K-report
 

Předpisy Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Předpisy « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyFanda76 300   
Archiv diskuse Předpisy do 04. 5. 2014Haan 60  04-5-14  20:03
Archiv diskuse Předpisy do 29. 5. 2014Spelcr 60  29-5-14  14:16
Archiv diskuse Předpisy do 22. 6. 2014Podroužek 60  22-6-14  17:36
Archiv diskuse Předpisy do 31. 7. 2014Haan 60  31-7-14  14:06
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5719
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 14:23:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Málo brzdících procent neznám (teda já osobně). Naše vlaky mají minimálně 86 procent (při naprosto nejhorší možné skladbě) a v širokém dalekém okolí jsou vlaky trasované na 70 % s výjimkou 42306/42307 náš NEx Rotterdam - Dunajská Streda.

Normativ hmotnosti je u vlaků uveden jako Podle tabulky 4 SJŘ.

Vzor SJŘ 501 přikládám. Proti roku 1990 se to zas tolik nezměnilo. Jízdní doby nikoho nezajímají a my je zpravidla krátíme, když neuvázneme [vypravci]
application/x-downloadSJR 501 nakladni
ns501.pdf (1983.2 k)
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1021
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 14:34:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

PŠ: není každý tak vybaven, jako Vy. No a mně jde právě o ty jízdní doby, to by pak nebyl žádný řád, že? Takže číslo a jízdní doby odpovídající normativu, rychlosti, předepsaným brzd.% a pobytům, či průjezdům mít musíte. Takže vlak přece musí jet podle něčeho, co odpovídá jeho možnostem. Ptám se znova, jak se to řeší při odklonu, kdy je předpoklad, že bude vlak prodlužovat jízdní doby, protože má přes normu, nebo ho veze jiná (slabší řada HV) oproti přidělenému číslu v TJŘ?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5720
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 18:10:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takže vlak přece musí jet podle něčeho, co odpovídá jeho možnostem.

Ale vůbec ne. Výpravčí jsou zkušení a nějak si s tím poradí.

Pojďte se mnou na šichtu, ukážu vám to [vypravci]
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 744
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 18:24:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vážení,
abych se přiznal, čtu čl. 2182 furt dokola a nějak mi to moje holá hlava nebere. Copak si mohu určit čísla vlaků po odklonové trase? Teď je to tak, že nejpozději ve stanici, ze které odbočuje odklonová trasa, dostanu od SŽDC (výpravčího) písemný rozkaz, kde je napsáno, že z A do B jedete po odklonové trase přes C a D pod číslem (pod čísly) XYZ. Pak, jsou-li v nácestných dopravnách pobyty a zastavení není třeba například to, že ve stanicích jsou pobyty jen z dopravních důvodů. Poté si najdu v příslušných SJŘ tabelár nebo tabulku 5a, kterou si přečtu, abych porovnal skutečná a předepsaná brzdicí % a pobyty. To vše se děje samozřejmě za pobytu (za stání) vlaku. V čem je ta změna, jak si to gestor předpisu vysvětluje od 2. změny, to jsem nepochopil. Je něco vůbec jinak? Pakliže ano, jak? Pomožte nechápajícímu. Děkuju. P.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5721
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 18:51:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Článek 2182 je dle mého názoru již příprava na vydávání správného jízdního řádu pro každý vlak, včetně vlaků ad-hoc tak, jak to funguje v Německu.

Objednáš vlak, dostaneš fahrplan a jedeš. Číslo je po celou trasu stejné, když je to trasa mezinárodní, třeba z Čech, tak navazuje na dohodnutá přechodová čísla.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1022
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 19:22:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pánové PŠ+Podroužek: já jsem zde citovala text čl.2182 z D1 se změnou č.1 a výnosy (poslední verze z portálu). Text změny č.2, o kterém píšete, neznám. Pokud ke změně došlo (dojde), zajímal by mne důvod změny-až bude definitivní.

PŠ: Vaši nabídku ráda beru, jen můj čas je velmi nahuštěný jinými povinnostmi, takže netuším ani časový horizont, kdy by to bylo možné. Děkuji za pozvání.

Jinak nepochybuji, že jsou výpravčí profíci ohební podle toho, kdo je za kniplíky a vědí, co si mohou dovolit, aby nezasekali svým rozhodnutím jiné vlaky. Ponechme jim tuto výsadu, oni rozhodují a řídí, je to jejich zodpovědnost. Ovšem, ne každý dopravce, ne každý vlak, ne každé HV, fíra... je tak v tak dobré kondici, jako třeba Vy. Základem by mělo být vždy pravidlo - v tomto případě TJŘ a číslo, které fírovi někdo jiný určí, které vyhovuje vlaku jedoucímu po odklonové trase tak, aby byly známy a vyhovovaly a shodovaly se všechny parametry. A proto jsem se ptala v souvislosti se současně platným textem čl. 2182, jak se to dělá, když by ten TJŘ nebyl-zda se jede a jak.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5722
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 20:01:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Základem by mělo být vždy pravidlo - v tomto případě TJŘ a číslo, které fírovi někdo jiný určí, které vyhovuje vlaku jedoucímu po odklonové trase tak, aby byly známy a vyhovovaly a shodovaly se všechny parametry.

To se bohužel mýlíte.

Je naprosto normální, že dieselový vlak jedoucí max. 70 km/h vyfasuje číslo vlaku elektrického o stanovené rychlosti 100 km/h atd., atd.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 20:18:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

PŠ: Je naprosto normální, že dieselový vlak jedoucí max. 70 km/h vyfasuje číslo vlaku elektrického o stanovené rychlosti 100 km/h atd., atd.
Když se na tom shodnou dispečeři provozovatele a dopravce, proč ne? Ti Vám přidělí dohodnuté číslo vlaku, Vy si pro něj najdete příslušný TJŘ a můžem...
Jenže, co když ten TJŘ pro odklonový vlak v nácestné stanici nemáte kde vzít? Kdo Vám ho dá?
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1498
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 21:36:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan : no pokud se nemýlím , tak na mašinách je tařka kopletní sbírka SJŘ , kde by se ta mašina teoreticky mohla vyskytnout , taky se mi , kdysi dávno stalo , že jeden strojvedoucí , když jsem mu řekl kam pojede, prohlásil , tama ještě nikdy nejel , ale , že stačí , když mu půjčím příslušný SJŘ a on ho za sedm hodin , když jel zpátky poctivě vrátil
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 21:39:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

HaanP.S : na mašínách bývalých TSS , byly kompletní sbírky SJŘ ČSD
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2663
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 21:42:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kdo Vám ho dá?
Dopravce.

co když ten TJŘ pro odklonový vlak v nácestné stanici nemáte kde vzít?
Jako že ho z mašiny někdo ukradne? Já vám pořád nerozumím.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
_123456
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.116.240
Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 21:44:15   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Parmezano : "tama ještě nikdy nejel , ale , že stačí , když mu půjčím příslušný SJŘ a on ho za sedm hodin , když jel zpátky poctivě vrátil"

A protože takhle jezdí kdejaká garážofka, vymysleli tu obrácenou střelnici, na kterou se tu v poslední době pár tazatelů ptalo.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3148
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 22:09:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan:
Dneska je úplně jedno jaké číslo vlak má. Dle gestora předpisu může dneska jet vlak PN pod LV číslem. Jen je blbost dát nákladu číslo osobního vlaku. Ale to se nestává. Když dostaneme žádost o zavedení, tak bud jsou s číslem 10 a to mají dopravci svá čísla, tím se nějak nezabýváme. Jen aby souhlasila daná trasa. No a pak chodí ta klasika o zavedení i s číslem a tomu vlaku přidělíme číslo které je tzv nejednoduší. Když chce dopravce NEX dostane číslo pro NEX. Jinak se to fakt neřeší, spíš jde o to aby ta daná trasa měla co nejméně přečíslování a navíc systém (kadr) vám sám ukáže v procentech co je pro vás nejlepší. A co se týká odklonů, záleží na situaci, pokud je MU tak jim to schválíme okamžitě, zbytečné je někde držet. A to ostatní pokud to požadují sami, počkají si( ale záleží taky na člověku) Výpravčí jim rozkazy dají na základě zavedených číslech. A to jestli dopravce má či nemá TJŘ je jeho věc, to není naše starost, ale jak už tady někdo řekl občas se půjčí nebo se udělá kopije. Ale 99% ho mají. A firu stejně víc zajímá co je na rozkaze. :D
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3149
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 22:12:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A ještě jedna věc, dneska mi ani nepříjde, že by dopravce jel podle podle čísla a TJŘ. Jsou dopravci co mají PN číslo a valí si to 120, mají na to vozy a loko.. Jen pokud dopravce jede nějakou sníženou rychlostí o proti normálu, musí to do žádosti o zavedení uvést. My to dáme do systému, pokud tohle neudělá a zdržuje dopravu, okamžitě bude hozen vedle a dokud dopravce neudělá nápravu tak nikam dál nejede. To samé při špatném uvedení hnacího vozidla.... zastavíme a čeká se na nápravu. Kvůli těmto věcem už bylo pár MU.

(Příspěvek byl editován uživatelem Dispečer O11.)
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1500
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 22:15:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

123456 : to bylo cca okolo roku 1985
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1025
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 22:56:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dispečer_o11: děkuji za rozbor a odpověď.
Mikulda: z mašiny ho nikdo neukradne. Není tam třeba proto, že máte jet odklonem po trase, po které nepředpokládal dopravce, že byste kdy jel. Přesto tam s pilotem jet můžete.

Ze všech Vašich příspěvků jsem vyrozuměla, že číslo vlaku při jízdě odklonem dostane strojvedoucí přidělené písemným rozkazem. Nemá-li TJŘ pro přidělené číslo vlaku, nesmí odjet. Je tak?
A díky, že jste pořád všichni hodní a trpěliví. Hned je na světě hezčeji.
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3150
Registrován: 5-2009

Odesláno Čtvrtek, 31. července 2014 - 23:12:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No správně by odjet neměl. Ale je zde jedna otázka. Myslíte, že výpravčí bude u dopravce (fíry) zkoumat zda-li má TJŘ?? Dostane rozkaz, řeknou si "kdy pojedu? a pak ahoj" Když si fíra sám neřekne, že je nějaký problém, nikdo se nic nedozví. Ono je to složité dneska se v nákladní dopravě po kolejích prohání kde kdo [happy] a není v určitých silách zkoumat zda mají dopravci vše tak já má být podle předpisů SŽDC. Pokud dojde k MU, tak to už je pak jiná kapitola.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2664
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 01. srpna 2014 - 07:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan: Aha.
- "Fíro, zastav tady pro rozkaz, pojedeme odklonem přes Horní Dolní."
- "Jo, moment já si najdu TJŘ.
A sakra, tady žádný nemám, tak nikam nejedeme/tak já ho jdu shánět."

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 745
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 01. srpna 2014 - 07:31:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

S chybějícím sešiťákem je to prosté. Pokud se jedná o odklonovou trasu obvyklou, jsou na mašině sešiťáky. Jede-li vlak podle SJŘ zvláštních vlaků, tento sešit se nevydává, pouze v elektronické podobě, dopravce vytiskne tabelár strojvedoucímu "doma". Pokud dojde k neplánovanému odklonu a SJŘ není k dispozici, je povinna SŽDC poskytnout SJŘ nebo tabelár sama. Také se tak běžně děje. Mně v tomto článku spíš zaujalo, že si strojvedoucí určí vlak.....
Třeba jen blbě čtu. P.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1026
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 01. srpna 2014 - 08:08:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mikulda: seženete ho, nebo byste jel bez něj?
Podroužek: "Mně v tomto článku spíš zaujalo, že si strojvedoucí určí vlak....."
v textu čl.2182 v D1 se změnou č.1 a výnosy (poslední verze z portálu) nic takového nevidím. Ale třeba blbě čtu.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2665
Registrován: 3-2006

Odesláno Pátek, 01. srpna 2014 - 08:48:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já si ho samozřejmě seženu. (voják se stará, voják má)

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 13697
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 01. srpna 2014 - 11:01:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dispečer 011:


Šéfe, mne by zajímalo, jak se pak po dopravci vymáhá zpoždění jiného vlaku svým "lajdáctvím"? Tzn uvedením jiného HV než je skutečnost (pomalejší), překročení normativu hmotnosti (prodloužení JD), apod. Viz třeba Jančurákovo vození 10vz vlaků na sestavený 7vz vlak a prodlužování JD. Pokud se udělá jen bu bu bu, nedělej to, tak to stěží někdo bude respektovat. Jsou na to ze strany SŽDC nějaká finanční opatření nebo jak?

lokomotivy.net
FZF
[vypravci]
Pes38
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4974
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 01. srpna 2014 - 11:28:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Stačí, aby si žlutý nechal upravit jízdní doby na těžkou soupravu a je po problému. Proč to neudělá?

Jinak jsem pro to, aby dopravce vždy v žádosti uváděl max. rychlost vlaku (pravdivě!!! - a opravdu touto rychlostí pak jel!). Pokud tam bude 740, ať dostane buď "sedmdesátkový číslo" nebo se to do ISOŘE červeně propíše, že jede jako s hnojem. Pokud má loko a vlak na 100km/h (a opravdu těch 100km/h pojede), nechť je to všude napsáno a výpravčí s tím počítají a nenechají ho 100km skákat za osobákem, nebo za 740kou.

Rozčilovat se znamená ničit si nervy pro blbost druhých.
Hlavně se nepředposrat.
Když chceš něco udělat pořádně, musíš to udělat sám.
ICQ 311-297-744
Arctia
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 925
Registrován: 6-2010

Odesláno Pátek, 01. srpna 2014 - 12:35:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To by byly klacky prece...

Utúlien aurë...
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3153
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 01. srpna 2014 - 12:44:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Šari:
No řeknu ti to takhle. Na severu žlutý nejezdí pravidelně, občas se ukáže nějaká souprava desira z Německa na Slovensko a nebo jízda do SOKV. To jsou soupravy a ty nějak neřešíme. Respektive řešíme tehdy, pokud zpozdí jiného dopravce svojí jízdou. Pokud zpožďuje sám sebe, tak je nám to jedno. Ale pozor! musí sedět udaje na žádosti se skutečností (to je pak jak sem už řekl, šoupne se vedle... atd). To samé platí u pravidelných jízd osobky, dřív se na tohle psali DP a čekalo se na vyjádření dopravce. Dneska pokud zpozdí sám sebe, nic se nepíše, jen do svodky o určité události. Když zpozdí jiného dopravce, píše se výtka a analýza posílá žádost o vyjádření. Kolikrát i sám dopravce pošle stížnost a chce vyjádření co se na kolejích dělo. Popravdě, nevím přesně jak se žlutým v Praze pracují, ale myslím, že to bude podobné jako u všech ostatních. Kdysi jsem o RJ sháněl nějaké informace (k jiné věci) a bylo taktně naznačeno ať do toho nerejpu. Ale zeptám se klidně znova, tohle není zase tak závažné téma.
Jinak finanční postihy, na to zeptám, jak to opravdu je. Nikdy sem o tom nepátral. Vím, že jsou nějaké sankce za nějaké nesprávné udaje a jízdy na černo atd...

Pes38:
Dopravce vždy uvede na žádosti kolik pojede max. rychlostí, bez toho ta žádost ani nejde poslat. Pak je to i na nás zda to dáme do systému. Ale v 90% to tam je. Pokud je něco špatně, nebo nějaká změna dopravce by se měl ozvat a my to upravíme. Dokonce i samotný fíra, by měl říct, že mu to nejede, že pojede jen tolik a tolik. A nebo samotní výpravčí mají zavolat, "hele tam nejsou 2x753, ale 2x740 a to určitě 100km/h nepojede, ale jen 80km/h nebo 70".Tak se to bud upraví a nebo se zavolá dopravce ať si udělá změnu v rozboru. My si toho kolikrát ani nemusíme všimnout, že je něco špatně.
Jsou třeba takové perličky, kdy jeli wapky ze Slovenska přes celou zemi až do pánve v noci a v rozboru uvedeny traktory a v poslední stanici, před vjezdem na šachtu mi výpravčí ráno zavolal "hele tam žádný traktory nejsou, má to elektriku" No já raději nic neříkal....
Dispečer_o11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3154
Registrován: 5-2009

Odesláno Pátek, 01. srpna 2014 - 12:53:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A ještě k těm odklonovým trasám, ono jich není zase tolik, většinou to jsou trasy co se jezdí často, takže tam problém se TJŘ opravdu není. Zase nedá se jezdit odklonem všude, jsou trasy, kde přes osobku toho moc neprotáhnete. Ale když si dopravce sám zažádá, že chce jet něco mimořádného, není problém, zavedeme a frčíme. A sešiták určitě má, seznání taktéž, jinak by tam nechtěl.
Taky pokud tam smí s daným HV, to je první co se zjišťuje :D.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2518
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 01. srpna 2014 - 13:14:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"hele tam nejsou 2x753, ale 2x740 a to určitě 100km/h nepojede

To je právě ono .. a pak se jeden diví,že to nejede tak jak má .. jenže když to zjistíš až když to jede kolem,to už je dost pozdě .. Kouknu na mašinu,vidím kvalitní germánský stroj,tak už moc nepřemýšlím .. a pak venku zjistím,že za za tím strojem je najednou ještě přivěšená nějaká např.740,která není jaxi uvedena v rozboru,tak pak už jen čekám jak to dopadne .. [blush] Přiznávám,že na naší vytížené a výlukami zatížené trati nemám "šnečky" moc ráda .. a ještě,když tak jedou skrytě ..[ko]

[vypravci]

ICQ 237-113-861
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2094
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 01. srpna 2014 - 19:08:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Láďa: Přesně to samé jsem měl dneska. V rozboru ISOŘe vlaková Lv řady 121 ( tedy 90 km/h), jinak žádná omezení. Ve skutečnosti za vlakovou lv studená Lv řady 740 a tak se jede 70 km/h. A za ním pak trpí NEx .........Dneska to byl IDS Cargo ......
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 13700
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 01. srpna 2014 - 19:19:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Disp O11:

No ten RJ byla jako ukazkovy priklad. Pokud to nechces tady resit, muzem se raci presunout na mail. Nebo nekdy domluvit pivko. Ja se rad priucim.

lokomotivy.net
FZF
[vypravci]

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace