K-report
Nabídka zaměstnání
 

Předpisy Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Předpisy « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyStarý Vlk 300   
Archiv diskuse Předpisy do 05. 5. 2016Láďa 60  05-5-16  17:05
Archiv diskuse Předpisy do 11. 5. 2016Bobo 60  11-5-16  16:06
Archiv diskuse Předpisy do 06. 6. 2016K6S310DR 60  06-6-16  22:09
Archiv diskuse Předpisy do 07. 7. 2016Haan 60  07-7-16  23:13
Archiv diskuse Předpisy do 10. 7. 2016Haan 60  10-7-16  20:36
Archiv diskuse Předpisy do 25. 7. 2016djst 60  25-7-16  09:24
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1232
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 10:57:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lidi, tady vidíte, jak je každé slovíčko důležité. Někdo vymyslí předposlední odstavec 2961 a vůbec jej nenapadne, že vlak může zastavit před oddílovým návěstidlem a ještě k tomu ve stanici! A kdo jej pak vypraví? Pokud by to bylo ještě na koleji bez čísla, pak jedině návěstí Odjezd. Ani posunem jej odtud nikdo nedostane, nebude mít výpravčí možnost dát předpisově Svolení k posunu.
Djst, Tebe považuji za jednoho z největších znalců předpisů. Ale myslím, že ten příklad s 810, která zastavila po výpravě, nemusí být problém. Viz 2961 poslední odstavec. Představme si však, že do stanice vjíždí vlak a musí mimořádně zastavit, řekněme z důvodu zásahu VZ. Vlak má ve stanici pobyt, nebo je to dokonce jeho konečná stanice. Jak bude pokračovat dál? Podle 2961 nesmí, nebyl vypraven. A taky nikdy nebude! Jediná možnost je další jízda jako posun. Ale to by mu musel výpravčí dát Svolení k posunu. A ten jej smí dát jedině tehdy, byl-li o něj dopravcem požádán a je-li mu známa dopravcem požadovaná technologie posunu. Všimli jste si? Ti dopravní odborníci už znemožnili výpravčímu, tedy tomu, který je a vždy byl ve stanici pánem (dámy prominou), nařídit dopravci posun! Neb nesmí vydat Svolení k posunu, pokud o něj dopravce nepožádá. Ani popotáhnout posunový díl ke klacku prakticky nesmí, neb tím poruší tuším čl. 1692 nebo tam někde. Vždy se ptám, neb jsou jen dvě možnosti: Jsou to takový cipy a pochvy, nebo to dělají schválně?
(Všimli jste si, jak se snažím zachovat dekórum?) Přeju všem hezký letní den. P.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2208
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 11:22:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

djst437: Vycházím-li ze základního znění a pravěkého smyslu čl. 2954:
"Žádný vlak nesmí odjet ze stanice (projet ve stanici) obsazené výpravčím bez výpravy...",

musím se současně zamyslet nad tím, čím je vymezena stanice. Dojdu k tomu, že teritorium stanice je vymezeno vjezdovými návěstidly z obou stran a to bez ohledu na počet obvodů, které stanice má a které jsou kryty cestovými návěstidly.
Následně dojdu k úvaze, že základním významem rozkazu k odjezdu je pokyn k opuštění stanice a tedy že u:
stojícího vlaku je rozkaz k odjezdu pokynem k opuštění stanice směrem na širou trať. Tedy pro strojvedoucího pokynem k uvedení vlaku do pohybu-ať stojí v jakémkoliv obvodu stanice, přičemž se při další jízdě řídí návěstními znaky návěstidel, která pro něho platí a jedná podle čl. 2961-3.odst.
projíždějícího vlaku, který vjíždí s pohotovostí zastavit a zastavení není zapotřebí, je svolení k průjezdu návěstí Odjezd nebo rdst. - což vnímám jako svolení k průjezdu stanicí, nikoliv jen jejím obvodem. A jestliže v dalším obvodu je kolej obsazena vozidly (pravidelný, nebo mimořádný vjezd na obsazenou), pak přece výpravčí v předchozím obvodu téže stanice takto vjíždějícímu vlaku nemůže dát svolení k průjezdu stanicí (která je vymezena vjezdovými návěstidly). Nic tím neurychlí, jen strojvedoucímu namydlí schody do průseru, protože ten musí jet stejně a jen podle návěstních znaků návěstidel, které vidí. A je-li na cesťáku mezi obvody stanice PN (navíc VZ mu kóduje červenou), musí počítat s tím, že kolej za návěstidlem bude obsazena vozidly, čili jede k té PN jako ke Stůj.
Z těchto důvodů si myslím, že výpravčí jednoho obvodu nesmí dát vlaku, který vjíždí s pohotovostí zastavit k cesťáku do druhého obvodu, svolení k průjezdu (myšleno celou stanicí-jak zní ustanovení o VC projíždějícího vlaku?-volná VC musí být od vjezdu k vjezdu z opačné strany) návěstí Odjezd, nebo rdst. Nechte ty fíry, ať jezdí podle návěstních znaků návěstidel a nepleťte je, prosím.
Ve stanicích, kde jsou cesťáky rozdělující stanici na více obvodů (navíc každý obvod má svého výpravčího), bych svolení k průjezdu návěstí Odjezd, nebo rdst. nikdy nedala. A už vůbec ne, když jako výpravčí vím, že se v sousedním obvodu bude jednat o vjezd na obsazenou!
Ovšemže můj názor nemusí být správný, protože to nevidím z pozice výpravčího, ale jen z chápání textu předpisu.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2209
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 11:39:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek 1232: "Představme si však, že do stanice vjíždí vlak a musí mimořádně zastavit, řekněme z důvodu zásahu VZ."
No tak ono záleží na tom, kde zastaví. Zda zastaví při vjezdu na vjezdovém zhlaví, nebo po již provedené výpravě na odjezdové straně vlaku. Blbej je ten případ první, kdy zastaví na vjezdovém zhlaví. A taky to ještě přisolím:
přičemž je důležité o jaký vlak se jedná (zastavující, projíždějící, s přepravou cestujících, nebo bez), na jako návěst vjížděl, vidí-li strojvedoucí na návěstidlo před čelem vlaku a jaká je na něm návěst, je-li tímto návěstidlem dovoleno dát rozkaz k odjezdu.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1233
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 12:23:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Paní Haan, asi jsem to napsal příliš jednoduše. Do stanice vjíždí vlak, který tam má teprve zastavit. Na odjezdové (či jiné návěstidlo, kterým by byl vypraven) nevidí. Nebo se jedná o vlak tam končící, který tedy nebude vypraven žádným návěstidlem. Co teď?
A ten případ se zastavením na staniční koleji před návěstidlem AB. Bude tam na stůj. Co říká 2961? Kdy se smí dát do pohybu? Kdykoli se změní návěstní znak na návěst dovolující jízdu a návěstidlem smí být vlak vypraven. Smí být vlak vypraven návěstí AB? Možná že jo.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 12:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A chtěl bych se ještě zeptat na zážitek z mé včerejší služby. Vlak stojí čelem na koleji č. 3a, prostředkem vlaku na SK č. 3 a zadní vozy na SK č. 3b. Jak bude znít ústní nebo radiová výprava, či co by měl napsat výpravčí na písemný rozkaz k odjezdu pro tento vlak? Podotýkám, že by nebyla dovolena výprava vlaku návěstí hl. návěstidla. A napište, kdo víte, také proč. Děkuji. P.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2210
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 12:47:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek: já Vás pochopila, jen jsem to rozvedla proto, aby si i jiní udělali obrázek.

Smí být vlak vypraven návěstí AB? Možná že jo.
Ale no tak ... Vy si děláte psinu, protože si myslím, že čl. 2977 znáte nazpaměť. A v něm přece není návěstidlo AB vyjmenováno.

"Vlak stojí čelem na koleji č. 3a, prostředkem vlaku na SK č. 3 a zadní vozy na SK č. 3b. Jak bude znít ústní nebo radiová výprava, či co by měl napsat výpravčí na písemný rozkaz k odjezdu pro tento vlak? Podotýkám, že by nebyla dovolena výprava vlaku návěstí hl. návěstidla. A napište, kdo víte, také proč. Děkuji. P.
Nuž, to jsem zvědavá na názory. Neb o čele vlaku se hovoří jen v souvislosti s výpravou vlaku návěstí hl. návěstidla. Ikdyž mi selský rozum říká, že je i ostatních případech výpravy rozhodující, na jaké koleji stojí čelo vlaku a tuto kolej v závazném znění použít, neb rozkaz k odjezdu je určen výhradně pro strojvedoucího vedoucího HV.
Jeden letmo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.189
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 12:55:06   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobrý den Podroužku, chápat to lze i tak jak píšete - tedy výprava vlaku proběhne běžně návěstidlem odjezdovým a vlak odjede. Před oddílovým návěstidlem vlak zastaví a po změně návěsti zakazující na povolující pokračuje dále. Vypravit vlak oddílovým návěstidlem potřeba není (už byl vypraven). Podmínka, že oddílovým návěstidlem je dovolena výprava, snad splněna je - výprava se uskutečňuje návěstí hlavního návěstidla (2955). Ale byl bych s tímto tvrzením moooc opatrný. Takovýmto výkladem článku si zaděláme na mnohem větší nepříjemnosti. Pokud jsem Vás špatně pochopil, pak se omlouvám.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2117
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 14:01:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan2208: určitě ne , tam se může dít cokoliv co si vymyslí výpravčí toho obvodu do , kterého ten vlak vjíždí.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2118
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 14:08:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

haan: P.S : kdysi dávno se řešilo , kdo bude v Brně hl.n. dávat, vjíždějícím vlakům od Černovic , Chrlic a H.Heršpic , návěst "výstraha " při mim. vjezdu na obs. kolej v "peronech" . A vyšlo to na signalistu st. 5 (poslední stavědlo z těch směrů , před vlastnímy "perony".
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 992
Registrován: 10-2012
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 14:56:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

djst:
Osobní vlak projíždí kolem odjezdového návěstidla s návěstí Výstraha (na prvním oddílovém návěstidle AB je Stůj) a následně zastaví v zastávce umístěné mezi odjezdovým návěstidlem a vjezdovým návěstidlem pro opačný směr jízdy. Můj názor je, že takový vlak nemůže pokračovat bez výpravy

Samozřejmě že může.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1235
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 15:28:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pro jednoho letmo. Netřeba se omlouvat, i kdybychom se ne zcela chápali. Ale i tak děkuji za slušnost. Jasně, že o výpravu nepůjde. Vlak již vypraven byl. Nikoli však jakýmkoli hlavním návěstidlem, jak se nám snaží namluvit jistá pomůcka vydávající se za GV. To správné hlavní návěstidlo určuje předpis D1 přesně. Projíždějící vlak odjezdovým nebo vjezdovým, ten, který stojí ve stanici pak hlavním návěstidlem platným pro tu kolej, na které stojí čelo vlaku. Já mám na mysli stav, kdy vlak již vypravený zastaví ve stanici ještě jednou. Před návěstidlem s návěstí Stůj. Už vypraven nebude. Platí zde jen čl 2961. Takže smí pokračovat v další jízdě po změně na návěst dovolující jízdu jen, je-li tímto návěstidlem dovolena výprava vlaku. Což asi návěstidlem AB není. Ani kdyby se tam po zastavení vlaku objevila návěst dovolující jízdu. Natož na červenou. Nebo je v části D1 o autobloku něco, co jsem přehlédl? Může být.
Paní Haan, máte recht. Berte to jako psinu. Počkáme si, zda se někdo vyjádří ke znění rozkazu k odjezdu, viz můj příspěvek 1234. P.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2211
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 15:32:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Priapos: "Samozřejmě že může." Pokud je toto oddíl. návěstidlo AB umístěno ještě v obvodu stanice, tak také?
Vlak byl vypraven ze stanice návěstí odjezdového návěstidla s návěstí Výstraha. Následuje zastávka v obvodu stanice. Po výstupu a nástupu cestujících na zastávce uvede strojvedoucí vlak do pohybu (zastavil z jiných důvodů, které pominuly - 2961-4.odst.). Dojede k odd. návěstidlu AB, které je ještě v obvodu stanice a které je v poloze Stůj. Po změně náv. znaku návěstidla AB na návěst dovolující jízdu jedná podle 2961-3.odst. Myslím, že djst to čte správně, když chce znovu vypravit (platí jen pro případ, kdy je odd.náv.AB umístěno v obvodu stanice). Ale můžeme se mýlit.
Na totéž se ptal p.Podroužek v jeho příspěvku 1233-"Smí být vlak vypraven návěstí AB? Možná že jo". Moje odpověď by byla: já myslím, že ne.
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2246
Registrován: 11-2002

Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 18:11:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

...pokud je toto oddíl. návěstidlo AB umístěno ještě v obvodu stanice...

I kdyby to (kilometricky) zdánlivě platilo, nastupuje právní fikce: Oddílové návěstidlo automatického bloku je neobsazená dopravna na širé trati bez kolejového rozvětvení atd. (čl. 42. SŽDC D1).
Srov. též trať (čl. 34), širá trať [čl. 46., umožňuje učinit závěr o nulové délce prvního prostorového (traťového) oddílu v daném případě].

2koridor.websnadno.cz
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2212
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 18:39:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

balik: "širá trať [čl. 46., umožňuje učinit závěr o nulové délce prvního prostorového (traťového) oddílu v daném případě]".
Lze z toho vyvodit závěr, že oddílové návěstidlo AB s nulovou délkou prvního prostorového (traťového) oddílu může strojvedoucí při odjezdu ze stanice na trať očekávat nejdříve v úrovni vjezdu pro opačný směr jízdy?
Jeden letmo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.11
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 18:44:28   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Baliku, připomenu, že na každý rovnák je (aspoň v D1) i ohejbák. V tomto případě článek 190: Oddílové návěstidlo je hlavní návěstidlo na širé trati pro vjezd vlaku do následujícího traťového oddílu. V odůvodněných případech může být umístěno i v obvodu stanice.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2852
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 19:33:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vlak stojí čelem na koleji č. 3a, prostředkem vlaku na SK č. 3 a zadní vozy na SK č. 3b

Tady bude pravděpodobně háček v tom,zda či nemá strojvedoucí dopravcem danou znalost ZDD /SŘ/ ..[vypravci]

ICQ 237-113-861
djst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 8-2014
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 22:36:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, tak znovu a jednoduše.
Zastavil před návěstí zakazující jízdu? Zastavil.
Zastavil v obvodu stanice? Zastavil.
Je výprava oním návěstidlem dovolena? Propánaboha ne, vždyť je to oddílové návěstidlo.

Pak hovoří čl. 2961, narozdíl od některých částí předpisu, jasnou řečí - odjet bez výpravy plácačkou nelze.

Výprava vysílačkou ne, chybí číslo koleje.

Vyposunovat kamkoli taky ne, ani ne tak kvůli svolení k posunu (kde se dá použít spojení "záhlaví směr Praha-Běchovice"), spíš jako že posunový díl se nachází zčásti za označníkem, čímž bychom způsobili "posun za označník bez dovolení".

Napadá mě ještě stupidní řešení, které využívá "děr" v předpisu - rozsvítit PN na odjezdovém návěstidle, kolem něhož vlak projel (což lze jen pokud je kolej volná) a odvysílačkovat strojvedoucímu, že dle čl. 2963a) dovoluje odjezdové návěstidlo jízdu a že jím je vypraven... Což je samozřejmě v rozporu se zmiňovaným GV.Pro "pobavení":
Přijde posunovač, postaví se vedle koleje přibližně u prostředku pos. dílu a začne dávat návěst Přiblížit.

Návěst Přiblížit ... přikazuje pohyb vozidel směrem k zaměstnanci, který tuto návěst dává.
Kam pojedete? Ať tam, nebo tam, tak jako tak se některá vozidla pohybují směrem k němu, jiná od něj...

pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Priapos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 994
Registrován: 10-2012
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 23:17:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

djst:
Je výprava oním návěstidlem dovolena? Propánaboha ne, vždyť je to oddílové návěstidlo.

Vlak byl už přece ze stanice vypraven odjezdovým návěstidlem. Pokud zastavil před oddílovým návěstidlem, které může být umístěno i v obvodu stanice, není už žádná další výprava třeba.
djst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 441
Registrován: 8-2014
Odesláno Pondělí, 25. července 2016 - 23:47:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Priapos: Ano, odjezdovým návěstidlem již vypraven byl. Jenže...
Zastavil-li vlak ve stanici před návěstidlem zakazujícím jízdu, smí pokračovat v další jízdě po změně návěstního znaku na návěst dovolující jízdu, pokud je tímto návěstidlem dovolena výprava vlaku; v opačném případě musí být vypraven jiným způsobem než návěstí hlavního návěstidla.

Tento dosti omezující odstavec čl. 2961 nějak nepřihlíží k již provedené výpravě, jen striktně vyžaduje výpravu další.

pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace