K-report
 

471, 671 a 575 LG Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » 471, 671 a 575 LG « Předcházející Další »

Aktuální nasazení jednotek ř. 471 PJ Bohumín

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyJirka_E  
Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 31. 12. 2015Penik 60  31-12-15  20:03
Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 22. 1. 2016Marf72 60  22-1-16  02:46
Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 15. 2. 2016Ythomas_ct 60  15-2-16  12:25
Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 20. 4. 2016Vlakvedouci471 60  20-4-16  06:28
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11189
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. dubna 2016 - 09:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Leinad: přeformuluju dotaz: zasáhne-li skluzovka, co dělá AVV dál?
Možná by sis při tom přeformulovávání měl nejdřív ujasnit, co je co. AVV totiž při rozjezdu nanejvýš omezuje rychlost navolenou strojvedoucím, kdežto o tah se stará ARR. No a při jeho návrhu se předpokládalo, že fíra není debil a nenechá mašinu trápit skluzama, ale omezí poměrný tah.

to dělá "jen" pro pohodlnou a plynulou jízdu nebo i pro bezpečnost?
Jistěže pro tu bezpečnost - ve smyslu zbytečně se nesmekat.

Mohlo by AVV teoreticky projet návěstidlo/šturc/...?
Při dostatečně nesprávné obsluze i prakticky...

a co kdyby AVV umělo využít informace o kterých si myslím, že je má. Tah, počet vozů,..., profil trati, rychloměr -> odhad průběhu rychlosti(podezřele velké zrychlení=asi prokluz)
O tohle se stará skluzovka, protože to musí fungovat i v ručním (a tedy non-AVV) řízení.

já tvrdím, že když je zapnutý ATO, tak strojvedoucí nemusí dělat nic a stejně se pojede a zastaví.
Tak to už by tam pak ten strojvedoucí nemusel být vůbec, nemyslíš...?
ATO mu má pomáhat, ne ho nahrazovat či dokonce vykopnout ze sedačky.

Mimochodem, na to, na jak základní věci se ptáš, je zahájení věty "já tvrdím" trochu odvážné...
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3999
Registrován: 9-2011

Odesláno Středa, 20. dubna 2016 - 09:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Leinad: na mašině (jakožto ostatně i jinde v životě a širým světě) jsou celkem jednoznačně rozdělený kompetence, kdo co má dělat, může dělat či smí dělat.
Úkolem AVV rozhodně není regulovat skluz, na takovéto činění to má na příliš dlouhou oprať. Nemá ani (samo) vymejšlet, jak na sníženou mez adheze reagovat. AVV prostě "chce jet", a jestli se dá zrealizovat plný tah či nedá je již věcí podřízených regulátorů. Nakonec omezení tahu strojvedoucím se u AVV projeví jen při generování brzdných křivek, ale ne při trakci.

Ty ležatější křivky jsou samozřejmě kvůli bezpečnosti, jen blbec by si mohl myslet, že na oslizlých kolejích to bude brzdit stejně dobře jako na suchých. Samozřejmě pořád existuje možnost, že "najednou" se ta adheze sníží ještě víc, vlak klouzne a projede cíl.

odhad průběhu rychlosti(podezřele velké zrychlení=asi prokluz)
Jak píšu výše, AVV to nemá v popisu práce, protože to má "moc daleko". Zhruba jako kdyby generální ředitel nadnárodního koncernu měl dohlížet na to, aby dělníci ty šrouby zatloukali pořádně [wink]

tak strojvedoucí nemusí dělat nic
Ale oni tvrdí, že NESMÍ dělat vůbec nic. Tj. nesmí si zadat výběh, trochu přibrzdit, nesmí si snížit rychlost... Jakýkoliv zásah vede k okamžitému odstavení celého ATO (které teda okamžitě přestane hlídat rychlost, brzdění do zastávky atd.)
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2016 - 16:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ARR nastavuje poměrný tah tak, aby přibližně odpovídal rozdílu mezi nastavenou a skutečnou rychlostí. Může dát i záporný tah(EDB). Chování protiskluzovky ho nezajímá, takže za snížené adheze musí tah zadat strojvedoucí. ARR neodpovídá za rychlost(dokonce za určitých okolností při rozjezdu z kopce může i prakticky překročit.)

ATO nastavuje ARR, dělá to tak aby se jelo podle jízdního řádu(nebo co nejrychleji) + úsporně, má mapu trati(s omezenými rychlosti, místy kde na zastávce má zastavit), čte návěsti z opakovače. Kde na trati je, to ví přesně po přečtení TIB, pak podle otáček kol.

Opakovač je tipovátko, co asi bude na příštím návěstidle.

jen blbec by si mohl myslet, že na oslizlých kolejích to bude brzdit stejně dobře jako na suchých. - blbec jako já by si mohl myslet, že opakovač je zabezpečovač, který zabrání projet stůj.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11200
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2016 - 16:55:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nějak nechápu, co se nám tu tím snažíš sdělit...
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4001
Registrován: 9-2011

Odesláno Pátek, 22. dubna 2016 - 09:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hajnej: taky nechápu. Zkusím pár upřesňujících dotazů, možná pak pochopíme [wink]

Ad Leinad: ARR nastavuje poměrný tah tak, aby přibližně odpovídal rozdílu mezi nastavenou a skutečnou rychlostí.
Takže když je třeba Vp = 40 km/h a Vs = 48 km/h, tak musí být PT vždy a za všech okolností záporný?
(odpovím sám: určitě ne, ZA URČITÝCH OKOLNOSTÍ může být i kladný, A JE TO TAK SPRÁVNĚ)

Může dát i záporný tah(EDB).
A co vzduch?

Chování protiskluzovky ho nezajímá,
Ono by ho to chování aj zajímalo, kdyby se to chování umělo nějak pořádně kvantifikovat a následně předat.

za snížené adheze musí tah zadat strojvedoucí
Strojvedoucí tah neZADÁVÁ, ale nastavuje omezení.

ARR neodpovídá za rychlost
Z právního pohledu určitě ne, ale z technického ano.

dokonce za určitých okolností při rozjezdu z kopce může i prakticky překročit.
ARR "opravdové od Mattela" tímto tak nějak netrpí (samozřejmě, překročení o 1 km/h je v rámci statické přesnosti). Jak se chovají napodobeniny z méně či více dálného východu, za to Mattel nemůže.

ATO nastavuje ARR
Můžete nějak upřesnit? Nějak jsem nepobral význam této téměř holé věty.

dělá to tak... podle otáček kol.
No, dobře, a co s tím?

Opakovač je tipovátko, co asi bude na příštím návěstidle.
Přičemž, pokud znáte souvislosti, to "asi" vyjadřuje korelaci velmi, velmi vysokou.

blbec jako já by si mohl myslet, že opakovač je zabezpečovač, který zabrání projet stůj.
Přesně tak.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6443
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 22. dubna 2016 - 13:37:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hajnej: Možno sa nám snaží dokázať, že ten blbec, za ktorého sa tu označil, fakt je.

Leinad: Dajte si do avatara hurvínka. Vďaka.
ze_škodovky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 4-2016

Odesláno Neděle, 24. dubna 2016 - 19:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mnichovice-Strančice
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4844
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. dubna 2016 - 15:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli to tu čte někdo z PJ Bohumín (popř mu to někdo ze zdejších umíte vzkázat) doporučuji důkladnou kontrolu podvozku na 071.024 (pravděpodobně ten podvozek blíž k 471). Z podvozku se v závislosti na otáčkách ozývá podezřelé dunění a vibrace, je to slyšet od cca 30km/h, kolem 80km/h jsem měl intenzivní dojem, že letím do Prahy.

Dík.

P.S. na infolinku ČD prdím od té doby, co jsem musel hláskovat sousloví "uražený kryt nápravového uzemňovače" a děvče na druhé straně to stejně nepochopilo (byť se jinak chovalo velmi prozákaznicky). Až si ČD zřídí infolinku "techno" budu volat častěji, možná i denně [rofl]
Pezos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 4-2014
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2016 - 19:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes 081 již v celku na 2960.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4014
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 26. dubna 2016 - 09:14:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

na infolinku ČD prdím
Také jsem jednou neprozřetelně poslal jakýsi popis technického problému na infolinku (číslo vlaku, číslo vozu, domovské DKV, datum, popis závady, velice pravděpodobná příčina - šlo o vadný protismyk, který neustále odfukoval) a z vylosovaného ČD centra z druhého konce republiky mi přišla odpověď, jak ČD provozují pouze vozy v dokonalém technickém stavu a před nasazením na vlak je ještě umejou zvenku i zevnitř (asi jedním a tím samým hadrem [sad]).
Že by aspoň poděkovali za upozornění a řekli, že se na to "v depu podívají"... [nene]
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7173
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2016 - 14:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Koukám, že infolinka je ...
Mé zkušenosti a to ne z pohledu stěžovatele, ale "vyšetřovatele", jsou také neskutečné. Ale to je spíše na povídání k pivu než sem. Některé jsou úsměvné a některé ... (to bych je "zabil").
Panťák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 26. dubna 2016 - 19:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8138
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 26. dubna 2016 - 23:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

071.024 ..Z podvozku se v závislosti na otáčkách ozývá podezřelé dunění
Já ji slyšel zvenku, vypadá to na ploché místo nebo vydroleninu na kole.
To přece musíš znát z tramvají taky.

(Příspěvek byl editován uživatelem ohl.)
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4845
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 09:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To mi nepřišlo jako plocha, zvuk byl kontinuální, ne přerušovaný... leda že by těch ploch bylo tolik že by spojitě vyplnily celý obvod kružnice [happy]
Maurícius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 15:13:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jezdí někdy trojitý ešuš?
Jirka_E
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 6-2015

Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 15:43:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Maurícius: Před asi 2 měsíci, jezdil na některých spojích na Berouny. Ale jestli teď, momentálně jezdí, to nevím.

,,Naučili jsme se létat v povětří jako ptáci, potápět jako ryby. Zbývá jediné: Naučit se žít na Zemi jako lidé." (G. B. Shaw)

Maurícius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 561
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 17:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díval jsem se ráno na kameru z hlaváku a viděl jsem v 9:40 trojitý ešus jak odjížděl z 1. nást. [happy] Tak jsem si nebyl jistý, jestli to je pravidelné nebo ne [happy]
Vlakvedouci_471
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.241.221
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 19:17:52   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mauricius:ano byl to Sv9922 ktery bezne jezdi dokonce trojity:-)
Adam_Railways
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 5-2015
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 19:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Až bude zase výluka na 171, tak vám pojede trojtý ešus...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7175
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 20:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výluka na 171 je, ale trojitý tam nejezdí. Tak kde bude asi tak chyba? Asi v tom, že to neplatí obecně, ale jen při určité výluce.[crazy]

Navíc trojitý není specialitka.
Vlakvedouci_471
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.241.221
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 10:55:29   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ja ale nemluvim o vyluce. Kazdy pracovni den se spojuje 1x471 od 9922 s 2x471 od 8819 a spolecne odjizdi jako Sv 9922 (3x471) na ONJ.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5190
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 20:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli se počítá i jízda bez cestujících, tak u nás jezdí i čtyři, heč.[biggrin] Aspoň teda doufám, že v pátek večer se z Lysé ( Nymburka? ) vrací čtyři spojené ešusy do Prahy "z práce domů".[proud] Loni to tak bylo.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5210
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 07. května 2016 - 09:44:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes na S2/S20 z nízkých čísel 471.001, 471.002[happy] a 471.004 ( aspoň, co jsem viděl ).
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 639
Registrován: 8-2009
Odesláno Sobota, 07. května 2016 - 10:38:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přičemž, pokud znáte souvislosti, to "asi" vyjadřuje korelaci velmi, velmi vysokou. - pokud mirel na ztrátu kodu nezareaguje s nějakým zpožděním a neukazuje volno kde nemá.

blbec jako já by si mohl myslet, že opakovač je zabezpečovač, který zabrání projet stůj.
Přesně tak.
- A zabrání?

Chování protiskluzovky ho nezajímá,
Ono by ho to chování aj zajímalo, kdyby se to chování umělo nějak pořádně kvantifikovat a následně předat.
- aha, to hlavně sem chtěl vědět.
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.10.91
Odesláno Sobota, 07. května 2016 - 10:46:50   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím,
nevíte, kde se pohybuje 471.002?
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5211
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 07. května 2016 - 11:19:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No schválně, kde jezdí 471.002, když jsem sem v 9:44 dal příspěvek?[uhoh]
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5212
Registrován: 8-2006
Odesláno Sobota, 07. května 2016 - 12:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přidám tedy ještě konkrétní info, 471.002 jede aktuálně na 5820 do Prahy.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4060
Registrován: 9-2011

Odesláno Neděle, 08. května 2016 - 18:36:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Leinad: to je přechodový jev (byť velmi nežádoucí) a strojvedoucí (na rozdíl od AVV) ho může celkem úspěšně eliminovat.

Nezabrání, však sám píšete, že jen blbec si může myslet, že zabrání [wink]
Strojvudce88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 10-2011

Odesláno Úterý, 10. května 2016 - 07:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ahoj všichni, neví tady někdo, co se děje s ostravskou Adélkou 471 035?
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1533
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 10. května 2016 - 11:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Strojvudce88: 471.035 byla účastníkem stržení troleje v neděli 24.4.2016 ráno u Českého Těšína. Od té doby do provozu ještě nezasáhla.

Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů a RegioPanterů v TS 441, 442, 443, 641 PJ Bohumín
Fajo22
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 495
Registrován: 6-2007

Odesláno Úterý, 10. května 2016 - 18:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

https://www.youtube.com/watch?v=pah42wH0Wt0
671.010 ako Os 8720 Košice-Plaveč vchádza do Prešova (8.05.2016)

http://fototrainzb.webnode.sk/
Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8155
Registrován: 12-2009
Odesláno Středa, 11. května 2016 - 12:01:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

471.035 už jezdí.
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 564
Registrován: 12-2008

Odesláno Čtvrtek, 12. května 2016 - 21:03:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přátelé, měl bych prosbičku. Když na stojícím elefantu nezajištěném vzduchovou brzdou nastavíte režim EDB, aktivuje se automaticky doplňková brzda? Pokud ano, je tlak v brzdových válcích úměrný nastavené velikosti účinku EDB? Jaký je max. tlak pro doplňkovou brzdu? Kdyby se při max. tlaku doplňkové brzdy použila samočinná brzda a následně se samočinnou brzdou jednotka odbrzdila, bude současně zrušený účinek doplňkové brzdy? Rád bych tyto informace porovnal s řešením na 723.7 Moc děkuji za případné odpovědi.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11329
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. května 2016 - 23:00:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

1m: Když na stojícím elefantu nezajištěném vzduchovou brzdou nastavíte režim EDB, aktivuje se automaticky doplňková brzda?
Jestli myslíš zabrzdění jízdní pákou v poloze BE, pak pokud není EDB vypnuta, tak doplňková zabrzdí vždy.

Pokud ano, je tlak v brzdových válcích úměrný nastavené velikosti účinku EDB? Jaký je max. tlak pro doplňkovou brzdu?
Tlak poměrnému tahu úměrný je, a to podle úměry -100% = 4 bary.

Kdyby se při max. tlaku doplňkové brzdy použila samočinná brzda a následně se samočinnou brzdou jednotka odbrzdila, bude současně zrušený účinek doplňkové brzdy?
Na 471 nelze odbrzdit zvlášť to a zvlášť to, v poloze jízdní páky J povolují obě brzdy. Takže zároveň s doplňováním hlavního potrubí klesá záporný poměrný tah a s ním i tlak doplňkové brzdy.

Rád bych tyto informace porovnal s řešením na 723.7
Proboha proč?
471 je panťák s integrační jízdní pákou sloučenou s ovladačem brzdiče, navrženej pro řízení přednostně pomocí ARR (s volbou rychlostí klávesnicí) a AVV (se kterým jich od loňska díky rozšíření MIBů konečně drtivá většina jezdí) a mající kotoučový brzdy.
723.7 je posunka s proporcionální pákou a samostatným ovladačem brzdiče, určená převáženě pro ruční řízení, místo ARR má tempomat - a má špalíkový brzdy (takže má v nízké rychlosti korekci tlaku doplňkové brzdy).

Suma sumárum: víc rozdílná vozidla najdeš jen těžko...
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 565
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 13. května 2016 - 04:27:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hajnej: Dík za informace. Zajímala mě případná rozdílnost řešení této brzdy na tak rozdílných vozidlech. Na 723.7 je maximální tlak doplňkové brzdy 2 bary, ale když její jsem RV1 zkoušel v dílně, je nastavené na 4 bary. Ještě jednou dík.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11333
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. května 2016 - 20:06:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

1m: Na 723.7 je maximální tlak doplňkové brzdy 2 bary
Za stání ano, to je ta zmiňovaná korekce tlaku. V desítce už bude chtít 2.8 a od 50 vejš ty 4 bary.
Nebo si zapni zkoušení, to tu korekci vyřadí a máš ty 4 i při stání.
A když při tom zkoušení vyřadíš směr a zmáčkneš neutrál, bude se to snažit fouknout dokonce 5 barů, aby sis mohl překontrolovat/seřídit upravovač tlaku...

Ještě jsem včera zapomněl na jeden rozdíl: 471 má protismyky, 723.7 nemá (z bangliformních mašin to mají jenom Italky, protože v Itálii by nikoho nenapadlo, že by ho v 21. století mohly mašiny nemít - a to půlka Italů jinovatku v životě neviděla).
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 566
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 13. května 2016 - 20:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hajnej: Řešili jsme postupový list oprav a doplňovali v něm položky pro pravidelnou kontrolu v periodické prohlídce na 723.7. Po zkušenostech s korozí, která se na 724.7(8) vyskytla na šroubení panelu (konkrétně Dako 11) z napájecího potrubí a tedy za 3/8 vzduchovým potrubním filtrem, není vlastně nerez potrubí zárukou, že se pod sedlo redukčního ventilu RV1 nedostane nečistota, která pak způsobí nárůst tlaku nad nastavenou mez. Proto jsem si nastavení RV1 od doplňkové brzdy vyzkoušel, abych znal výchozí maximální tlak. Pro funkční zkoušku v prohlídce stačí 2 bary na stojící mašině. Nebude-li se zvyšovat, je RV1 v pořádku. Včera přišel cvičný s tím, že fíra najel na vozy v režimu EDB a už stojící mašinu si "zaparkoval" doplňkovou brzdou - tedy -100% Pt = 2 bary. V hlavním potrubí vozů prý byl vzduch, ale při propojení s mašinou poklesl tak, že po reakci rozvaděče narostl v brzdových válcích mašiny na 3 bary. Po naplnění hl.potrubí zpět na 5 barů došlo k úplnému odbrzdění i lokomotivy. Prostě nenastal předpokládaný stav, že ve válcích zůstanou 2 bary z doplňkové brzdy. Panel je společný (Dako 69) jak pro samočinnou, tak doplňkovou brzdu a napájení řídící větve TR4 řeší dvojitý zpětný ventil. Neměl jsem ještě možnost to osobně vyzkoušet, ale vzpomněl jsem si, že elefant je touto brzdou taky vybavený.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11336
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 13. května 2016 - 22:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

1m: Pro funkční zkoušku v prohlídce stačí 2 bary na stojící mašině. Nebude-li se zvyšovat, je RV1 v pořádku.
To takhle nepoznáš, protože za RV1 je ještě regulátor tlaku doplňkové brzdy (2 ventily přidat-ubrat-nechat a převodník tlaku), kterej to ukočíruje, i kdyby bylo za RV1 třeba 10 barů. Přesně k tomuhle je ten test s neutrálem.

že fíra najel na vozy v režimu EDB a už stojící mašinu si "zaparkoval" doplňkovou brzdou
Tak to je fíra s prominutím vůl - k tomuhle doplňková fakt neslouží, jedině přídavná...!

Prostě nenastal předpokládaný stav, že ve válcích zůstanou 2 bary z doplňkové brzdy.
A těch -100% PT zůstalo nebo ne? Nevypnul si EDB na rozváděči pro účely zkoušky brzdy? Popřípadě nesahal fíra na OL-2 (pokud ji mašina má)...?
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 567
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 14. května 2016 - 01:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hajnej: U nás je hodně zažitá parkovací brzda. Už od 709.5 a 729.6 (7) a pak 724.7 (8) a tak si její absenci fíra doplňkovou brzdou zřejmě suploval. Je taky fakt, že je mašinka prozatím dost putovní, protože se zkouší na různých tůrách a tak si u nás všichni na nový druh brzdy teprve zvykají. Podle cvičného tam bylo pořád navoleno -100% Pt, ale raději si to sám vyzkouším. Mašinka OL-2 má a taky tzv. funkci OL-3 (dle CZ-LOKO), kdy se pomocí tlačítka odbrzďovače v režimu EDB odbrzdí doplňkovou brzdou.
Regulátorem tlaku pro brzdu přímočinnou (RV1), doplňkovou (RV) a taky pro nastavení tlaku v přístrojovém vzduchojemu (RV2) je fyzicky ventil RV1. Dako ho jenom na schématech jinak pojmenovává. Asi pro přehlednost. Tím mám nastavený strop, tedy maximální možný tlak na jeho výstupu. Pokud to správně chápu, skutečnou potřebnou velikost, která je rovná, nebo nižší nastavení RV1, mi v případě doplňkové brzdy propustí EPV (konkrétně YV 81, Dako to má na různých panelech značeno stejně). Doba, po kterou je pod napětím (není inverzní) určí velikost tlaku v řídící větvi TR4.
Na tom elfantu bych to ale fakt rád viděl v akci [happy]
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11337
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 14. května 2016 - 07:00:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

1m: U nás je hodně zažitá parkovací brzda.
Zrovna moc bezpečný zvyk to není - upadne drát / vyletí jistič a odbrzdí to!
Jinak Tebou popisovaný jev je nejspíš dán tím, že při připojení vagónů spadl tlak natolik, že rozepnul tlakáč rychlobrzdy - a při rychlobrzdě nesmí doplňková brzda přelézat přes rozváděč, dokonce se kvůli dvojité zpětné záklopce drží 0.2 baru pod ním (u Ešus nikdo nic takového nepožadoval). Takže pokud rozváděč skoro odbrzdil, ale tlakáč ještě nesepnul zpátky, je to celkem jasné...
Z tohoto důvodu bych to viděl tak, že by se speciálně pro případ přivěšování mělo "parkování" doplňkovou "vysoce nedoporučit" (= pod hrozbou přesdržky zakázat) a nařídit jednoznačně používání přídavné.

Pokud to správně chápu, skutečnou potřebnou velikost, která je rovná, nebo nižší nastavení RV1, mi v případě doplňkové brzdy propustí EPV
Ano, chápeš to správně.
1martin
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 568
Registrován: 12-2008

Odesláno Sobota, 14. května 2016 - 08:44:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hajnej: Znovu jsem prohlížel vzduchové schéma a určitě to bude jak píšeš a daný stav bude mít na svědomí tlakový spínač SP1 který spíná při tlaku 4,8 bar a vypíná při 3,5(3,2) barů. Až budu na mašince, vyzkouším. Tento postup "parkování" se bude muset zakázat, stejně jako se zakázalo používání polohy X (udržování nastaveného tlaku) ovladače přímočinné brzdy na aktivním stanovišti po zastavení lokomotivy. Je úsměvné jak se někteří fíři sami napráší, když přijedou s poruchou, že jim přímočinka v X nedrží, posledně kuriózní netěsností SP6 - spínače automatické výluky kontroly bdělosti, kterou sice nepoužíváme, ale její spínač je součástí vzduchového panelu.
Strojvudce88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 10-2011

Odesláno Pondělí, 16. května 2016 - 07:10:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ValdaV: Díky. Už je zpátky. Viděl jsem jí v neděli, i když podle jiných zdrojů jezdila už dva dny. :-)
Valdav
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1534
Registrován: 1-2009

Odesláno Pondělí, 16. května 2016 - 13:41:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Strojvudce88: Jezdí na S1 od pátku. [wink]

Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů a RegioPanterů v TS 441, 442, 443, 641 PJ Bohumín
Fotas10
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.183.64.46
Odesláno Pondělí, 16. května 2016 - 16:20:19   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kolín 27.4.2016
Strojvudce88
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 10-2011

Odesláno Pondělí, 16. května 2016 - 21:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ValdaV: V neděli spatřená a klid v duši. :-)
jan262
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.12.227
Odesláno Středa, 18. května 2016 - 17:41:37   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


To jsou mi noviny... (Linka S7)
Tom_11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 10-2006
Odesláno Čtvrtek, 19. května 2016 - 14:59:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak já doplním 1.třídu z 471.002.
Panťák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 4-2010
Odesláno Čtvrtek, 19. května 2016 - 20:58:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9841
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 22. května 2016 - 22:09:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asi pujde jen těm co mají FB ..

https://www.facebook.com/flyfoto.cz/photos/ms.c.eJxF0ckNAzAIBMCOI nND~;40lhnj5jpZL0KFQYhNyziD~_0B88uUzCANmJEwCeEnkQ54IXSjwG8kFOIm2hpxgB okEV0GM93lg52gnGHjUJ34Q3WAFKy6kSQD7wrhWWBlwrvzEXPBe6qWxCBtBDqoH9g c5iFAvd1A6g7i28e~_j0IPSYN~;AuZjkgC12Cv4ifSRBAe6wooEus4gv0d2Zv.bps .a.1017412391628726.1073741946.222760994427207/1017413094961989/? type=3&theater

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace