K-report
Nabídka zaměstnání
 

Předpisy Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Předpisy « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyHaan 1020 18   
Archiv diskuse Předpisy do 12. 1. 2016Cityelefant 60  12-1-16  01:58
Archiv diskuse Předpisy do 01. 2. 2016Starý Vlk 60  01-2-16  22:33
Archiv diskuse Předpisy do 05. 2. 2016Oldcerry 60  05-2-16  13:30
Archiv diskuse Předpisy do 25. 3. 2016Starý Vlk 60  25-3-16  09:34
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
122
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.38.22
Odesláno Neděle, 17. dubna 2016 - 11:27:23   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Věděl by prosím někdo, jak je možné, že na tratích třídy C3 (20 tun na nápravu) jezdí běžně řady 163 nebo 363, které mají víc? (namátkou jde třeba o tratě Brno - Přerov, HK - Týniště, Zábřeh - Šumperk)

Můžou tam na nějakou výjimku, nebo si ty traťové třídy jenom blbě vykládám?
Díky
Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 637
Registrován: 9-2011
Odesláno Neděle, 17. dubna 2016 - 21:28:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dané elektriky mají skupinu přechodnosti podle zatížení C2, takže pro danou trať vyhovují (pokud by nevyhovovaly, bylo by to uvedeno v TTP (tab. 12).

U některých řad lokomotiv vychází přechodnost jinak, než prostým podílem hmotnosti a počtu náprav (hmotnosti a délky) [wink], musí se to hledat v tabulkách předpisu D2/1
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1130
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 18. dubna 2016 - 10:38:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

U některých řad lokomotiv vychází přechodnost jinak, než prostým podílem hmotnosti a počtu náprav (hmotnosti a délky)...

Slovo u některých bych nahradil slovy "u všech"...[jidlo]

Jinak řečeno, "někde" se dělá prosté dělení hmotnosti a délky (Slovensko) a "někde" se to kvalifikovaně počítá (Česko), aby mašiny přechodnostně nebyly zbytečně omezované tam, kde to není potřeba.

Těžko říct, to je lepší..jestli "soft" nebo "hard" přístup..jednou jsem se na to opatrně ptal na příslušných místech SŽDC s.o. a bylo mi řečeno, že oni jdou vstříc dopravci, ale je to pro ně práce a je jim to celkem fuk, takže pokud jim někdo řekne..chlapi, s**e na to, nic nepočítejte..tak prostě ze dne na den už nebudou..[kladivo]
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1144
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 22. dubna 2016 - 18:31:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Milí předpisáři!
Na vozidle, např. ř. 660, je napsána brv. v režimu E + Mg, ze které vychází 201 brzdicích %. Dojde k vypnutí trakčáku, nebo dvou. Jaká brzdicí váha, či jaké % má vlak nyní? A jak se to bude řešit před odjezdem vlaku z výchozí stanice a co dělat, dojde-li k vypnutí TM za jízdy? Děkuji. P.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3072
Registrován: 3-2006

Odesláno Sobota, 23. dubna 2016 - 01:35:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

jaká brzdicí váha, či jaké % má vlak nyní?
R+Mg, pokud tyto nemá, tak R

A jak se to bude řešit před odjezdem vlaku z výchozí stanice a co dělat, dojde-li k vypnutí TM za jízdy?
Přepočítá se brzděnka (tedy porovnají se potřebná a skutečná br%). Úplně stejně jako když si na klasické soupravě vypnete nějaké vozy z brzdy.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1146
Registrován: 10-2009
Odesláno Sobota, 23. dubna 2016 - 08:18:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Čili se vypnout TM za jízdy nesmí. Musí se zastavit a napsat nová ZOB. Obávám se, že máš Mikuldo recht. Má někdo jiný názor? Mikuldovi děkuju. P.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5702
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 23. dubna 2016 - 09:24:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek: Pokud vypnutím TM dojde k nefunkčnosti EB, tak souhlas s Mikulda. TM se za jízdy vypnout smí (proč ne?), pokud však dojde ke změně brzdící váhy, musí následovat přepočet nové brzdící váhy (doplnění nového řádku na tiskopise ZOB). Vy to asi máte trochu jinak, vám to tiskne vlakoš? Takže pokud dojde k odstavení (poruše EB) za jízdy, dojet sníženou rychlostí do nejližší žst. Tam udělat to, co píše výš Mikulda. Pokud nebudou Br% splňovat pro stanovenou rychlost = nahlášení SŽDC. Ale vaše předpisy neznám, jen to dávám stručně dle našich.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3501
Registrován: 8-2005
Odesláno Sobota, 23. dubna 2016 - 11:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Také záleží na technickém provedení vozidla. Pokud mne paměť nešálí, tak u některých cizích vozidel (myslím taurus 1116) se při vypnutí jednoho TM brzdící váha v E nemusí přepočítávat. Ostatní TM jsou schopné převzít brzdící výkon vypnutého TM. Takže to není jen předpisová otázka, ale v nejdřív technická, co je psáno v návodu a pak teprv případně předpisová otázka.
M
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5366
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 24. dubna 2016 - 08:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Čili se vypnout TM za jízdy nesmí. Musí se zastavit a napsat nová ZOB.

Tady je vidět nesmyslnost započítávání E brzdy do brzdícího procenta.
Strojvedoucí vypnout TM nesmí,ale ten Panter si ho úplně klidně při brzdění za špatnývh adhezních podmínek vypíná a žádnou brzděnku při tom nepřepočítává.[lol]
Starý Vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.49.205
Odesláno Neděle, 24. dubna 2016 - 09:21:20   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Apollo_17: Nemohl byste, prosím, trochu přiblížit jak a hlavně proč Panter vypíná trakční motor, když za špatných adhezních podmínek brzdí? Ostatní vozidla s EDB v takových případech omezují brzdící sílu EDB snížením výkonu všech motorů. Děkuji.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5368
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 24. dubna 2016 - 10:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak-při brzdění vytváří trakční měnič točivé pole pomalejší,než otáčky a při klouzání se otáčky motorů a točivého pole úplně rozhodí.
Proč-asi regulátor nestíhá vyrábět tři fáze sinusovky s tak proměnlivou frekvencí,jako klouzající kolo a proto EDB příslušného podvozku přestane učinkovat a brzdí jen vzduch.Po odbrzdění a novém zabrzdění pracuje EDB opět normálně.
Starý Vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.49.205
Odesláno Neděle, 24. dubna 2016 - 11:12:30   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Apollo_17: Děkuji. Takže to není galvanické odpojení motoru, ale něco jako snižování buzení při smyku kol u vozidla se stejnosměrnými motory. Tam se sice účinek EDB obnoví automaticky po obnovení adhezního valení, ale po dobu smyku je EDB neúčinná, nebo jen málo. Přesto mají vozidla se ss motory započitatelnou EDB. Asi to není až tak podstatné, konec konců třecí brzda, vybavená protismykem, také v případě smyku odbrzdí.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5369
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 25. dubna 2016 - 09:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přesto mají vozidla se ss motory započitatelnou EDB.

Tam je to stejný.Aby stejnosměrná EDB vůbec začala brzdit ,musí se změnit směr toku proudu v kotvě,nebo buzení.
-takže směrové válce musí přestavit směr-nepřestaví-li brzda nebrzdí
-pak se musí nabudit-nenabudí-li se z nějakého důvodu brzda nebrzdí
-trakční obvod je chráněn ochranami.Zaučinkuje-li nadproudová,nebo diferenciální ochrana-brzda nebrzdí
-odporník EDB je chráněn tepelně-při přehřátí brzda nebrzdí

Proto si myslím,že započítávat EDB do brzdícího procenta není správné a vypnutí si stroj provede sám,brzděnka,nebrzděnka..[lol]

U toho Pantera(regio 440) je uvedena jen brzdící váha R+E+Mg=381 tun a čisté R=279 tun.Takže při vypnutí EDB již nemohu počítat ani s Mg brzdou,protože R+Mg není uvedena.

Stadler Flirt firmy LEO Expres má
R+E+Mg =296 t
R+Mg=256 t
R+E=257 t
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2016 - 09:52:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Apollo 17! Kolego děkuju! K tomuhle jsem chtěl dospět. Ano, mám za to, že všechny řady panterů by neměly mít započítánu EDB nikdy. Proto, že si samy rozhodují o její funkčnosti. Vzhledem k tomu, že v tomto případě nemají započítánu ani Mg, pak jen brzda R. Navíc dodávám, že u řad 640 a 650 (u rypáků 660 je to jinak) není hlavní jízdní pákou možno ovládat ani pneumatickou brzdu. Jen EDB, pokud funguje. Nicméně, asi se s brzdou v R počítat v ZOB může, stále je tam ještě páka nouzové brzdy.
Problematika správného určení brzdící váhy a z toho plynoucího brzdícího % je širší. Viz např již zde kolegou Starým Vlkem zmiňované protismyky. Zvláštní odrůdou jsou potom vozy s kotoučovou brzdou. Aspoň u těch v Brně používaných. Vlak úspěšně projde ÚZB, přesto několik brzdových kotoučů po intenzivním brždění jde studených. Okýnko s clonkami funguje bezvadně, jen to nebrzdí. Jedete-li stanovenou rychlostí, je problém zastavit s osobákem, byť od tabule před zastávkou a nafest. Jakou brzdicí váhu by asi naměřili někde na okruhu? P.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5370
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 25. dubna 2016 - 10:57:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek: Navíc dodávám, že u řad 640 a 650 (u rypáků 660 je to jinak) není hlavní jízdní pákou možno ovládat ani pneumatickou brzdu. Jen EDB, pokud funguje.

Tak pokud nefunguje EDB zaskočí ji ta R+Mg(i když není psána) na všech nápravách.Před zastávkou v listopadu brzdím Regiopanterem tak,že zadám 100 procent EDB,čímž se díky skluzům odstaví a pak brzdí jen R s možností R+Mg.[proud]
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 10-2009
Odesláno Pondělí, 25. dubna 2016 - 13:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A dodávám svou zkušenost. Je lepší brzdit nikoli hlavní jízdní pákou, ale tlačítkovou volbou. To vstupují do akce vždy i kotouče. Narozdíl od nouzovky i s protismyky. Na rypákách je rozdíl mezi polohami E a P hlavní jízdní páky. Tam se dá zadávat požadavek i na pneumatickou brzdu dle mého rozhodnutí. Ne dle rozhodnutí blbého počítače. P.
brzdíme
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.112.17
Odesláno Úterý, 26. dubna 2016 - 10:26:14   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Víte chápu Vaší snahu o správnost výpočtu brzdícího procenta, jenže to by jste při Vašem smyslu výpočtů nakonec nemohl započítat ani tu pneumatickou.
Na loko 150/151 a 371 je tuším EDB cca nezávislé na trolejovém napětí a lze jí tak započítávat do zprávy o brzdění. Strojvedoucí má pokud ví, že EDB nefunguje, toto oznámit při sestavování zprávy o brzdění. Jenže je jasné, že porucha EDB může taky i na těhle strojích nastat klidně za jízdy, když pomažete 160kou. Úplně stejně může selhat ale i pneumatická brzda přesto že v čase sestavování zprávy o brzdění a jejím zkoušení fungovala. Na to se pak také při nastálém stavu hledí - selhání brzdy versus klasické strojvedoucí měl předpokládat.
Protismyk, souhlasím, dokáže s brzdou pěkně zatočit, viz i několik malérů při jízdě např sólo lokomotivou vystrojenou protismykem - následně i nařízeního protismyk vypínat.
No a u Pantera je alespoň k dispozici ta "nouzová", odtahová brzda, při jemímž použití protismyk není v činnosti.
MG brzda na Panterovi má zásadní nedostatek v případě, že se již jednotka pere s blokováním kol, protismyk v činnosti, odbuzení EDB, ale stejně to nestačí a dvojkolí se "trhavě" odvaluje jako v autě při zaúčinkování ABS. Toto se krajně nelíbí čidlům otáček náprav, zřejmě generují pochopitelně skokové změny otáček, což patřičné PC vyhodnotí jako poruchu tohoto čidla. Když je pouze jedna porucha, ještě to nevadí, když jich je však více a že kol je na to dostatek, pak jednotka neví kolik jede, tachograf zatuhne na poslední známé rychlosti. Šance jak zastavit je použít rychlobrzdu, s tím, že spadnou magnety, ale oni nespadnou, protože jednotka netuší kolik jede a kam, díky ohlášeným poruchám otáčkových čidel. Do toho všeho ještě samozřejmě hlídá směr pohybu od těch čidel i Mirel, který na tento stav zareaguje podle programu - vypustí vzduch z HP - takže už ani neodbrzdíte, dokud nezastavíte. No a to takhle panečku na podzim projedete i více jak jednu zábrzdnou vzdálenost, přestože máte na papíře cca 230 brzdících procent. Docela mazec, zbude vám na stanovišti čas, založit ruce do klína a vyčkat až to někde zastaví a doufat, že tato situace nenastane při jízdě proti červené, to je na opuštění kapitánského můstku Škodovácké lodi, přesto že jste kapitán a máte jít poslední.
Brzdíš, brzdím, ..
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.17.9
Odesláno Úterý, 26. dubna 2016 - 10:49:17   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zeptám se na skutečnost vypnutí trakčního motoru na tom Panteru. Když se toto stane, není účinek EDB, její výpadek, nahrazen adekvátně doplňkovou pneumatickou brzdou. Když vyjdu z toho, že doplňková brzda je nastavena adekvátně, tak, aby nahradila výpadek, nedostatek účinku EDB.
Samozřejmě, že nikde brzdící procento, maximální brzdící procento pro samostatnou doplňkovou brzdu nenajdeme asi na žádném touto brzdou vystrojeném vozidle. Např. pokud na 163/162 WTB vypadne EDB naskočí právě doplňková brzda, kolik ale brzdí, její brzdící procento je neznámé a můžeme se pouze dohadovat, čemu že se blíží. Bude to brzdit jako v režimu P, nebo více, či méně. Je to taktéž zcela nespočítané.
EBD brzda je jak píše družice ještě navíc hodně závislá na vlastním seřízení. Sice na 162/163 se EDB nezapočítává, ale na jednotlivých strojích jsou propastné rozdíly v jejím výkonu při stejně nastaveném poměrném tahu. Skvěle je to patrné v současných směnách, kdy vystřídáte třeba 4 stroje a každý brzdí EDB zcela jinak. S tím vším se musej chlapy poprat.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7132
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 00:30:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No a to takhle panečku na podzim projedete i více jak jednu zábrzdnou vzdálenost, přestože máte na papíře cca 230 brzdících procent. Docela mazec, zbude vám na stanovišti čas, založit ruce do klína a vyčkat až to někde zastaví a doufat, že tato situace nenastane při jízdě proti červené, to je na opuštění kapitánského můstku Škodovácké lodi, přesto že jste kapitán a máte jít poslední.

tohe mi fakt nepřipadá nomální. Od čeho máte napříkad FS?
Nakonec zastavime
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.17.9
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 08:43:25   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Znam kolegu co na tohle upozornoval a popsal to vedeni. Rok se nikdo nestaral, pak najednou, ze se to řeši, kde se to pry stalo, aby po roce stahli data. Komedie hadr. A vysledek ještě tristnejsí, situace skutecne podle konstruktera nastat muze, jeji odstraneni a zabraneni vzniku podstatne nakladne, mnoho dratovani, resit nebudeme, udajne se provede osveta obsluhujiciho personalu. Tomu rikam cista prace. FS nezajimaji daleko zavaznejsi veci, natoz nejaka konstrukcni chybka na Panteru, jo kdyby to bylo neco jako topeni na 814, to jeste slo.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 10:09:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mně zase nepřipadá normální, aby se odborová organizace zabývala věcmi, které přísluší provozovateli drážního vozidla a orgánům státní správy, zde třeba Drážnímu úřadu. Federace strojvůdců je, jako každý spolek, složen z členů. Není neživou hmotou, je taková, jako jsou její členové. Přitom největšími kritiky jsou její nečlenové a pak členové, kteří jinak nedělají nic, než že kritizují. Ani žádný podnět nejsou schopni sdělit, ani hlášení napsat. Mrzí mě, že Petr Šimral se projevil jako imbecil, kterými se to i tady na Káčku jen hemží. Tohle bych od něj nečekal, zvlášť při jeho zkušenostech a vědomostech. Vy, kteří používáte to zvolání, ten výkřik do tmy, "co dělá vaše odborová organizace?!", by jistě řvali jako první, kdyby se odbory začaly zabývat tím, co jim nepřísluší. Dále zde upozorňuji na další zkušenost. Člen debil, nebo nečlen, uznává jen to, co ví. Neví-li o činnosti jeho ZO nebo komisí či prezidia nic, znamená to, že nikdo nic nedělá. Přičemž sám se taky o žádnou činnost jiných nezajímá, natož aby sám přiložil ruku k dílu či si zkusil pálit svoje prsty. Proto se ptám toho debilního anonyma, co on sám udělal proto, aby se s technickým a předpisovým problémem něco dělalo?
Píšete, že FS nezajímá konstrukční vada na panteru. A koho by z FS měla zajímat taková konstrukční vada? Prezidenta? Nebo hospodáře? Komisi BOZP? Nebo si to představujete tak, že bylo povinností prezidenta FS jet za Vámi a zeptat se, jak to funguje? Nemá-li jednotka konstrukčních vad? Nemyslíte, že FS jako každá jiná odborová organizace je v jiném postavení vůči výrobci než podnik nebo stát, který kolejová vozidla kupuje? Petře Šimralů, co bys dělal Ty se strojvůdcem, který by řešil přes kdekoho, odbory nevyjímaje, chyby v dodržování předpisů a technických závad tak, že by poškozoval Váš podnik? Taky bys mu doporučil obrátit se na FS? Nebo byste jej kopli do prdele? Teď mně můžeš napsat, že u Metransrailu se všechno dělá předpisově správně a žádné technické problémy nemohou nic ohrozit. Tož to Ti tak budu věřit. P.
FS Podroužek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.61.8
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 11:16:54   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pane Podroužku, zjevně hrdý člene FS, zachovejte klid.
Minimálně bych očekával, že místně příslušná organizace FS bude inicializovat pod záštitou BOZP jednání o okamžitém odstranění této závažné chyby, neb to přímo ohrožuje na životě a zdraví jak její členy, tak nečleny. Možností má FS mnoho včetně právní pomoci od svého advokáta, takže jako silná profesní organizace může dát podnět na Drážní Úřad spíše, než jedinec ať již člen či nečlen. Ono je ale lepší si ty prstíky nepálit. Naopak praxí je, se nahoře v kanceláři u vedení podniku distancovat od stěžujicího jedince, který poskytl i písemné hlášení nějaké události.
Osobně s FS mám naprosto negativní zkušenost, kdy v jakémkoliv případě a potřebě zastání, jsem si musel vždy vše vyjednat a vykopat sám za sebe a naopak až následně se FS připojila a svezla na úspěchu jedince. Nemluvě o již dřívějších požadavcích na úpravu třeba právě Regiopantera, které také pomohla prosadit odvaha jedinců odmítnout provést jistý písemný rozkaz, než důrazné prosazení skrze FS.

"Člen debil, nebo nečlen, uznává jen to, co ví" Bohužel takto se chovají i předsedové ZOFS, vedení FS a prezidia. Pokud pošlete na prezidium podnět a odpověď či stanovisko nedostanete ani po dvou letech, pak si skutečně řeknete, co tam dělají a že mají svůj důvod, proč záměrně neodpovídají, naprosto stejně se chová i právník FS, naprostá ignorace ruku v ruce s arogancí.

Souhlasím, že jako každá jiná organizace je i FS složená ze členů a Ti propůjčují té organizaci nejen glanc.

FS je rozhodně v postavení, kdy může dělat víc než jen křičet dejte nám více peněz.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 11:43:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mám asi trochu lepší zkušenosti. Je však třeba, aby prvotní problém někdo správně zpracoval. U nás jsem tento problém nikdy od nikoho nečetl, ani neslyšel. Přesto, že sám na panterech řad 640,650, 660 občas jezdím.
Takové podání, které zpochybní funkčnost a bezpečnost vozidel, musí být zpracováno opravdu profesionálně. Souhlasím s Vámi, že FS může dělat víc, než jen křičet, že máme málo peněz. Může mnohem víc než jedinec. Ač hrdý člen FS od jejího založení, také jsem hodně věcí řešil sám. Vím, jaké to je, když všichni ostatní se jen vezou. Dopadne-li to dobře, téměř nikdo nic nezaznamená. (FS nic nedělá). Když by to dopadlo blbě, pak titíž řeknou, že jsem si neměl pálit prsty a dobře mi tak.
Ale ať z toho našeho kecání aspoň něco je, poskytněte mně (nám, ZO FS Brno) nějaké podklady. Zabereme i my. Na tohle naštěstí opravdu sám nejsem. Ačkoli znám prezidium celé osobně, do karet všem nevidím a ani vidět nechci. Myslím však, že vzdát to by bylo nejpohodlnější, ale ne nejlepší. Tož pojďme do toho! P.
Střelka
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.107.2
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 12:43:56   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Netuším co konkrétně chcete, jaké podklady. Lepší popis události?
Doslova napsat, že strojvedoucí díky předpokladu zhoršené adheze - vyhlášené místečko, šahl na brzdu (EDB) v úrovni tabule před zastávkou, v ten moment se začala jednotka prát se špatnou adhesí, on brzdu brzdu ještě více přitáhl, ta už mezitím dávno přešla z EDB do pneumatické doplňkové, neb PC zjistilo, že elektricky neubrzdí ani prd. Výchozí rychlost která byla cca 100Km/hod se ke kraji peronu povedlo dle zmrzlého tachografu srazit na cca 85Km/hod, jednotka sebou škube od toho jak se protismyky snaží, do toho naskakují na displej pod zamrzlý tachograf jednotlivá hlášení o poruchách otáčkových čidel v brzdě. Nic naplat je tu peron a na něm dav cestujících, kteří zjevně tuší, že ten vlak jede nějak rychle. Poslední záchranou je jak i předpis říká rychlobrzda, která zaplaťpánbůh jindy bez problému shodí i ty proklaté magnety. Jenže ouha, velký kulový velebnosti, jedeme dál. Během toho všeho se probudí ten Mirel a vypustí potrubí, projíždíte koncem peronu, za ním následuje pro spestření stahovačka - beznapěťový úsek. Pod stahovačkou je zázrakem o něco lepší adhese, jednotka se pomalu adhesně chytá, mizejí hlášky o poruchách otáčkových čidel, znovu se dá do pohybu i ručička tachografu. V ten moment už jednotka poznala že je v pohybu a kterým směrem, padají magnety, nástup brzdného účinku neuvěřitelný, jenže je tu ta stahovačka, teď by se hodilo to celé i odbrzdit a celé to projet, ale díky Mirelu velká, velká smůla. Brrrr, vyšlo to, sběrač je za stahovačkou.
Tak a jediným cílem toho oznámení tenkrát bylo a je, aby se s touto situací již žádný kolega nemusel v praxi setkat a prát, navíc by nemuselo napříště jít jen o projetí nějakého "zastavení", ale i podstatně horší následky.
Podle toho co ta jednotka ujela z výchozí rychlosti 100 Km/hod, by z konstrukční rychlosti 160 Km/hod ujela úměrně neuvěřitelně daleko.

Proto mne zarazila ta "pohodička" při řešení, když ještě navíc uvážím podle řečí kolika lidem se to stalo - ano, ale nikdo znich si nechtěl a nechce pálit prsty a nic nenapsali, nebudou dělat problémy. I místní technik Škodovky zažil při kontrolní jízdě tento zážitek - svezení, přesto konstrukční zásah se neplánuje.
Střelka 2
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.107.2
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 12:44:19   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ps:Slyšel jsem i návrh řešení, doplnění senzoru podélného zrychlení (podobně jako v autech s kontrolou trakce, ESP), který by nezávisle na signálu od otáčkových čidel informoval o tom, že je jednotka skutečně v pohybu a při nouzovém volání po rychlobrzdě s magnety je tedy i spustí, nebo po vzoru například německých "Desir", mít na pultě knoflík, kterým ty magnety spustí strojvedoucí, když to potřebuje a vyžaduje to situace nezávisle na otáčkových čidlech pohybu jednotky. V současnosti by mohli jít magmety za jízdy spustit tlačítkem na zadní stěně v rozvaděci, ale na to se rozcházejí poznatky, někdo tvrdí že mu tak magnety spadnou, jiný říká, že přes toto tlačítko se za jízdy nestane nic.
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1152
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 13:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Děkuju. Pokud jsem nadával za pasivitu někomu nepatřičně, omlouvám se. To, co bych rád měl v ruce, je podnět, který jste prezidiu poskytli. Rád za tím půjdu. Taky by mě zajímalo, kdo to jmenovitě dostal k řešení. Říct, FS něco neudělala, je málo. To je tak vždy, že úkolovat nutno konkrétní lidi. Děkuju. P.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7136
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 17:54:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ahoj Podroužku.

Já jsem vycítil, že jednotka má závažný problém ovlivňující bezpečnost strojvedoucího a cestujících. Zdá se mi, že není dostatečně důrazně řešen.

A pokud něco takového není důrazně řečeno (nejde to vidět, nikdo o ničem neinformuje), pak opravdu vidím pouze dvě cesty a je jedno v jakém pořadí.

1) snaha o získání odpovědi, zda se věc řeší přes odborovou organizaci.
2) odmítnutí strojvedoucích na takových strojích jezdit.

U nás sice nejsou odbory, ale pravidelně se setkávámi se zástupci strojvedoucích, kde řešíme jejich připomínky včetně technických.
Závěrem
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.69.5
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 20:56:30   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"Já jsem vycítil, že jednotka má závažný problém ovlivňující bezpečnost strojvedoucího a cestujících. Zdá se mi, že není dostatečně důrazně řešen. "
Naprosto stejně jsem to cítil a cítím já. Vemte si jenom ten rok proluky, než se z jasna ozvala osoba s tím, že by ráda bližší informace. Snad někdo nečekal na podání svého zlepšovacího návrhu. Padlo nespočet dotazů na místní techniky Škodovky na stav a posun v této věci.

Na bod číslo dva řada kolegů částečně s pochopitelných důvodů (leta pěstěného strachu) nemá náturu, rozumějte "koule". V zásadě zde ale mnoho riskuje i majitel, provozovatel, neb z toho může být i pěkná hromada.

Jednoznačně podepisuji, že je potřeba aby strojvedoucí s vedením komunikovali o technickém stavu vozidel, musí to být ale komunikace plná, oboustranná, jedině tak může být efektivním přínosem pro obě strany.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5378
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 21:56:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

PŠ:A pokud něco takového není důrazně řečeno (nejde to vidět, nikdo o ničem neinformuje), pak opravdu vidím pouze dvě cesty a je jedno v jakém pořadí.

1) snaha o získání odpovědi, zda se věc řeší přes odborovou organizaci.
2) odmítnutí strojvedoucích na takových strojích jezdit.


Když je ta jednotka tak nebezpečná,já vidím řešení v podání podnětu na DÚ(který ji schválil) ,nebo Drážní inspekci(která má hlídat bezpečnost drážní dopravy).

Nesouhlasím s tím,abych já platil příspěvky organizaci(odborům),která bude řešit problémy spadající do povinností státních organizací,které mají dohlížet na bezpečnost dopravy a bezpečnost vozidel.Navíc z podnětu připosraných anonymů,kteří se bojí a schovávají za desítky niků a IP adres.[proud]

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
vesmírnému korábu
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.69.5
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 22:17:00   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"Navíc z podnětu připosraných anonymů,kteří se bojí a schovávají za desítky niků a IP adres."
Na Vás se tu čekalo, konečně jste to rozsekl. Nejezdíte náhodou na těch kýblech taky? Máte tedy volnou ruku, nebýt údajně připosraný a ukázat se jako kabrňák! Nevěřím, že o tom popsaném problému nevíte buď z doslechu, nebo spíše z osobní zkušenosti. Zatím Vaše kolegium nebylo schopno vyřešit ani banální věc s tlumením svitu kontrolky zastávky na znamení, takže asi tak pane.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7137
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 22:31:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když je ta jednotka tak nebezpečná,já vidím řešení v podání podnětu na DÚ(který ji schválil) ,nebo Drážní inspekci(která má hlídat bezpečnost drážní dopravy).

A není rozumné, aby toto udělala právě FS místo osobní statečnosti udavatele (která se moc v CZ nenosí)?
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5380
Registrován: 8-2007

Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 23:14:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A není rozumné, aby toto udělala právě FS

Petře,tak kontaktuj FS,řekni,že Střelka,alias Vesmírný koráb,alias Závěrem,alias Nakonec zastavíme říkal že ........[lol]

Multi nick:Zatím Vaše kolegium nebylo schopno vyřešit ani banální věc s tlumením svitu kontrolky zastávky na znamení, takže asi tak pane.

Já žádné kolegium nemám.Svit kontrolky musí vyřešit výrobce.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7138
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 27. dubna 2016 - 23:54:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Apollo 17: Petře,tak kontaktuj FS,řekni,že Střelka,alias Vesmírný koráb,alias Závěrem,alias Nakonec zastavíme říkal že ........

Ahoj. Já předpokládám, že na fírcimrách to jsou normální nadávající strojvedoucí s jménem a příjmením. Sami to psát na DÚ a DI nebudou.


Povím Vám jednu příhodu.

Měli jsme v Uhřiněvsi plot z lokomotiv. Ten plot se v prosinci 2014 rozjel.

První jízda lokomotivy do Salzburgu a na cestě zpět telefon strojvedoucího: při nájezdu do oblouku za Lincem se ozve silná, tvrdá, kovová rána. Jenom jedna.

A v dalším protisměrném oblouku zase jen jedna.

Reakce: okamžité snížení rychlosti na 60 km/h, v Summerau prohlídka podvozků, obzvláště jejich dorazů, tlumičů, pružin.
Nic nezjištěno, rozhodnuto rychlostí 60 km/h do Uhři, pak výměna lokomotivy. To bylo v noci.

Dopoledne v deset dorazil tým techniků BTK, jdeme zkoušet. Prohlídka lokomotivy nenašla žádnou závadu. Dorazy netknuté, tlumiče, pružiny vše v pořádku.
Zahájeny zkušební jízdy po co nejvíce odbočkách žst. Uhřiněves. Při nájezdu do odbočky se ozve ostrá kovová rána. V protiodbočce druhá. Dorazy bez poskvrny.
Lepíme na dorazy kontrolní prvky. Opět slyšíme rány, dorazy to opravdu nejsou.
Diskutujeme, nevíme.
Technik si chce zakouřit, vysazujeme ho na zhlaví a že pojedeme okolo něj na zkoušku, ať to zkusí natočit na video, jestli pak něco zpomaleně neuvidíme. 4 x jedeme okolo něj.

Pak si na monitoru prohlížíme video.
A vidíme to na první pohled!!!

Tažný hák je nový, krásně klouže na čepu a co udělá? Při každém nájezdu do ostřejšího oblouku (trať Linec - České Budějovice, výhybky do odbočky) se přesune z jedné krajní polohy do druhé. Provizorně hák zachycujeme drátem.
Rány jsou pryč.
A kvůli tomu cca 12 hodin po ohlášení lítalo 10 lidí.
multis
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.20.16
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 07:42:13   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"Petře,tak kontaktuj FS,řekni,že Střelka,alias Vesmírný koráb,alias Závěrem,alias Nakonec zastavíme říkal že ...."
Ne, nějak jste opomenul text, kde je napsáno, že o tom víte i vy a jako registrovaný člen Kčka to přeci ohlásíte na DÚ, nebo Vám, když na tom jezdíte nevadí takovej stav - to jste pěknej kaskadér.
Opakuji, že nevěřím, že o tom nevíte a že jste to nevěděl dříve, než od anonyma. Vaši kolegové z PP (PJ) přesně jak píše pan PŠ o tom dávno diskutují a sdělují si zážitky, což probíhalo po první podzimní sezoně jednotek v provozu, v období které poskytuje v hojné míře žalostné adhesní podmínky.

Kolegiem jest myšlena jistá anketa na návrh řešení k zamezení oslnění o d té kontrolky. Řešení několik, skutek utek, výrobce to podle vyjádření řešit nebude, no ještě, že máme ty uzávěry od lahve,alias moderní regulační clonka.

Škoda, že nejde udělat větší [biggrin]
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1154
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 08:57:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Apollo 17, moc Ti děkuju. Mám 25 let zkušeností z práce v odborových funkcích. A jsem dost opatrný u anonymních stížností. Pokud se někteří bojí napsat aspoň hlášení, (spíš jsou líní a pohodlní, žádnému nebezpečí se nevystavují), pak ať si naserou. Chtěl jsem se dozvědět, jaký podnět nějaká ZO nebo členové poskytli prezidiu. A s kým jednali? Vidím, že asi s nikým a asi taky nebylo o čem. Ono je vždy pohodlnější říct, že se FS nezajímá...
Je módou plivat do svých řad. Je to pohodlnější, než se snažit problém řešit. Mnozí si platí příspěvky s tím pocitem, že to už je všechno, co měli udělat. Když se remcajícího člena zeptám, co by si přál změnit, většinou ani není schopen formulovat odpověď. A když, tak je to řeč polointeligentního zaostalce. Až se divím, kdo všechno může řídit vlak....
Základním požadavkem těch připosraných přizdisráčů je úplná absence odvahy. Nejsou ochotni jít do vůbec žádných sporů. A kdyby něco, oni jsou muzikanti. Přece si za to platí příspěvky!!!
Kdo nic nedělá, nic nepokazí. A pak má tedy plné právo kritizovat, zesměšňovat a poplivat ty, kteří jsou aktivní a nedokonalí.
Omlouvám se všem, že jsem se odchýlil od tématu brzdící váhy a ještě k tomu ve chlívku zvaném Předpisy. Petře Šimrale, ti nadávající strojvůdci na fírcimrách jsou obvyklí, nikoli normální. Že to sami psát na DÚ nebudou, je mi jasné. I když by mohli i oni. Podnět může podat kterýkoli občan ČR. Jenže, pokud chceš zpochybnit funkčnost a bezpečnost výrobního prostředku vlastní firmy, je to potřeba zpracovat jinak, než anonymním remcáním. Ovšem tohle zrovna Tobě vysvětlovat nemusím. Sám máš tolik zkušeností, jako asi nikdo na Káčku. A k tomu ještě i ty Federačně - odborové.
Na konec ještě dovětek: Ano, jsem hrdý člen FS. Jsem hrdý na své povolání, které nemůže (a ani nechce) dělat každý. Aniž bych byl jakkoli namyšlený. Hezký den přeje Váš P.
Hrdobci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.24.19
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 09:44:04   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Počítám, že jste tímto Základním požadavkem těch připosraných přizdisráčů je úplná absence odvahy. Nejsou ochotni jít do vůbec žádných sporů. A kdyby něco, oni jsou muzikanti. Přece si za to platí příspěvky!!! skvěle jste tím vypral žrádlo Apollu 17, on přesně takový je, dle zdejšiho projevu.
Hlášeni strojvedouciho se píše ve formě jak je patricnym slozkam zamestnavatele, o tomto problému vědi, kontrolni organy nevyjímaje.
Výsledek je skutečnost, že se odborově organizovaný letitý praktik, strojvedoucí obáva upozornit na technický nedostatek vozidla, který má ovládat v součtu i proto, že necíti podporu pravě od odborové organizace, má důvodné pochybnosti o tom, zda se za něj postaví. A to je tak celé.
Ps: Ti co měli přirozenou odvahu a nedrži jak se říká hubu a krok v drtivé většině opouštěji řady jak FS, tak zaměstnavatele, neb zde pro takové není místo a dává se to okatě na jevo a členstvi v odborech jim osobně pozitiva neprináší.

Gratuluji k hrdosti, Pa
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1155
Registrován: 10-2009
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 10:55:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To se asi neshodneme. Anonymitou počínaje. P.
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5711
Registrován: 7-2007
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 15:30:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pár slov...Na "K" toho opravdu moc nevyřešíte (i když i toto je cesta jak alespoň trknout, naznačit). Ale jedno velké ale tu je. Když někdo napíše "hlášení strojvedoucího" kde upozorní na nedostatek, kolizní věc a jak tady čtu o těch panterech, tak věc která ohrožuje bezpečnost drážní dopravy.... To nikdo ze stolu neshodí, na to jsou dost bojácní, protože by se jim to za čas mohlo vrátit jak bumerang.
Nedémonizujte nadřízené, oni skutečně jen na slovíčka reagovat nebudou (z různých důvodů), ale když budou mít písemné podklady, tak to bude jiná věc. Moje osobní zkušenost s připomínkami je značná, jsou věci s kterými nejde hnout (špatná konstrukce), ale je množství věcí, které koumesy vůbec nenapadne, že by mohly působit problémy. (Třeba taková svítící zbytečně Led). A s těmi hnout jde.
Největší problém je, že to nejsou lokomotivy (ani jednotky), ale jen soubory komponentů. A není boha (nechce se, nelze) to vzájemně propojit a zkomunikovat.
Některá konstrukční řešení je na úrovni frekventantů škol velmi zvláštních, dílenské zpracování je v mnoha případech naprosto zoufalé.
Tak se vezme čistý list a napíše se, co je špatně, co by se dalo vyřešit lépe, co je konfliktní a sporné. V některých záležitostech se občas narazí na tvrdou vodu (prašule - kajmani musí se koupat v šampaňském), ale mnoho věcí zlepšit jde a i se chce, zvláště, když ve zdůvodnění zazní, jaké by to mohlo mít následky (ať už finanční či trestně právní).
A i když k odborům mám výhrady i to je cesta, jak a kudy.
Samozřejmě, že strojvedoucím by mělo být volné řešení, které se jeho práce až tak nedotýká. (Co je mi po tom, že netěsní převodovky, vydírají se držáky tlumičů a podobné neřesti). Mám světlo a teplo, ovládání je ok (ne, že by se nedalo něco zlepšit), jinak, co je mi potom. Mohu upozornit, naznačit, ale...
A co tady čtu, chcete mi naznačit, že když strojvedoucí dá polohu rychlobrzda, tak si to nějaká PC sračka přehodnocuje, jestli to myslí vážně? To je konstrukce hodná nobelovky za blbost. Požadavek RB se musí rovnat extrémní brzdě = SPADNOU MAGNETY, PLNÝ TLAK V BV, MAX EB. Jestli si PC sračka myslí, že stojí (v = 0 km/h), je její problém a nesmí, dokud obsluha nedá jiný povel, do toho kecat.
A pane kolego: strojvedoucí obáva upozornit na technický nedostatek vozidla Proč, má-li pravdu a je to většinový názor?, který má ovládat v součtu i proto, že necíti podporu pravě od odborové organizace I bez ní to jde, taky jsem jí neměl (nečlen), má důvodné pochybnosti o tom, zda se za něj postaví. Aha, Husa upálili, tak na mě se chystá to samé...nikoliv, obavy mít je správné, ale zas se krčit pořád...
Je pravda, že mnohdy odměnou je jen mizející maily a telefonáty.. ale i to je dobře...
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4846
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 15:57:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sice vyrábím jenom blbé tramvaje, ale jak to tady tak čtu tak mi vstávají vlasy hrůzou na hlavě.

Pár dotazů :
- vazba, že KB můžou spadnout jen když V>0 - to je proboha co????
- ŘJ pohonů a ŘJ brzd si neumí po CANu říct nic o rychlostech a skluzech? A k čemu tam ten CAN je? Aby ovládal žárovičky, rozhlas a jiné nesmysly?
- u tramvají obvyklá finta, že skluz větší než něco = fláknu tam 1/2 nebo 1/3 KB na vozidle se na dráze nezná? Nebo se to tak nikdy nedělalo? Nebo se to nesmí?
- a co podobná logická rovnice "skluz větší než něco = písek ON"?
- tlačítko na samostatné shození KB (oficiálně na zkoušení KB, neoficiálně na různé podobné šílené stavy) se na dráze taky nezná, nechce, nesmí nebo neumí?

Dík za info [happy]
CeryOldJenky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.17.15
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 16:37:46   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak jsem psal, majitel vozidla a výrobce o tom přes rok, už téměř dva ví. Výstupem je pouhé ústní tvzení, souhlas, že taková situace je skutečně reálně navoditelná, není to tedy výmyslem jedince. Řešit se to ale nebude.
Nic víc, nic míň.
S předpisem, potažmo dotazem Podroužka to má společnou úvahu o stanovení skutečného brzdícího procenta. Zde je vypočteno neskutečných cca 233, ale díky opakovaně popsané situaci, si je můžete tak akorát nabouchat.
Pískování je fajn, pokud funguje a zrovna Panter trpí neduhem v podobě samovolného vypískování v době Aktivního Odstavení, což údajně je vadou bpískovacího ventilu a profuku jímky s pískem. Důkazem budiž spousta hromádek písku na odstavných kolejích. Toto se snad ale podaří vyřešit výměnou ventilů. Samozřejmě, že pár zrnek písku, by bylo schopno obnovit valení dvojkolí, jen je mít, v krizovce neváhám, ať se klidně celá jednotka obuje jak kráva (odbrzdit jí nejde, díky Mirelu), ale nenabourám.
Skvělej nápad dávkovat KB na třetiny, zde to nejde.
Vzácně se shodneme, přesně na tom, že když použije fíra RB, nouzový stop, tak do toho nemá co PC kecat a má naskákat veškerá dostupná brzdná technologie. Zde Mg brzda, neadhesní brzda smutně kouká jak její adhesní partner pneumatická a EDB jede šusem a nepomůže jim ani za mák.

Tady by se spíše hodila rovnice smyk = písek, než skluz, vlasy z této konstrukce nevstávají jen tobě.

Paradoxně se u podniku nyní podepisuje seznámení s rizikem práce. Doufám, že tam je riziko jízdy šusem na Panteru [lol]


Na "K" toho opravdu moc nevyřešíte (i když i toto je cesta jak alespoň trknout, naznačit).
Bohužel to "K" je jedna z posledních možností, když po celé té době je ten pouhý výstup, "nic se upravovat nebude". Dále již jen ten DÚ a DI, obrátit se na něj mohou mnozí s tímto zážitkem a že jsou, ale .... . Útěchou může být to, že až někdo nedejbože něco opravdu provalí do pořádné hromady, možná díky "K" bude moci dokázat, že se o problému věděloí dříve a zbavit se tak odpovědnosti za nešťastnou událost. Snad k tomu nikdy nedojde, ale to si říkali jistě i v Černobylu.
650001
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.237.25
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 17:33:58   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To jsou věci [happy]
440 má ještě jednu SW zajímavost, resp. chybičku:
v ARR volba na klávesnici - snížení rychlosti např. o 50km. SW dá pokyn k brzdě, do toho pracuje s daty a modeluje si pomyslnou možnou brzd.křivku. Jenže v ten moment strojvedoucí zjistí, že EJ rychlost nesnižuje dle jeho představ, takže logicky sáhne po HJP, kterou přeloží do BE,BP...a za určitých okolností nastane problém! Jednotka si přebere pokyn, sloupek ukazatele brzdy se začne "vyprazdňovat" k nule a jednotka místo brzdy, jak jinak než odbrzdí. V ten moment SW zjistí chybu a teprve teď splní pokyn strojvedoucího a zavede požadovanou brzdu. O kolik se prodlouží brzdná vzdálenost netřeba řešit. Např. při jízdě do odbočky to může být drobný průser!
Jenki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4847
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 19:45:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vzácně se shodneme, přesně na tom, že když použije fíra RB, nouzový stop, tak do toho nemá co PC kecat a má naskákat veškerá dostupná brzdná technologie.

Tohle musím drobně poopravit : když se do brzdění na plné pecky dají EDB a špalky / kotouče zároveň tak to není úplně dobrý nápad. Je to přebržděné a skončí to smykem. V nouzových stavech (u tramvajek) se rozlišují dvě možnosti. Jednak nouzová brzda, zadána řadičem (ať už ručním nebo nožním), u některých výrobců navíc i příslušně označeným červeným "hříbkem". Maximum EDB, všechny KB, písek, skluzoffka jede, počítače počítají, skluzovkují a řídí. Někteří provozovatelé k tomu chtějí ještě zvonek. V nulové rychlosti vše přestane. Důležité je, že tahle brzda je intuitivní - když 10m před rozhulákanou tramvaj vstoupí bába Kropáčková s pěti igelitkama Kaufland tak tramvaják nemá čas někde hledat nějaké tlačítko, prostě reflexivně flákne ten rajčák / pedál do krajní polohy a je to.

Něco jiného je brzda záchranná, která tak nějak celosvětově funguje mimo veškeré počítače. Ovládá se zásadně "hříbkem" a u moderních vozidel provede :
- odhození rychláku, popř. i jiných stykačů v pohonu; je jedno jestli pohon chce jet nebo EDBčkovat, je asynchronní a nemá se z čeho nabudit takže pá pá
- ztráta napětí pro něco v mechanické brzdě; je jedno, zda je hydraulická, pneumatická nebo elektomechanická, každopádně je (u tramvají) vždy střadačová, takže bez napětí / tlaku oleje / tlaku vzduchu se pakny prostě tlakem pružiny zavřou a řídící jednotky si mužou myslet co chtějí a dělat to jak chtějí, nic jim to není platné
- kolejovky ON, písek ON, zvonek ON
- jediné národní rozdíly jsou v tom, zda to nějak detekuje nulovou rychlost, a zda to po jejím dosažení přestane hned / za nějaký čas / nikdy.

Jinak se omlouvám za záměnu skluz / smyk v minulém příspěvku.
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3508
Registrován: 8-2005
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 20:13:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Petr Šimral: já něco podobného zažil s laminátkou. V Budějkách si ji v klidu odstavuju a koukám, že na kolech, občas chybí dost materiálu. Místo, kde chybí není zabarvené drážní šedou barvou, takže to má kovově narezlou barvu. Obruč je naprosto vpohodě, mašina po dílnách. Okamžitě ji dělám neschopnou, chodí se na ní dívat různí povolaní lidé a jen kroutí hlavou a nechápou. Po komunikaci se Šumperkem se zjistilo, že ten chybějicí materiál byl odfrézovanej. Důvod byl prostý, změna technologie vyvažování kol. Závaží se nelepí, ale odfrézovává se materiál kola, které je trochu jiné, aby bylo co odfrézovávat.
Martin
P.S.: našim technikům jsem řekl, ať se domluví se Šumperkem, aby se ta odfrézovaná místa zabarvila, pak si toho člověk nevšimne. A pokud by si toho všiml, tak to bude považovat za normální, protože to má stejnou barvu jako okolí.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7143
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 20:29:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A pokud by si toho všiml, tak to bude považovat za normální, protože to má stejnou barvu jako okolí.


Vítej v klubu. Jak rychlá byla reakce?
Oldcerry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5712
Registrován: 7-2007
Odesláno Pátek, 29. dubna 2016 - 05:48:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenki: To myslíme obdobně: Jestliže strojvedoucí snížuje tlak v HP provozně a brzdí (i když sníží tlak pod 3 Bar v HP) nechť si protismysky protismykují, skluzovky skluzovkují atd...Ale magnety musí dolů, když odrychlení není ok.
Ale dá-li polohu RB (rychlobrzda - u tebe hříbek), tak ať táhnou PC sračky doprčic, vše do brzdy + písek. Ale Pantera neznám (a ani nechci), beru to jen dle našeho zkanzenu.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13021
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 30. dubna 2016 - 14:11:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

přitom by stačilo, aby protismyk řek, že pšouká a že ty poruchy točkočidel nejsou poruchy....

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6468
Registrován: 5-2007
Odesláno Sobota, 30. dubna 2016 - 15:05:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Oldcerry: Lenže to už Vám dneska neprejde, pretože je snaha o nejaké maximálne spomalenie, páč spoločnosť sa jaksi dostala do stavu, že v prípade, že k škode/zraneniu nedôjde v prípade nehody (nárazu), ale počas toho brzdenia, tak je to v podstate vina toho, kto sa nehode snažil zabrániť...

Niečo ako sa po "nehode" v Adamove začalo v prvom rade rýpať do privolávačky...
Němec_z_ova
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3352
Registrován: 4-2009

Odesláno Sobota, 30. dubna 2016 - 21:32:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ti co měli přirozenou odvahu a nedrží jak se říká hubu a krok v drtivé většině opouštějí řady jak FS, tak zaměstnavatele, neb zde pro takové není místo a dává se to okatě najevo a členství v odborech jim osobně pozitiva nepřináší.

Pane kolego, Vy mne snad znáte. Vidím to úplně stejně a právě se nacházím v popsaném stavu. Nevím, jak to dělají, ale ČDC s Macechou mají "vzácný dar" zprotivit práci lidem[crazy]

Martin2: Ahoj Martine, zrovna u téhle svévolné změny vyvažování dvojkolí (ála PRAS Šumperk) mi dost vadí, že nejde vidět styk obruče s s paprskovým kolem. Protože rez uvolňující se v těchto místech je první známkou uvolněné obruče, což poklep vozmistrovským kladívkem potvrdí.
Byť si třeba "kovaní" lokomotiváři vystačí pouze s ryskami (ty však umí takoví Poláci zručně falšovat[angry]).

Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2032
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 02. května 2016 - 08:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobré ráno. K nedávno proběhlé diskusi o "inverzních střelnicích" bych se rád zeptal na toto: Jaký význam mají na Smíchově, kde jsem si jich všiml za Železničním mostem, za odbočkou do Společného nádraží? Před nimi je hlavní návěstidlo, ale nevím, jestli vjezdové nebo cestové. Díky předem.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 14722
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 02. května 2016 - 09:21:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

...za Železničním mostem, za odbočkou do Společného nádraží je vjezdové návěstidlo 2L do ŽST Praha-Smíchov.

lokomotivy.net
FZF
[vypravci]
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1158
Registrován: 10-2009
Odesláno Úterý, 03. května 2016 - 08:55:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přátelé, tak jsem včera objížděl osmdesátkou v Poříčanech Osobní vlak stojící v 1. SK. Popotažený až k odjezdu. Asi bude potřeba zopakovat srážku vlaků.
Máme v depu ve vyhláškách rozbor několika nehod. Jednou z nich je odjezd bez výpravy, s projetým odjezdovým návěstidlem v poloze Stůj. Závěr nehody školař (nebo kdo tu vyhlášku zpracovával) velmi správně vyhodnotil. Příčinou bylo to, že strojvedoucí započal úkony pro potřebné pro odjezd vlaku dřív, než byl vypraven! Jak a kým byl třeba ten včerejší vlak v Poříčanech vypraven? A že tohle zvláště v okolí Prahy vidím velmi často! Ale i v Brně slyším ve vysílačce, že strojvedoucí odjíždí na pokyn "z páte to máš postavený". A taky se asi popotahuje, v Blansku to zkouší velmi často. I jinde. Až se ucho utrhne. Tak kdo chce, pomáhejte naší milé dráze honit sekundy. Jistě se Vám odvděčí. P.
Popotahnout
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.42.31
Odesláno Úterý, 03. května 2016 - 11:09:30   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdar.
Obdobne jsme meli školu i my. Bohuzel sice se nam to nelibi, ale strojvedouci musi pokyn od operatora obsluhy drahy uposlechnout. Tedy kdyz da pokyn o popotazeni od peronu k navestidlu, tak nezbude nez to provest, zde prostor o tom polemizovat, proc to tak chce neni.
Je nutne provest pred odjezdem vlaku s prepravou cestujicich veskerou estradu, ale mit na pameti, ze od peronu k navestidlu jste pouze posunovy dil obsazeny cestujicim. To vse je skutecne v danou chvili pouze na uvedomeni si strojvedouciho a zruseni takove moznosti by pomohlo souhlasim predejit pochybeni. Ono mnohokrat tech usetrenych par desitek vterin nema ani opodstatneni, navic je pak i nutne dodrzet ustanoveni o zmene posunu na vlak, kdy tedy max rychlost 40 az do okamziku, kdy cely posunovy dil mine odjezdove navestidlo, ikdyz na nem bude napr. 80 a volno.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2042
Registrován: 5-2008

Odesláno Úterý, 03. května 2016 - 13:54:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

už je to tu zas
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2762
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 03. května 2016 - 16:38:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak nebudem na koridoru popotahovat. A Os místo na jeden projíždějící R si to odstojí taky třeba na 3 - 4 rychlíky. Podroužek má sice pravdu, ale když se jasně řekne :"Popotahuj, cestou posunu k odjezdovemu návestidlu .", tak je to posun a ne odjezd. Co je na tom divného. [andel]Mně se stalo, že za to fíra, stojící na 3. SK , vzal na barvu svítící z 1. SK. Aniž bych mu nějaký souhlas k posunu dával. Rovná stanice, žádný oblouk. 300 m k odjezdu. Když jsem to z té 1. koleje shodil, tak to tam nasypal a volal, že mu to spadlo. Vůbec nechápal , že to bylo z vedlejší koleje. Když jsem mu asi za hodinu volal, že kdyby něco, tak že měl souhlas k posunu ( Při tom prudkým brzdění si mohl někdo stěžovat), tak asi pořád nechápal co provedl.[andel][vypravci]
Martin2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3509
Registrován: 8-2005
Odesláno Úterý, 03. května 2016 - 18:10:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad P.Š.: měl jsem ji pak po několika týdnech a můj návrh nepadl na úrodnou půdu. Tedy depo nic nepřemalovalo a jiné dvojkolí jsem zatím neviděl... Dál se tím nezabývám. Vím, že to není vada dvojkolí a to mi stačí.

ad Němec_z_Ova: mne jako strojvedoucího to vcelku nezajímá. Rysky sedí, zdrže jsou celé nepoškozené, nevím proč bych měl jako obyčejný strojvedoucí něco dál řešit. Jasně, pokud bude kolo hnědé na uhel a bude na mne zářit červená ryska na bílém podkladu, tak budu hledat značky od důlčíku... Každopádně zaměstnavateli sdělím svůj názor nebo postřeh a jak s ním naloží nebo nenaloží je jeho věc. Evidentně protáčení obručí a přemalovávání obručí přímo na trati, odpovědné u Carga netrápí, jinak by to už řešili hned poprvé, kdy se o tom od tebe dozvěděli.

Jinak změna není svévolná, je schválená DÚ i odpovědnými u Carga.
M.
P.S.: měl bys fotku takového dvojkolí?
Johny11
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2041
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 03. května 2016 - 21:22:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

"Je však zapotřebí, aby si každý zaměstnanec uvědomil, že žádný předpis nemůže vyčerpati všechny možné případy a že proto také nemůže určiti všechna pravidla, jež mají zaručiti za všech okolností dosažení zamýšleného cíle.
Duchapřítomnost a rychlé rozpoznání stavu věcí v každém jednotlivém případě umožní schopnému zaměstnanci jednati v duchu platných předpisů, podle nejlepšího vědomí a svědomí tak, aby byl vždy zaručen pravidelný, nerušený a bezpečný provoz."

(číslo XIX předpisy pro službu dopravní, Ministerstvo železnic, 1929, článek 2, odstavec 2)
Podroužek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1159
Registrován: 10-2009
Odesláno Středa, 04. května 2016 - 09:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Johny, to je super!
Mně se snažili výpravčí popotahovat už mockrát, ale žádnýmu se to ještě nepovedlo. Nedostal jsem totiž nikdy svolení k posunu. "Můžeš popotahovat k návěstidlu" jím není. Navíc, operátor dopravy mně může skočit na péro, milý anonyme. Já mám, narozdíl od jiných dopravců, ještě předpis ČD D2. A shrnu-li povinnosti osoby řídící posun, kterou bych se, dostaje svolení k posunu, stal, pak musím o tom, že bude se soupravou posunováno, toto oznámit obsluze vlaku, která tuhle informaci předá cestujícím. I když jako cestujícímu je jistě šumafuk, zda se to hejbe jako vlak nebo posunový díl.
Na užitečnost popotahování můžeme mít názor stejný nebo různý. O tom jsem psát ani nechtěl, vím, že se s mnohými neshodnu. (Tím není nikde řečeno, že pravdu musím mít já). Chtěl jsem jen Vám, kteří obhajujete popotahování osobních vlaků oznámit, jak to skončí. Přesně podle mých předpokladů. Jen do momentu, až se ucho utrhne. Za příčinu MU nebylo označeno až projetí návěstidla, kterým měl být vlak vypraven, ale fakt, že strojvedoucí nebyl vypraven a započal úkony před odjezdem vlaku. Takže já to řeším tak, že za oznámení "až to rychlý pojede kolem, můžeš začít popotahovat k návěstidlu" hezky poděkuju a oznámím, že si raději počkám na výpravu, neb čas není mým pánem. Za 34 let u dráhy vím jedno jistě: že veškeré kvaltování jedině pro hovado dobré jest. Váš P.
Rail
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 5-2014

Odesláno Středa, 04. května 2016 - 22:27:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podroužek: Popotahování k návěstidlu až tak nepomáhá popotahovanému vlaku, jako spíše ostatním účastníkům železničího provozu, kdy dochází k rychlejšímu vyklizování zhlaví stanic a tím pádem často odpadá nutnost brzdění ostatních vlaků na vjezdu. Hlavně mezi Úvalama a Poříčanama je to ve všední den znát na plynulosti provozu. Největšího efektu je dosahováno samozřejmě u těžkých nákladů, které nemusejí tak často brzdit a následně se zdlouhavě rozjíždět. Pro efektivní řízení provozu a vysokou propustnost tratě - plynulý náklad = dobrý náklad.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13032
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2016 - 15:38:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

taktak. na popotahování os by to chtělo extra článek v D1,D2.
neochotu popotahovat chápu.

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2795
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2016 - 17:05:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Úplně nejlepší by asi bylo se na všechno vy..at ..... a začít zas chodit pěšky ..[crazy]

ICQ 237-113-861
Jeden z Vás
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.48.27
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2016 - 20:24:36   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

pro pana Podroužka. Pro operátora dopravy je nepodstatné, že máte předpis ČD D2, s tím ostatním se dá souhlasit - musíte dostat svolení k posunu atd.-a vždy musí být splněny podmínky předpisu SŽDC D1.
Stenly
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 2-2016

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2016 - 21:02:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Rail : takže se fíra sebere, pude si rozsvítit dozadu světla, podnikne všechny administrativní úkony spojené s posunem, pak se ujme šoupat s vlakem, dojede k návěstidlu a pude si změnit bílý za červený ..... neni rychlejší když tam zůstane stát ?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2763
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2016 - 22:30:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Stenly: To by taky musel udělat něco podobného fíra u dlouhého nákladu, když zastavuje ve stanici a víc to přibrzdí, takže mu konec vlaku zůstane vzadu přes námezník. To by taky měl před popotažením jít 600 m dozadu, aby sundal koncovky, potom popotáhl ( což už je posun ), a pak zae šel 600m znova, aby tam ty koncovky zase pověsil ? Posun přece nemůže jezdit označený jako vlak. [andel][lol]
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2764
Registrován: 11-2008
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2016 - 22:34:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Všechna ta opatření, co by se podle Podroužka měla dělat před zahájením posunu s vlakem osobní přepravy, jsou primárně myšlena u posunu z důvodu například odstavování správkového vozu a podobně. Kdyse s vlakem jezdí- posunuje "sem-tam". To ůpopotažení k odjezdu" vlastně není žádný posun.[vypravci]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8181
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. května 2016 - 22:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ehh ? Proč bych něco říkal četě a mátl ji ? Stejně nesmím odjet od peronu před časem odjezdu.
Výpravčí mne zpraví o posunu k odj.n., dá souhlas , já dám v čase odjezdu výzvu, odmává se to a popotahuju (posunem, ev. ranžírky platěj, takže mi chytrý výpravčí sám dopředu řekne, že neplatěj) k návěstidlu. U něj stojím mimo peron, takže postojím, expres se přežene, skočí barva, já písknu a jedu do pryč.

Jo, že někteří jedou na "fíro, popotáhni mi to k odjezdu"..jejich blbost.
Stenly
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 2-2016

Odesláno Čtvrtek, 05. května 2016 - 23:54:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výpravčíxy : zřejmě se dobereme k tomu že pokud by se mělo udělat všechno dle D1 tak by to trvalo dlouho což u osobní dopravy není žádoucí tudíž je lepší zůstati vlakem a čekat na cokoliv krom stůj

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace