Diskuse » Železnice » Všeobecná neželezniční diskuse « předcházející | další »

Všeobecná neželezniční diskuse

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
   autor příspěvek
Úterý, 20. prosince 2016 - 10:12:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6652
Registrován: 4-2003
RadekŠ:Proč by se někdo vážně zabejval firmou, která vyrobí v zaostalých provozech směšných pár set nákladáků?

A ještě zastaralých, je třeba dodat pro úplnost [wink].
Úterý, 20. prosince 2016 - 13:26:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 842
Registrován: 2-2006
Jak zastaralých? Ty vozy přece vyhrávaly Rallye Paříž - Dakar [wink]
Komisaři Evropské unie, polibte si prdel!!
Mladějov
Čtvrtek, 29. prosince 2016 - 22:11:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9330
Registrován: 3-2007
A taky prodělaly několik sovětskych ofenzyv ! [biggrin]
Bobmaster
Úterý, 17. ledna 2017 - 11:17:53  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Pro ty, kteří se rádi občas zamyslí nad fungováním světa:

http://echo24.cz/a/weSUa/kde-je-lez-a-kde-pravda
Neděle, 05. února 2017 - 11:10:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 6-2016
Sorry, jako...
Neděle, 05. února 2017 - 22:41:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 2-2017
Sice tohle není úplně o něčem co nejsou vlaky, ale nenašel jsem lepší umístění...
Sháním nějakého strojvedoucího, nebo alespoň nějakého opravdu experta na vlaky, aby mi odpověděl na pár otázek pro Moravskoslezský deník ohledně zpoždění vlaků, respektive o tom, proč se dějí (nějak specifičtěji, z technického hlediska), jak se dějí, jak je takový mašinfíra prožívá a podobně. Jestli se žádný tady nevyskytuje, kontakt na nějakého přítele strojvedoucího, který by měl zájem přispět do novin (i s možností anonymity), nějak mě zkuste zkontaktovat... děkuju.
Péťa Vlčků
Středa, 08. února 2017 - 11:26:13  
Neregistrovaný host
46.135.229.4
Uz jsem zazil i vetsi mraz nez z tohohle arktickyho vpadu. Treba minulou nedeli v inverzi:-D
Pátek, 17. března 2017 - 06:24:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1502
Registrován: 11-2009
A Vy jste podepisoval v tom mekáči smlouvu, že budete dělat jenom hambáče? Nebo třeba strojvedoucí ČD podepisuje smlouvu s tím, že bude jezdit jenom s nulkovou bobinou do Berouna?

Ano, podepisoval jsem smlouvu s tím, žd budu pracovat na kuchyni. Samozřejmě časem se k tomu nabalily další věci (nastoupil jsem v březnu 2015, a 1. prosince jsem si poprvé na uniformu připnul bílou jmenovku), ale to už je jiná. Ale rozhodně to nebylo tak, že jsem při podpisu smlouvy nevěděl, jestli budu vařit, nebo umývat záchody.
Pátek, 17. března 2017 - 08:24:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1516
Registrován: 4-2010
Je docela zajímavá otázka jakou roly v úspěch Fa Amazo hrají její strkní pravidla a jejich tvrdé vyžadování. Zda se tí nevytváří tvrdá disciplína zaměstnanců kdy takto vedení lidé precizně provádí rutiní činost a má to velmi racionální kořeny. Díky tomu budou si zaměstnanci uvědomovat vždy své místo a získají vysokou míru sebekázně. Nebo to je pouhé si libování v moci nad lidmi. Uspěch nějaké fyrmy nemusí nutně znamenat, že její přístup je ve všem správný.
Pátek, 17. března 2017 - 11:18:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 866
Registrován: 2-2006
RadekŠ 6917:A nějakým omylem to dotáhli na nejhodnotnější firmu světa a kdyby poznali českou cochcárnu a ojebávku, tak mohli bejt určitě ještě dál:-)

To že to dotáhli na nejhodnotnější firmu na světě vypovídá něco o zacházení se zaměstnanci té firmy? Já myslím, že vůbec nic.
Tvoje obhajoba mamonu mě překvapuje čímdál víc.

Ještě k tomu prodeji půdy: trošku znám okolnosti toho prodeje, a ten developer používal vůči těm, kdo prodat nechtěli, dost agresivní nátlakovou politiku. Mysli si co chceš, ale postavit sklady v takovéto lokalitě s velmi bonitní půdou je prasárna. A ti, kdo půdu prodali jsou blbci. S půdou se u nás zachází nesmírně svinsky a nebude trvat dlouho, a budeme toho litovat. Betonu se totiž nikdo nenažere.
Komisaři Evropské unie, polibte si prdel!!
Pátek, 17. března 2017 - 11:42:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1517
Registrován: 4-2010
Jachyme. U Radka mě jeho postoj nepřekvapuje. Již mnoho let projevuje při nejedné příležitosti prokázal zaujetím pro procesní a předpisovou čistotu a kázeň. V případě Amazonu neřeší smysluplnist vnitřních nařízení. Jednou jsou stanovena a zaměstnanec je musí respektovat. Pokud tam chce pracovat. Každý kdo zpochybňuje tato nařízení je narčen z českého ojebavání.


Ohledně přístupu k zemědělské půdě to je u řady lidí včetně RŠ o čistě ekonomickém přístupu. Daná komodita se nakoupí jinde. K tonu aby se dal koupit benzín není potřeba aby MND měli těžbu jako má SA. To že se tato země stavá závislou a zranitelnou když není sama schopna vyprodukovat dostatek potravin protože si zlividovala velkou část orné půdy příliš neřeší.

(Příspěvek byl editován uživatelem haldir.)
Pátek, 17. března 2017 - 13:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6928
Registrován: 4-2003
Mysli si co chceš, ale postavit sklady v takovéto lokalitě s velmi bonitní půdou je prasárna. A ti, kdo půdu prodali jsou blbci.

Ale v tom právě vůbec nejsme v rozporu, akorát že oni na naše moudra nejsou zvědaví a měl bys vidět tu nadrženost některých lidí na miliony za pozemky. Já bych se třeba bránil, ale asi by to stejně bylo močení proti větru.

To že to dotáhli na nejhodnotnější firmu na světě vypovídá něco o zacházení se zaměstnanci té firmy?

Trochu ano - v cochcárně a ojebárně by takovou produktivitu neměli. Hlavně neměj iluzi, že jinde (třeba od kousek dál v DHL, ať nechodíme daleko) to funguje jinak.

Již mnoho let projevuje při nejedné příležitosti prokázal zaujetím pro procesní a předpisovou čistotu a kázeň.

Ale houwno, já prostě nějaký "držení zábradlí" považuju za "malý lidi=přízemní starosti" a v takových volovinách se nenípu, protože jsem prostě tak založen a je to pro mě věc, která zabere asi tak 0,001 % mozkový kapacity. Pro někoho je to ale téma, no - a když se v tom nípe, tak zase nevymejlší, jak něco čórnout, že. Navíc půlka toho problému je srážka českýho kulturního prostředí a s tím anlosaským, kde prostě šéf řekne věc jsou a lidi poslouchají co říká a zařídí se podle toho a ne že je potřeba jim to říkat 10x.

Skutečný problém firem typu Amazon "in general" přeci není v tom, že buzeroujou chudáky, který se musí vozejku držet oběma rukama a chodit po správným schodišti, ale že tyhle firmy vytváří v ekonomice příliš nekvalifikovaných a špatně placených míst s nulovou sochální ochranou, odkud se nedá nikam posunout dál a který jsu v důsledku krize nuceni brát i lidi, který maji na víc a před 10-30 lety tohle v době korporací typu HP či GE nebylo. Tohleto se ovšem až tak netýká ČR.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 17. března 2017 - 14:03:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6929
Registrován: 4-2003
e u řady lidí včetně RŠ o čistě ekonomickém přístupu.

Spíš o pragmatismu.... vyčítejte lidem, který chodí někam do fabriky za 18 čistýho, když najednou můžou mít za polnosti na účtě 10 míčů.[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 17. března 2017 - 14:19:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 867
Registrován: 2-2006
Hlavně neměj iluzi, že jinde (třeba od kousek dál v DHL, ať nechodíme daleko) to funguje jinak.
Já žádnou iluzi nemám. Ani o těch zaměstnancích podobných firem. Shodou náhod se mi dostal do ruky firemní plátek obdobné firmy, sídlící na druhém břehu Vltavy. Dovolím si krátký přepis:
" Vánoční večírek 3.12. v Yard resortu byl plný nečekaných událostí. Večírku se letos účastnil rekorndní počet zaměstnanců - asi 450. Hlavní cenu v tombole vyhrál pan X. z noční směny, poukaz na zájezd vyhrál pan Y, třetí cenu (zahradní gril) vyhrála paní Z. Výhercům tímto ještě jednou gratulujeme. Dále tímto děkujeme těm, kteří si party užili, aniž by cokoli, včetně sebe, zdevastovali.
Další zprávy z večírku bohužel už tak příznivé nejsou.¨
V pondělí 5.12. jsme měly dlouhý rozhovor s ředitelkou resortu, a nebyl to příjemný rozhovor. S tím, že na party bylo zdarma pivo nebo víno a zákaz podávání tvrdého alkoholu se zřejmě většina zaměstnanců nehodlala smířit a tuto situaci řešila tak, že si tvrdý alkohol pořídila v nedaleké hospodě. Zvýšená a zrychlená konzumace alkoholu vedla k tomu, že byl pozvracený celý areál, v kterém se party pořádala. Zvratky po naší party zůstaly nejen na historickém nádvoří, v záhonech, okrasných keřích, květináčích, na toaletách, ale i na dřevěných podlahách v historické sýpce, odkud nejdou vyčistit. Navíc byl celý areál zaplaven nedopalky z cigaret, a to přesto, že bylo k dispozici množství popelníků, které personál resortu pravidelně vysypával ...... Kromě odhazování nedopalků a obsahu žaludků, si někteří také areál pletli s veřejnou toaletou. Na toaletách byla krom zvratků a výkalů na podlaze utrhaná prkénka a pisoáry a jako finále byly zničeny historické dřevěné dveře do sýpky. ...... Krom výše uvedeného zůstaly po večírku sáčky se zbytky drog, a nebyla to jen marihuana. .... O tom, že si někteří zaměstnanci odnášeli jídlo a pití s sebou, se už není třeba rozepisovat. Posledním nemilým překvapením bylo několik zmizelých peněženek a cenných předmětů. ...."

Nevím, jakýho dát smajla.
Komisaři Evropské unie, polibte si prdel!!
Pátek, 17. března 2017 - 15:00:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 4-2010
Problém je když takové kraviny tvrdě vyžadují. To pak působí, že smylem nařízení je vytvoření systému kde je příliš snadné porušit řád a dostat se do potiží.
Pátek, 17. března 2017 - 15:02:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1519
Registrován: 4-2010
Jachym to vypadá jako popis kdy se lůza utrhla ze řetězu.
Pátek, 17. března 2017 - 15:44:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1062
Registrován: 4-2004
Haldir: "Lůza" většinou nemá na koks...
Pátek, 17. března 2017 - 16:10:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1520
Registrován: 4-2010
Pojem Lůza spíše spojuji se Způsobem jednání. V dnešní době mě připadne klasické dělení ne zcela vystihujicí stav věcí.
Pátek, 17. března 2017 - 17:03:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1521
Registrován: 4-2010
RadekŠ
V anglosaském prostředí je zvykem takto zaměstnance prudit? To zábradlí je skutečně marginalita. ale dobře prezentuje přístup. Vymyslet systém regulí které řeší i zdánlivé banality a pak tyto regule včetně těch marginalit vyžadovat. To pak většina lidí příjme jako buzeraci a hledání záminěk proč dělat zaměstnancům dusno. Mě by se v takovém prostředí špatně pracovalo.
Neděle, 19. března 2017 - 08:27:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6934
Registrován: 4-2003
Oni to většinově nevnímají jako prudu.

A hlavně se netočme na reportáži vzniklé za účelem zvýšení/udržení zájmu čtenáře, která zcela míjí reálný problém - že tady na úrodné půdě se státní podporou vznikla další kostka hyzdící krajinu s nárůstem dopravy a tvorbou poměrně malé přidané hodnoty (z pohledu území ČR).
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 19. března 2017 - 09:11:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1523
Registrován: 4-2010
RadekŠ
To je spíše o přístupu který jsi načal. A to rozdílu mezi českým a aglosaským prostředím. Napadlo mě že ten rozdíl také může spočivát vtom, že je rozdíl v přístupu nadřízených. Protože je rozdíl mezi vymaháním pravidel a tím, kdy se sleduje každý zaměstnancův přešlap se stejnou intenzitou jako vyhladovělý pes sleduje co komu upadne na zem. Ten druhý je cestou těch, co si užívají, že mají moc nad druhými a v extrémním případě tak mohou i vylepšovat hospodaření firmy.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Čtvrtek, 23. března 2017 - 19:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1200
Registrován: 12-2003
1.FC Pečená
Tým A : Tým B 10:0
Gatto nero
NEJHEZČÍ ŽABOTLAM BYL POLOMÁČENÝ!
Na ČD pracují dva druhy lidí. Jedni chodí do práce a druzí chodí pracovat. Bohužel, těch prvních je víc.
Co má společného Avia a Regiojet? Vždycky před vámi!
Mladějov
Sobota, 25. března 2017 - 05:14:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9973
Registrován: 3-2007
Haldir : Ale houby. Ono předpisy v anglosaském světě typu "držte se při chůzi zábradlí" jsou logickou reakcí na to, že někdo vysoudil v podniku peníze za úraz s tím, že ho nikdo nepoučil, že se má při chůzi po schodech držet zábradlí.
V normální firmě tohle zamcům řeknou na školení BOZP jednou za tři roky, holt v Amazonu to zřejmě čeští(?) vlezdoprdelkové/podržtaškové využívají k buzeraci lidí dole, mj. aby demonstrovali vlastní potřebnost.

Nevím, já tam uvnitř nebyl a zdá se mi to přibarvené.
Trpík
Sobota, 25. března 2017 - 09:45:11  
Neregistrovaný host
77.236.218.63
Mladějov, vysoudil v podniku peníze. Pane Mladějov, nejste nějak na ty peníze vysazeny? Jo, jo. Štěstí si za ně nekoupíš...
Tulák
Pátek, 07. dubna 2017 - 10:41:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 741
Registrován: 3-2010
Hitler by byl spokojený:

odkaz
Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
Bobmaster
Pátek, 07. dubna 2017 - 12:13:35  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Tulák: to se nedá ani dočíst, jdu se raději dívat do zdi nebo jak nám splachuje záchod, udělám líp. Ne že by v tom nebyly zajímavé postřehy, ale tohle bolestínství stylu Za všechno může někdo jiný mě vždycky dost vadilo [angry]
BlábolzCFP
Pátek, 07. dubna 2017 - 13:50:12  
Neregistrovaný host
50.234.30.34
Ty vole, to je hustý blábol. Co taky čekat od czechfreepress, že. Připomíná mi to bláboly idiotů z diskuze na novinkách, napsané ve formě článku. Jinak, autor (nejspíš schválně) opomíjí fakt, že Stalin by Hitlera žádnou "novou Evropu" budovat ani nenechal.
PaZ
Sobota, 08. dubna 2017 - 23:08:00  
Neregistrovaný host
78.136.190.219
Co taky čekat od serveru, který financuje Putin...
Neděle, 09. dubna 2017 - 11:49:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 519
Registrován: 10-2006
Hm, a co tam ten Putin píše za nepravdy ?
Na internetu tykám každému, starému či mladému.
Stejně nechť každý chová se ke mně samému.
Cogwheel
Pondělí, 10. dubna 2017 - 14:52:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4662
Registrován: 1-2012
I na K-reportu platí, že:

[biggrin]
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo (pro registrované):
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce: