K-report
 

471, 671 a 575 LG Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » 471, 671 a 575 LG « Předcházející Další »

Aktuální nasazení jednotek ř. 471 PJ Bohumín

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyJirka_E 960 17   
Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 30. 11. 2015Asdf 60  30-11-15  13:02
Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 31. 12. 2015Penik 60  31-12-15  20:03
Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 22. 1. 2016Marf72 60  22-1-16  02:46
Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 15. 2. 2016Ythomas_ct 60  15-2-16  12:25
Archiv diskuse 471, 671 a 575 LG do 20. 4. 2016Vlakvedouci471 60  20-4-16  06:28
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11189
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 20. dubna 2016 - 09:10:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Leinad: přeformuluju dotaz: zasáhne-li skluzovka, co dělá AVV dál?
Možná by sis při tom přeformulovávání měl nejdřív ujasnit, co je co. AVV totiž při rozjezdu nanejvýš omezuje rychlost navolenou strojvedoucím, kdežto o tah se stará ARR. No a při jeho návrhu se předpokládalo, že fíra není debil a nenechá mašinu trápit skluzama, ale omezí poměrný tah.

to dělá "jen" pro pohodlnou a plynulou jízdu nebo i pro bezpečnost?
Jistěže pro tu bezpečnost - ve smyslu zbytečně se nesmekat.

Mohlo by AVV teoreticky projet návěstidlo/šturc/...?
Při dostatečně nesprávné obsluze i prakticky...

a co kdyby AVV umělo využít informace o kterých si myslím, že je má. Tah, počet vozů,..., profil trati, rychloměr -> odhad průběhu rychlosti(podezřele velké zrychlení=asi prokluz)
O tohle se stará skluzovka, protože to musí fungovat i v ručním (a tedy non-AVV) řízení.

já tvrdím, že když je zapnutý ATO, tak strojvedoucí nemusí dělat nic a stejně se pojede a zastaví.
Tak to už by tam pak ten strojvedoucí nemusel být vůbec, nemyslíš...?
ATO mu má pomáhat, ne ho nahrazovat či dokonce vykopnout ze sedačky.

Mimochodem, na to, na jak základní věci se ptáš, je zahájení věty "já tvrdím" trochu odvážné...
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3999
Registrován: 9-2011

Odesláno Středa, 20. dubna 2016 - 09:12:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Leinad: na mašině (jakožto ostatně i jinde v životě a širým světě) jsou celkem jednoznačně rozdělený kompetence, kdo co má dělat, může dělat či smí dělat.
Úkolem AVV rozhodně není regulovat skluz, na takovéto činění to má na příliš dlouhou oprať. Nemá ani (samo) vymejšlet, jak na sníženou mez adheze reagovat. AVV prostě "chce jet", a jestli se dá zrealizovat plný tah či nedá je již věcí podřízených regulátorů. Nakonec omezení tahu strojvedoucím se u AVV projeví jen při generování brzdných křivek, ale ne při trakci.

Ty ležatější křivky jsou samozřejmě kvůli bezpečnosti, jen blbec by si mohl myslet, že na oslizlých kolejích to bude brzdit stejně dobře jako na suchých. Samozřejmě pořád existuje možnost, že "najednou" se ta adheze sníží ještě víc, vlak klouzne a projede cíl.

odhad průběhu rychlosti(podezřele velké zrychlení=asi prokluz)
Jak píšu výše, AVV to nemá v popisu práce, protože to má "moc daleko". Zhruba jako kdyby generální ředitel nadnárodního koncernu měl dohlížet na to, aby dělníci ty šrouby zatloukali pořádně [wink]

tak strojvedoucí nemusí dělat nic
Ale oni tvrdí, že NESMÍ dělat vůbec nic. Tj. nesmí si zadat výběh, trochu přibrzdit, nesmí si snížit rychlost... Jakýkoliv zásah vede k okamžitému odstavení celého ATO (které teda okamžitě přestane hlídat rychlost, brzdění do zastávky atd.)
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 628
Registrován: 8-2009
Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2016 - 16:05:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ARR nastavuje poměrný tah tak, aby přibližně odpovídal rozdílu mezi nastavenou a skutečnou rychlostí. Může dát i záporný tah(EDB). Chování protiskluzovky ho nezajímá, takže za snížené adheze musí tah zadat strojvedoucí. ARR neodpovídá za rychlost(dokonce za určitých okolností při rozjezdu z kopce může i prakticky překročit.)

ATO nastavuje ARR, dělá to tak aby se jelo podle jízdního řádu(nebo co nejrychleji) + úsporně, má mapu trati(s omezenými rychlosti, místy kde na zastávce má zastavit), čte návěsti z opakovače. Kde na trati je, to ví přesně po přečtení TIB, pak podle otáček kol.

Opakovač je tipovátko, co asi bude na příštím návěstidle.

jen blbec by si mohl myslet, že na oslizlých kolejích to bude brzdit stejně dobře jako na suchých. - blbec jako já by si mohl myslet, že opakovač je zabezpečovač, který zabrání projet stůj.
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11200
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 21. dubna 2016 - 16:55:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nějak nechápu, co se nám tu tím snažíš sdělit...
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4001
Registrován: 9-2011

Odesláno Pátek, 22. dubna 2016 - 09:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hajnej: taky nechápu. Zkusím pár upřesňujících dotazů, možná pak pochopíme [wink]

Ad Leinad: ARR nastavuje poměrný tah tak, aby přibližně odpovídal rozdílu mezi nastavenou a skutečnou rychlostí.
Takže když je třeba Vp = 40 km/h a Vs = 48 km/h, tak musí být PT vždy a za všech okolností záporný?
(odpovím sám: určitě ne, ZA URČITÝCH OKOLNOSTÍ může být i kladný, A JE TO TAK SPRÁVNĚ)

Může dát i záporný tah(EDB).
A co vzduch?

Chování protiskluzovky ho nezajímá,
Ono by ho to chování aj zajímalo, kdyby se to chování umělo nějak pořádně kvantifikovat a následně předat.

za snížené adheze musí tah zadat strojvedoucí
Strojvedoucí tah neZADÁVÁ, ale nastavuje omezení.

ARR neodpovídá za rychlost
Z právního pohledu určitě ne, ale z technického ano.

dokonce za určitých okolností při rozjezdu z kopce může i prakticky překročit.
ARR "opravdové od Mattela" tímto tak nějak netrpí (samozřejmě, překročení o 1 km/h je v rámci statické přesnosti). Jak se chovají napodobeniny z méně či více dálného východu, za to Mattel nemůže.

ATO nastavuje ARR
Můžete nějak upřesnit? Nějak jsem nepobral význam této téměř holé věty.

dělá to tak... podle otáček kol.
No, dobře, a co s tím?

Opakovač je tipovátko, co asi bude na příštím návěstidle.
Přičemž, pokud znáte souvislosti, to "asi" vyjadřuje korelaci velmi, velmi vysokou.

blbec jako já by si mohl myslet, že opakovač je zabezpečovač, který zabrání projet stůj.
Přesně tak.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6443
Registrován: 5-2007
Odesláno Pátek, 22. dubna 2016 - 13:37:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hajnej: Možno sa nám snaží dokázať, že ten blbec, za ktorého sa tu označil, fakt je.

Leinad: Dajte si do avatara hurvínka. Vďaka.
ze_škodovky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 4-2016

Odesláno Neděle, 24. dubna 2016 - 19:56:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mnichovice-Strančice
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4844
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. dubna 2016 - 15:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli to tu čte někdo z PJ Bohumín (popř mu to někdo ze zdejších umíte vzkázat) doporučuji důkladnou kontrolu podvozku na 071.024 (pravděpodobně ten podvozek blíž k 471). Z podvozku se v závislosti na otáčkách ozývá podezřelé dunění a vibrace, je to slyšet od cca 30km/h, kolem 80km/h jsem měl intenzivní dojem, že letím do Prahy.

Dík.

P.S. na infolinku ČD prdím od té doby, co jsem musel hláskovat sousloví "uražený kryt nápravového uzemňovače" a děvče na druhé straně to stejně nepochopilo (byť se jinak chovalo velmi prozákaznicky). Až si ČD zřídí infolinku "techno" budu volat častěji, možná i denně [rofl]
Pezos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 4-2014
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2016 - 19:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dnes 081 již v celku na 2960.
Aleš_Liesk.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4014
Registrován: 9-2011

Odesláno Úterý, 26. dubna 2016 - 09:14:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

na infolinku ČD prdím
Také jsem jednou neprozřetelně poslal jakýsi popis technického problému na infolinku (číslo vlaku, číslo vozu, domovské DKV, datum, popis závady, velice pravděpodobná příčina - šlo o vadný protismyk, který neustále odfukoval) a z vylosovaného ČD centra z druhého konce republiky mi přišla odpověď, jak ČD provozují pouze vozy v dokonalém technickém stavu a před nasazením na vlak je ještě umejou zvenku i zevnitř (asi jedním a tím samým hadrem [sad]).
Že by aspoň poděkovali za upozornění a řekli, že se na to "v depu podívají"... [nene]
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7173
Registrován: 10-2004
Odesláno Úterý, 26. dubna 2016 - 14:53:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Koukám, že infolinka je ...
Mé zkušenosti a to ne z pohledu stěžovatele, ale "vyšetřovatele", jsou také neskutečné. Ale to je spíše na povídání k pivu než sem. Některé jsou úsměvné a některé ... (to bych je "zabil").
Panťák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 414
Registrován: 4-2010
Odesláno Úterý, 26. dubna 2016 - 19:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ohl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8138
Registrován: 12-2009
Odesláno Úterý, 26. dubna 2016 - 23:21:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

071.024 ..Z podvozku se v závislosti na otáčkách ozývá podezřelé dunění
Já ji slyšel zvenku, vypadá to na ploché místo nebo vydroleninu na kole.
To přece musíš znát z tramvají taky.

(Příspěvek byl editován uživatelem ohl.)
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4845
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 09:26:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To mi nepřišlo jako plocha, zvuk byl kontinuální, ne přerušovaný... leda že by těch ploch bylo tolik že by spojitě vyplnily celý obvod kružnice [happy]
Maurícius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 560
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 15:13:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jezdí někdy trojitý ešuš?
Jirka_E
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 6-2015

Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 15:43:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Maurícius: Před asi 2 měsíci, jezdil na některých spojích na Berouny. Ale jestli teď, momentálně jezdí, to nevím.

,,Naučili jsme se létat v povětří jako ptáci, potápět jako ryby. Zbývá jediné: Naučit se žít na Zemi jako lidé." (G. B. Shaw)

Maurícius
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 561
Registrován: 5-2008
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 17:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Díval jsem se ráno na kameru z hlaváku a viděl jsem v 9:40 trojitý ešus jak odjížděl z 1. nást. [happy] Tak jsem si nebyl jistý, jestli to je pravidelné nebo ne [happy]
Vlakvedouci_471
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.241.221
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 19:17:52   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mauricius:ano byl to Sv9922 ktery bezne jezdi dokonce trojity:-)
Adam_Railways
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 5-2015
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 19:53:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Až bude zase výluka na 171, tak vám pojede trojtý ešus...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7175
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 20:58:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výluka na 171 je, ale trojitý tam nejezdí. Tak kde bude asi tak chyba? Asi v tom, že to neplatí obecně, ale jen při určité výluce.[crazy]

Navíc trojitý není specialitka.
Vlakvedouci_471
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.241.221
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 10:55:29   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ja ale nemluvim o vyluce. Kazdy pracovni den se spojuje 1x471 od 9922 s 2x471 od 8819 a spolecne odjizdi jako Sv 9922 (3x471) na ONJ.
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5190
Registrován: 8-2006
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 20:42:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli se počítá i jízda bez cestujících, tak u nás jezdí i čtyři, heč.[biggrin] Aspoň teda doufám, že v pátek večer se z Lysé ( Nymburka? ) vrací čtyři spojené ešusy do Prahy "z práce domů".[proud] Loni to tak bylo.

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace