K-report
Nabídka zaměstnání
 

V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » V televizi říkali, že ... V novinách psali, že ... « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 04. 1. 2014Dj_cargo 60  04-1-14  13:38
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 23. 1. 2014George_couser 60  23-1-14  14:10
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 13. 4. 2014Jarda_krapas 60  13-4-14  14:49
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 18. 7. 2014David 60  18-7-14  13:00
Archiv diskuse V televizi říkali, že ... V no... do 29. 9. 2014Ross 60  29-9-14  15:36
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4031
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 29. září 2014 - 15:41:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ross: Po tom, k čomu došlo v ÚnO, sa tomu divíte? Navyše ji přestavět na turistickou ubytovnu a byty nejde, pretože by to (až do zrušenia trate) bolo neskolaudovateľné.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Tom99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 4-2012
Odesláno Pondělí, 29. září 2014 - 20:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V Hydeparku na ČT24 zrovna probíhá debata ohledně osobní dopravy Pha - Ova (ČD, Leoexpres, Regiojet).
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6162
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 29. září 2014 - 21:07:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak jsem se opět dověděli, že dotované ĆD na lince Praha Ostrava brání ziskovosti soukromých. Tudíž je potřeba zakázat jejich jezdění a zrušit lokálky, aby (jejich) busy mohly navážet lidi k jejich vlakům. A tak se prý děje v celé Evropě.
[nene] [crazy]
Nesni
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 165
Registrován: 6-2014
Odesláno Pondělí, 29. září 2014 - 21:16:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pro zájemce bude diskuse dostupná na webu Hydeparku ČT, ale podle mého názoru se z ní průměrně informovaný šotouš nic moc nového nedozvěděl. R. Jančura vysvětloval, proč on a Leoš můžou jezdit za podnákladové ceny, zatímco u ČD je to prohřešek.
Nová věc: Další železniční linky, jmenovány byly z Prahy do Plzně, ČB a Brna, budou soukromí dopravci otevírat až podle výsledku sporu o ostravskou linku. Zástupce MD řekl, že stát by v tomto případě pravděpodobně zrušil dotace ČD na takové lince, po objednání trasy soukromým dopravcem. Leoš řekl, že podle jeho rozhovoru s ministrem dopravy by se tak stalo až po vyjetí soukromých vlaků retroaktivně.
Simba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1793
Registrován: 7-2008

Odesláno Čtvrtek, 02. října 2014 - 18:52:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

HRANICE U AŠE už to mají za sebou - obec měla zájem odkoupit ji, ale nikoli za nehorázné peníze,požadované SŽDC.
Zkolaudovatelné to rozhodně je - koneckonců je mnoho nádražních budov a jiných obytných objektů v bezprostřední blízkosti tratí a to i koridorových, kde se musely nově zkolaudovat v rámci modernizace a to z hlediska protihlukových opatření.

(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)

4.ŽELEZNIČNÍ KORIDOR I NA FB! - www.4koridor.cz
Nápis z kavárny vypovídá o době jasně:
"Ne, wifi u nás opravdu nehledejte. Povídejte si."
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6174
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 09:28:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nedávno jsem se pokusil zachránit - projevit zájem(příp.koupit) o jeden strážní domek..Reakce SŽDC přesně taková jako se nejen zde píše...Nezájem,nekomunikace a nakonec po telefonu vysvětlování "proč to nejde" ..Nemám slov..[kladivo][crazy]

..pořádná mašina má kotel a komín..
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 2-2010

Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 12:20:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad. Alf: Prosím, můžete napsat, co vám přesně řekli, proč to nejde. Já mám v plánu (za pár let) koupit také nějaký drážní objekt a chtěl bych vědět, jestli to je vůbec realizovatelný. děkuji

Pesimista vidí v tunelu tmu.Optimista vidí na konci tunelu světlo.Realista vidí světla vlaku.A strojvůdce vidí tři debily na kolejích.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3330
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 12:26:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trs2004:
Tak to ti předem mohu říct...vyser se na to!!!!! Protože je to obrovský problém.... a i když budeš mít ty nehorázný peníze co za to chtějí, tak ti to stejně neprodají. Leda, že tam někoho osvítí a probudí se letargie a pochopí, že za ty ruiny co nabízí nemůže chtít takové peníze. Jenže demence a nenažranost vládnou touto sférou. Takže dopředu říkám vyser se na to!!! ušetříš si nervy.
Michal_novotny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1751
Registrován: 11-2002
Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 14:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dispečer_o11: No já se zas až tak SŽDC nedivím, obzvlášť po zkušenosti, když se kvůli jednomu kdysi dávno prodanému drážnímu domku (tenkrát snad ani nebyl určený k trvalému bydlení) musel postavit při modernizaci přejezd za několik mega. A možností jak následně prudit SŽDC z důvodu bydlení v domku těsně u trati je fůra - minimálně při modernizaci trati to zamená náklady na PHS, která by tam třeba být nemusela....
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6177
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 16:13:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nebudu to rozmazávat zde..jsem kapku otráven,pár reakcí je v tématu historie železnice..V mém případě by se jednalo o objekt u trati která je po rekonstrukci,hnusné protihlukové bariéry jsou naštěstí nedaleko ukončeny..ty tam naopak nechci,to bych zájem neměl- čučet do betonu..Místo toho jsou ještě zánovní plastová okna..U nemovitostí v majetku ČD,pokud jsou nabízeny v tzv.zbytném majetku většinou potíže v komunikaci a s prodejem nebývají..tak kde je asi problém..[uhoh]

..pořádná mašina má kotel a komín..
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3338
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 17:01:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Michal_novotny:
No tak tím to rozhodně nebude... vím minimálně o 5 nemovitostech, které prodat jdou a nebo šly a zájem o ně je a byl veliký (o něco i ne). A i když se peníze "postavili na stůl"... prostě to nešlo a nebo se to raději zbouralo. Pro příklad Dubí, Opárno, staniční budovy na vejprtské a drážní objekty kolem 160 a další a další.
Bevelo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3426
Registrován: 12-2003

Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 19:13:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevíte kdo má v nájmu stavědlový domek na Masaryčce? Údajně je pronajmut na několik let...

Píšu převážně do papíru, v pracovní smlouvě mám redaktor MF DNES. (Zrzounek)
Novinářská objektivita: Oficiálně dráhy dosud novinku neoznámily, objevila se pouze na neoficiálním facebookovém profilu drah - vlastní profil dráhy nemají (Zrzounek)
Podnět na prověření rychlosti RJ jsem dostal od jednoho z vysoce postavených manažerů CD (Zrzounek)
Mistráll
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.45.35.178
Odesláno Pátek, 03. října 2014 - 19:21:27   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A jak to dopadlo s domkem v Opárně který byl dost dlouho na prodej?Cca 2.roky jsem nebyl,koupil to někdo?Díky.
pnzs
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.173.17
Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 01:09:15   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bevelo: A není prodaný? Před pár lety byl v nemovitostech ČD na prodej, ovšem bez pozemku...
disp
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.228.253
Odesláno Sobota, 04. října 2014 - 06:41:43   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Oparno bylo na prodej za milion, to prave byla jedna z tech silenosti(nenazranosti) o kterou nikdo nemel zajem. Tak jestli se nepletu, slo to k zemi. Ono s tou budou neslo nic delat nez ji sundat a postavit novou. Ale za milion????? Oparno neni zase kdovijak exluzivni lokalita.
Jarda_krapas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 5-2007

Odesláno Neděle, 05. října 2014 - 10:00:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lokom
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1250
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 05. října 2014 - 13:46:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Však ono by neškodilo, kdyby to ČT také někdo proklepl. Však ten pořad objektivní nebyl.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6178
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 05. října 2014 - 21:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


..pořádná mašina má kotel a komín..
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1466
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 08:49:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

http://m.lidovky.cz/clanek.A141006_071320_ln-doprava_jzl.iln
ČD Cargo bude znovu vozit uhlí do Chvaletic. Nahradí Bakalovo AWT

Uhlí do Chvaletic od loňska vozí AWT Zdeňka Bakaly, za tunu uhlí si účtuje 160 korun... V soutěži o zakázku nabídlo ČD Cargo nejnižší cenu, konkrétně 93 korun za tunu uhlí... AWT podle MfD nabídlo v soutěži cenu zhruba 100 korun za tunu... Naše nabídnutá cena je samozřejmě zisková, i když marže je nižší než dříve," sdělil MfD šéf ČD Cargo Oldřich Mazánek.

Lze to (zjednodušeně) číst i tak, že léta letoucí drahá doprava zvyšovala náklady na výrobu energie, které se posléze musely promítnout i do kapes spotřebitelů.

Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Desiro
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2719
Registrován: 2-2004

Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 10:05:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A původní cena Carga byla kolik, okolo 200? Lze to (zjednodušeně) říct i tak, že takhle léta probíhalo dotování Carga skrze jinou státní firmu.
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6183
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 13:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

X-Host
Když se objeví nepřátelská konkurence, téměř vždy jde cena dolů. Taky se mohlo stát,že by se domluvili a jezdilo by se za 150.
Jenže o té doby, co ČDC vešli přímo do srdce AWT a chtěli jezdit po jejich kolejích, je to souboj na nože.
Proto je zbytečně dražší vození uhlí z dolu do Mittalu, protože se musí přepřahat a jezdit do úvratě, neboť AWT nasadil takovou cenu za své tratě, že by se nevyplatila ani vozba zlata.

No, až PKPC koupí AWT, bude to zajímavější...
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4948
Registrován: 1-2007
Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 16:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honzalb
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 696
Registrován: 11-2010
Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 16:16:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Z dílny autistů opět další perla aneb pro některé lidi je i těžké něco ukrást a opsat to správně.
http://firenet.cz/byznys/logistika/1946-cd-cargo-ziskalo-zpet-pre pravu-uhli-do-elektrarny-chvaletice-awt-zdenka-bakaly-neuspela-s- cenou
"mluvčí ČD Cargo Oldřich Mazánek "
Mlčet a sloužit
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.226.10
Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 18:11:07   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zajímavé, že bakaláči neuspěli. Přitom jejich haleny mají mnohem nižší mzdy nežli strahašné ćd-c a nemají "komunistické rudé" odbory? Haldy expertů ještě nedávno tyhle dvě "přednosti" žlutočerných přebarvenců vydávalo jako hlavní příčinu tržně zdůvodnitelného neúspěchu čd-c a úspěchu bakaláčů? Když tady předtím se zajíkavým vděkem ten samý božžží klauzův TRH, tržíček svatý velebili, 6 odrůd banánů a 20 druhů vložek, neznající rozdílů mezi rohlikem a výletní lodí? Zajímavé, čekám kdy to někdo zdůvodní[happy]
Přednosta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3204
Registrován: 3-2010

Odesláno Pondělí, 06. října 2014 - 18:56:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mlčet a sloužit: kdyby ses tady netajnil, tak bych Ti to mailem vysvětlil...ono je to totiž jednoduché [wink]
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1468
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 07:42:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
autar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.176.25.59
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 13:02:35   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Navážu na název této diskuze - V televizi říkali... ...že je málo strojvedoucích a že stárnou. Rád bych se jím stal, ale i když zdánlivě splňuji požadavky, skončil můj zájem u ČD v koši, tedy v "Databázi uchazečů". Čím to? Je možné že gymnázium je nedostatečné vzdělání? Nebo jak se stát nejlépe mašinfírou? [happy]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4149
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 14:51:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

autar: No gymnázium je na prácu rušňovodiča vzdelanie také trochu, no, pochybné. Kedysi tu bola dlhá diskusia o tom, či vôbec gymnazista môže robiť rušňovodiča alebo nie. Len už neviem, ako dopadla.

Ale ak nemáte čo robiť, doplniť si elektroučňák je dobrý začiatok [wink]
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10800
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 15:44:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

autar/Asdf: Viz Vyhláška č. 16/2012 Sb. par. 2.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4154
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 16:06:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Orky: No ale práve o tom §2 sa viedla tá diskusia, jakže sa to má vlastne vykladať. Že či gympel áno, bo je to vyššie jak výučný list, alebo gympel nie, bo neni elektrotechnického, stavebního nebo dopravního zaměření...
Fantoci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.92.52.111
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 17:24:23   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

autar:Já Vám to mladý pane řeknu natvrdo Vaše vzdělání pro práci stroj. je na prd.Viz Asdf příspěvek č.4149 poslední věta a to je opravdu jen začátek.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10808
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 14. října 2014 - 10:31:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asdf: Já se obávám, že tady skutečně je důležitá ta odbornost, nikoliv výše studia. Se stejným přístupem by právník mohl jít dělat kuchaře, co na tom, že by se to nedalo jíst. [happy]
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6789
Registrován: 8-2003

Odesláno Úterý, 14. října 2014 - 10:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Právník ale jít dělat kuchaře může, pokud se dohodne s majitelem restaurace.

Slepeckou holí se golf nedá hrát!
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 14. října 2014 - 16:51:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ČD Telematika CESNET spouští WiFi připojení k internetu na nádražích.

http://www.itbiz.cz/zpravicky/cd-telematika-a-cesnet-spousti-free -wifi-na-vlakovych-nadrazich

V Pardubicích to schválně půjdu zítra ozkusit.

http://www.youtube.com/paul2no
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4162
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 14. října 2014 - 17:03:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A ja som sa dneska divil, čo kua robí v Pardubicích na nádraží eduroam. [biggrin] Ale to prihlasovanie nemajú ešte úplne vychytané, skúšal som to krz FB a nepodarilo sa.
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 2-2010

Odesláno Středa, 15. října 2014 - 12:40:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asdf: mě přes SMS se podařilo [happy]
Mlčet a sloužit
Neregistrovaný host
Odeslán z: 92.62.226.10
Odesláno Středa, 15. října 2014 - 21:47:34   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Paul2no: Velmi divná služba: To co dávno funguje v pendolinech a dalších vozidlech a co by se na nádražích mohlo řešit instalací x kusů AP za nějaký litr,-/kus/hovado[happy], zásuvku + RJ zásuvku + x m utepečka, což by lehounce zmákla libovolná halena, študák, či brigoš (slumy maj telemaťácí všude)se dělá přes nějakou zvláštní organizaci, draho a složitě. To co chodí bezchybně v milionech hospod (viz. vedle pípostroje blikající zažloutlý TPlink), tak budou na nádražích používat k rozličnému šmírování internetuchtivých cestujících. Typická managorská prasárna tvářící se jako bůhvíjaká "komfortní" milost! Dcera ČD tohle šmíruvání dobře neumí, tak bolo treba špecialistov.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4096
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 15. října 2014 - 22:39:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

co by se na nádražích mohlo řešit instalací x kusů AP za nějaký litr,-/kus/hovado[happy], zásuvku + RJ zásuvku + x m utepečka, což by lehounce zmákla libovolná halena

Koukám, další z náctiletých diskutérů z živě.cz, co si představuje že stačí koupit nejlevnějšího TP-Linka a vono to bude na věky fungovat samo.

Btw jak budeš řešit povinné logování provozu? To von ten TP-Link umí?
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 16. října 2014 - 15:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli třeba ta zhovadilost není právě v tom, že se musí povinně logovat provoz - proboha proč?
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4097
Registrován: 9-2006

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2014 - 18:23:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bo §§§...
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1027
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 16. října 2014 - 20:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lukfi: kvůli Velkému Bratrovi přece. I když teda se (snad) loguje jen kdo a kam, ale ne co.

http://www.youtube.com/paul2no
X-Host
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1470
Registrován: 7-2009
Odesláno Pondělí, 20. října 2014 - 08:21:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


Renesance kolejové dopravy přijde! (a přijde nás draho, čím později - tím dráž).
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 20. října 2014 - 11:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A) Delší uzavírky
Frýdlant nad Ostravicí - Frenštát pod Radhoštěm - Kunčice pod Ondřejníkem
Skrochovice - Opava západ
Hanušovice - Lipová Lázně
Ruda nad Moravou - Bludov
Bludov - Hanušovice
Brno - Maloměřice
[rofl]

Celkem proběhne více než šest tisíci výluk.

Peníze půjdou do modernizací, které zvýší rychlost jízdy po tuzemských kolejí, ale nijak zásadně.

mezi Malou Skálou a Starou Pakou přinese oprava úseku o délce třiceti kilometrů zrychlení vlaků maximálně o pět minut
A to mu na 30km v příslušném terénu přijde málo? [crazy]

Aneb práce kvapná...

(Příspěvek byl editován uživatelem Urpín.)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4177
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 20. října 2014 - 12:01:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Urpín: Vy sa smejete, ale to bude ťažká výluka! [kladivo] [proud]
Urpín
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 2-2010

Odesláno Pondělí, 20. října 2014 - 12:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asdf: Já se směji tomu traťovému úseku, kterýžto neznám a rovněž do Frenštátu je dle Sůry nějaká spojka mimo Kunčice [lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem Urpín.)
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6241
Registrován: 12-2009
Odesláno Pondělí, 20. října 2014 - 22:39:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

to mu na 30km v příslušném terénu přijde málo?
Samozřejmě. V Japómii by takový úsek jel jen těch 5 minut, ne? V televizi to tak ukazovali.
George_couser
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4104
Registrován: 9-2006

Odesláno Pondělí, 20. října 2014 - 22:51:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Znáte to, když se průměrná rychlost zvedne o 15 % z 48,6 na 58, 3 km tak to je nic. Horší kdyby o 15 % zdražili, to by bylo zase hodně. [proud]

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace