K-report
Nabídka zaměstnání
 

Předpisy Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Předpisy « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyHaan 60   
Archiv diskuse Předpisy do 12. 1. 2016Cityelefant 60  12-1-16  01:58
Archiv diskuse Předpisy do 01. 2. 2016Starý Vlk 60  01-2-16  22:33
Archiv diskuse Předpisy do 05. 2. 2016Oldcerry 60  05-2-16  13:30
Archiv diskuse Předpisy do 25. 3. 2016Starý Vlk 60  25-3-16  09:34
Archiv diskuse Předpisy do 05. 5. 2016Láďa 60  05-5-16  17:05
Archiv diskuse Předpisy do 11. 5. 2016Bobo 60  11-5-16  16:06
Archiv diskuse Předpisy do 06. 6. 2016K6S310DR 60  06-6-16  22:09
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 08:37:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přátelé, poraďte.
V Brně začala výluka na hl.n. Důsledkem jsou mimo jiné obraty vlaků v Modřicích. Jelikož v Modřicích není výpravčí fyzicky přítomen (DOZ), nosí rozkazy na vlaky z Modřic do Žďáru (Tišnova) už výpravčí žďárský. Tedy donese rozkaz na vlak, který je výchozí někde jinde strojvedoucímu, který jej nepoveze na lokomotivu, která ten vlak vůbec vézt nemusí. Mezitím, než dojede vlak na trať, které se to týká, se dvakrát vymění strojvedoucí. Je vůbec dovoleno, (není zakázáno), aby byl doručen strojvedoucímu písemný rozkaz na jiný vlak, než na ten, který veze? Může strojvedoucí odmítnout převzetí rozkazu? Děkuji za Vaše názory, nejlépe za ty, které se opírají o nějaké předpisové ustanovení. P.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2150
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 10:48:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

P: PND7, část A
čl.104. Zpravovací ŽST a zpravovací úseky jsou uvedeny v příloze 4.
Výjimky ve zpravování vlaků:
Zpravovací úsek Břeclav – Brno hl.n.
Všechny pravidelné výchozí osobní vlaky ze ŽST Modřice, ŽST Hrušovany u Brna a Vranovice (ze ŽST Vranovice pouze na žádost řídícího dispečera 1E při výjezdu pohotovostního výpravčího mimo ŽST Vranovice) ve směru Brno hl. n. zpravuje ŽST Brno hl. n.
Zpravovací úsek Zaječí – Hodonín
Všechny pravidelné výchozí osobní vlaky ze ŽST Zaječí ve směru Hodonín zpravuje ŽST
Velké Pavlovice.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13083
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 10:51:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

představ si, že v paze dostaneš rozkaz až do ostravy a cestou se fíři 2x střídaj. ten ostravký se k tomu V dostane.
průser je, když se k tomu mění loko, tady nevim.
gdyž nebude mít fíra v modřicích V, nahlásí, že ho nemá a nepojede......

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Kolejova_vaha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 11:20:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Po dobu výluky zajistí výpravčí zpravovací (výchozí) stanice ve zpravovacím úseku Havlíčkův Brod – Brno
hlavní nádraží zpravení strojvedoucího zavedených vlaků osobní dopravy jedoucích přes úsek Odbočka
Brno-Židenice – Brno dolní nádraží – Modřice.
• Po dobu výluky zajistí výpravčí zpravovací (výchozí) stanice ve zpravovacím úseku Havlíčkův Brod – Brno
hlavní nádraží zpravení strojvedoucího zavedených vlaků osobní dopravy ve zpravovacím úseku Brno hlavní
nádraží – Havlíčkův Brod výchozích v ŽST Modřice jedoucích přes úsek Modřice – Brno dolní nádraží –
Odbočka Brno-Židenice.
• Směnový dozorčí provozu ŽST Brno hlavní nádraží zajistí distribuci všech depeší týkajících se omezení
provozu v úseku Odbočka Brno-Židenice – Brno dolní nádraží – Modřice do všech ŽST ve zpravovacím
úseku Havlíčkův Brod – Brno hlavní nádraží.
• Přednosta PO Brno a PO Havlíčkův Brod zajistí zpracování a vydání opatření přednosty PO ve spolupráci s
OŘ Brno.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2151
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 11:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobo: jo, když se fírové střídají na jednom HV, předávají si rozkazy. Problém nastane, když v nácestné stanici původní HV od vlaku odstoupí a vlak veze jiné HV (příp. jiná motorová/elektrická jednotka) a fírové se ani nevidí (nemohou vidět).

Kolejová váha: může zpracovatel VR měnit zpravovací stanici odchylně od PND7 (viz můj předchozí příspěvek výše, kdy se jedná o zpravení výchozího vlaku z Modřic)?
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1177
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:23:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ačkoli rozumím každému slovu, text napsaný paní Haan a Kolejovou váhou naprosto nechápu. Může dostat strojvedoucí vlaku např 4909 písemný rozkaz např v Křižanově pro vlak třeba 4948 jedoucí z Modřic do Tišnova? Je pro distribuci písemných rozkazů rozhodující plánovaný oběh HV dopravců? To jsem z toho nepochopil. Vy jo?
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1178
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:28:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jinak řečeno: Je strojvedoucí vlaku 4909 odpovědný za to, že jiný strojvedoucí vlaku 4948 bude mít v Modřicích jeho rozkaz? Anebo jinak: Může výpravčí v Brně u vlaku 986 strojvedoucímu tohoto vlaku písemný rozkaz pro vlak např 961 z Prahy do Jihlavy? (podle šichťáku stejný strojvedoucí) nebo ještě lépe třeba na vlak 988 rozkaz pro vlak 987 (stejné HV podle oběhů)?
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2090
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan2151odst 2)podle toho znění může,. shvalovatel to podepsal.
Podle mě je tam chyba v tom , že nebyla přesně určena " zpravovací stanice " já bych uvažoval o Židenicích ( " Kénig" se mi nelíbí , tam je výpravčí sám, "dolní" taky ne , taky je tam výpravčí sám ) . Já si myslím , že dosavadní systém se přežil a asi by bylo lepší , kdyby si dopravci zpravali své strojvedoucí sami podle aktualní své potřeby.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2091
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:46:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek: a proč né , když si je budou sami zpravovat .
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1179
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:47:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vloni to zpravovali výpravčí na dolním. Jo, trochu jsem to pochopil. Jenže v tom výlukovém rozkazu se píše, že zpravovací stanice v úseku HB - Brno zpraví strojvedoucího dotčeného vlaku jedoucího z Modřic. A toho nezpravili. Zpravili jiného, který vlak neveze. Když už jsme akurátní. Problém je taky v tom, že dnes mezi tím zpravením a vlastní jízdou došlo ke změně (zavedená nová PJ) a nikdo už strojvedoucímu nový rozkaz nedal. Podle výlukáče ani dát neměl. Kde je chyba? Z pohledu výpravčího (Parmezano děkuji) je to ještě tak, že není stanovena konkrétní zpravovací stanice. Kdo potom odpovídá za to, že novou PJ na rozkazu nemám? Přitom jsme trestáni za to, že např v Zábřehu cestou do Šumperku vezmeme V rozkaz na cestu zpět, ze Zábřehu do Olomouce. Prý smíme převzít písemný rozkaz jen u toho vlaku, který vezeme. Představte si, že v Židenicích se vystřídají strojvůdci. (pobyt 1 minuta). Strojvedoucí je akurátní a napíše ten rozkaz do Knihy předávky HV. V Modřicích se mašiny vymění, strojvůdci se nepotkají, obsluha vlaku zmizí. Co teď? P.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:52:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Parmezano, ale zatím si vlaky dopravci sami nezpravují. Ono to je trochu blbý, když znění rozkazů musí být aktuální. Mimochodem: Strojvedoucí nemá znalost výlukového rozkazu. Jako řešení vidím, že by strojvedoucí převzal jen rozkaz pro jeho vlak (např. Křižanov - Modřice). Na vlak sudý už ne. Jak by to řešil výpravčí v Křižanově? Jak by to řešilo řízení dopravy SŽDC? S fírou nehnete. Nikdo jej nemůže donutit takový rozkaz (který není jeho) převzít? Co myslíte, tak by to šlo, že?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2152
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 12:57:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

P: "Může dostat strojvedoucí vlaku např 4909 písemný rozkaz např v Křižanově pro vlak třeba 4948 jedoucí z Modřic do Tišnova?"
Nemůže-zpravovací stanicí pro výchozí vlaky z Modřic je Brno hl.n.

"Je strojvedoucí vlaku 4909 odpovědný za to, že jiný strojvedoucí vlaku 4948 bude mít v Modřicích jeho rozkaz?"
Můj názor: není zodpovědný. Ovšem, jestliže byl v Brně zpraven rozkazem platícím pro výchozí vlak z Modřic a po té tam nejede a vlak zpět z Modřic nepoveze (např. porucha HV), pak to musí výpravčímu v Brně oznámit.

"Může výpravčí v Brně u vlaku 986 strojvedoucímu tohoto vlaku písemný rozkaz pro vlak např 961 z Prahy do Jihlavy? (podle šichťáku stejný strojvedoucí) nebo ještě lépe třeba na vlak 988 rozkaz pro vlak 987 (stejné HV podle oběhů")?
Rozhodující jsou zpravovací stanice podle PND7 a také znění VR. A pokud strojvedoucí ví, že ten vlak 987 poveze zpět, nevidím důvod, proč rozkaz ve zpravovací stanici a v souladu s VR nepřevzít. Pak ale musí ohlásit výpravčímu (dispečerovi) každou mimořádnost v obězích, která během jízdy nastane.

Odborníci se jistě vyjádří lépe a možná jinak, než já a můj selský rozum. Zajímala by mě odpověď, zda může zpracovatel VR měnit zpravovací stanice uvedené v PND7, část A.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2153
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 13:13:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Parmezano 2090: vyjadřuji se ke zpravovací stanici při předpokládaných výlukách. Neuklepl jste se v čísle článku?
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2822
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 13:49:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že dnes mezi tím zpravením a vlastní jízdou došlo ke změně (zavedená nová PJ) a nikdo už strojvedoucímu nový rozkaz nedal

Mimořádnosti zpraví výpravčí/dispečer PV rozkazem ..[vypravci]

ICQ 237-113-861
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2092
Registrován: 5-2008

Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 14:06:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan: já jsem to blbě napsal, vyjadřoval jsem se k Vaší otázce na "Kolejovou váhu" ve Vašem příspěvku č . 2151.
To je ohromná "díra" v D1 .
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8323
Registrován: 3-2007
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 14:08:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

L: No a jak se to dozví, že v tom rozkaze něco chybí ? Dneska je to nějak ošetřeno ? Jak ? Vždyť tohle je bordel 1A.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2823
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 14:28:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

že v tom rozkaze něco chybí ?

Rozkazy zpracovává noční směna na další den a pokud Dps s PJ přijde až během dne musí se do rozkazu dopsat nebo nadiktovat .. Jak to přesně je ve stanicích řízených z CDP přesně zatím nevím,bo tam ještě nejsem .. Ostatní no coment raději ..[vypravci]

ICQ 237-113-861
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 4-2015

Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 14:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mimochodem: Strojvedoucí nemá znalost výlukového rozkazu.
Naštěstí... to by bylo dotazů proč jedu tudy a ne tudy...[crazy]

Dneska je to nějak ošetřeno ? Jak ?
Mimořádnosti jak píše Láďa (PV, PV D3, "V" atd.), plánované akce dle ROV, přičemž se hlídá, aby se obsah ROV dle bodu 9 (zpravování) shodoval se skutečností. Pokud se náhodou neshoduje, tak platí obecně právní předpisy (nelze mít ustanovení na každý vyčůrání).

Waarschijnlijke Afstanden.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2154
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 15:07:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek 1179: "Přitom jsme trestáni za to, že např v Zábřehu cestou do Šumperku vezmeme V rozkaz na cestu zpět, ze Zábřehu do Olomouce.Prý smíme převzít písemný rozkaz jen u toho vlaku, který vezeme."
Mohl byste to "prý..., který vezeme" opřít o konkrétní ustanovení předpisu? Já to tedy hledala, ale nenašla [blush]. Důležité přeci je, abyste byl zpraven, nikoliv to, kdy jste byl zpraven.
Proč by fíra nemohl převzít dopředu písemný rozkaz pro vlak, který sic ještě neveze, ale který podle turnusu v jeho směně následně poveze?
Jak by se vaši nadřízení vypořádali s PND7, když vlak z výchozí stanice Modřice do Brna a dále zpravuje výpravčí v Brně? To mu ten rozkaz asi musí dát výpravčí už v Brně dopředu dřív, než z Brna do Modřic odjede. Nebo mu mají výpravčí z Brna nadiktovat PV až když je v Modřicích, aby měli Vaši nadřízení pravdu a měli vás za co potrestat? [coze]
Já bych tedy proti trestu protestovala.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 17:19:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Paní Haan, souhlas. Nenašlo se nic, čím bychom jakýkoli předpis porušovali. Takže trest jen tomu, kdo se nebrání. Sranda je v tom, že přes zpravovací stanici Brno hl.n. to nejezdí, anóbrž odklonem přes Brno dol. nádr. To, co mě štve, je přenesení odpovědnosti za zpravení vlaků z Modřic na zaměstnance dopravce. Řešení je, jak jsem již psal, snadné. Nepřevzít rozkaz pro vlak z Modřic někde ve Žďáru. Vždyť ten výlukový rozkaz nařizuje zpravit mezi HB a Brnem strojvedoucího toho vlaku, který veze z Modřic (opačným směrem). Nikoli jakéhokoli strojvedoucího. A ještě všetečná otázka: Jak by postupovala SŽDC v případě, že by vlak jezdil jen mezi stanicemi DOZ?To, co tady chybí, je sešit známý u DB jako LA. Vracím se na začátek mého příspěvku. Není jistě nic, co by zakazovalo strojvedoucímu převzít rozkaz už na vlaku dřívějším. Ale není také žádný paragraf, který by mu to nařizoval. Když strojvedoucí řekne, že vlak pro následný vlak si převezme až u konkrétního vlaku, musí mu být vyhověno. To, že mám vézt za 6 hodin přes HB vlak zpět, neznamená, že se tak musí stát. A kdo by asi byl zodpovědný v situaci, že se něco semele a ten vlak poveze někdo jiný? P.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2156
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 18:05:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

P: "Není jistě nic, co by zakazovalo strojvedoucímu převzít rozkaz už na vlaku dřívějším. Ale není také žádný paragraf, který by mu to nařizoval."
Stavím svoji reakci na tom, že co není řešeno předpisem, platí duch a jednám podle něho-neohrožuji bezpečnost a plynulost provozu tím, že převezmu a podepíši písemný rozkaz (týkající se pomalých jízd a pod.) i pro vlak budoucí, který podle GVD mám vézt. Proto bych ho převzala a to ve kterékoliv stanici.

"A kdo by asi byl zodpovědný v situaci, že se něco semele a ten vlak poveze někdo jiný?"
To je věc řízení provozu, ne Vaše. Si myslím ...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2824
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 18:13:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Otazka : On ten rozkaz/y v tom Ždáru nëkdo výpravčímu podepisuje ..?? [vypravci]

ICQ 237-113-861
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1183
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 18:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podepisují to asi všichni.
Paní Haan, rád bych tomu věřil. Jenže zde jsou i jisté povinnosti dané předpisem ČD D2. (str. 46). Myslím si však, že tato ustanovení byla napsána pro střídání na ose u jednoho vlaku, nikoli pro nějaké jiné, další vlaky. Ono tohle asi fakt nikoho nenapadlo, že bude existovat taková zhovadilost. Přesto naváží strojvedoucího, který rozkaz převezme nikoli pro sebe, do průseru. Právě z důvodu ustanovení ČD D2. Jak to mají řešeno jiní dopravci, to nevím.
Leinad
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 665
Registrován: 8-2009
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 22:33:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobo:gdyž nebude mít fíra v modřicích V, nahlásí, že ho nemá a nepojede...... - a jak zjistí, že ho má mít, případně jak ověří že ten co má u sebe je aktuální?
djst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 418
Registrován: 8-2014
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 22:38:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takže:

3284. Pro úsporu se může v jednom kalendářním dni nebo jedné směně sepsat jeden rozkaz V
téhož obsahu také pro několik vlaků, doprovází-li je stejný strojvedoucí. Toto ustanovení nelze
využít, pokud je na rozkaze uveden text rozkazu Op nebo Z, zpravení o mimořádném vjezdu na
obsazenou kolej, svolení k jízdě kolem neobsluhovaného návěstidla nebo rozkaz k odjezdu.


Pokud tedy máme více vlaků, musí s nimi nutně jet stejný strojvedoucí. Pokud tomu tak není, rozkaz nepřebírat. Pokud k tomu dojde až po převzetí rozkazu (mimořádnost v oběhu), upozornit výpravčího.

Dále by mohl přiměřeně plati čl. 3279., odstavec 3., ale to je spíš na gestorský výklad.
Výpravčí stanice, která má za povinnost strojvedoucího zpravit o mimořádnostech
v následujícím zpravovacím úseku (tím je i výpravčí výchozí stanice), může požádat telekomunikačním zařízením nebo písemně (výlukový rozkaz) o
zpravení strojvedoucího i výpravčího jiné stanice. Nedostal-li zprávu o tom, že strojvedoucí bude
nebo byl zpraven, nesmí jej považovat za zpraveného. Není-li hovor zaznamenáván záznamovým
zařízením, musí výpravčí, který o zpravení požádal, tuto zprávu zapsat do telefonního zápisníku.


Čímž jste mi připomněli větu, která se mi v celé kapitole líbí nejméně:
3258. Dopravce musí zajistit předání písemných rozkazů mezi členy doprovodu vlaku při jejich
střídání, při výměně hnacího vozidla nebo při náhradní dopravě.
To jako když mám vlak z A do B, s nácestnou stanicí X, kdy mezi A a X je NAD, tak může výpravčí stanice A napsat rozkaz "Z X do B jedete po nesprávné koleji." a strčit ho s odvoláním na tento článek řidiči náhradního autobusu?

pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2157
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 17. června 2016 - 23:05:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

djst: "To jako když mám vlak z A do B, s nácestnou stanicí X, kdy mezi A a X je NAD, tak může výpravčí stanice A napsat rozkaz "Z X do B jedete po nesprávné koleji." a strčit ho s odvoláním na tento článek řidiči náhradního autobusu?"
To se Vám povedlo [biggrin]
Ale jinak to řeší předpis ČD D2 v článcích, na které upozorňuje pan Podroužek.

Nad čl. 3284 (který citujete), jsem také přemýšlela, ba ho sem i napsala a pak před odesláním smazala, neb mě znejistěl text: "Pro úsporu se může v jednom kalendářním dni nebo jedné směně sepsat jeden rozkaz V téhož obsahu také pro několik vlaků, doprovází-li je stejný strojvedoucí."
Právě ve slůvku "jeden"-na tom jsem se zadrhla. Pamatuji, že jsme byli (dávno tomu nazad) takto zpravováni-jedním rozkazem pro čísla vlaků, která od sebe byla oddělena lomítky.
To ale asi neměl p.Podroužek na mysli. Asi je to celé opravdu na gestorský výklad.
ad Bobo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.7.17.24
Odesláno Sobota, 18. června 2016 - 02:10:43   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobo Registrovaný uživatel Číslo příspěvku: 13083 : "gdyž nebude mít fíra v modřicích V, nahlásí, že ho nemá a nepojede......"

To fírovi něco nařizuje, že bez V nesmí jet?!
Není V, není mimořádnost. To je základ.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13084
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 18. června 2016 - 13:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jasně. ale gdyž fíra ví o pomalé jízdě, tak asi pozná, že V nemá. pokud neví a odjede bez V, nejde to za nim..... jak dkv zpracuje příslušné hlášení fíry a za gdy a jestli vůbec se dostane na sždc vím ze své zkušenosti [sad]
nebo stačí 1 dotaz: mam mít nějaké V?
(když končila výluka a já neměl V, že mimořádně končim někde, taxem hodil dotaz a ono už se jezdilo normálně)

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 18. června 2016 - 18:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kolegovi djst velice děkuji. Připoměl mi ten správný článek D1. Zpravení JEDNOHO strojvedoucího se často využívá. A nejen na lokálkách. Jedu-li např v trase Brno - Letovice 3x, výpravčí v Brně mně napíše na rozkaz všechna čísla dotčených vlaků. Ale už ne další vlaky, které veze někdo jiný! Zpravovací stanice, tak jak jsou vyjmenovány, jsou napsány pro určitý směr. Je-li např zpravovací stanicí Brno hl.n. pro trať Brno - H. Brod, myslím, že není tatáž žst (Brno hl.n.) zpravovací stanicí pro trať H. Brod - Brno. Vykládám si to správně? Nebo zpravovací stanice je jí pro oba směry jízdy vlaku? Děkuji Vám všem. P.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2825
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 18. června 2016 - 19:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zpravovací stanice, tak jak jsou vyjmenovány

Prováděcí nařízení k předpisu pro operativní řízení provozu D7 část A ..[vypravci]

ICQ 237-113-861
Rozkazy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.24.14
Odesláno Sobota, 18. června 2016 - 20:09:36   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No nevim. Nam dají V rozkaz pro vlak, ja ho převezmu, lokomotivou objedu soupravu, přičemž se u depa stihnu vystřídat s novým strojvedoucím, kterému předám mašinu, vlakovou dokumentaci a onen V rozkaz, což je zaznamenáno v knize předávky dle předpisu ČD D2. A to je vše.
Takže dostanu rozkaz pro vlak, který nevezu, ale postaram se o jeho předání.
Když kolega náhodou bere i novou lokomotivu, tak to řeknu výpravčimu a on to nedá mě, ale rovnou na tu novou lokomotivu.
Ale jinak není problém proletět pomalou jízdu 50 rychlostí dvakrát větši, protože na rozkaze není uvedena, nebo naopak pomalou jízdu na rozkaze mít, ale návěstidla nenajdete.
Ted naposledy jsem videl rozkaz na pomalou jízdu, kde jaksi chybělo, že pomalá jízda na trati není předvěštěna, není návěštěna a v rozkaze jaksi kromě polohy začátku chyběla poloha konce pomalé jízdy. Vše OK.
Ještě lepši a velice časté jsou stahovačky, kdy je klasické znění za vjezdu, jizde a odjezdu projedte beznapetovy usek se stazenym ocasem a vy za celou dobu nepotkáte abi jedno platné návěstidlo pro el. provoz, kilometrické polohy neuvedeny a pak zpytujete svědomí, zda jste něco nepřehlédl. Ještě lepší zážitek starý cca 1 měsíc, valite 140, na rozkazu jen nějaké pomalé jízdy a hle v tom kalupu za jednou z podpěr TV kouká připravte se ke stažení sběrače doplněné, že na krátko, to už vidite i stahovačku. Takže buch do hřibečku, telefon do ruky, po smene hlaseni a prd se změní.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 18. června 2016 - 20:38:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

1. Kolega bere novou lokišu, ale já to ještě nevím.
2. Jinak je to celkem normálka a bez problému. Tady se jedná o to, že jeden strojvedoucí dostane k převzetí rozkaz např v Křižanově pro jiného, v pořadí druhého nebo třetího, na vlak jiný, který je výchozí z Modřic a jede opačným směrem. A to už mně přijde tak nějak moc.
Rozkazem
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.24.14
Odesláno Sobota, 18. června 2016 - 21:03:50   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To ja to vim, protože tu na ktere jsem, mel preci brat on, ale ted ji ja musim odstavit. Navic nejake to info od strojmistra většinou taky prijde.
Ale v poho.
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 802
Registrován: 4-2015

Odesláno Neděle, 19. června 2016 - 08:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

není problém proletět pomalou jízdu 50 rychlostí dvakrát větši, protože na rozkaze není uvedena
Pokud je označená platnými návěstmi, tak ty snad platí bez ohledu na "V". A pozor v tomto případě na obecné ohrožení.


kdy je klasické znění za vjezdu, jizde a odjezdu projedte beznapetovy usek

Ještě lepší je formulace "na části staniční koleje"...

Waarschijnlijke Afstanden.
Pružinskému
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.203.221.50
Odesláno Neděle, 19. června 2016 - 10:03:38   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Obecne ohrozeni Ano, ale ze strany Sždc, neb jednak strojvedouci nebyl zpraven, za druhé se snažil, leč ze 160 zadna kouzla nečekejte. Dalsi prusvih je s docasnejma PJ, někde rozkazy davaji po celou dobu osazeni navesti a vymezuji jejich platnost v rozkaze, jinde na to kalejí a nedavaji nic, onehde navestidla po práci a pred praci zabalí do nepruhledne folie.
Aktuálně, jizda bez rozkazu, najednou cedule predvestici PJ s docasnou platností, pak docasný začatek, nasleduje chumel cca 15 lidi v oranzovych vestach s vercajkem. Koukam já, koukaji oni. Vypravcí prilehle stanici nic neví, vypravci zpravovaci stanice nic neví, pak se najde depese ze to má byt az druhy den vecer. Zase jednou klika, nikdo nezarval i pres absurdni bordel na Sždc.
Paradoxně i přes ohlášení, hošani delali dál, vlaky dal jezdili bez rozkazů.
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 804
Registrován: 4-2015

Odesláno Neděle, 19. června 2016 - 10:46:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano, ale ze strany Sždc, neb jednak strojvedouci nebyl zpraven, za druhé se snažil, leč ze 160 zadna kouzla nečekejte.
Však já úmyslně nepíšu, kdo má jaký podíl. Jen poukazuji na to, že některé zde popisované věci mají jasné kontury obecného ohrožení a na to jsou paragrafy.

Waarschijnlijke Afstanden.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2093
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 19. června 2016 - 10:51:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pružinskému: jsu sice už sedm roků doma , ale ten binec trvá už od rozdělení ČSD a zavedení dodavatelského systému , ty firmy si dělalí co chtějí a nemají ánuk co mají dělat , formálně má někdo "školení" , ale skutek utek , zažil jsem firmu , která si bezpečnostní hlídku posílala pro sváču a pivo . Ta firma co tam dělala si došla k názoru , uděláme to už dnes , ať je zétra padla .
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2094
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 19. června 2016 - 11:20:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

P.S. : ale ať jenom nenadávám, tak taky jsem zažil firmu(bývalou TSS Hulín) , kde byla kázeň jak hrom. V Komořanech čistala první a třetí kolej. Půl hodiny před příjezdem čističky tam přijel autem jejich šéf , před dopravou si natáhl vestu s "logem" , funkcí a jmémem . Čistička přijela, chlapi vyskákali z ubyťáku s už nasazenou vestou (ala jejich šéf), nastoupili do řadu na peron , šéf vytáhl detektor a "foukli si" , rozdělila se práca , chlapi si nasadili přilby a dali se do práce
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 28. června 2016 - 12:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přátelé,
které zajímá (nebo zajímat musí) předpis ČD V15!
Prosím Vás, jak se provede Ověření brzdy posunového dílu, kdo jeje provede a kdo za něj zodpovídá? Jak chápete článek 508 uvedeného předpisu? Já si to tak nějak neumím představit.
Děkuje Vám natvrdlý Podroužek.
Panu Podroužkovi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.32.244
Odesláno Úterý, 28. června 2016 - 14:36:17   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdar.
V kontextu jej provede podle článku 506 vedoucí posunové čety, krerý za ní odpovídá, nebo zaměstnanec řídící posun. Není zde ale výslovně uvedeno, že to musí přímo udělalt on, takže, klidně pověří člena, členy posunové čety (jeden otevře kohout, druhý okopne vůz).
Chápu to tak, že strojvedoucí naplní hlavní potrubí na provozní tlak a nechá se plnit stále. Vzdu na posledním vozidle strhnou kohout, což způsobí krátkodobé zabrzdění minimálně toho vozu, i přes doplňování ztrát přes brzdič od strojvedoucího. Ověří přilehnutí zdrží, což je ale za cca 5 vteřin diskutabilní, pak kohout zavřou, tlak v hlavním potrubí se strovná, čímž dijde k odbrzdění a ověří se odlehnutí zdrží.
Nějak se úplně vytratila součinnost strojvedoucího, respektive zabrzdění a odbrzdění brzdičem,. Trošku rovnák na ohejbák.

Jinak taky super ZBHV, respektive UZBHV, kdy v článku 473 je "ověření dolehnutí všech vnějších brzdových špalíků ke kolům" . Mám-li a mám to vzít jako dogma, předpisové ustanovení, tak od data platnosti předpisu nelze provést ZBHV na lokomotivách alá 163/162/363/362 ..., neb zde není ani jediný vnější brzdový špalík.
Jako předpisář by jste měl při prvním možném přebírání takové lokomotivy, tuto nepřevzít a sepsat hlášení, neb ověřit účinek brzdy lze pouze v rozporu s tímto předpisem.
Páček
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1192
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 28. června 2016 - 14:59:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Příteli děkuji.
Tohle jsem si ani nestačil uvědomit. A vrátím-li se k ověření brzdy u posunového dílu, děje se tak tedy nejen mimo brzdič, ale i mimo vědomí strojvedoucího, tedy osoby řídící posun. Neboť tou je strojvedoucí prakticky vždy. Váš (Tvůj) návod, jak jsi jej pochopil, je možný. Ale napsáno je to, na profesionály ve tvorbě předpisu, dost nejasně. Budu zvědav, zda přijde někdo ještě s jiným vysvětlením. Dík. P.
Panu Podroužkovi II
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.32.244
Odesláno Úterý, 28. června 2016 - 16:03:09   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdar.
Povětšinou je-li strojvedoucí osaba řídící posun, posunuje s posunovým dílem, který bud je po zkoušce brzdy před jízdou jako vlak a nebo jako vlak přijel a dále se posunuje například na odstavné koleje a podobně. V obou případech je k dispozici doklad o zkoušce brzdy, UZB nebo UZBHV a ověření brzdy posunového dílu se nevykonává.
Pochopil jsem to tak, že skutečně tak jak je to napsáno, proběhne ověření brzdy posunového dílu bez součinnosti strojvedoucího, ikdyž ho někdo musí požádat, říci mu, že má naplnit hlavní potrubí na provozní tlak, jinak nikdo ověření ani neprovede, a následně strojvedoucího musí informovat, že oveření brzdy posunového dílu proběhlo a že je brzda v pořádku.
Jsou ale situace, které vztažmo k místním ustanovením stejně u posunového dílu bude provedena UZB .

Před několika dna jsem obdržel výtisk tohoto předpisu, tak mám cca 4 dny volna na jeho studium, než začne od 1.ý. platit.
Patřím mezi mladé, ale něco tak nesrozumitelného jsem dlouho nečetl. Mnoho článků několikrát zcela identických, jen s jiným číslem a v jiné stati, neustálé odkazy na jiné články a přílohy. Fakt kolegu tvurce, kterého znám ze školy a býval před studiem i strojvedoucí moc nechápu.
Velice zvědav jsem na znovu vskříšení trvalé zprávy o brzdění. Do platnosti předpisu dva dny a všude je velký kulovaný. A to je v předpise uvedeno, že bude na všech lokomotivách, jednotkách. Nebude-li - zase porušení předpisu.
Jo a taky pěkné je, že lokomotivní vlak nově i pro Rychlík bude muset mít brzděnku, alespoň že lze vypsat údaje do knihy předávky ki té trvalé zprávě o brzdění až tam bude.
Na to jak se při zavádění nové knihy předávky škrkali nad každým zápisem navíc v ní, tak teď do ní budeme čmárat o stošet. Hlavně že tam není kolonka na potřebné brzdící procento. No holt zase možnost inovovat knihu předávky. V jedné knížce se tomu říkalo U nás v Kocourkově
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1193
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 28. června 2016 - 17:38:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo, ve všem souhlas. Tu knihu předávky vymyslelo taky nějaký hovado. Už jen třeba v tom, že kolonka na jméno je vhodná jen pro krátká jména. Nebo že konstrukce té knihy zaručuje, že po vyplnění čtyř listů už je to salát. Je to zákonité: Co funguje, musí být zrušeno. A na všechna místa jsou dosazováni lidé nezatížení vědomostmi ani praxí. Já se tím předpisem taky prokousávám. Jde to těžce a navíc, aspoň u mě, s nechutí. Taky jsem zvědav, zda to ČD stihnou a na všechna ta vozidla dosadí tu věčnou bržděnku. Mají na to dva dny. Tak buď zdráv. Ze Šalingradu zdraví P.

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace