K-report
 

Předpisy Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Předpisy « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivydjst 360   
Archiv diskuse Předpisy do 17. 6. 2015Podroužek 60  17-6-15  09:11
Archiv diskuse Předpisy do 22. 6. 2015djst 60  22-6-15  21:49
Archiv diskuse Předpisy do 20. 7. 2015Podroužek 60  20-7-15  16:13
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1643
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 16:37:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

P: strojvedoucí má poznání trati, takže bych očekávala (pokud není důvod jet PRP) v příslušných místech na trati, že mu ten v čele vlaku řekne do vysílačky hlavně návěsti předvěstí, návěsti hl. návěstidel, příp. přejezdníků, stav PZZ případné jiné možné náhle se vyskytnuvší překážky v průjezdném průřezu-v podstatě totéž, co by sledoval strojvedoucí při jízdě vlaku, kdyby jel v čele taženého vlaku. Mezi tím bych strojvedoucímu třeba povídala pohádky (já bych toho dokázala nakecat), nebo zpívala, aby měl jistotu, že je spojení není přerušeno. To by Vám nestačilo? [happy]
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1805
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 17:37:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek: takhle , já myslel tohle, když jsem ještě sloužil , tak bylo prováděcím nařízený zpravovat vlaky od Přerova jak přes Blažky tak spodem přes Křenovice , takže zpravuje furt Přerov , ten měl s tím měl problémy "běžky" z Přerova občas nebyly zpravený " spodem " , muselo se to v Holubicách hlídat. Zbytek je mi. jasný , byl to muj chleba
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 984
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 20:13:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zpravuje Přerov. Ale mnohdy se rozhodne o trase vlaku až aktuálně, dle provozní situace.
Paní Haan, ano. I zpívat lze pro kontrolu spojení. Vyzkouším to. Pokud dotyčný (dotyčná) obsluha vlaku nemá absolutní hudební hluch. P.
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 10-2012
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 22:11:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan:

K hovorům při výkonu dopravní služby, popř. k hovorům souvisejícím s výkonem práce se používá telekomunikačního zařízení. Při použití telekomunikačního spojení jsou zúčastnění zaměstnanci povinni dodržovat ustanovení předpisů, směrnic a provozních řádů telekomunikačních sítí, která se vztahují k použití těchto zařízení. Nezlehčujte zde proto prosím dodržování hovorové kázně při používání telekomunikačních zařízení (zpěv, pohádky), nemusí to být všemi pochopeno jako nadsázka. A porušení už se také v mnoha případech nevyplatilo.
1234567
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.39.70
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 23:47:47   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan: Heleď ty pipino, asi se na tebe přijedu podívat a požádám jednoho pána a vytáhnu si něco z ReDatu, to budeš pak valit bulvy. Priapos má naprostou pravdu. A kdybych tohle slyšel na mašině z rádia, tak slezu dolů a taky ti zazpívám. Nemachruj tady blbě, když ostatní se tady snaží seriozně řešit problém...
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1646
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 23:58:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Priapos: o dodržování hovorové kázně bych měla něco vědět. Ovšem to, co nevím je, jak se u sunutého vlaku během jízdy na širé trati strojvedoucí ujistí, že spojení není přerušeno-proto ta nadsázka. Předpis D1 i Z11 řeší převážně návěsti při posunu-opakování pokynů v časovém intervalu. Jestliže jede sunutý vlak z Brna na odb.Židenice s jízdní dobou 6 min, tak je pro strojvedoucího dost dlouho neslyšet např. 3-4 min. při jízdě na širé trati ani slůvko.
Chápu dotaz pana P.-strojvedoucí chce mít jistotu, že spojení není přerušeno, když dotyčný v čele sunutého vlaku mlčí proto, že zrovna žádné návěsti nebo okolnosti, které ovlivňují jízdu vlaku nevidí (staničník ji jistě neovlivňuje), nebo proto, že omdlel, spadl, žije?

1234567: to je i pro Vás, víte, když jste to pochopil jako machrování a nikoliv jako nadsázku. Příště to napíši doslova, jak jsem to myslela, aby to pochopil takový 1234567. A teď bych ráda od Vás slyšela seriózní předpisovou radu, jak se ujistíte, že spojení není přerušeno. Jistě nebudete machrovat a poradíte. Bez nadsázky.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 985
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 09:00:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

1234567... Počítat umíte dobře. Tykat Vám však nebudu, nejsa buran Vašeho ražení.
Když už nerozumíte nadsázce, poraďte tedy, jak se podle předpisu (a kterého) mám ujišťovat o nepřerušeném spojení s pracovníkem v čele sunutého vlaku. Jo, pokud chcete mně či komukoli vyhrožovat, pak bych Vám jen chtěl říct, abyste si políbil prdel. Což je, jak jistě uznáte, seriózní návrh. S úctou Váš P.
milanv
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.144.151.210
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 13:22:47   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak kolega zjišťoval informace:

Obdržel jsem vyjádření od dvou dopravních školařů z Brna ohledně zmiňovaného sunutí. Oba se vyjádřili v tom smyslu, že na uvedenou činnost v ROV není potřeba žádného poznání a školení. My tam pokud jsme na sunutém díle, pouze přes vysílačku přenášíme pro strojvedoucího návěsti a případně pokud je z bezpečnostních důvodů nutné, vlak na pokyn daný námi strojvedoucímu, zastavíme. Bylo mi vysvětleno, že zmíněné návěsti máte znát a jsme tam jen, jako prodloužené oči strojvedoucího....
Upozornili mně, že pokud by si to někdo vysvětloval jinak a vzniklo by zpoždění, bude se to projednávat....:-(
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2433
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 13:47:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad milany: Typická odpověď nadřízených. Máš zkoušky ? Máš ! Tak co chceš !!!! Ale že člověk tu některou konkrétní činnost v rámci své profese třeba 20 let nedělal, to je nezajímá .....[lol] Například u nás je něco podobného. Staniční dozorce má zkoušky výhybkáře, kterého dělal dejme tomu 20 let někde na lokálce, kde ručně přestavoval výměny a zamykal klíčem, který pak donesl výpravčímu. Pak přešel na "koridorovou" stanici ( RZZ, JOP), kde dělá staničního dozorce už 10 let. Cca 90% pracovní doby je jeho činnost sledování vlaků. Má však v povinnostech v případě poruchy ZZ přestavovat výměny ručně klikou a případně je zajistit "ambulantním zámkem" Ale kdyby to měl jít udělat ( přestavit výhybku klikou ), tak to nebude umět, neb to nikdá nedělal a nikdo mu to neukázal. Ale zkoušky má, tak co ???!!!! Papaláše to nezajímá ! Když to udělá blbě, tak to budeš jeho vinna !!!............... Jó, co ale dokáže KD, když přijde na kontrolu ? Zkoušet toho dotyčného SD ze slyšitelné návěsti "Stlačit" a z návěsti "Posun za námezník". Obě tyto návěsti jsou tak důležité, i když více jak 30 let v naší stanici nebyl důvod je dávat a už nikdá nebude !!!...[andel]
Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 4-2014

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 15:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výpravčíky - velmi výstižný příklad z reálné praxe. Suma sumárum když se ozveš je zle a když se neozveš tak tě zase nadřízený pracovník seřve, že jsi mu danou věc neohlásil a když navrhneš řešení, které by bylo ku prospěchu věci, tak tě seřve taky, že to není tvoje náplň práce vymýšlet jak danou situaci řešit ku prospěchu všem. Bohužel vizitka dnešní doby.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12551
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 20:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

klasika. sunutí vl sem měl dost. vlakoši z toho měli hrůzu, neb to nigdy nedělali. pak si nějak zvikli, i když v bludičkách z 010 v noci měli strach. pak jim k tomu přidali šíbování. byly vyklepaný eště víc.
návěsti sice měli znát, ale pomenovat 40 a opak výstraha[proud]
já to nijak nehrotil, chápal sem, dycky sme nějak dojeli......... redat [nene]

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2434
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 21:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To mně připomíná jednu vlakvedoucí, která v dávných dobách při sunutí v trati Rosice n.Labem - Pardubice ( Tenkrát nově zavedené vysílačky, do té doby se sunulo bez nich) hlásila strojvedoucímu tímto způsobem : "Pane stojvedoucí, bliká tam takové oranžové světlo, tak asi mužeme jet" .....[lol]
Jaroslav_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 274
Registrován: 1-2013
Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 21:40:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na vlastní uši jsem slyšel: "Dole svítí pět žlutých ... ", protože dotyčný počítal světelný pruh jako čtyři žluté.
cecula
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.19.34
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 08:18:10   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

1234567 a Priapos
S tou pohádkou bude mít Haan asi pravdu, tak nějak znělo oficielní vyjádření soudruhů z Prahy.

Podroužek
Předpis říká toto Strojvedoucí musí být vždy zpraveni o mimořádnostech i pro případnou jízdu po objízdné trase.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 09:26:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

cecula: dík za info. Teď by mohl pan 1234567 slézt z mašiny, aby nám zazpíval seriózně a bez nadsázky, jak to má být správně-stále na to čekám/e. [wink].

milanv: nechci a ani nemohu zpochybňovat tvrzení školařů. Ovšem v SJŘ 315/326-tab.3 se dočtu následující: "Vznikne-li použitím objízdné trasy jízda vlaku sunutím, nepovažuje se toto za sunutí mimořádné (neboť je to zapracováno do tabulky 3 SJŘ)."
A D2,čl.22 praví: "Znalost traťových a místních poměrů u zaměstnanců obsluhy vlaku je nutná jen v případě, pokud na trati vykonávají pravidelné dopravní činnosti (např. sunutí vlaku,...).."
Chápu to tak, že pokud se při objízdných trasách nepovažuje sunutí vlaku podle SJŘ za mimořádné, že je tedy považováno za pravidelné.
Takže o nutnosti znalosti traťových a místních poměrů pracovníka v čele sunutého vlaku, který jede objízdnou trasou pořád nemám jasno. [uhoh]
K prodloužených očích strojvedoucího, které vlastní obsluha vlaku v čele sunutého vlaku:
Oči strojvedoucího (a tedy ani ty prodloužené) nesmí jet tam, kde nemá fíra poznání. Jedině s pilotem.
Kubajz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 6-2006
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 10:52:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dle mého, MUSÍ mít človíček v čele sunutého vlaku traťové poznání ať má jakoukoliv funkci a pokud to nemá, tak si sám strká hlavu do oprátky. A je úplně jedno, jestli to je mimořádně, pravidelně, nebo každou lichou středu na jaře v sudý rok a musí být ještě úplněk. Jednou prostě jedeš na trať, zodpovídáš za přebirání návěstí, tak musíš vědět kde jsou a jak ta trať vypadá, tudiž musíš mít poznání.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1649
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 11:05:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kubajz: mám tentýž názor jako Vy.
Jen ta ČD D2-čl.22 umožňuje: "Znalost traťových a místních poměrů u zaměstnanců obsluhy vlaku je nutná jen v případě, pokud na trati vykonávají pravidelné dopravní činnosti..." A to se mi vůbec nelíbí.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 988
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 12:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No ano, copa je to ta dopravní činnost? Na to nám nikdo neodpoví. A je-li v SJŘ vydávána tab. 3 (a jiné údaje), má asi SŽDC zato, že jsou s nimi seznámeny i vlakové čety. Jenže to bych se moc divil. Čím víc se člověk zabývá studiem předpisů, jednotlivých i v mnoha případech spolu souvisejících, tím víc nachází nesrozumitelných (i pro gestory) pasáží, mnohdy dokonce protichůdných. Vlaky jezdí jen proto, že zaměstnanci předpisy moc neznají, (což je jistě dobře pro jejich duševní zdraví), nebo ignorují. V momentu, kdy však k nějakému průserovému zádrhelu dojde, najde se štáb znalců, který vyšťárá taková porušení předpisů, že se až všichni diví, co všechno bylo spácháno.
Pro kolegu ceculu: Pro možné jízdy objízdnou trasou mezi Holubicemi a Brnem se na V rozkazy píší i mimořádnosti pro tyto objízdné trasy.
Problémem vlakových čet a jejich poznání a dopravních znalostí vůbec je fakt, že u nich je důraz kladen na komerční stránku jejich práce a ta dopravní je zcela zanedbávána. Výukou i kontrolou. Důkazem je třeba to, že ani za dva roky od začátku platnosti nových předpisů SŽDC D1 a ČD D2 není většina vlakových čet schopna dodržet postup před odjezdem vlaku. Pískají a dávají souhlas, aniž k tomu dostali pokyn. Je to však pouze jejich vina? P.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12555
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 17:46:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

já to pochopil tak: dle sjř je tady při objízných jízdách sunutí "běžná praxe" a na ní musí mít vlakoši seznání dle D1

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
cecula
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.19.34
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 17:56:51   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek
I přes Židenice?
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1807
Registrován: 5-2008

Odesláno Středa, 22. července 2015 - 18:24:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

cecul: jasný , že jo, pro Brněnský čety to asi není problém , horší to bude s četama cizíma konkrétně s Olomouckýma a Bohumínskými
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 991
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 19:50:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přes Židenice jen v případě, že se pojede tutovka touto objízdnou trasou.
cecula
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.19.34
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 22:48:19   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Parmezano už byli aj na hádech

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace