K-report
Nabídka zaměstnání
 

Tratě kolem Pardubic a Hradce Králové Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Tratě kolem Pardubic a Hradce Králové « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyAsdf 900 16   
Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 09. 9. 2014Rambomat 60  09-9-14  23:49
Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 20. 9. 2014vales8881 60  20-9-14  14:30
Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 18. 10. 2014353 60  18-10-14  20:17
Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 28. 10. 2014RZZ 60  28-10-14  12:43
Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 13. 11. 2014Kuba_j 60  13-11-14  22:43
Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 22. 11. 2014David 60  22-11-14  23:59
Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 30. 11. 2014Vhd_sl 60  30-11-14  15:27
Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 03. 12. 2014Jis 60  03-12-14  14:20
Archiv diskuse Tratě kolem Pardubic a Hradce Kr... do 13. 12. 2014Vhd_sl 60  13-12-14  17:29
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 676
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 13. prosince 2014 - 17:54:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kN:

Po polovině tratě do Chrudimi nedojedete a ta druhá půlka stojí zřejmě více než je prokazatelný přínos (jízdní doby, potenciál přepravitelných cestujících z dané spádové oblasti atd.). Ostatně není divu při pohledu na tu oblast, kterou to může védst (zátopové území, vliv na okolí, silniční stavby, zájmy letiště ap.).

Možná se stávající štrekou po lehkém oprášení a se zdvoukolejněním hl.n. - Rosice, které je potřeba tak jako tak, dá dosáhnout lepších výsledků investicí úměrných tomu, co je tam i do budoucna potřeba. Nedeklarovaly Pardubice zájem na trolejbusech po samostatných pruzích do Chrudimi, s tím, že s vlakem se může jít přesně tam?
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2291
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 13. prosince 2014 - 22:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes, tj. na šotosilvestra, přijel ve 12.50 do Týniště n. O. dvouvozový nákladní vlak vedený strojem 123.024. Ten odstoupil a nastoupil na ucelenku aut ŠKODA, a to čumákem směr Choceň.


Z nejhoršího jsme uvnitř!
kapitán NEMO
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.12.32
Odesláno Sobota, 13. prosince 2014 - 22:50:39   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vhd sl
Kolego, píšu jasně, že je to odpískané! Ale v té Vaší spádové oblasi přibyl Foxcon a Nemošice a to je bohužel promarněná šance. Co se týká zátopové oblasi, to komentovat nebudu, taktéž letiště (armáda, jak dlouho ještě?)a vliv na prostředí? Nenechte se vysmát! Postavte se chvíli k čtyřpruhu! Víme?! A ten špunt u Trojice bude bohužel vždy! Řeknu Vám, že se tenkrát ty Hitlerovy plány měly dotáhnout do konce a byl by pokoj, žžžžž?![kiss]
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 677
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 07:59:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

KN:

A naopak ubylo závodiště, Jesenčany, Medlešice - alespoň podle varianty zanesené v územních plánech (Ostřešanská spojka, protože Medlešická je prostorově již nerealizovatelná a na jízdní doby slabší). Bude-li kraj požadovat spoje hl.n. - Foxcon, nemyslím že by, bude-li se s tím při přestavbě Pardubic trošku počítat v zařízení, byl do budoucna zásadní problém vykoupit vlečku, postavit tam těch pár metrů nástupiště (případně i zadrátovat) a zavédst pendl (nebo si tam uklízet Os od Kolína?), zvlášť bude-li součástí přestavby Pardubic nástupiště v liché navíc (nevím). Je o to ale zájem ze strany objednatele? A měl by být, tzn. je tam vůbec nějaká poptávka?

Jistě se shodneme, že "tenkrát" se, bez sídlišť na plocho, ekologů, vlastníků pozemků pro stavbu i sousedních a přehnaného vnímání ekonomiky daného aktivitou politiků a právníků, kteří si jdou po krku, realizovaly stavby podstatně snáze. Snazší to asi bývalo i v tom, že se narozdíl od demokratické společnosti dal restriktivně regulovat počet IAD na silnicích. Ta doba je ale bohužel (?) pryč.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vhd_sl.)
Martin96
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 845
Registrován: 9-2011

Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 10:16:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nebylo by jednodušší než řešit Medlešickou spojku, prostě postavit nástupišťě na nadjezdu a natáhnout k tomu nějakou lávku, pro lenochy třeba i s travelátorem?
Už delší dobu mě napadá možná nerealizovatelné, ale jinak prosté řešení tratě 238 u Parama. Nerealizovatelné asi bohužel proto, že z důvodu výstavby čtyřproudovky by se jinak muselo počítat s výstavbou mimoúrovňového křížení té čtyřproudovky a železniční tratě. Kromě toho by to pak asi chtělo i postavit 5. nástupiště. Ale jinak díky redukci úvratě by ta zkrácená jízdní doba Pce - CR byla díky tomuto úseku k nezaplacení...


(Příspěvek byl editován uživatelem Martin96.)

[fotic] Železniční YouTube kanál - YT kanál s železničními přejezdy [vypravci]
Jis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 483
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 11:20:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin96: Viděl jsem něco podobného (na úrovni "šotopředstavy") - viz obrázek.


(ve stanici by bylo nutné se k tomu prokopat podchodem)

Každopádně je nutno dodat, že jedním z účelů Medlešické spojky byla možnost bezúvraťového vedení osobních vlaků Chrudim - Pce - HK - Jaroměř, což žádná ze zde uvedených malůvek nesplňuje. (sice by to teoreticky šlo úvratí, ale bohužel vždy přes koridor...)

(Příspěvek byl editován uživatelem Jis.)
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 12:06:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Martin96:

Zrušil byste tak provozované spádoviště + mám takový pocit, že po prodejích tam již nejsou dostupné pozemky. "Šotopředstava" prezentovaná Jis mne osobně baví, ale ubírá spádovišti, likviduje přístup do kusých kolejí na všechny strany kolem a navazuje dlooouhým podchodem. Kvůli spádovišti by navíc to nástupiště bylo výhradně pro Chrudim, což je při počtu hran v liché špatně.

Pokud lze po stávající trati jezdit hl.n. - Chrudim (bez zastavování, úvrať v Rosicích samozřejmě ano) za 16 minut (Regionovou?), kolik se cestujícímu reálně ušetří, má-li absolvovat travelátor, cestu dlouhým podchodem nebo delší trasu Ostřešanskou spojkou? A proč do toho cpát velké peníze a navyšovat provozní náklady, pokud je nové řešení časově nastejno nebo na dýl a počet lidí, kteří to využijí, je i do budoucna u většiny vlaků reálně max. na autobus?

Každá z vymyslitelných variant (vč. divočin) má svá pro i proti. Jako podstatné vidím, aby se s Pardubicemi (a s úsekem hl.n. - Rosice) něco, cokoliv, v rozumném horizontu udělalo. Konzervace stavu tím, že se neví a nedokáže rozhodnout jestli novostavbu na Chrudim ano nebo ne, resp, zda do Chrudimi dráty ano nebo ne, je špatně. V tomto směru jakékoliv rozhodnutí vítám.
Vladan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 241
Registrován: 12-2012
Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 13:48:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pánové, pokud jde o uzel Pardubice, ušetřím Vás dlouhých a složitých debat. SUDOP PRAHA dokončil letos na podzim studii celého uzlu, včetně různých možností napojení směr HK a Chrudim v šesti variantách s různými podvariantami. Prověřovalo se snad vše, co by vás tady na káčku napadlo a současně i projednávalo a to jak se složkami drah, tak i města a kraje. Teď už bude probíhat její vyhodnocení. Počkejme si tedy na závěry.

http://www.vladanfoto.cz/
kapitán NEMO
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.12.32
Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 13:50:30   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vhd sl"
No jo, ale rozhodnutí jaké? Již jsem psal, že je tam špunt a stále bude! To zaústění je vyloženě nešťastné a bude to chtít radikální a odvážný "řez" a obávám se, že současná dopravní garnitura toho není schopna, ať jsou důvody jakékoliv! Asi to zase bude paskvil typu "vlk se nažral a koza zůstala celá"! Ten budoucí čtyřpruh na Chrudim vlastně tu trať doslova zabíjí a na velkorysá řešení bohužel nebudou peníze! Tak tedy třeba ze Starých Jesenčan pravým obloukem, dále levým k Chrudimce. A je to v pytli, neboť tam jsou již novostavby křižovatek. Přitom vlečka na letiště by mohla být z Jesenčan v trase a levým obloukem jsme na letišti! Ale co je moc, to je už příliš! Nechal jsem se unést![crazy]Mea maxima culpa!
Vojtěch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 5-2012
Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 15:39:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím, neměl by někdo fotky depa z Chlumce nad cidlinou, když to ještě fungovalo?
Dík
Vhd_sl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 1-2006
Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 15:41:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kN:

Jakékoliv rozhodnutí těch, kteří byli nominováni těmi, které si tento národ na různých úrovních zvolil k tomu, aby do daných funkcí nominovali.

Varianty a podvarianty byly předloženy, nyní se čeká na rozhodnutí. Uvidíme, neovlivníme - kostky se ještě neposedně vrtí. Jakékoliv řešení s výjimkou nuly výrazně zlepší současný stav minimálně tím, že umožní zadat dokumentaci pro stavbu Pardubice - Stéblová se zdvoukolejněním hl.n. - Rosice, která na volbě varianty podle mého trošku i vázne v tom, že Rosice by měly v různých variantách vypadat různě. Tady je ten pes, ne jinde.

Nemyslím, že by byl důvod pro frustrace, že to není zrovna tak, jak by se nám líbilo nebo zdálo lepší. I kdyby byl, nejsou úplně fér soudy, nevíte-li nic o východiscích pro ta rozhodnutí. Ani těch, kteří zpracovali podklad - "taky ekonomové" -, ani těch, kteří rozhodnou.

Špunt? Nemyslím si. Stačí dvoukolejné řešení hl.n. - Rosice a to, co tam jezdí a do budoucna jezdit bude, se vyjezdí. Trať na Chrudim nezabíjí čtyřpruh, ale svobodná volba dopravního prostředku. Byť se budete snažit jakkoliv, vždy tam bude cesta k vlaku a cesta od vlaku + rezervy a čekání. Tento region je navíc poměrně bohatý, takže se prostě jen nárůstem IAD odráží to, že na to lidé mají. Občas jezdím HK - PCE a vždy přemýšlím, proč vlastně trávim hodinu a půl cestou, kterou jsem autem mohl dát za dvacet minut. Holt mám rád vláčky a stavby kolem nich. Dojíždět denně, byla by volba jasná. I proto asi mám v HK problém zaparkovat.

Souhlasím v jednom. Že se koordinace v územním plánování ze strany kraje nepodařila tím, že si tam dal jedinou variantu, která možná byla až příliš snem, a žádnou jinou neuvažoval. Že příliš preferoval obecenstvem žádaný směr rozšiřování silnic místo toho, aby svou dopravní politiku postavil na nabídce kapacitní dráhy. Šlo to ale politicky jinak? Nemyslím si to.

(Příspěvek byl editován uživatelem Vhd_sl.)
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9825
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 16:13:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vhd_sl:
[ok]

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Puma66
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 10-2008

Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 16:59:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Nuts: ten náklad v Týništi bude na příjedu 64345 z Nymburka do Třebové, ale mašina v Týništi přechází právě na vlak 49415 relace Týniště - Koper, od nového GVD to je 49413 (jede v 3 a 5) a 49415 (jede v 2,4 a 7). Právě na té 64345 jede záťěž z Ml. Boleslavi, ale jen tolik aby při sestavení v Týništi nepřekročili normativ
kapitán NEMO
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.12.32
Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 18:05:53   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vhd_sl:
Nezbývá než souhlasit a zapomenout "šotoušské sny"! Ono dopravní plánování v rámci kraje i města není to pravé ořechové. Již jsem slyšel: proč severozápadní obchvat odnikud nikam, když chybí více obchvat jihem atd. A připadá mi, že dvojkolejka Pce-HK by měla lidu železničnímu polechtat jeho ego a musí to stačit! No uvidíme, řekl slepý![wink]
mot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.6.9
Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 18:46:44   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Časopis ČD pro vás, č.12:
Modernizace 2015:
020 - 45 dní zastaven provoz všech vlaků mezi Chlumcem a Poděbrady...
024 - 120 dní zastaven provoz všech vlaků v úseku Letohrad - Ústí n.O....
032 - 50 dní zastaven provoz všech vlaků mezi Jaroměří a Trutnovem...
Za 40 roků takovéto výluky nepamatuju, snad to bude k něčemu dobré, hlavně na 020.
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2292
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 19:47:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jen jestli se to všecko uskuteční ...

Z nejhoršího jsme uvnitř!
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2293
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 19:48:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad Puma66: Díky za kvalitní fundované doplnění! [ok]

Z nejhoršího jsme uvnitř!
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2189
Registrován: 2-2009

Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 19:49:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

mot:
A co se všechno bude dělat mezi Letohradem a Ústím?120 dní je dlouhá doba.
Nuts:Přesně tak.Původní plán přeci byl i mezi H.K. a Jaroměří.A taky z toho sešlo.

(Příspěvek byl editován uživatelem ES499.0009.)
mot
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.24.29
Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 20:25:00   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co se bude dělat, to já nevím, jen opisuju z časopisu. Opravdu je tam psáno 120 dní, to jsou ca 4 měsíce (leda by se jim tam připletlo nějaké číslíčko).
Snad někdo ví víc konkrétního.
Alf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6252
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 23:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Letohrad - Ústí,výměna kolejí (nevím přesně v jaké délce), úprava spodku, směrových poměrů,snad převýšení v obloucích,vzdálenost návěstidel atd.Příprava výhybny Lanšperk na dálkové řízení.. a to vše s jediným cílem-výsledkem zvýšení traťové rychlosti alespoň o + 10km oproti současnosti..Pro neznalé..traťová rychlost: UO první oblouk cca 500m 50km/h dále 60km/h před žast.Černovír,rovina 70km/h,oblouk 60km/h,a od Lanšperka do Letohradu 70km/h.Proč se na výluku nevyužila výluka UO letos se mě neptejte..nad tím kroutí hlavou mnoho lidí..peníze,projekt..nevím..

..pořádná mašina má kotel a komín..
Optimus
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.236.196.82
Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 23:25:08   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Alf: Aspoň se tu ukazuje jak kvalitně umí SŽDC koordinovat stavby... Odnesou to jen cestující přeci. Nicméně peníze se musí vyčerpat do konce roku 2015.
ES499.0009
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 2-2009

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 09:13:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč se na výluku nevyužila výluka UO letos se mě neptejte..
To je první co mě napadlo.Jinak dík za info.
Nuts
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2295
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 10:35:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No zrovna když jsem tam v sobotu jel, tak jsem si říkal, proč úsek Ústí - Letohrad nebyl upraven:

i) již při reko Letohrad - Lichkov
ii) nyní pří Ústí n. O.

No a myslel jsem, že se to tedy ani nikdy upravovat nebude, když tyto "příležitosti" byly propaseny.

A teď ejhle toto! Potřeba by to byla.

Z nejhoršího jsme uvnitř!
Alešt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3940
Registrován: 10-2005

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 12:23:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud bude příští rok na 120 dní zastaven veškerý provoz mezi Letohradem a Ústím, jsem docela zvědavý, jak bude probíhat provoz ostatních vlaků do/z Letohradu...především tedy v elektrické trakci. Elektrické lokomotivy by tak zůstaly poměrně dlouho "zavřené za výlukou" a na provozní ošetření/opravy by musely přes Hanušovice nebo Týniště nad Orlicí (lokomotivou nezávislé trakce). Otázka je, co s nákladní dopravou...zda by na tak dlouhou dobu byly zavedeny odklony přes Žamberk nebo by se vlaky přetrasovaly přes jiné přechody. Počítám, že nejspíš kombinace obojího.
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2200
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 14:38:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výluka v Ústí a výluka Ústí - Letohrad se údajně nemohla konat najednou, neb finance z fondu EU někdo nevyjednal na stejný termín, ale na každou výluku zvlášť, pokaždé na jiný termín ... .......[andel]
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2201
Registrován: 11-2008
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 14:41:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To samé jako ČD prý nemůže jezdit s "Panterama" v trati Pardubice - Č.Třebová, nebo Pardubice - Kolín, neb někdo na kraji vyjednal dotace z EU jen na trať Pardubice - Hradec - Jaroměř ....[crazy][andel]
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1091
Registrován: 11-2009

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 14:45:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výpravčíxy: to se netýká jen panterů, ale i třeba RS1 - mimo svůj kraj smí odjezdit max. 10 % výkonů. Naštěstí by to nemělo platit až do jejich smrti, ale asi jen pět (?) let.

http://www.youtube.com/paul2no
kokos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.220.70
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 15:56:38   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výpravčíxy, Paul2no: Rozdíl je v tom, že RS1 můžou pokud vím kamkoliv v rámci kraje (myšleno 13 ks na Vysočině a 16 ks v Liberci, zbytek je bez dotace), kdežto Panteři jsou konkrétně určeny přímo na trať Pce - HK - Jaroměř. (důvod neznám) Nicméně tentýž problém nastal i v Ústeckém kraji, kde se snad zavázali, že Panteři budou od roku 2015 jezdit na linkách Děčín - Kadaň a Ústí - Litvínov. Proto tam došlo od letošního GVD k vytvoření poměrně nelogických linek Děčín - Prunéřov a Ústí - Louka u Litvínova (neb zbytek stále není zadrátován). Jak dlouho to omezení platí, to fakt nevím, tipoval bych cca 15 let.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9827
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 17:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výpravčíxy:
neb finance z fondu EU někdo nevyjednal na stejný termín, ale na každou výluku zvlášť, pokaždé na jiný termín ...
No coby, teprve loni na jaře (když už stavba v Ústí běžela) se začaly vymýšlet různé zběsilosti na dočerpání OPD. Moc šancí tomu nedávám.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Gravitační vlna
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.50.74
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 18:07:31   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

032 - 50 dní zastaven provoz všech vlaků mezi Jaroměří a Trutnovem...Je zde tedy předpoklad že budou jezdit elektriky s rychlíkama z Prahy až do Jaroměře bez přepřahu v HK,stejně jak tomu bylo koncem července 2014
Adalbertinum
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3594
Registrován: 1-2010

Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 16:53:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano, 163 bude jezdit až do Jaroměře. Co bude jezdit na Sp, to bych taky rád věděl..[vypravci]
Spíše mě zajímá, co se bude dít na 020, kromě úseku u Choťovic?

} 163 + Bdmtee + Bdmtee + Bdmtee jsou mé nejoblíbenější, s kterými je pro mě radost cestovat

[vypravci] Osobní a Spěšné vlaky na trati 020 vedené stroji 163[happy] [vypravci]
velkej423
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 443
Registrován: 11-2013

Odesláno Sobota, 20. prosince 2014 - 22:27:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Cca 21:40 odjel z Pardubic směrem na Hradec Králové vlak Viamont DSP s 2x 741.5 a wapkami s uhlím.

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace