Diskuse » Autobusy a trolejbusy » MHD - malé provozy « předcházející | další »

MHD - malé provozy

dolů
hledání | obrázky (odtud | na mapě) | strom | 3 hod. | 1 den | týden | vzhled | nápověda
odhlášení | přihlášení | úprava profilu | registrace | seznam uživatelů | moderátoři
   diskuse  posl. autor příspěvků  stran  posl. příspěvek
Archivy starších příspěvků   
 
Předchozí roky: 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009 | 2008 | 2007 | 2006
Archiv diskuse MHD - malé provozy do 17. 4. 2017 Jan_Širc 60 17. 4. 2017 12:42
   autor příspěvek
Pondělí, 17. dubna 2017 - 14:34:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10586
Registrován: 4-2006
Milý Venco já jsem naprosto chladný. Bohužel ty jsi obyčejnou informaci zneužil k politické propagaci jisté politické strany. Tvé postoje známe. Což je dobře. Ale budeš se muset smířit že máme většinou jiný názor. Prostě pro ty lidi to bude Mhd zdarma. Politickymi kecy to nezměníš. Narozdíl od tebe (kdoví jestli ho vůbec najdeš na mapě)Valmez znám a vím co je k tomu vede. Já to neustálý proud kolon vozidel. Pokud jich ubyde 10% bude to velký úspěch. Já to těm lidem přeju. Možná by strana za kterou kopeš mohla spíše zrušit dotace politickým vyžírkům než se srát do obyčejných lidských potřeb. Dokonce si myslím že Mhd by měla být pro vlastní občany zdarma všude. Jsi jinak myslím dobrý člověk ale tenhle názor z tebe dělá toho kým tě nazval Pajzák jinde. Tento expresivní výraz bych asi nepoužil ale děláš si to sám. Víš proč má ta vaše strana malou podporu? Protože to tak lidé prostě nechtějí.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Pajzák
Pondělí, 17. dubna 2017 - 15:48:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 708
Registrován: 6-2015
Ja bych ho normalne taky nepouzil, ale ta propaganda spojena s demagogii me uz proste prestala bavit.
Pondělí, 17. dubna 2017 - 21:13:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1458
Registrován: 6-2010
Ares1: Jo takhle... už tomu rozumím. Tak já tady něco zneužívám, podporuju tady jistou politickou stranu, o které jsem se sice vůbec nezmínil ani náznakem, ale to je přece jedno, teď se to hodí, tak si kopnem. Že nekritizuju BEZPLATNOU MHD (nikoli MHD zdarma - ano, slovíčkařím), ale tu formulaci zde nemá cenu potřetí opakovat, když to buď nechápeš, nebo spíš nechceš chápat.
Možná by strana za kterou kopeš mohla spíše zrušit dotace politickým vyžírkům než se srát do obyčejných lidských potřeb.
Mimochodem, ta strana, kterou zde tedy tak vehementně propaguju má v programu zrušení státního příspěvku stranám. No a že by se ostatní strany nesraly do našich životů se tedy zrovna říct nedá.

Pajzák: Když vyjádřím svůj názor na cokoli (v tomto případě na způsob financování vysokých škol), tak je to asi tak stejná propaganda, jako názor oponenta, který obhajoval bezplatné studium na VŠ. Mohl bys ho stejně tak obvinit z demagogie propagandy (zřejmě levicové). Ale byla by to stejná hloupost, je to jen názor proti názoru. P.S. Příklad na rohlících byl ode mne asi opravdu trochu demagogický, omlouvám se.
Pajzák
Pondělí, 17. dubna 2017 - 21:43:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 709
Registrován: 6-2015
Ja jsem reagoval az na ty rohliky, jestli sis vsiml. Ten prispevek jsem povazoval za demagogii.
Karlik 26
Středa, 19. dubna 2017 - 17:27:47  
Neregistrovaný host
212.67.162.93
Ad Valmez: ona je otázka, zda do MHD spíše nepřestoupí pěšci a kolaři, jak se dost často stává (třeba v Tallinu) a s automobilisty to ani nehne.

Pro ty co neplatí daně to jistě bude zdarma, pro ty druhé ne. Ovšem i ti, co daně neplatí si zřejmě budou muset zajít chuť na něco jiného, co by šlo z rozpočtu pořídit. Pokud to tedy nebude na dluh. Někdy je to i tak, že město podniku nedorovná finance, a tak se to projevuje i na nižší kvalitě dané MHD.
Karlik 26
Středa, 19. dubna 2017 - 17:34:29  
Neregistrovaný host
212.67.162.93
Venca21: Napsal jsem snad něco proti bezplatné MHD? Ne. Napsal jsem NIC PROTI? Napsal. Tak o co jde? Vadí mi JEN a POUZE ta nešťastná formulace. Nehledej problém tam, kde není.

Pak se nedivme, že jednou budeme platit na uprchlíky a tlouci hlavou 5x denně o zem. Když mají lidi už jen problém napsat něco proti MHD zdarma. Musíte klopit na MHD - tím to začíná a uprchlíky a teokracií končí. Je potřeba se ozvat minimálně proti šotoušům, kteří by za dotace z EU a za MHD zdarma klidně prodali budoucnost svých spoluobčanů. Nebuďte ustrašen pane!
Špáňa
Neděle, 07. května 2017 - 14:39:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4778
Registrován: 9-2007
Regionální TV - Jak to bude s MHD v Příbrami
Pondělí, 08. května 2017 - 00:17:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 1-2016
Vzhledem k tomu, že ve Valmezu je většina té automobilové dopravy (kterou si tam mimochodem zasekali i docela sami úpravami průtahu v minulosti), tranzit, tak ta MHD zdarma rozhodně nijak extra dopravě jako takové ve Valmezu nepomůže. Jediný důsledek bude, pokud nepřidají spoje, že to budou mít ještě víc natřískané ve špičkách, protože proč bych se nesvezl dvě zastávky, které chodím pěšky, když to bude "zdarma" (myšleno obecně, nejsem z VM).
To je jako v Brně, kde nás různí "ekologičtí" aktivisti a Zelení pořád chtějí cpát z aut do MHD, ale že ta MHD je na mnoha linkách na hraně kapacity minimálně ve špičce, už těm myslitelům tak nějak nedochází, že ani pomalu není kam přesedat. Na posily nemají ani vozidla, ani řidiče.
Takže shrnuto, pro občany je to hezké gesto, že ušetří pár korun měsíčně za MHD, nakonec to zadotují jinak nepotřebné průjezdové radary, jak se neopoměl starosta nebo kdo ve VM pochlubit a hlavně se to bude hodit před volbama. Situace s auty se nijak výrazně nezmění, pokud se ta MHD zároveň nějak razantně nevylepší, případně nepřidají spoje tam, kde to bude potřeba, tak se nestane nic. A protože je to v VM ten můj "oblíbený" dopravce, tak pochybuju, že nastane nějaké zlepšení. Ale bude to zdarma, takže si nebudu moct ani stěžovat, že to jinak stojí za...
Neděle, 14. května 2017 - 09:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 168
Registrován: 9-2007
Ares1:
"Dokonce si myslím že Mhd by měla být pro vlastní občany zdarma všude."
To bych ti poděkoval, že budou metrem a tramvajemi se mnou jezdit odporné existence 24 hodin denně[uhoh]
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Neděle, 14. května 2017 - 10:13:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10658
Registrován: 4-2006
AD SIRKA prvně nevím že by bylo metro v městěch s malou MHD nebo ho snad máme ve Valmezu a podobných městech?
a za druhé i toto je řešitelné.
Bezdomovectví nevyřešíme tím že budeme platit v MHD. Bezdomovec tam v Praze leze i tak.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Neděle, 14. května 2017 - 17:50:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1472
Registrován: 6-2010
Tak já se zas trochu rozepíšu, ať se máte do koho trefovat.

Písecké postřehy - č. 19 - 10. 5. 2017 "Písek chce zvýšit dotaci ČSAD na platy řidičů, bojí se zdražení jízdného v MHD". V článku jde především o to, že vláda přislíbila krajům peníze na zvýšené platy řidičů, ale městům nic nepřidá. Druhý místostarosta Písku Jiří Hořánek (ANO 2011) říká: "Zatímco krajů se vláda bojí, když už jim peníze slíbila, tak městům nepřidá. Jenže vedle řidičů, kteří jezdí například trasu Písek - České Budějovice, jsou i řidiči, kteří jezdí z Písku na Hradiště, nebo na Logry. Ti také chtějí dostat přidáno. NENÍ PODLE NÁS FÉROVÉ, ABY ZVÝŠENÍ NÁKLADŮ ZAPLATILI OBČANÉ".

Opět předem upozorňuji, ačkoli z poslední zkušenosti vím, že to stejně nemá smysl, že NEKRITIZUJI ZPŮSOB FINANCOVÁNÍ MHD, nekritizuji NAVÝŠENÍ DOTACE ZE STRANY MĚSTA NA ZVÝŠENÉ NÁKLADY V SOUVISLOSTI SE ZVÝŠENÍM PLATU ŘIDIČŮ. Nekritizuju to, nekritizuju to, nekritizuju to!!!!!!!!! (Stačí třikrát?) [wink]
Kritizuju pouze způsob sdělení soudruha místostarosty, které jsem zvýraznil velkými písmeny. OBČANÉ TO TAK JAKO TAK PROSTĚ ZAPLATÍ! Nevěřím, že by to navýšení zaplatili páni radní ze svých vlastních prostředků. Nezaplatí to ani hodná zvířátka v lese, zaplatí to občané, jen ne přímo v jízdném, ale prostřednictvím daní.

A pokud by někdo měl pochybnosti o tom, zda to je a nebo není to samé, přidám příklad z vlastního života: Bydlím v družstevním bytě, respektive "Společenství vlastníků jednotek". V domě je nás 16 rodin (bytů) a pravidelně přispíváme určitou částku do společné pokladny. Z těchto peněz se financují různé opravy a údržba společných prostor, nebo třeba pořízení nového výtahu v roce 2011. A podle vyjádření různých (nejen) politiků máme vlastně ten výtah zdarma, že? Když jsme ho neplatili každý zvlášť při koupi, ale postupně z jakýchsi "domovních daní", tak je zdarma. Výborně! To jsem rád, že to vím. A takhle přesně by to mělo fungovat i v obecním a státním měřítku. Společně vybrané peníze na společné účely. A hlavně nikoho nebalamutit, že co je z daní je zdarma, protože to tak není. Jenže na rozdíl od 16-ti členého domu, kde je všechno pěkně vidět, je 30-ti tisícové město, nebo 10-ti milionový stát něco tak velkého, že se tam všechno tohle ztratí. A pak nás může kdokoli snadno lákat na něco "ZDARMA" [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Venca21.)
Neděle, 14. května 2017 - 18:46:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1163
Registrován: 1-2009
To ne, jak jsi správně podotknul, výtah zadarmo nemáš, ale financuješ ho z fondu oprav. Ale nemusíš za každou jednotlivou jízdu platit házením mince do kasičky (analogicky jako když si chceš koupit nápoj z automatu nebo zaplatit jízdu autobusem).
Zcela zadarmo (nic za to neplatíš a není to financované z cizích peněz ani daní ani EU) je jen pár věcí. Zadarmo máš vodu v potoce (v Tatrách se tak občerstvovali turisté a prý chutnala neuvěřitelně skvěle), maliny, borůvky a houby v lese (vytvořila je příroda). Za vše ostatní přímo (peníze do kasičky) nebo nepřímo (daně) platíš.
Sobota, 20. května 2017 - 16:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 9-2007
Ares1:
"prvně nevím že by bylo metro v městěch s malou MHD nebo ho snad máme ve Valmezu a podobných městech?
a za druhé i toto je řešitelné.
Bezdomovec tam v Praze leze i tak"
Aha, nevěděl jsem že "všude" myslíš jen malé provozy (byť se to vlákno tak jmenuje) a je otázka jaké město je ještě malé a jaké je už velké, ale socky jsou i mimo Prahu a nevěřim tomu, že by (zvlášť při nepřízni počasí) se nevozily tam a zpátky... Jako asi by se nemuselo nějak plošně zdražovat (je fakt, že existence nepřestupních jízdenek znamená, že za krátkou cestu s jedním přestupem člověk leckde zaplatí třeba skoro 30 Kč), ale z tohohle bych měl strach, nic víc.
Teď jsem si vzpomněl jak v České Lípě byla jednu dobu MHD zdarma (taky proto jsem tam tehdy 2x jel) a několikrát jsem viděl jak řidiči na konečných zoufale vyhazovali menšinové spoluobčany, kteří se vozili celé dny tam a zpátky...
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Sobota, 20. května 2017 - 18:11:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10674
Registrován: 4-2006
Jestli to nebude tím kde jsme ve vlákně Malé provozy MHD[smrt]
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
Sobota, 20. května 2017 - 20:57:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1961
Registrován: 1-2005
Sirka: Přes 6 let máme ve Frýdku-Místku MHD zdarma a bezdomovce nevozíme. Jenom to chce myslet při tvorbě tarifních podmínek [wink]
"MHD zdarma" ve Frýdku-Místku ... a okolí.
Karlík26
Pondělí, 22. května 2017 - 08:57:32  
Neregistrovaný host
212.67.162.93
Vozí se v tom Frýdku-Místku v MHD více lidí? Ubylo aut v ulicích? Co náklady, nevzrostly? Je k tomu nějaká statistika a zhodnocení? Děkuji
Pondělí, 22. května 2017 - 17:02:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1962
Registrován: 1-2005
Doporučuji informace zde dole. Jsou ověřené, jenom už nejsou 2 roky aktualizované.
"MHD zdarma" ve Frýdku-Místku ... a okolí.
Karlík26
Úterý, 23. května 2017 - 11:09:54  
Neregistrovaný host
212.67.162.93
Děkuji, čtu tam o velkém nárustu počtu cestujících a narostly i výlohy města. Co vozový park autobusů? Zvětšil se? A co počet aut, poklesl? Píše se v jednom z těch odkazů o nějaké studii na toto téma, ale nikde jsem nic nedohledal.
Úterý, 23. května 2017 - 13:54:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1963
Registrován: 1-2005
Vozový park se zvětšil na začátku v roce 2011 o 4 vozy. Následně při rozšiřování se vozy původně zajišťující příměstskou dopravu přeřazovaly do systému MHD, aby zajišťovaly obslužnost v těch samých obcích jako MHD. Prakticky tak stoupal počet vozů MHD a klesal počet vozů POD.
Počet aut poklesl. Tu studii jsem kdysi fyzicky četl, ale myslím, že na internetu není. Budou ji mít na odboru dopravy na magistrátu. Mluvilo se tam o cca 2000 jízdách autem denně na území města a cca 3000 jízd autem denně v trase okolní obec-město. Celkem tedy nějaký 5000 jízd autem denně. Na první pohled to vypadá jako docela málo, na druhou stranu, když stoupne počet cestujících v MHD o 5000 denně, tak je to pro ten systém docela zápřah. Pro srovnání dnes přepraví MHD FM v běžný pracovní den nějakých 27 000 cestujících.
"MHD zdarma" ve Frýdku-Místku ... a okolí.
Karlík26
Úterý, 23. května 2017 - 15:44:12  
Neregistrovaný host
212.67.162.93
Děkuji za informace.
Nový příspěvek
     
  Text příspěvku:

  Uživatelské jméno:
  Heslo (pro registrované):
  E-mail (volitelně):
  Přílohy:
  Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
  Akce: