K-report
 

Předpisy Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Předpisy « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivydjst 360   
Archiv diskuse Předpisy do 17. 6. 2015Podroužek 60  17-6-15  09:11
Archiv diskuse Předpisy do 22. 6. 2015djst 60  22-6-15  21:49
Archiv diskuse Předpisy do 20. 7. 2015Podroužek 60  20-7-15  16:13
Archiv diskuse Předpisy do 27. 8. 2015Persink163054 60  27-8-15  23:29
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
pro Haan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.246.49.114
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 23:33:27   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan:"Když se čl. 2977 zmiňuje o PN (která taky dovoluje jízdu vlaku), proč tam není uvedena i návěst "Jízda vlaku dovolena"? Ne že bych potřebovala sušit kočky v mikrovlnce, ale jak PN, tak i Jízda vlaku dovolena jsou návěstmi dovolujícími jízdu vlaku."
A proč tedy zase ta polemika, když je to tam napsáno naprosto jednoznačně!!!:"Návěstí hlavního návěstidla, dovolující jízdu vlaku (včetně PN) dává výpravčí strojvedoucímu rozkaz k odjezdu...".
"Jízda vlaku dovolena" je snad návěst jízdu zakazující?! Nechte fakt už ty kočky na pokoji.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1699
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 23:37:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Parmezano: jak odjíždí vlak od peronu v Brandýsu n/O., který vjel na 2.SK k peronu od Ústí n/O. na návěst vj.n. 2L která nepředvěstila návěst dovolující jízdu na dalším hl. návěstidle? Asi až podle kódu VZ, který vidí na NO (žluté mezikruží, nebo zelené světlo). A když tam ten NO mít nebude a na návěstidlo ani na Opř nevidí (mlha jako mlíko), tak by měl být vypraven jiným způsobem. Do té doby bude stát u peronu. Nebo je to jinak?
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1843
Registrován: 5-2008

Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 23:45:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan: nechce se mi hledat , jestli se tam koduje ve stan. koleji , proběhne normální postup a strojvoda se rozjede a popřípadě zastaví u odjez.náv.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1702
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 23:47:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Persink: děkuji. Ale podle D1 v souvislosti s rozkazem k odjedu je PN návěstí dovolující jízdu.

pro Haan: PN je taky návěst dovolující jízdu vlaku podle čl.965, tak proč ji tam v závorce předpis v čl.2977 navíc zmiňuje? Hm?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1703
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 23:52:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Parmezno: "a popřípadě zastaví u odjez.náv"
Jo, tak leda na padáka (když se mu to povede), nebo a příkaz výpravčího k popotažení od peronu cestou posunu.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 338
Registrován: 11-2012
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 23:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je tam proto aby výpravčí při nepředpokládaných problémech měl možnost návěstí PN vypravit vlak. Muže se tak vyhnout rozkazu, výpravce atd. Jinými slovy vlak odjede podle řádné výpravy bez podstatného zdržení, ke kterému by mohlo dojít pokud by mu nesl rozkaz (je sám ve stanici, vlak na druhém zhlaví), s výpravkou by musel do půl stanice aby byl vidět a samozřejmě tato chuze znamená nějaký čas a tedy zpoždění, což nechce nikdo.

je to jen část důvodů, nenapsal jsem všechny.

(Příspěvek byl editován uživatelem Persink163054.)
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 00:17:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Persink: děkuji za vysvětlení. Chápu to tedy tak, že D1 raději tu PN výslovně zmíní, protože se jedná o poruchový stav při kterém je dovolena jízda vlaku a taktéž výprava návěstí PN na návěstidle. Kdežto u kmitavé modré se o poruchový stav nejedná.
pro Haan: i Vám děkuji. Přestávám sušit kočky-pokazila se mi mikrovlnka [happy].
Dobrou noc všem.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4974
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 09:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Lubomír:No jednak by nás zajímalo, co to ve skutečnosti je. Dvě dopravní koleje, dvě nástupiště, nic víc.

Přesně něco takového jsou Droužkovice (trať Chomutov-Žatec) a v plánku SŽDC se uvádí,že je to stanice.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 10:47:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přátelé,
dovolte pár mých plků.
1. Návěst "Jízda vlaku dovolena" je podle mě normální jízdní návěstí, kterou lze vypravit vlak.
2. Ta závorka "(včetně PN)" je tam jen navíc, aby nebylo pochyb, že i touto návěstí lze vypravit vlak.
Jiný význam to nemá.
3. Sbírám SJŘ. Tedy sbíral jsem, dokud to byly sešity. A zejméne ze slovenských tratí je znám pojem "Výh. XY z". Nebo "výh. YZ n.z."
Tedy výhybna, zastávka, nebo výhybna, nákladiště, zastávka. Nevím však, jak by to bylo dnes a u SŽDC. Nicméně výhybna je po dopravní stránce stanicí a pro odjezd z ní platí stejné zákonitosti. Tedy nutnost výpravy. Vypravuje-li výpravčí vlak návěstí hlavního návěstidla, pak zase podle 2979 a ostatních článků výpravy se týkající.
4. Pokračuji dotazem. Projíždějící vlak je vypravován návěstí odjezdového návěstidla. Je možno takový vlak vypravit návěstí RPN?
Za Vaše názory, nejlépe podložené odkazem na články předpisu, děkuji a jsem s pozdravem. Váš P.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1705
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 12:08:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek: "Je možno takový vlak vypravit návěstí RPN?"
To bude nějaký Váš chyták. RPN není nikdy rozkazem k odjezdu. Na jakou návěst je dovolen vjezd vlaku podle čl . 2977ba?

K té modré kmitavé v souvislosti s rozkazem k odjezdu jen dodám:
D1, čl.100: "Jednosvětlová návěst je návěst světelného hlavního návěstidla, dovolující jízdu vlaku a tvořená jedním světlem, které může být případně doplněno indikátorem. Jednosvětlovou návěstí není PN a návěst Jízda vlaku dovolena."
Co tím chtěl gestor říci? Proto jsem si tou výpravou přestala být jistá. I když selský rozum mi nepochybně napovídal, že "barvu" mohu považovat za rozkaz k odjezdu podle 2977.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 13:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevím, co tím chtěl gestor říci. Po jistých zkušenostech, o kterých se zde nechci podrobně rozepisovat, pochybuji, že gestor(ka) vůbec ví, co čím chtěl(a) říci.
Ten případ mnou popisovaný vůbec není žádný chyták. Stalo se léta páně roku tohoto, ba právě dnes. Žst Maloměřice. Na vjezdu výstraha, na cestovém PN, na odjezdu tma. U odj. náv aktivované stanoviště výpravčího, který všem vlakům dává RPN. Všechny vlaky projíždějící na tuto návěst odjíždějí, vyjma jednoho (co zatím vím), který zastavil s tím, že nemůže být vypraven RPN. Podivem u výpravčích je, že neví, že by měl být vlak vypraven! On prostě jen tak jede! Celkově cítím zklamání. Vždy jsem si myslel, že výpravčí jsou znalostí dopravního a návěstního předpisu na mnohem vyšší úrovni, než my. Ale po vlastních zkušenostech, kdy ani výpravčí v Brně hl.n. nevědí, jak se vypravuje vlak jiným způsobem, než návěstí hlavního návěstidla, už je má víra v jejich znalosti v prdeli. Tak co na to Káčkaři? Já myslím, že dnes došlo v Maloměřicích k mnoha případům odjezdu bez výpravy. Kdo si myslí totéž, napište. Kdo ne, napište taky. Děkuju. P.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 13:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Moje domněnka: Jasně že měl být vypraven - čl.982. Když už stál pan výpravčí s RPN u odjezdového návěstidla, mohl použít i druhou ruku a dát výpravkou svolení k průjezdu návěstí Odjezd, neb u projíždějícího vlaku lze dát svolení k průjezdu jen návěstí odjezdového návěstidla a RPN tím rozkazem není. Takže zbývá jen jiný způsob výpravy.

Jiný případ by ovšem byl, kdyby se jednalo o situaci, kdy vjíždějící vlak před cestovým návěstidlem z jakéhokoliv důvodu zastavil (V=0km/hod.) - v tom případě se jedná o výpravu odjíždějícího vlaku, kterému lze dát rozkaz k odjezdu i cestovým návěstidlem před čelem vlaku, na kterém je PN-pak se jedná o postup podle čl.2977a)-vlak odjíždějící dostal tímto cestovým návěstidlem rozkaz k odjezdu ze stanice. Následná RPN u odjezdu už jen dovoluje jízdu kolem neobsluhovaného návěstidla.
Chápu to správně?
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 14:17:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevím. Ale chápu to stejně. Jen mě tak napadá, je vlak, který dostal pokyn k zastavení ve stanici, i když nezastavil, ještě vlakem projíždějícím?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1707
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 14:43:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

P: "Jen mě tak napadá, je vlak, který dostal pokyn k zastavení ve stanici, i když nezastavil, ještě vlakem projíždějícím?"

Toť otázka. Souvislosti čl.2977 a 3072-3074 bych si nechala ráda někým vysvětlit, abych si ujasnila, kterýmže návěstidlem (zda cestovým, či odjezdovým) mám dostat rozkaz k odjezdu v případě, že jsem projíždějící vlak podle TJŘ, který vjíždí do stanice s pohotovostí zastavit podle návěstního znaku vjezdového návěstidla a zastavení není zapotřebí.
Tak, jak jsem napsala výše (=dokud se mi kola točí nejsem odjíždějící, ale stále projíždějící), to chápu já, ale správně to být nemusí. Snad se dočteme jiného názoru.
Jeden letmo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.32.11
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 18:41:54   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zajímavou věc jste otevřeli... Můj názor je takový, že vlak, který dostal pokyn k zastavení je vlakem zastavujícím. A o vlaku projíždějícím bych hovořil až od okamžiku, kdy je dáno svolení k průjezdu. Na pomoc si beru stanice bez odjezdových návěstidel. Každý vlak je v takové stanici z principu vlakem zastavujícím a to až do doby, kdy je uděleno svolení k průjezdu (pokud vůbec). Podobně to vnímám i v ostatních případech. Ale berte to jako názor jednotlivce, který je řadový pracovník, navíc po dnešním teplém dni ještě pracovník přehřátý.

Paní Haan, pokud projíždíte a zastavení není zapotřebí, pak si myslím, že čl. 2977 hovoří jasně. Tedy jak jste řekla, lze užít jen návěstidlo odjezdové popř. cestové ve funkci odjezdového.

S tím, že v Podroužkově případu vlak nelze vypravit RPN já souhlasím. Nicméně na toto téma jsem se kdysi nezávazně bavil se školařem, který mi řekl asi toto: "Jasně, RPN výpravu nenahrazuje. Ale kdyby ten, kdo ti RPN dává, nechtěl, abys odjel, tak proč by tam s tím lízátkem stál?" Myslím, že tak nějak taky uvažovali všichni ti, kteří kolem RPN projeli, aniž by přemýšleli, kde, kdy a jak byli vypraveni. Pokusů o vyhnání vlaku ze žst. jen na RPN jsem osobně zažil taky několik. Jedenkrát dokonce i od výpravčího bez čepice...
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 20:10:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Leťáku díky za názor.
Může být, že to tak nějak je. Leč to, že to tady probíráme a nejsme si jisti, je jen dalším svědectvím toho, že základní předpis pro českou železnici je naprosto vadný a nejasný.
Ovšem podle čl. 3074 musí strojvedoucí mimořádné zastavení očekávat. Očekává jej, ale neuskuteční, neb návěstidla pro jeho jízdu tuto jízdu dovolují. Až na návěstidlo odjezdové, kterým je vypravován. Toto je zhaslé (na stůj) a jízda kolem něj je dovolována RPN. Jelikož návěstidlo, kterým je výprava vlaku uskutečňována tuto výpravu nedovoluje, musí zastavit. RPN není, jak správně konstatuješ, rozkazem k odjezdu. Je třeba si také uvědomit, že žádný strojvedoucí nemá na rozhodnutí víc než sekundu - dvě času. Neboť ani tuhle návěst (RPN) nikdo neočekává, řekněte sami, kolikrát jste se s ní setkali. Kolega, který dnes v Majlontu pohotově zastavil a vyžádal si výpravu jiným způsobem má můj obdiv. Už proto, že jak správně píšeš, jeli by skoro všichni a sám sebou si nejsem jist. Hezký večer. P.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 339
Registrován: 11-2012
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 21:10:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak u nás na severu to stálo docela dost premie.

Zní to blbě, ale výpravčí má dvě ruce, takže podle KD jednoznačně RPN a druhou rukou návěst Odjezd, eventuelně lze použít RDST a výpravčí řekne:Vlak 12345 z 1. koleje ODJEZD a druhý zaměstnanec (signalista, výpravčí) dává RPN. Příčemž výpravu vlaku jednoznačně provedl výpravčí pomocí RDST což také lze.

RPN pouze nahrazuje návěstidlo, které nelze v té chvíli obsluhovat (rozsvítit povolující znak).

A někde mám fotku výpravčího jak drží bílý terč a druhou rukou normálně mává výpravkou odjezd.

A pokud tedy někdo ze strojvedoucích odjel na trat aniž by dostal návěst odjezd (výpravkou, ustně, rozkazem, RDST) tak jestli to někdo z KD viděl, muže se těšit na pozdrav na pásce.

Tohle je jednoznačný případ, prostě návěst odjezd musí být vždy.
Ulubos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 148
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 22:01:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek: Přesně tato situace se mi stala asi před půl rokem v Heršpicích. Výpravčí se velmi divil že chci na RPN ještě nějaký rozkaz k odjezdu. Už jsme to zde s paní HANN a spol probírali.
Ulubos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 149
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 22:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ale jak by to bylo kdyby dával RPN u cesťáku? Na jízdu do jiného obvodu stanice je taky nutný rozkaz k odjezdu?
Ulubos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 1-2006
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 22:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Není důležité jestli odjíždíš nebo projíždíš. Rozkaz k odjezdu musíš dostat VŽDY!
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4977
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 22:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Peshing:tak jestli to někdo z KD viděl, muže se těšit na pozdrav na pásce.

No nějaký KD asi nemá kompetence pozdravovat zaměstnance jiné firmy na pásce.[lol]
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 340
Registrován: 11-2012
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 23:02:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Apollo:To sice ne, ale víš jak, jeden blbec řekne druhýmu, ten tvůj zaujme polohu ležícího střelce, nafilmuje si tě a pozdrav máš od svýho a ne od mýho KD. Výsledek je stejnej.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1708
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 23:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ulubos: "Není důležité jestli odjíždíš nebo projíždíš. Rozkaz k odjezdu musíš dostat VŽDY!"
Pravda. Jenže tam, kde je dovolena výprava vlaků návěstí hlavního návěstidla, je nutno navíc vědět, že u projíždějícího vlaku (pravidelně či mimořádně) dostává vlak svolení k průjezdu jen návěstí odjezdového návěstidla. A pokud na něm nejde rozsvítit barva ani PN a jízda kolem něj je dovolována RPN, pak musí dostat rozkaz k odjezdu jiným způsobem.
Zkusme si rychle odpovědět na situaci:
vlak vjíždí do stanice, na vjezdovém návěstidle Výstraha, u cesťáku zaměstnanec s RPN, na odjezdovém návěstidle Volno.
Jedná se o stanici ve které je dovolena výprava návěstí hl. návěstidla a nejedná se o stanici N, B. Vlak nákladní s pobytem podle TJŘ, nebo s přepravou cestujících s pobytem z dopravních důvodů.
Kdo z Vás projede, popř. zastaví a kde?
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1009
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 08:08:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Odpověď na kvízovou otázku:
Strojvedoucí musí vědět, a to ihned, zda uplatnit čl. 2977 nebo 3072 a jak to ten článek (gestor) vlastně myslí. Jelikož, a to vsadím svoje boty, ani gestor(ka) to neví, nezbývá než se smířit s tím, že riziko je naším povoláním.
Nuže, myslím, že i když jsem dostal pokyn k zastavení vlaku, jsem vlakem projíždějícím. Proto budu vypraven návěstí volno odjezdového návěstidla. Projedu. (Se staženou prdelí).
Může však nastat opačný případ. Strojvedoucí vlaku nedostal žádný pokyn k zastavení ve stanici. Přesto tam zastaví, třeba mimořádně. Kolega Leťák se domnívá, a možná má recht, že dostal-li nějaký pokyn k zastavení, už se o vlak projíždějící nejedná ani v případě, že nezastaví a projede. Je vlak, který ve stanici mimořádně zastavil, aniž k tomu dostal pokyn, ještě vlakem projíždějícím? Jak bude vypraven, čím bude vypraven?
Další důvod pro zrušení výpravy vlaků jako takové. Výprava by měla být rovna návěsti odjezd. Jinak by se jezdilo bez výpravy. Příklad:
Odjíždí vlak z Brna hl.n. směrem třeba do Židenic. Musí být vypraven! Zde odjezdovým nebo cestovým návěstidlem, jak u které koleje. Jede-li vlak opačně, ze Židenic, kde třeba udělal úvrať, jede taky na návěst hlavního návěstidla. Ale bez výpravy! Výprava se tomu neříká. A jaký je v tom rozdíl? Já žádný nevidím. Mělo by se jezdit podle návěstidel. Platí vždy to první ve směru jízdy. Bez ohledu na čísla kolejí a označovací štítky návěstidel. Výprava by byla, návěstí odjezd, potřebná jen ve stanicích, které nemají návěstidla u každé dopravní koleje, ani indikátory. Vyřešilo by se tak mnohé. Bylo by jedno, zda jsem či nejsem fíra vlaku projíždějícího či zastavujícího. Jelikož bych nebyl žádným návěstidlem vypravován, bylo by lhostejné, čím bude dovolena jízda kolem neobsluhovaného návěstidla. Bylo by to jednodušší i pro osoby řídící dopravu. Krom jednoho případu. Kdyby měl vlak os. dopravy zůstat stát v prostoru pro výstup a nástup cestujících, musel by vlak být o tom zpraven. Jinak by mohl odjet. Jako vlak, ne jako posunový díl.
Vrátím se k "testové" otázce paní Haan. Je celkem jedno, jak bude dovolena jízda kolem návěstidla, které nejde normálně postavit. Zda PN nebo RPN. Je to na roveň postavené řešení. Jen v tom je rozdíl, že návěstí PN vypraven být mohu, narozdíl od RPN, kterou nikoli. Podstatné tedy je uvědomit si, kterým návěstidlem dostávám ve stanici rozkaz k odjezdu. Zda tohle moje opatrné tvrzení článek 3072 anuluje či ne, to si ovšem nejsem zcela jist. Já vím, že se opakuji. Ale je hrozné, když si uvědomíme, že v základních otázkách strojvedoucí neví, jak postupovat. A ještě horší snad je, že nikdo mu to nesmí poradit, vyjma gestorky, která poradit neumí a neudělá to. Ti ostatní, kterým by třeba ochota nechyběla, zase za své rady nenesou žádnou odpovědnost. Je to tak: Jeď jak chceš, a když to nedopadne dobře, tak tě zavřeme. Vot česká železnice 21. století!
Přeju Vám hezký den. P.
cecula
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.19.34
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 08:42:01   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek, Haan
A není to náhodou přesně naopak, že je důležité jestli stojím (budu odjíždět a musím být vypraven)nebo jedu, jsem vlak projíždějící, mám povolující návěst, tak jedu jak to udělala většina.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1709
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 09:01:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Cecula: i projet lze jen tehdy, jste-li vypraven. Jakou návěstí? [wink]
Ulubos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 10:05:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

cecula: viz článek 2954. Žádný vlak nesmí odjet ze stanice (projet ve stanici) obsazené výpravčím bez výpravy.
Takže není rozdíl jestli vlak stojí a odjíždí, nebo projíždí.
Ulubos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 152
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 10:25:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan: - Zkusme si rychle odpovědět na situaci:
vlak vjíždí do stanice, na vjezdovém návěstidle Výstraha, u cesťáku zaměstnanec s RPN, na odjezdovém návěstidle Volno.

O tuto situaci se mi jednalo. Je nutno dostat rozkaz k odjezdu při jízdě na RPN kolem cesťáku když kolem tohoto návěstidla ze stanice neodjíždím? Já předpokládám že ne a projel bych k dalšímu návěstidlu. Jak to provedou ostatní?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1710
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 10:27:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

cecula: "jsem vlak projíždějící...", podle čeho? Podle TJŘ, nebo podle návěstí hl.návěstidel?
"...mám povolující návěst, tak jedu jak to udělala většina."
Čím ta většina -podle Podroužkova případu - byla vypravena (dostala svolení k průjezdu)?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1713
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 10:45:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ulubos: a u dalšího návěstidla - odjezdového s návěstí Volno byste byste se zachoval jak a proč?
Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 4-2014

Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 10:54:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ulubos - pokud je ve stanici přítomen výpravčí a je povolena v dotyčné stanici výprava vlaku hlavním návěstidlem, tak vlak může odjet/ projet vždy pokud má návěstidlo na volno, výpravčí pouze obsluhuje vexle a návěstidla. Vypravování vlaku výpravkou se ho netýká.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1010
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 11:05:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdar Luboši,
je lhostejné, zda je ve stanici výpravčí přítomen a nebo sedí na CDP 100 km daleko. Vždy se jedná o obsazenou stanici. Pokud je výprava návěstí z dané koleje dovolena, není sporu. Ovšem tady v debatě šlo o to, že některé návěstidlo je na stůj nebo zhasnuté a před ním stojí člobrďa s terčem RPN. Výpravčí neobsluhuje pouze výhybka a návěstidla, ale něčím musí každý vlak ze stanice vypravit. I ten Tvůj vlak projíždějící. Přečti si tu debatu i ze včerejška a budeš vědět, vo co tady kráčí. Zdar. P.
Ulubos
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 153
Registrován: 1-2006
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 11:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan: Další návěstidlo na volno (odjezdové přímo u koleje) mi povoluje jízdu a je pro mne rozkazem k odjezdu. Jedu.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1714
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 11:16:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ulubos: jsme ve shodě. ☺
Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 4-2014

Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 11:18:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek - pokud ve stanici obsazeném výpravčím je dovolena výprava vlaku návěstidlem a návěstidlo je v poruše kdy nelze rozsvítit přivolávačku, tak by výpravčí samozřejmě měl vyrazit z kanculu do kolejiště s bílou cedulí a dávat ruční přivolávačku, pokud tam není, a v době poruchy, kdy ještě nedorazil pohotovostní výpravčí, který bude stanici řídit do odstranění poruchy, tak bych to řešil jako strojvedoucí dotazem přes TRS s dispečerem jestli mohu jet dál.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1715
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 11:29:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Do té NeverendingStory s výpravou vlaků ještě přidám trochu cukru:
Tentýž případ, o kterém píši ve svém příspěvku 1708, jen s tím rozdílem, že si to za vjezdu víc škrábnu (nebo mi bouchne VZ) a čelo vlaku zastaví před cestovým návěstidlem, které je po tmě (nebo v poloze Stůj) a u něho stojí zaměstnanec s RPN. Na odjezdové vidím a je na něm Volno. Za jakých podmínek se rozjedu?
Starý Vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 11:31:08   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Můj názor: Vlak, který nemusí zastavit v prostoru pro nástup a výstup cestujících vjíždí do stanice, kde je povolena výprava návěstidlem. Na vjezdu Výstraha-strojvedoucí očekává označené místo zastavení a zákaz jízdy na nejbližším hl.návěstidle. Označené místo zastavení není, na nejbližším hlavním návěstidle je RPN (ona je tedy pod, ale to je jedno). Tato návěst dovoluje jízdu vlaku kolem návěstidla. Strojvedoucí ví, že jde o cestové návěstidlo, tak jedná podle RPN-jede podle rozhledových poměrů max.rychlostí 40 (je ve stanici, kde bývají výhybky). Na dalším návěstidle očekává zákaz jízdy, také očekává obsazenou kolej. Nic takového se nekoná, odjezdové návěstidlo návěstí Volno, strojvedoucí jede dál a až konec jeho vlaku mine poslední výhybku, přilehlou k cestovému návěstidlu, může zvyšovat rychlost.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1716
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 11:46:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Luboš_3.21: "bych to řešil jako strojvedoucí dotazem přes TRS s dispečerem jestli mohu jet dál."
Cože by mi měl pan výpravčí (dispečer) odpovědět? Myslím, že by příslušný pokyn (!) měl dát bez mého dotazu.
cecula
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.105.39.34
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 12:22:24   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A co toto?
Dostal-li strojvedoucí pokyn k zastavení vlaku ve stanici, ale zastavení není třeba, dá výpravčí svolení k průjezdu návěstí Odjezd nebo vypravením vlaku telekomunikačním zařízením. Nedal-li výpravčí toto svolení, nemusí takto vjíždějící vlak ve stanici zastavit jen tehdy, pokud strojvedoucí nepochybně zjistí, že příslušná hlavní návěstidla platná pro jeho jízdu dovolují další jízdu vlaku, a pokud je z příslušné koleje dovolena výprava vlaku návěstí hlavního návěstidla
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1717
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 14:52:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

cecula: "...že příslušná hlavní návěstidla platná pro jeho jízdu dovolují další jízdu vlaku, a pokud je z příslušné koleje dovolena výprava vlaku návěstí hlavního návěstidla"

no a řeč je o předpisové složitosti, kdy strojvedoucí a výpravčí musí umět rozlišit, kdy je tím návěstidlem (které pokud dovoluje jízdu vlaku) návěstidlo cestové a kdy odjezdové, aby neodjel ze stanice bez rozkazu k odjezdu (průjezdu), nebo aby nemusel zbytečně zastavit a vyžadovat si výpravu. Viz RPN. U té právě záleží na tom, za jakých okolností vlak kolem ní jen projede, když za jiných okolností musí být při jízdě kolem ní navíc ještě i vypraven-případ neobsluhovaného jen cestového, nebo jen odjezd. návěstidla a s tím i spojeno znění čl. 2977 pro vlak odjíždějící a projíždějící.
Vlak odjíždějící chápu tak, že ve stanici stojí, nebo v ní z nějakých důvodů zastavil-pro výpravu platí čl.2977a).
Vlak projíždějící chápu tak, že je jedno je-li projíždějícím pravidelně, či mimořádně a pokud ho žádný pokyn (který má očekávat) nezastaví, projede stanicí jen pokud dostane rozkaz k odjezdu (průjezdu)-čl.2977b).
Jaký rozkaz k odjezdu dostaly všechny vlaky o kterých píše pan Podroužek (až na jednu výjimku, kdy strojvedoucí musel zbytečně zastavit u odjezdu s RPN a dožadovat se toho, co by mělo bý samozřejmostí)?
Můžete namítnout, že pokud na příslušných návěstidlech pro poruchu nelze rozsvítit ani PN a jízda kolem některého z těchto návěstidel je dovolována RPN, že čl.2977 neplatí. To beru. Ale vysvětlete mi, podle čeho může dostat projíždějící vlak rozkaz k průjezdu návěstí cestového obsluhovaného návěstidla (včetně PN) aby mohl stanicí projet, když na odj. návěstidle je RPN?
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1011
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 17:08:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Paní Haan,
podle ničeho. Projíždějící vlak je vypravován návěstí odjezdového návěstidla a basta.
To Luboš: Ty by ses ptal, zda můžeš jet dál? A kdyby Ti výpravčí (dispečer) řekl, že jo, tak bys snad jel???????
Máš dobrou náladu, že?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1718
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 17:52:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

P: "Projíždějící vlak je vypravován návěstí odjezdového návěstidla a basta."
Ano. Pokud na něm lze rozsvítit návěst dovolující jízdu vlaku (včetně PN).
A pokud nelze, asi neplatí nic z čl.2977, tedy ani zásada o tom, jakým návěstidlem je vypraven odjíždějící/projíždějící vlak. Takže pokud neuslyším ve vysílačce rozkaz k odjezdu, nebo neuvidím návěst Odjezd kdekoliv za vjezdu do stanice, ze stanice neodjedu a zastavím nejdále u odj. návěstidla, i kdyby bylo v mé VC xy RPN.
Nechápu, proč předpis pořád trvá na nutnosti výpravy. Podle DŘD nesmí odjet žádný vlak ze stanice bez svolení výpravčího. To svolení by mohl dát výpravčí různými pokyny. V tomto případě návěstí dovolující jízdu na odjezdovém návěstidle včetně RPN. No jo, no.
cecula
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.19.34
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 21:33:43   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan
Moje první reakce byla bez otevření předpisu, pro to co mě živí mě to netrápí i když bych to měl znát,v druhém se hovoří příslušná hlavní návěstidla bez rozlišení cestová/odjezdová. Tedy tak jak to vidím já by vlak měl dostat svolení k průjezdu návěstí Odjezd nebo být vypraven telekomunikačním zařízením, pokud se tak nestane z jakéhokoliv důvodu tak fírá může i tak projet a nic neporuší
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1719
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 22:00:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

cecula: "...pokud se tak nestane z jakéhokoliv důvodu tak fírá může i tak projet a nic neporuší"
pokud se tak nestane a jízda vlaku se dovoluje kolem odjezdového návěstidla návěstí RPN, tak neprojede, protože by porušil 1.větu čl.2954, ni?

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace