K-report
Nabídka zaměstnání
 

Předpisy Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Železnice » Předpisy « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyHaan 780 14   
Archiv diskuse Předpisy do 15. 9. 2014Apollo_17 60  15-9-14  23:09
Archiv diskuse Předpisy do 09. 10. 2014Sants 60  09-10-14  21:38
Archiv diskuse Předpisy do 12. 10. 2014Sonic 60  12-10-14  14:28
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2147
Registrován: 11-2008
Odesláno Neděle, 12. října 2014 - 14:41:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Starý vlk: Souhlasím s tebou, ale těch možností je docela dost. Dokážete si představit kolik variant návěsti PN by to pak bylo ? Nebyl by v tom pak ještě větší zmatek ? [vypravci] Více by pomohlo, vyrozumění strojvedoucího, proč na tu PN jede. Při dnešní technice nahrávání hovorů, by to nemusel být problém to zlegalizovat.[andel]
Dave
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2371
Registrován: 9-2003
Odesláno Neděle, 12. října 2014 - 15:04:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad Sonic
estli to chápu správně, tak již několik měsíců platí nové nařízení pro výpravčí (nad rámec D1), které zakazuje jízdu (i jízdu PRP) přes poruchou obsazené KO, dokud je neprohlédne někdo od traťovky (s myšlenkou, že výpravčí není kvalifikován na to, aby pohledem určil správný důvod [a jeho nebezpečnost] obsazení KO - tedy zda to třeba není lom kolejnice). Tedy jedna bězná situace použití PN a jízdy PRP tím odpadá.

To je mi novinka. Všichni výpravčí to asi nevědí. Zrovna před měsícem přišla v jedné stanici výpravčí s tím, že má na zhlaví obsazený kolejový obvod a že budu odjíždět na PN. Také mi dala rozkaz ohledně omezení rychlosti přes zhlaví. Ještě dodala, že se tam byla podívat a prý tam nic není.[happy]
A za poslední půlrok se mi to v té samé stanici přes to samé zhlaví stalo ještě tak minimálně dvakrát.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1193
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 12. října 2014 - 15:58:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dave: "To je mi novinka."
Řeší Výnos č.2 k D1-účinnost od 15.6.2014, který nově upravuje články 4020 a další:
"...Pokud jsou výpravčímu známy skutečnosti, opravňující k pochybám o volnosti nebo provozuschopnosti koleje (výhybky) ve stanici fyzicky obsazené výpravčím, nesmí na ní dovolit jízdu kolejových vozidel, dokud nezjistí ...Na základě vlastního zjištění volnosti, průjezdnosti a zjevné nepoškozenosti koleje (výhybky) ve stanici nebo na základě provedeného zápisu v telefonním zápisníku smí výpravčí povolit jízdu kolejových vozidel přes dotčené místo rychlostí nejvýše 30 km/h (není-li nařízena rychlost nižší), a to do doby provedení zápisu o provozuschopnosti koleje (výhybky) odborně způsobilým zaměstnancem OSPD."
Tyto čl. nemají dopravci v rozsahu znalostí-není důvod. Řiďte se pokyny, které Vám provozovatel dráhy dá. Ovšem, dovoluje-li se při tom jízda na PN, žádná povinnost strojvedoucímu neodpadá a pojede stejně PRP i kdyby mu výpravčí ústně, nebo písemně sdělil, že kolej je volná, stejně jízdu PRP musí fíra dodržet, neb PN mu ji nařizuje.
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 876
Registrován: 11-2006
Odesláno Neděle, 12. října 2014 - 16:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan: Aha, tak to není tak ostré, jak jsem si myslel. Čili jízda na PN je (po kontrole výpravčím) přes takové místo možná, jen je třeba navíc vydat rozkaz o těch 30 km/h. Ale jízda PRP tedy neodpadá.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Neděle, 12. října 2014 - 20:59:52   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Výpravčíxy Číslo příspěvku: 2147: Při hovoru se synem (má zkoušky z německých předpisů a v Německu jezdí) jsou tam přivolávačky dvě: Jedna, která vypadá jako ta naše (přerušované bílí světlo) má stejný význam jako 40 a výstraha, žádná jízda podle rozhledu a jmenuje se Erzatzsignal-náhradní návěst. Ta druhá je tvořena třemi žlutými světly pod návěstním štítem, má pro mne nezapamatovatelný název a nařizuje jízdu podle rozhledu. Takže ryze technicky by to problém nebyl-pamatuji přivolávačku na mechanickém návěstidle, ke které vedla z dopravní kanceláře šňůra na dřevěných sloupech. Jestli je to schůdné předpisově nevím.
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4447
Registrován: 8-2007

Odesláno Neděle, 12. října 2014 - 21:23:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takže ryze technicky by to problém nebyl

Ale nikomu na SŽDC by to nepomohlo-spíš zhoršilo.Takže to u nás nikdy nebude,protože dopravce předpisy netvoří.[nene]
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5404
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 12. října 2014 - 21:25:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano, jako za "zastydlého socialismu" i u nás: všechno je všech a nikoho nic - včetně povinností a odpovědnosti za volnost VC. Alibismus

Promiňte, já jsme jenom blbej cestující s jde mi pouze o kejhák.

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1194
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 12. října 2014 - 21:26:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

SV: o tomto stejném už tady dříve psal Mikulda.
Závěr:
- Němec dávno pochopil tyto dva rozdílné stavy a možná rizika jízdy PRP ponechal jen na ty nejnutnější případy a nezatěžuje strojvedoucí jízdou PRP při každé poruše ZZ.
- Slovák to už dávno pochopil taky a jízdu PRP nařizuje písemným rozkazem a nikoliv přivolávačkou.
Jen Čech je nepoučitelný a vymýšlí už dávno jinde objevené.
Víte, jak tyhle nápady dopadnou? Bude se zdůvodňovat, proč to u nás nejde - nejsou peníze, nejsou lidi, není nic. A to co je a na co se spoléhá (drahé a neomylné ZZ), se pořád se.e.
Když si management nedokáže srovnat priority, co chce po těch dole?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1195
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 12. října 2014 - 21:33:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

RadekŠ: "Promiňte, já jsme jenom blbej cestující s jde mi pouze o kejhák."
Nejste sám komu jde o kejhák. Mně taky a všem, kteří se ke dráze byť jen přiblíží.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5406
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 09:54:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mně taky a všem, kteří se ke dráze

No kdybych seděl za kniplem, tak bych právě vítal to, že můžu na PN ject třeba 5 km/h a nikdo mě za to nemůže zadřít. Vy to holt vidíte jinak, uniká mi, jak můžete s těma 2500 tunama třeba jen posunovat, atd.

Mně jsou Vaše starosti tedy volný, nicméně jenom mi potvrzujete pravidlo, že bič si na sebe upletou tzv. vobyčejný lidi sami a ještě tomu zatleskaj a nemusí jít jen o volby....

Pryč s režimsty, ekologisty a sandálisty !
Nudíte se ? Svolejte meeting !
Že jsem politicky nekorektní ? No a co ? [zadnice]
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1587
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 10:16:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

toto ustavení bylo zavedeno už nějakou opravou předpisu D1 z roku 1962 a neustále se u nás opisuje , Slováci to vyhodili ven a SŽDC si tam něco přidalo
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1196
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 10:42:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

RadekŠ:"No kdybych seděl za kniplem, tak bych právě vítal to, že můžu na PN ject třeba 5 km/h a nikdo mě za to nemůže zadřít. Vy to holt vidíte jinak, uniká mi, jak můžete s těma 2500 tunama třeba jen posunovat, atd."
Nikoho za to nemůže nikdo zadřít. Má to v ruce i s bezpečností jen on a musí si to umět zdůvodnit. Nevím, proč se kdo pořád snaží honit čas.
O problémech s posunem, kdy se také rychlost jízdy řídí podle rozhledových poměrů jsem tady už psala s otazníkem, zda jsou fírové schopni takový posun vůbec provést, zvlášť když jsou vždy pracovníky oprávněnými řídit posun a případná posunová četa ten posun jen "provádí"-podle předpisů některých dopravců.
Nepíšu to sem proto, aby se kolo nehnulo, ale aby se s tím předpisově něco udělalo. Protože dokud se jezdit bude tak jak se jezdí (všechno má na triku fíra), tak to s nikým nehne.
Starý vlk
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.127.142
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 11:27:00   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ad RadekŠ: A já zase říkám, že sedíc za kniplem (byť je většinou kulatý) uvítám každou změnu, která mne zbaví nutnosti jet na přivolávačku VŽDYCKY podle rozhledu. A to jsem na na takový způsob jízdy zvyklý, na vyloučené koleji, což je hlavní působiště pracovních vlaků, se jinak nejezdí. Ale je lepší jet podle zabezpečovacího zařízení než bez něj. A rozdíl mezi vlakem a posunem zde nemá cenu vůbec probírat.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 12:09:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ještě trochu historie , předpis D1 z roku 1954 mluví o pohotovosti zastavit před "překážkou" , pak ručně škrtnuto.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1197
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 12:58:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

SV: máte recht.
Parmezano: dík.
[happy]
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 16:05:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

já vám do této diskuze mluvit nebudu, nejsem strojvedoucí (byt něco mám odježděno), ale jedna věc mi uniká.

At je cokoliv (ukradené kabely, porucha relé, prasklá žárovka) prostě něco nefunguje, tak pokud tam přes to jede (muže jet) vlak, byt sníženou rychlostí, kdo by měl teda zajištovat bezpečnost jízdy toho vlaku? Mě připadá že at děláme co děláme, vždycky to řídí strojvedoucí. Výpravčí má na panelu poruchu a nevidí volnost cesty. Ale došla mu odhláška za posledním vlakem, poslední vlak přijel celý, což jsou informace které muže použít pro zjištení volnosti jízdní cesty. Ale pořád to není 100procent (muže být lom, silničáři posolili u přejezdu), jenže výpravčí tam jít nemuže, neví kde na trati to je, nebo tam nikoho nemá. Co udělá? Přece dá rozkaz, při předávání rozkazu řekne i fírovi co a jak. A potom už nikdo jiný. Jen ten strojvedoucí.

Čímž chci říct že chápu strojvedoucí, není to příjemný a bál bych se i já, ale najděte někoho kdo není strojvedoucí a muže tam podle rozhledu jet.
atoris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 9-2014

Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 17:21:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Persink : výpravca ohlási poruchu návestnému majstrovi, ten vyrozumie( dohovorí sa ) s traťmajstrom. Výpravca môže oznámiť poruchu traťmajstrovi, pochôdzkárovi, pokiaľ ešte neodišiel predtým. Pokiaľ sa poruchy vyskytne v noci alebo popoludní, tak isto je to akcia firmy Dežo-demont .
Pokiaľ tam niekto z týchto pánov nezájde, tak určite trvá zníženie rýchlosti.
Sám som zistil krádež o 5,30 h ráno, bolo to blízko medzi budovou a výmenami. Nahlásil polícii a návestnému majstrovi nebolo treba, za 30 min. prišiel do práce, a už mal čo robiť.

(Příspěvek byl editován uživatelem atoris.)
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2729
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 17:24:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Starý vlk, Haan: Pozor, Němci mají sice dva druhy přivolávaček, ale na návěstidle je jenom jedna z nich. Výpravčí si nemůže vybrat, kterou rozsvítí.

(Příspěvek byl editován uživatelem mikulda.)

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1198
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 17:44:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mikulda: "...na návěstidle je jenom jedna z nich. Výpravčí si nemůže vybrat, kterou rozsvítí."
Tomu rozumím, že nemohou svítit obě naráz. Asi to samo vyhodnocuje, jaká to je porucha a tomu odpovídá buď jen jízda se sníženou rychlostí, nebo jízda PRP.
Rozumím tomu selsky dobře?
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2730
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 18:07:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan: Ne. Na návěstidle jsou fyzicky přítomny svítilny pouze pro jednu z těchto návěstí.

U nových zařízení se zpravidla dává PRP na vjezdy a non-PRP na odjezdy.

Jo a výpravčí to ovládá stejně jako u nás, zmáčkne tlačítko (dvě tlačítka současně) a svítíme.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
kolejovy usek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.209.155
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 18:14:01   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jeste jednou si prosim prectete prispevek od Haan tykajici se vynosu k D2 a provozu pri obsazeni kol. useku. prvni veta je ta nejdulezitejsi. ne jestli mas pochybnosti, ale jestli jsou ti znamy skutecnosti opravnujici k pochybam.... takze zadne silnicari presolili, dosla mi odhlaska tak jedu, nic z toho. dokud se na misto nekdo nepodiva, tak se proste pres obsazeny usek nejede. zadny rozkaz na 30 a jed, nic. a jestli je to ve 3, ve 14 nebo 23 je jedno, nejede se, dokud se vypravci nebo nekdo jiny na trati nepodiva
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1199
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 18:31:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mikulda: jsem blbá a nerozumím Vám, ale to je jedno. Ostatně, pro fíru je důležité co tam svítí a jaký význam to pro něj má, nikoliv, jak se to zařízení obsluhuje-jestli si to samo vybere příslušnou odpovídající návěst, která vyžaduje to, či ono).
Dík.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2732
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 20:04:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan: Máme jednu návěst - tři bílá světla do "A" nebo bílé blikající světlo (Ersatzsignal), nenařizuje jízdu podle rozhledu. Pak máme druhou návěst - tři žlutá světla do "V" (Vorsichtsignal), nařizuje jízdu podle rozhledu.
A pokud mám na návěstidle tři žluté svítilny, tak tam prostě Ersatzsignal nerozsvítím, i kdybych se rozkrájel. No a pokud mi tam praskne zelená žárovka, tak musím nařídit jízdu podle rozhledu, i když pro to není důvod. A jsme tam, kde jsme byli.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 20:14:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mikulda: Aha, to je zajimave - u vjezdu na tech novych zarizenich je to tedy uplne stejne jako u nas. A proc se na ty odjezdy dava ten Ersatzsignal? Jakoze, kdybych potreboval i odjizdet PRP, tak muzu snadneji predat pisemny rozkaz, a tedy nepotrebuji Vorsichtsignal?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1201
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 20:18:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mikulda: to je na mě moc vysoká škola, bez znalosti dalších souvislostí.
Nicméně se ještě zeptám: při jakých situacích se použije A a při jakých V, když vyloučím právě tu prasklou žárovku?
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 878
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 20:22:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan: Nehledejte v tom zadne komplikace: proste na vjezdovem navestidle lze rozsvitit jen V, a na odjezdovem jen A. Dano ciste tim, jake "zarovky" tam jsou. Na vjezdu nejsou nainstalovany zarovky pro vynavesteni A, a naopak na odjezdu nejsou zarovky na vynavesteni V.

(Příspěvek byl editován uživatelem Sonic.)
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2733
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 20:36:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Haan: při jakých situacích se použije A a při jakých V
Já už fakt nevím, jak bych vám to vysvětlil, prostě na návěstidle je jenom jedna možnost a ta se použije.

Sonic: Na starých zařízeních je jenom Ersatzsignal (A) na všech návěstidlech.
Nová zařízení jsou v drtivé většině dálkoviny.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1202
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 20:45:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mikulda: Vaše odpověď pro Sonica mi stačí. Měla jsem Váš příspěvek 2730 číst pozorněji.[blush]
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 20:46:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mikulda: Aha, dik - tak to je jeste zajimavejsi. Cili ten Vorsichtsignal (V), tedy ekv. nasi privolavacky, je tam naopak "moderni" novinka ... Tedy presne opacny smer vyvoje, nez je tady diskutovan ...
Sonic
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 880
Registrován: 11-2006
Odesláno Pondělí, 13. října 2014 - 20:59:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mikulda: Ještě, nevíš, jestli se v případě toho Ersatzsignal (A) v zab. zař. někdy kontrolují nějaké podmínky, nebo to lze dát kdykoliv? Resp. liší se tím nějak ty staré a nové systémy?

PS: Konečně mám připojení nejen na telefonu, tak zas můžu psát včetně háčků a čárek [happy]
Milanklewar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1063
Registrován: 9-2005
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 09:47:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Prosím znalejší než jsem já o radu.Dovezu soupravově motorový vůz z jedné stanice do druhé.Tam ho přebere kolega.Já přecházím na jinou soupravu,kterou vezu zpět.Většinou MV+dva přívěšáky.Často se stává,že vozy musím objet.Kdo mi udělá brzdu na soupravovém vlaku,když ve stanici v této době už není posunovač ČD.V předpise V15 byl článek,že strojvedoucí si nesmí dělat zkoušku brzdy na svém vlaku.Platí toto ustanovení stále?Děkuji za odpovědi.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1203
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 14:21:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Milanklewar: dotaz je neúplný (jedná se o výchozí stanici vlaku? jak dlouho tam stála souprava bez kompresoru v činnosti? kdy a kde byla udělána jaká zk. brzy? má souprava doklad o provedení ÚZB? ...), obecně viz D2-čl.226+ZPD.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12111
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 19:01:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

vzhledem k tomu, že brzdič BP se musí hlídat, to fíra nesmí jít okopat. na tohle by měli být technologické postupy. co ten druhý fíra?

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1204
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 19:11:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bobo: co má společného brzdič BP s přívěsnými vozy při ÚZB?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5926
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 19:38:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

vzhledem k tomu, že brzdič BP se musí hlídat,

Kolečko ruční brzdy taky musíš hlídat?
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1205
Registrován: 2-2010
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 19:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

PŠ: dík, já se bála, že mně tady zase někdo znectí, neb jsem na to kolečko taky myslela, když se jde po volném. [wink]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5927
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 31. října 2014 - 20:11:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jo jo. Opravdu nevím, kam se česká železnice dostane se svým "doslovnysmem". Obávám se, že do [zadnice].

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace