy do prvního bloku vracím písmena, jsem se opakovaně přistihnul, jak mám najednou problém přečíst naše stávající RZ. Při letmém pohledu na nějakou sérii, např. 3A8 mi automaticky naskakuje SAB.
Vím, še toto mé "přiznání" může být na první pohled dobrým argumentem pro zastánce současného systému MMI, protože nyní jakýkoliv odklon od zavedéného čpč může vyvolat jen zhoršení identifikace. Avšak vzhledem k tomu, že po 9A9 (+ totéž v ostatních krajích později také) MUSÍ následovat nějaká záměna číslice za písmeno a naopak, tak je jasné, že do toho nečitelného guláše se vřítíme tak jako tak. Jsem moc rád, že jsem si mohl najednou zabrouzdat po grafice značek celé Evropy. Naprosto mě to utvrdilo, že změna (odstranění) systému MMI je nutná co nejdříve. Nyní jde o to ji umět prosadit.
Proto si myslím, že zčásti bude nutné více komunikovat i osobně na nějakých RZ srazech (U Klokočníka i jinde.) Více se pohybuji na Moravě a ve Slezsku i když v Praze a Čechách také. Nehrozí tedy opět nějaké setkání? Je schopen někdo iniciovat nějakého moravskoslezského Klokočníka?
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 16:11:02   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Nestle a Welek - volání po moderátorovi
Co, prosím, očekáváte od moderované diskuze?

Zatím mi připadá, že nahazování všech nemoderovaných (neřízených) myšlenek je užitečné. Alespoň můžeme více umět reagovat na libovolné vnější podněty pocházející odjinud, než z této komunity.
Na druhou stranu si myslím, že v budoucnu nějaká rovnovážná spolupráce vedoucí k jistým ústupkům na VŠECH stranách může být užitečná. Ale to asi bude více po nějakém srazu než následkem moderované diskuze.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 17:29:50   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zajímavý odkaz:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=462396
Jen tak dále. Čím vícekrát se ukáže, že je malá identifikovatelnost motorových vozidel na našich silnicích, tím lépe.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 6-2007
Odesláno Neděle, 08. července 2007 - 23:01:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vámos
Mám pocit, že od dubna 2007 se tady někdo samozvaně do role moderátora pokouší pasovat....

Narusuje ti monopol jedineho vsevedouciho? Diky tvemu podpasovemu vyjezdu na MMX+ jsem se o ten system zacal vazne zajimat a nelituji.

Nestle + Welek
S tim moderatorem je to myslim trochu predcasne. Moderovat lze tam, kde se otevrene diskutuje v ramci nejakych dohodnutych pravidel nad nejakym tematem s cilem dosahnout nejakeho vysledku. Tak daleko tu zdaleka nejsme a je otazkou, zda se tak daleko dostaneme.

Je treba si uvedomit, ze k-report neni tvurci platforma ale vylucne pozorovatelska. Navrhuje tu snad nekdo nove oznaceni silnic, vagonu apod. Pouze se pozoruje a nad vypozorovanym debatuje. Ucastnici techto debat nemaji nejmensi zajem, a to neni vytka, neco noveho vymyslet - k cemu?

Proto taky nebude nikdy vytvorena extra komora zamerena na vymysleni neceho noveho v systemove oblasti, protoze se to neslucuje se zamerenim k-reportu. Nepisi to proto, abych zchladil chut do prace. Spis upozornuji, ze moznosti jsou omezene, stejne jako nekteri akteri, schopni rozlustit mozne a nemozne ze stavajiciho a minuleho, ale neschopni prinest neco noveho. Opet to neni vytka, pouze konstatovani.

ze_by
Povazoval bych za prakticke a dost napomocne, sjednat schuzku "vyvojaru" tedy vylucne tech, kteri se chteji aktivne podilet na vytvoreni noveho evidencniho systemu ceskych spz. Ted o prazdninach by to nemusel byt az tak velky problem.

Welek
Neblbni s obcanskou iniciativou nebo odradis ty, co porad vahaji zapojit se ci nikoliv. Neustale mi predhazujes ze Cesko neni Nemecko a sam se toho koukam taky moc nedrzis...
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 869
Registrován: 5-2003


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 01:22:54   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Avšak tu naši nepřehlednost čpč zatím nikdo v Evropě netrumfnul
No já nevím, ale mě ta sekvence ČPČ přijde bezproblémová k zapamatování, a její originalita v Evropě není na škodu (aspoň nehrozí záměna). Pravidelné střídání číslic a písmen je podle mě na zapamatování odcela dobré - třeba takové A1 B6 J7 si zapamatuju spíš než B 167 AJ... (samozřejmě za předpokladu, že vím, kde čekat písmeno a kde číslici). Problematická na CZ značkách je podle mě ta sekvence ČČČČ za sněhulákem, ostatně z jakékoli značky systému 2001 mi utkvěje v paměti první část (třeba 6A5), zatímco zbytek (třeba 7832) z paměti okamžitě mizí.
Proto bych jako pozitivní změnu (a zároveň průchodnou) viděl něco jako: 1A0 AA 00 nebo 1A0 00 AA (po 9A9 9999).
Žiju si jako v pohádce, když nechci nejdu do práce
Venku se pasou ovce, dělá si každá co chce
Divokej Bill
Maxxx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 7-2007
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 11:00:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad 218:
K tej zapamätovateľnosti by som pridal svoju skúsenosť spred týždňa. Asi 15 km som išiel po dialnici z Brna do Bratislavy so skupinkou motocyklov. Všetky boli z jedného kraja xS. jedna značka mi padla do oka. Hovoril som si, ako ľahko zapamätovateľná. Na hraniiciach som ich stratil. Keď som prišiel do Bratislavy, tak som si tú značku nepamätal, vedel som len, že posledné štvorčíslie bolo 6999, ale či to bolo 3S, 4S, alebo 5S som už nevedel.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 11:33:14   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad 218:
Změna po 9A9 9999 na 1A1 AA 00 možná znamená už zásah do "nadsystému" - pokud bychom chtěli čtyřblok rozhodit na dvě skupiny po dvou pozicích - obzvlášť kdybychom tam chtěli vložit nějaké grafické oddělení. Zůstane-li čtyřblok pohromadě, tak nastanou záměny AA00 - 4400, IO00 - 1000 atd.
A zapamatovatelnost čpč je logicky horší, protože člověk musí "převexlovávat" z číslic na písmena a opačně i v jednom bloku, který by měl číst pohromadě. Navíc se ukazuje, že člověk při čtení ani nehláskuje, ani neslabikuje (jak jsme se učili ve škole), nýbrž odezírá celé slovo. Proto je logicky lépe a rychleji čitelné AMI, BN, 326, 182 atd. než 7A4 v jednom bloku.

Předpokládám, že většinu z vás zastihl zhruba před dvěma až třemi roky e-mail, který oběhl republiku, v němž jsme se mohli přesvědčit o snadné čitelnosti celých slov při přeházení jejich písmen, ale při ponechání prvního a posledního písmene na svém místě. Lze to nazvat intuitivním čtením slov. Ale směsku 3B8 si vždy budete hláskovat - a než ji dohláskujete, tak je auto v prachu i se čtyřčíslím 2816, nedej Bůh se skupinou BS89. Zapomeňte na zapamatovatelnost.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3324
Registrován: 10-2003


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 11:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jen regionální analytik dostane do hlavy fakt, že 2B1 je slovo či slabika. Zapamatovat si dnešní značku je opravdu problém.

A jsme zase na začátku diskuze. Jestliže požadujeme zapamatelnost, pak změna podsystému u MMI ji neřeší
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 3.7.2007 (xls)

Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 131
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 11:49:36   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pakliže jsou PÍSMENA lépe zapamatovatelná než čísla, tak pak budiž označení série ČÍSLEM a označení vozidla kombinací PÍSMEN.

formát: kód ORP (mezera se sněhulákem) série 1-9 pak 11-99 pak 111-999 a pořadí registrace v dané sérii AAA až ZZZ (sprosté kombinace se vypustí).

Metropole (Praha A - Brno B - Ostrava O)
A 1 AAA
A 1 AAB
A 1 AAC
A 1 AAD (cca 90.000 registrací)
...
A 9 ZZZ
A 11 AAA
A 11 AAB
...
A 99 ZZZ (cca. 900.000 registrací)
A 111 AA
A 111 AB
A 111 AC
...
A 999 ZZ (cca. 1.400.000 registrací)
..
konec světa nebo recyklace

Velké ORP
HK 1 AAA
HK 1 AAB
HK 1 AAC
...
HK 9 ZZZ (cca 90.000 registrací)
HK 11 AAA
HK 11 AAB
HK 11 AAC
...
HK 99 ZZZ (cca 900.000 registrací)

Malé ORP
KK 1 AAA
KK 1 AAB
KK 1 AAC
KK 1 AAD
...
KK 9 ZZZ (ca. 90.000 registrací).

Hrubě vzato, dnešní pražský rekord 7A7 3986 by mohl mít tvar něco jako: A 77 HTR
Rul
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1090
Registrován: 7-2006


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 12:11:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nestle: Přijde mi to jako kopie rumunského systému.
 
Máme přece na víc, než kopírování jiných systémů, až doposud je české kódování na světě jedinečné, i když se mnohým nelíbí.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3325
Registrován: 10-2003


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 12:29:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

IP adresa je taky jedinečná... Přesto si ji nikdo z hlavy nepamatuje.

Hledáme jednoduchost. Vždyť současné RZ se vlastně téměř podobají nezapamatovatelným vojenským RZ či právě IP adrese.

Tohle všechno může zmizet jako mávnutím proutku zavedením recyklací a kódováním podle ORP.
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 3.7.2007 (xls)

Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 132
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 13:43:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Máme přece na víc, než kopírování jiných systémů, až doposud je české kódování na světě jedinečné, i když se mnohým nelíbí.

no tak to si musíš vybrat - buď jedinečný a hůře zapamatovatelný (1A2 3456 nebo A12 BC34) nebo osvědčený a dobře zapamatovatelný (AB 123 CD, AB-CD 123, AB 1 CDE atd.)

Obávám se, že nic lepšího nevymyslíš. A pamatuj: Nemůžeš mít najednou máslo i smetanu.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3328
Registrován: 10-2003


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 13:46:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Řečeno slovy klasika: vše již bylo dávno vymyšleno
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 3.7.2007 (xls)

Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 229
Registrován: 4-2007


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 14:03:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

3260/Nestle/Rul/že_by

Dovolím si připomenout, že to jde i v opačném nerumunském gardu (zkrácené opakování příspěvku z 3.7.2007)

.....Dobrých 30 let u nás dominovala svatá trojice formát AAA zleva. řekl bych, pro většinu z nás markant jak prase.
....Základní formát AAA-1-AA a odvozeniny, kde platí, že druhý blok musí obsahovat vždy číslici takže (v závorce počet kombinací na 1 ORP ve tvaru AA první zleva):

AAA-1-AA (109.503)
AAA-1-11 (20.617)
AAA-1-1A (47.081)
AAA-1-A1 (47.081)
AAA-1A-A (109.503)
AAA-1A-1 (47.081)
AAA-A1-A (109.503)
AAA-A1-1 (47.081)
AAA-11-A (47.081)
special
AAA-1-A (4.761)
AAA-1-1 (2.047)
AAA-1 (207)

tedy na 1 kód ORP 571.129 registrací


(počítám 23 písmen abecedy a číslicové formáty 1-9, 10-89)

Myslím, že když dosadíme kódy ORP (vždy první dva znaky zleva) bude to odlišné ač sousedé některou z kombinací určitě mít budou. Naše by za všech okolností měla první tři vždy písmena AAA. Uzavřený, recyklovaný systém, co dodat...
Praktická nevýhoda hned v úvodu - dvouřádek s nahňácanými 3 znaky mezi EU a ORP erb....
Jako zapřísáhlý zastánce čistého, elegantního a inteligentního amerického kódu v provedení MMX+ pláču ale kdyby prošlo něco podobného jak uvádím nebo nápady kolegů, co by mělo prostě nějaký smysluplný základ a ne formát čísla letenky....
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3329
Registrován: 10-2003


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 14:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Welek: toto není špatný kód...

Konkrétně:
IVA-1-AA - IVA-9-ZZ
IVB-1-AA - IVB-1-ZZ
...
IVZ-1-AA - IVZ-9-ZZ

Na tohle bych kývnul...
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 3.7.2007 (xls)

Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 230
Registrován: 4-2007


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 16:42:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

3260
Konkrétně:
IVA-1-AA - IVA-9-ZZ
IVB-1-AA - IVB-1-ZZ
...
IVZ-1-AA - IVZ-9-ZZ

Na tohle bych kývnul...


Pokud IV = ORP Ivančice tak přesně tak a ne jinak
Tolik zmiňovaná Praha by měla AA-AZ (s vyjímkou AS=Aš), což v uzavřeném recyklovaném systému je AŽ AŽ
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 77
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 17:34:45   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad "fšichni":
Nechci Nestleho nazlobit, ale zase četl nějak zkratkovitě... Tak se zase ocituji :-)
"Proto je logicky lépe a rychleji čitelné AMI, BN, 326, 182 atd. než 7A4 v jednom bloku."
Nevím, z čeho pramení již zde opakovaná pověra, že písmena jsou lépe zapamatovatelná, než číslice. Lépe je zapamatovatelný blok s max. 3 číslicemi nebo max. 3 písmeny, než směska 3B8. Písmena mají smysl především v tom, že pozice obsazená číslicí umožňuje pouze 9, resp. 10 možností. Pozice obsazená písmenem umožňuje 22 až 26 možností v závislosti na použití I, O, Q a W. Optimální je jistá rovnováha mezi písmeny a číslicemi. Protože Welek za každou cenu tlačí sestiznakové značky, logicky většina jím generovaných možností bude v poměru 5:1 pro písmena. To asi také není úplně k zapamatování.
Opravdu vymyslet nějakou originalitu jde - kupříkladu CZ-směsku 2Z7. Mnohem originálnější mi však připadá vstřícný postoj k většinovým uživatelům (nikoliv menšinovým pirátům silnic), na jehož konci je identifikovatelný a rozpoznatelný "národní vzhled" a zapamatovatelné kombinace.
Proto si myslím, že grafická podoba je důležitá. V tomto ohledu to vyhráli v D. Poté, kdy mnoho postsocialistických států napodobilo německé fonty z 50. let, tak v D přišli se zcela originálním písmem.
Současné evropské fonty lze rozlišit zhruba do těchto hlavních skupin:
- staré německé fonty, R, BY atd.
- švýcarskoidní fonty - CH, FL, SLO
- "hubené nohy" - PL, SK, (částečně i A, ale to se rozlišuje lépe)
- naprosto originální nový německý font
- a naprosto originální CS/CZ font - 11 mm silný "tah štětce" u 44 mm širokých písmen a číslic - je naprosto odlišný od jiných evropských fontů.
Po drobné korektuře "I", "1", případně zúžení "M" a hlavně rozlišení "Ó" a "0" (doplnění Q a W není nutné) máte jeden z národních atributů jak vyšitý. Když přidáte nějaké další atributy, tak už se nemusíte bát postupovat standardními a probádanými cestami jako je 7 znaků, samostatně stojící kód ORP + skupina písmen a skupina číslic (či naopak).

Welkova svatá trojice jako poddruh amerikou inspirované (špatně zapamatovatelné) nejsvětější šestice znamená, že jen 2 ze tří písmen v jednom bloku jsou kódem ORP. A tak např. OPS nemusí zrovna napomáhat intuitivnímu zapamatování ORP Opava. Stejně jako k cíli nevede TOP, s čímž jsem si pohrál před nedávnem - viz výše - abych ukázal meze podsystémových změn MMI) znamenající Moravskoslezský kraj, ORP Opava.

Zatím ještě málo zaznívá potřeba národní identifikace. V počítačové síti to ošetřeno je - zapsáním mezinárodního kódu uvedeného v modrém pruhu. Tento kód je čitelný z pár metrů a tak zůstáva k odlišení barevnost podkladu (to moc populární není), rámečku (zatím celkem volné pole působnosti), doplňkové grafiky (znaky a nálepky), typ fontu (viz výše) a také pořadí a počet písmen a číslic.
V počítačové databázi sice dochází k duplicitě ppčččpp, ale je tam mezinárodní kód. V reálném světě více upřednostňuji intuitivní prvky - tedy grafiku a zapamatovatelnost, pak teprve ostatní prvky. Ale to je věc názoru. Tak cupujte, kolegové. Práce na ZEBY 007 pokračují podle toho, co mi pracovní povinnosti dovolí.
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 5-2006
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 18:22:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by 77

Těším se na ZEBY 007, další ucelený návrh bude vítán.

S hodnocením tvých fontů typu alte BRD = nové demokracie (mimochodem, je to tzv. DIN-Schrift a zavedlo se primárně pro dopravní značky), švýcaroidní a pod. mě napadá, že jsme tady ještě neměli soutěž

Miss European Licence Plate Font 2007

kde by česká zástupkyně svými mírami (11×44×80) určitě patřila mezi favoritky.

V tomto výčtu bych nechtěl zapomenout na silné zbraně zástupkyně GBR, Lucemburska, ladné, ačkoliv strohé křivky švédské reprezentantky a originální zjev německé zástupkyně FE-Schrift
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 6-2007
Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 20:46:12   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Nestle 133:
No, svým způsobem soutěž MELPF 2007 může být k něčemu užitečná. Může ukázat, jak jednotlivci subjektivně vnímají jednotlivé fonty. A co podle nich přispívá k čitelnosti a zapamatovatelnosti.
Možná se objeví další ignorant (jako já), který zcela přehlíží obludnosti (příčí se mi použít slovo font) z GB a F.
A když jsme u mír fontu CS/CZ, tak je uvedu přesněji míry vz. ´94:
- tloušťka barevného "tahu štětce" je 11 mm, včetně prolisu 15 mm
- rozměry písmene (mimo M, I a 1) je 40 x 75 mm, s prolisem 44 x 79 mm.

Netvrdím, že CS/CZ font je naprostý krasavec, ale přes několik změn (4, 1, R) je s intermezzem 1986 - 1994 (kdy byl použit jeho chudobný klon) již velmi tradiční a hlavně v Evropě si nevybavuji nějakého jeho byť vzdáleného příbuzného. V tom si ho dost cením a k úpravám jsem nyní přistupoval (snad) velmi citlivě.
V některých ohledech se mi líbí více než německý font DIN 1451, který na nás nyní hledí i ze současných CZ dopravních značek.

Poznámka pod čarou - proto už stojí zato dokumentovat CS originální font, který byl na dopravních značkách používán do převratu. Nyní hodně mizí v blízkosti měst, ale stále je snadno naleznutelný na venkově.
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 4-2007


Odesláno Pondělí, 09. července 2007 - 21:57:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kombinace, fonty a další

Trochu se v tom najednou ztácím...Co teď řešíme ? Kombinace písmen a čísel a celkovou zapamatovatelnost? Tak to je snad jasné ne...jednoduché bloky a prokládání číselných písmenovými bloky, přičemž smíšené bloky (A1, A1A, 1A1) jsou špatně zapamatovatelné.

Používané písmo? Snad panuje shoda, že náš ČSN (kdo zjistí přesné číslo dostane cenu) z roku 1952 a používaný od r. 1953 potřebuje jen trochu vylepšit. feudal je budˇ rekonvalescent, nebo nevim proč se jen občas ozve z hlubin náhradního PC ale že_by ho myslím může víc jak plnohodnotně nahradit . A na zahraniční fonty já momentálně kašlu (patří stejně do jiné komory), snad jen poznamenám, že t.č. nejhnusnější font Evropy , tedy britský, je nápadně podobný leteckým z různých časových epoch...

Fakt, že furt tlačím na šestiznakové značky mi snad odpustíte, protože instinkt mi říká, že to líp nejde a mám strach , že můžeme dopadnout hůř jak Poláci.

Jinak moc se mi moc líbí, jak se to rozjelo \cliní part{auto} .
Nevím jak je to s knižní vybaveností kolegů, abych se někoho nedotkl...Já jsem v roce 1986 získal antikvární první vydání Registration Plates of Europa od Neil Parkera z roku 1968 v téměř nečitelném stavu, ale na tu dobu přímo s bombastickým obsahem. Pak už jsem jen hlídal aktualizace a první celosvětové vydání (Registration Plates of the World) z r. 1978 už jsem si nenechal ujít. Byl to průlom v informovanosti na toto téma a ač se tam v novějších vydáních pořád vyskytují nepřesnosti (dělá to sice početný tým, ale některé zdroje jsou těžko přístupné) nemá tato publikace sobě rovnou. Nejnovější verze z r. 2004 je stále k mání - v brožovaném vydání i s poštovným a balným finančně dostupná . Do knižní aktualizace se zatím nikdo nehrne (rozsah!) Píšu to proto, že šotoušům-statistikům je celkem na nic, vývojář by jí ale měl mít. Je to vlastně jakási bible a instruktážní příručka v jednom, kde vždycky najde odpověď i inspirace. Jinak po světě toho moc knižně není (dost šrotu v Německu) protože knižní forma je ta nejnevýhodnější (aktualizace).
A jedeme dál
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 134
Registrován: 5-2006
Odesláno Úterý, 10. července 2007 - 09:22:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

...v Evropě si nevybavuji nějakého jeho byť vzdáleného příbuzného. V tom si ho dost cením a k úpravám jsem nyní přistupoval (snad) velmi citlivě.


tak když máme tak originální font, pak není problém mít logistiku registračního kódu shodnou např. s Rumuny nebo Němci atd. Nebo jo?
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3333
Registrován: 10-2003


Odesláno Úterý, 10. července 2007 - 09:45:47   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

tak když máme tak originální font, pak není problém mít logistiku registračního kódu shodnou např. s Rumuny nebo Němci atd. Nebo jo?

To je pravda, tohle
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 3.7.2007 (xls)

Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1817
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 10. července 2007 - 11:02:32   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Minor:
Diky tvemu podpasovemu vyjezdu na MMX+ jsem se o ten system zacal vazne zajimat a nelituji
?????
Tys to nečetl nebo to jen nepochopil
Co je na podrobném rozboru, navíc na žádost autora podpásového???

PS: Za vševědoucího se já rozhodně nepovažuji. Bohužel se to o všech říct nedá.
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 10. července 2007 - 13:42:19   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Nestle, 3260 a další:
"tak když máme tak originální font, pak není problém mít logistiku registračního kódu shodnou např. s Rumuny nebo Němci atd. Nebo jo?"

Ano, od začátku zde razím, že nemá smysl vynalézat vynalezené. Připravovaný návrh systému značek ZEBY 007 do značné míry z německého a rakouského uspořádání značek vychází. Spoléhat pouze na rozdíl fontu však je málo, protože ne každý umí (nebo je ochoten či prostě nestihne)vnímat podružné detaily, jako je provedení fontu. Proto jsem se na "národní identitu" značek trochu zaměřil a po chvilkách finišuji na ZEBY 007.
Minor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 6-2007
Odesláno Úterý, 10. července 2007 - 14:12:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vamos
Co je na podrobném rozboru, navíc na žádost autora podpásového???

Prave to, ze to nebyl podrobny rozbor a ani nemohl byt podrobny. V te dobe jsi mel k dispozici pouze udaje z knizky popisujici zakladni alfanumer. Presto jsi obratem system jako takovy velmi razne onalepkoval jako pro republiku nepouzitelny! Tim, ze jsi nasledne nechal na pokoji jine navrhy, ktere by kritiku urcite zaslouzily se potvrdilo, ze jsi neobjektivni a nevsevedouci. Welek pozadal vsecny debatery o vecnou kritiku a asi mu nedoslo, ze ego nekterych z nich zverejneni jeho uceleneho systemu, at melo chyby jakekoliv, proste nevydychaji.

3260
tak když máme tak originální font, pak není problém mít logistiku registračního kódu shodnou např. s Rumuny nebo Němci atd. Nebo jo?


To ma byt vtip?

Welek
Jinak moc se mi moc líbí, jak se to rozjelo....


Ja bych na tvem miste brzdil nadseni - viz posledni prispevky. Kdyz mas cas na sahodlouhe povidani, ktere ti stejne zapocitaji jako minus, tak uz bys mohl konecne predstavit MMXplus ve vylepsene podobe vc. vydefinovanych kodu ORP a dalsiho. Nevim ceho se bojis, stejne ti to strhaji, ale to uz ti mohlo byt jasne na zacatku.
Vámos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1818
Registrován: 6-2002
Odesláno Úterý, 10. července 2007 - 14:36:25   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Minor:
Jsi úplně mimo
MMX+ je pro ČR nepoužitelný a jasně jsem zdůvodnil proč. Rozsáhleji než jiným jsem se mu věnoval právě proto, abych zdůvodnil, proč je nepoužitelný. Pokud někdo nechápe, jaký dopad na reálnou kapacitu má různé kódování, tak je mi ho líto.
Jediné ego, které zde něco nevydýchalo, je právě to Welekovo. Nevím, proč by mě mělo rozhodit zveřejnění nějakého nesmyslu, který je k ničemu, když sám navíc nemám nějaké zvláštní ambice být autorem nějakého nového systému Welek ztrapnil především sám sebe
Historie SPZ v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 232
Registrován: 4-2007


Odesláno Úterý, 10. července 2007 - 22:46:41   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Nestle, 3260 a další:
"tak když máme tak originální font, pak není problém mít logistiku registračního kódu shodnou např. s Rumuny nebo Němci atd. Nebo jo?"


Pánové, tohle přece nemůžete myslet vážně . Proč rovnou neoprásknout švýcarskou formu PZ? Bude to bez námahy:
A 123 465
B 123 465
:
:
Z 123 465

potěší to milovníky MMI a ve srovnání s bezprostředními sousedy to bude také trochu "originální"

Minor
Oceńuju tvoji nezištnou spolupráci na MMX+, ale advokáta mu prosím tě směrem k Vámosovi dělat nemusíš . Jak sám vidíš nemá to smysl a jen mu dávaš záminku opakovat totéž v ještě horší formě. Bitte, lass ihn stinken...

Snažím se samozřejmě stíhat všechno a tady to (snad) nemám za trest . Jinak s tím moderátorstvím máš recht - to jsem se dal unést.
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 233
Registrován: 4-2007


Odesláno Úterý, 10. července 2007 - 23:05:34   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rul + Nestle
Máme přece na víc, než kopírování jiných systémů, až doposud je české kódování na světě jedinečné, i když se mnohým nelíbí.


no tak to si musíš vybrat - buď jedinečný a hůře zapamatovatelný (1A2 3456 nebo A12 BC34) nebo osvědčený a dobře zapamatovatelný (AB 123 CD, AB-CD 123, AB 1 CDE atd.)

Obávám se, že nic lepšího nevymyslíš. A pamatuj: Nemůžeš mít najednou máslo i smetanu.

ad 1 ne tak úplně, viz. str. 791 knihy Registration Plates of the World, přehled cca. 1.300 alfanumerických kódů světa

ad 2 bezpochybně
Feudal
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 168
Registrován: 9-2006


Odesláno Středa, 11. července 2007 - 02:26:49   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Minor (6 a další) : Vámos: Mám pocit, že od dubna 2007 se tady někdo samozvaně do role moderátora pokouší pasovat ... Narusuje ti monopol jedineho vsevedouciho? Diky tvemu podpasovemu vyjezdu na MMX+ atd.

Domnívám se, že to není jenom Vámosův pocit, ale i jiných, třeba můj. A pokud to chcete dělit na „strany”, tak stojím rozhodně na té jeho. Mne to tady přestalo úplně bavit a už sem skoro ani nechodím ... občas mi to sice nedá, ale výjimka přece jenom potvrzuje pravidlo.

Tak si to tu dál hezky užívejte ... moc jsem se tu „neohřál”, stala se z toho nějak „jiná parketa”.
S vůní páry a strojního oleje ... www.sentinel.cz
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3336
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 11. července 2007 - 07:07:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já také stojím na Vámosově straně !
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 3.7.2007 (xls)

že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 11. července 2007 - 07:39:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad "fšichni":
Proč tak zostra? Každý má nějaké vědomosti, nějaký názor, nějaké schopnosti.
Také jsem si v minulosti do Vámose (snad jemně) rýpnul, zda se rád hádá. Reagoval jsem na jeho vehemenci, s jakou něco prosazoval. Podle všeho však byl tehdy v právu. Ale ta vehementnost a neústupnost se mi subjektivně zdála nepřiměřená.

Ovšem mnohem více mi vadí Welkova či Minorova vyostřenost při hájení MMX+. Z pohledu člověka, který se s nikým z Vás osobně nezná, se však domnívám, že je mnohem praktičtější postupovat smiřlivěji a vstřícněji vůči ostatním.

Pokud nám jde o totéž - tedy o poznání historie a současnosti "označkování" motorových vozidel v CZ i zahraničí + o zúročení těchto a dalších vědomostí k návrhu něčeho funkčnějšího, než je MMI - tak je vskutku ZBYTEČNÉ vyvolávat spory a vůbec ne nějakou zášť.

A jestli v závěru našeho snažení bude nějaký návrh (lhostejno, zda jen jako GAME nebo nějaká INICIATIVA), tak snad může být i dvoukolejný. Např. s variantou vycházející z intuitivního kódování ORP a s nemnoha dalšími zakódovanými prvky + varianta mnohem více prokombinovaná.

Obě varianty snad může spojit sjednocený grafický pohled na "národní identitu" značky. Něco jsem už o tom psal a negativní reakce naštěstí zatím nebyla.

Takže všechny prosím o méně ostnatosti. Nekončící hádky patří na pavlač (a do parlamentu), ale ne mezi snad slušné lidi.
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 4-2007


Odesláno Středa, 11. července 2007 - 09:01:28   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že_by
Pokud nám jde o totéž - tedy o poznání historie a současnosti "označkování" motorových vozidel v CZ i zahraničí + o zúročení těchto a dalších vědomostí k návrhu něčeho funkčnějšího, než je MMI - tak je vskutku ZBYTEČNÉ vyvolávat spory a vůbec ne nějakou zášť.

Já to taky tak vidím. Kolega minor určitě taky, zbytečně píchl do vosího hnízda.
Na adresu MMX+ jsem si už vyslechl nelichotivého dost, teď je bez obalu naznačováno, že se tu moc vyskytuju...chápu proč, ale pro mě platí co shorapopisuješ.
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 138
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 11. července 2007 - 09:20:37   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

My jsme měli profesora dějin, který sice přesně věděl, kdy měl který panovník či státník průjem, rýmu nebo zvýššenou teplotu, ale neuměl si vytvořit názor např. na změnu současného volebního zákona. "Co se týče voleb, tak já volím ...(stranu ABC), protože se mi líbí jejich předseda/slibují snížení daní/chtějí podporovat vzdělávání..."

Prostě, každý jsme postiženi trochu jinak.

Momentálně se začínám zajímat o budoucnost, protože se tam chystám strávit zbytek života.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 11. července 2007 - 10:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nestle:
OK. Budoucnost je správný směr. Bez znalosti historie a bez schopnosti použít historické zkušenosti se však směr mění v přešlapování na místě nebo v bezhlavý úprk.
Takže použijme, co umíme, třeba i k zájmu o SPZ/RZ a někteří i k vývoji nástupce MMI.
:-)
Pokud možno bez hádek. Hezký den všem.
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 4-2007


Odesláno Středa, 11. července 2007 - 11:56:15   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nálepky STK+E

Stojím před problémem, jaké navrhnout řešení do nového systému a zajímá mě názor ostatních.
Zavedením STK nálepky a později E jsme přímo převzali německý systém i s chlupama. Má to spoustu výhod pro kontrolní funkci ze strany policie i veřejnosti, dost bohužel láká zloděje a z toho vyplývající nevýhody při odcizení tabulky s nálepkami. Když se kouknu okolo tak třeba Slovensko zcela čerstvě nálepky STK+E na tabulce zrušilo a z bezprostředních sousedů je má jen Německo. To má navíc registrační nálepku na obou tabulkách (faksimilie pečeti vydávajícího úřadu), tedy nanálepkováno víc než dost. V Evropě jako takové je pak nálepka STK+E spíše vzácností než pravidlem. Má to v budoucnu u nás pokračovat, nebo jít jinou cestou?
Když Nestle přišel se "švédským řešením" registračního emblému, tak jsem si ten švédský originál ještě jednou prohlédl a zjistil, že to vůbec žádná STK ani reg. emblém není. Je to potvrzení o zaplacení silniční daně! Analogicky Norsko atd.
Tak jak se státní kasa prázdní, je jen otázkou času, kdy ji u nás "znovuobjeví" i pro priváty ergo se bude někam muset lepit něco na potvrzení o jejím zaplacení = pro budoucnost počítat s další nálepkou?
Nestleho řešení barevných registračních emblémů zahrnujících i STK+E má dozajista praktický půvab, ale muselo by se vymakat do detailu tak, aby tam bylo co nejméně úředních operací a sahání ruky úředníka na tabulku. A to zatím nevím jak. Začíná se mi zároveň líbit řešení bez nálepek na tabulce, ale netuším jak to vidí ostatní....
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3342
Registrován: 10-2003


Odesláno Středa, 11. července 2007 - 12:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Welek: já jsem pro řešení bez nálepek
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 3.7.2007 (xls)

Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 140
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 11. července 2007 - 15:03:52   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Welek: moje nálepka nebyla švédská, pouzee je shodou okolností obdélníkového tvaru. Pracujme s předpokladem, že se jedná o "aktivační nálepku", kterou vozidlo dostane, když má v pořádku TK, ME, zaplacenou silniční daň, leasingovou splátku, povinné ručení a cojávímcoještě.

Moje NESTLE99 nálepka ukazuje, že ty si zajistíš ten plech (tabulku), ale my, obec - ti tu tabulku připustíme - aktivujeme - do provozu za splnění všech podmínek, které kdy budeme my, ORP, vyžadovat. A ne že ne.

BTW: Němci mají na přední tabulce HU (Hauptuntersuchungsplakete) a vzadu AU (Abgasunterschunugsplakete).
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 83
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 11. července 2007 - 16:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Welek, Nestle: "švédská nálepka"
Už jsem to zde uváděl. Použití "švédské nálepky" ať už plní jakoukoliv fci je na našich SPZ/RZ téměř neřešitelné. Prostor určený pro samolepky ME a TK má u vz. ´60 pomlčku a počínaje vz. ´94 plastického sněhuláka - tudíž zde nenalepíte rovně a celou plochou (čti spolehlivě a trvanlivě) nic většího, než stávající červené a zelené kolečko.
A jinam JEDNOTNĚ nalepit "švédskou nálepku" nejde protože v systému ode zdi ke zdi máme SPZ s předvrtanými otvory na šrouby, později nedeflorované z éry "nesmíš vrtat" po éru "musíš připevnit šroubem". Takže kdo najde na CZ značkách od vz. ´60 až po MMXX slušně velké, jednotné a důstojné místo na "švédskou nálepku" je frajer.
Řešením by byla povinná výměna značek, přičemž po dobu platnosti obou typů značek by musely být také oba typy samolepek, nebo jen ty sněhulákové, které by po ukončení platnosti stávajících značek teprve mohly být nahrazeny "švédskou nálepkou". Zjevná broskvovina, že?

A po povinné výměně pasů, občanek, řidičáků, (vizitek po změně telef. čísel), výměně již vyměněných občanek a již vyměněných řidičáků se domnívám, že jakákoliv další povinná výměna přispěje k jedinému - další nasranosti lidu.

Takže sněhulákové samolepky chápu jako jistý prvek "národní identity" našich značek. A pokud bude červené a zelené kolečko nahrazeno samolepkou s čárovým kódem umístěnou zevnitř na předním skle, tak to v pohodě přijmu, ale nijak neiniciuju.
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 5-2006
Odesláno Středa, 11. července 2007 - 16:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Chápu sněhuláka jako součást tradiční české značky (měli ho Slováci, teď už mají místo toho dvojkříž a ME/TK za předním sklem). Takže pokud je to důležité pro českost nových SPZ, tak tam musí být.

Ale technický problém bych v tom neviděl - nové značky by se prostě razily ne s embosovanými kolečky, ale jedním obdélníkem. Ale to by už nebyly dostatečně české, spíše říznuté švédsko-norskou tradicí - o které my neznalí dějin nic netušíme.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 6-2007
Odesláno Středa, 11. července 2007 - 18:08:27   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nestle, člověče, Vy jste moje trápení..... :-)

Naprosto neagresivně se zeptám, co takhle si přečíst celý můj příspěvěk, nepomohlo by to?

To rozhodující jsem ale napsal v předchozím příspěvku hned v prvním odstavci.
"ŠVÉDSKOU NÁLEPKU" NA STÁVAJÍCÍ ZNAČKY NEMÁTE KAM NALEPIT. Vadí jí plastická pomlčka (vz. 60) nebo sněhulák (vz. ´94), případně šrouby k uchycení značky.

Reliefnímu sněhulákovi je 13 let, červená samolepka je starší. Sněhuláka nyní mají na značkách i litevci. Ale budiž, považujme ho za tradiční a dnes už k "národní identitě" patřící prvek. Ale mnohem závažnější je nemožnost kvalitního nalepení obdélníkové samolepky na nerovný povrch značky. Zkuste si to na nějaké značce a uvidíte, že bude samolepka v lepším případě pokrčená, v horším se bude odchlipovat či nebude držet.
Systém dvojích samolepek pro souběžné typy značek je nesmyslný a dříve či později by se zvrhnul (viz "stošestnáctková" RZ na přívěsném vozíku - v jiné komoře). A povinná výměna značek je asi to poslední, co by mohl někdo chtít. Proto "švédskou nálepku" nedoporučuji - nejsou pro ni výchozí podmínky.

Zase jsem to napsal zdlouhavě - to je moje slabina...
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 4-2007


Odesláno Středa, 11. července 2007 - 21:01:13   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nestle + že_by STK + E
Já mám pocit, že se tu už před nějakým časem problematika umístění nálepek na staré i novější vzory PZ řešila.
Mě šlo fakt jen o info zda nálepky či ne Pokud ano, pak se dá dumat nad tím jaké a kam. Je bez diskuse, že jakékoliv povinné či skrytě povinné výměny starých PZ za nové ať už by byla záminka jakákoliv, by byla čirá zhovadilost. A to snad nehrozí a nikdo s tím nevyhrožuje.
Ještě jsem se rozhlížel kdo všechno v Evropě vyjma Němců, Maďarů a nás takhle tabulky zdobí. Vedle "aktivačně-verifikační" nálepky nebo potvrzení o zaplacení daně u hrstky zemí to nikdo jiný nemá. Je legrační, že německý vynález se tak dobře ujal právě u nás...
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2007 - 09:54:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Naprosto neagresivně se zeptám, co takhle si přečíst celý můj příspěvěk, nepomohlo by to?

Hlásím, že čtu pozorně.

Celý čas se tady bavíme o NOVÝCH ZNAČKÁCH - staré ať mají své sněhuláky a zelené a červené kolečko. Necháme je vymřít. Přece nechceme resuscituovat něco tak ohavného, jako 1A2 3456, tak proč se tím vůbec zabývat?
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3348
Registrován: 10-2003


Odesláno Čtvrtek, 12. července 2007 - 10:39:26   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

staré ať mají své sněhuláky a zelené a červené kolečko. Necháme je vymřít.

Naprostý souhlas. Tady nemá cenu udržovat nějakou kontinuitu. Je to detail.
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 3.7.2007 (xls)

že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 85
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2007 - 10:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Děkuji za hlášení, Nestle. :-)

Je to samozřejmě věc názoru, ale sněhulák není jen součástí (dle mého soudu) zhovadilých značek MMI, ale také SPZ vz. ´94. Pomlčka zase zavazí "švédské nálepce" na vz. ´60. Jistě, tyto značky vymírají, což na můj podnět drobnou statistikou potvrdil kol. 3260.
ALE - po dobu souběhu pozvolna vymírajících značek vz. ´60 až MMI se sněhulákovými samolepkami a např. MMXX s hypotetickou "švédskou nálepkou" musíte mít oba typy samolepek. To je nevhodné pro praktické prosazování nového návrhu. Navíc dříve nebo později v nějaké ORP to zmastí a začnou vydávat obdélníkové samolepky nedopatřením i na staré značky - což samozřejmě bude blbě držet, nebo bude samolepka vlivem nerovného podkladu pokrčená - a je vymalováno.

Shrnuto: při jakémkoliv návrhu nového systému CZ značek a jejich atributů je NUTNÉ počítat s kompatibilitou se všemi stávajícími platnými (dožívajícími) systémy.

Závěr - Než marně hledat cestu k univerzální "švédské nálepce", tak je praktičtější, aby nezbytné autorizační údaje byly (až přijde čas) přesunuty na samolepku umístěnou zevnitř předního skla. Do té doby sněhulák.....

Ad Nestle: "kdo všechno v Evropě vyjma Němců, Maďarů a nás takhle tabulky zdobí"
Už jsem to psal - sněhulákové prolisy jsem viděl na litevské euroznačce, ale měl jsem slabé baterie ve foťáku, tak bez dokumentární foto.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2007 - 11:03:16   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad 3260:
Vzpomeň si na půlku stošestnáctky na vlečňáku. Pokud to je případ minimálně ze dvou ORP, tak nevěřím, že je to náhoda, že se slečna spletla...
Dovedu si představit, že se někdo chce cíleně RZ-116, které asi moc na odbyt nejdou, zbavit. Je to metoda ode zdi ke zdi. Nějaký mírný tlak na vydávání značek popořadě existuje a ty staré RZ-116 zbytečně provokují, tak se jich zbavíme. "Toho si přece žádný civilista nemůže všimnout a vykážeme to jako výpomoc při nedostatku RZ-102" A ejhle, jakýsi divný Rul a 3260 si všimnou - a 3260se ještě drze písemně zeptá...
A stejně balkánsky by to dopadlo při souběhu dvou typů samolepek a typické česko-moravsko-slezské tvořivosti.
Nestle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 143
Registrován: 5-2006
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2007 - 11:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ty "švédské" nálepky jsou součástí mého návrhu - model ZEBY_007 může použít něco zcela jiného.

Jinak samozřejmě uznávám, že způsob zavedení nových značek - tzv. "change management" by měl být samostatnou kapitolou v jakémkoliv návrhu a já jsem ho v mém NESTLE99 trochu podcenil.

Ale: nikdy jsem si nedělal ambice, že by něco takového jako NESTLE99 kdy bylo zavedeno na českých přibližovadlech, takže je to zatím OK.
Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 237
Registrován: 4-2007


Odesláno Čtvrtek, 12. července 2007 - 11:09:42   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nestle + 3260

Přece nechceme resuscituovat něco tak ohavného, jako 1A2 3456, tak proč se tím vůbec zabývat?

Naprostý souhlas. Tady nemá cenu udržovat nějakou kontinuitu. Je to detail.


Rád se připojuji a vaše vyjádření beru jako hlasy proti nálepkám STK+ E na tabulce PZ.
Přesto tuto otázku nesmíme podcenit ve finální podobě nových PZ, protože tu bude jasný dotaz oponentů "a jak to chcete řešit?". Tam doufám pomůžou domorodci ze zemí, kde o tuhle vymoženost přišli.
že_by
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. července 2007 - 11:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Nestle:
OK. Názor repektuji. Vaše "švédské nálepky" se mi odzačátku zalíbily, pak jsem si uvědomil jejich komplikované zavedení.
Nicméně je to chytré řešení včetně čárového kódu. Zrovna ten čárový kód mi však přišel na značce rizikový - poškrábání, parkování atd. Za sklem však zcela OK.
Líbila se mi i pestrobarevnost nálepek - ne však barvy podle x let od registrace (překombinované), ale barvy pro každý rok, v němž platnost nálepky končí. Takže držím palce a těším se na Vaši další prezentaci návrhu.
3260
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3359
Registrován: 10-2003


Odesláno Pondělí, 16. července 2007 - 07:21:29   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

BO 55-xx vzor 60 HMI

 
 
STAHUJ: Régiomap JM-kraje - aktualizace 3.7.2007 (xls)

Welek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 4-2007


Odesláno Pondělí, 16. července 2007 - 22:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu  Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek   Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že by Ad Nestle: "kdo všechno v Evropě vyjma Němců, Maďarů a nás takhle tabulky zdobí"

Bezkonkurenční kádři jsou v tomhle směru Němci. I zcela nové Euro-PZ mají v některých regionech dodnes pro umístění STK+E+oprávnění k jízdě takové mističky jako na čajové svíčky. Ty jsou přinýtované k tabulce a do těch mističek notábl nalije speciální hmotu do které pak vlepí(někde otiskne) příslušnou signetu Nejbílže k nám to má Fürth (souměstí s Norimberkem). Když jsem to viděl poprvé, tak jsem myslel že si dělají srandu, kde pak
Němci, Maďaři, Češi, Makedonci, Řekové a ještě jeden - ostatní daňové či povolovací nálepky...

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Program Credits Administrace