K-report
 

Trolejbusy v Pardubicích Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Pardubicích « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivy353 900 16   
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 08. 11. 2015Karosa_B731 60  08-11-15  13:23
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 30. 11. 2015Headquarters 60  30-11-15  09:47
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 10. 12. 2015Citelis214 60  10-12-15  12:11
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 07. 1. 2016353 60  07-1-16  16:55
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
hrejzadarmo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 2-2014

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 20:05:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Po krátkém študování wiki a smlouvy to vypadá na třídveřovou verzi 30Tr [happy] (podle počtu sedících)
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3818
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 20:31:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč se vlastně kupovaly LE autobusy na naftu a ne na CNG, když už se několik let kupovaly autobusy jen na CNG? Vždyť je spoustu výrobců LE CNG autobusů...

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1425
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 22:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč se vlastně kupovaly LE autobusy na naftu a ne na CNG

Protože kupovat cokoli na alternativní paliva (CNG) se vyplácí jen tehdy, pokud to někdo zadotuje.
Benpat
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 709
Registrován: 6-2008

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 23:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Není už také problém s kapacitou plničky?
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 231
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 08. ledna 2016 - 15:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky by bylo dobré konečně IDOSu vysvětlit, že Hlavní nádraží, Albert HM = Hlavní nádraží, aby pořád nevyhledával nesmysly. A ať mi nikdo netvrdí, že to nejde, když v jiných městech normálně řadu let funguje.

IDOSu bylo vysvětleno [vypravci] O toto jsem žádal už před časem, bylo mi odpovězeno, že to IDOS zatím neumí a tato funkce se zapracuje do nějakého dohledného upgradu. Ten sice proběhl, ale na požadavek DPMP se jaksi nějak pozapomnělo... [uhoh]
Zdravím, tuto sobotu jedu přes Pardubice a rád bych se projel některým novým Croswayem. Prosím - na které lince bych se s ním mohl projet?

Zítra opravdu žádný Crossway nasazen není.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3386
Registrován: 1-2005

Odesláno Pátek, 08. ledna 2016 - 21:54:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když se tady rozebírají ty jízdní řády a spojení, tak bych měl jeden dotaz na zdejší diskutující, a prosím, aby se skutečně vyjádřilo co nejvíc lidí.

Zkuste se vžít do situace, kdy neznáte místní poměry a hledáte v linkových jízdních řádech PDF na IDOSu spojení. Je pro vás přehlednější, když je v případě více stanovišť v rámci jedné zastávky tato zastávka uvedena v jízdním řádu dvakrát nebo pouze jednou? V samotném názvu zastávky konkrétní stanoviště nijak rozlišeno není.

Zde jsou příklady těchto situací, jak je vše nastaveno nyní.

Linka 5, Židov,točna:
Spoje, které jedou z Dubiny jsou uvedeny v jednom řádku, spoje, které začínají na Židově na druhém řádku. Vzdálenost mezi jednotlivými zastávkami je necelých 20 metrů, z jedné zastávky je vidět na druhou.

na prvním obrázku je stávající stav, na druhém možná úprava

Totéž platí i pro opačný směr, v současnosti jsou tyto spoje uvedeny takto:


Linka 10, Hlavní nádraží:
Některé spoje končí na zast. Hlavní nádraží (stanoviště 3), některé pokračují dále ze stanoviště 2 ve směru na Cihelnu. Vzdálenost obou stanovišť je zhruba 150 metrů.


Podobných příkladů je víc. Ještě mě napadají 16 - Němčice,rybníček (různé zastávky pro spoje jedoucí z Dřítče a pro začínající spoje ve směru na Hlavní nádraží), 18 - Dražkovice (různé zastávky pro spoje končící a pokračující do Mikulovic), Hlavní nádraží (stejný případ jako linka 10), 12 - Mnětice,točna (začínající spoje a spoje jedoucí z Tuněchod ve směru na Hlavní nádraží) a možná ještě pár dalších, na které jsem si teď nevzpomněl.

Co je tedy lepší a přehlednější? K jednomu názvu zastávky přiřadit v JŘ na IDOSu všechny spoje, které z ní jedou, ať už odkudkoli, s tím, že na zastávkách samotných budou uvedeny srozumitelné zastávkové jízdní řády DPMP s upřesněním, odkud spoj skutečně jede? Nebo zastávky rozdělit s tím, že na každém stanovišti zastávky budou uvedeny pouze spoje, které z daného stanoviště odjíždí, případně budou na každém stanovišti 2 různé jízdní řády, kde na jednom bude uvedeno, že se jedná o odjezdy z toho druhého stanoviště, a v jízdních řádech na IDOSu budou tyto zastávky se stejným názvem uvedeny dvakrát za sebou?

Pokud by se někdo chtěl podívat, tak na této stránce jsou všechny jízdní řády ve formátu PDF. Duplicitní výchozí a konečné zastávky budou upraveny při příští aktualizaci JŘ (některé linky již upraveny jsou).

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
5735
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1427
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 09. ledna 2016 - 22:15:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hmm, je nutné, aby spoje zastavující na ulici měly v názvu "točna". Neměly by se ty zastávky jmenovat "Židov" pro spoje jedoucí na/z Dubiny a "Židov, točna" pro spoje tam ukončené? On ani tento nápad není ideální. Část spojů by pak zastávkových j.ř. DPMP měla vysvětlivku "A - jede jen do zastávky Židov, točna" a zbytek by měl "B - nejede přes zastávku Židov, točna". Takže asi v případě výstupní/nácestné zastávky bych to klidně nechal pod jedním názvem (v IDOSu jeden řádek) a v případě nástupní/nácestné zastávky bych to rozdělil podle stanoviště (buď pod stejným anebo jiným názvem, v každém případě dva řádky v IDOSu). Jen se trochu obávám, že pokud potom do IDOSu nezadám správný název, tak mi najde jen část spojů. Aha, takže jsme zas u problému Hlavní nádraží x Hlavní nádraží, Albert. Nebo-li nejdřív je potřeba IDOS přinutit, aby různě označené zastávky v určitém uzlu bral jako jednu.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2560
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 09. ledna 2016 - 23:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

IMO by bylo nejvhodnější nechat zastávky rozdělené, tj. v tabulce budou některé zastávky dvakrát, a pod tabulku dát poznámku ve stylu: Na zastávce Židov točna zastavují spoje začínající na této konečné u označníku u čekárny, spoje jedoucí z Dubiny zastavují u označníku na ostrůvku uprostřed točny.

BTW, jsou k dispozici statistické údaje, kolik uživatelů si z IDOSu stahuje PDF tabulky s JŘ? Hádal bych, že 99 % návštěvníků webu o této možnosti vůbec neví.

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3388
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 09. ledna 2016 - 23:47:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je pravda, ale na webu DPMP už by to pár lidí hledat mohlo [wink] Co je v IDOSu, to je na zastávkách, takže když jsou to "dvě různé zastávky", tak je potřeba projít dva zastávkové jízdní řády, aby cestující zjistil, co za spoje ze Židova jede.

Vyhledávač spojení s tím problém nemá (pokud se nemění název), pořád je to jedna zastávka, která má víc označníků.

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2561
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 09. ledna 2016 - 23:59:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Co je v IDOSu, to je na zastávkách
To ovšem neplatí vždy. Na zastávkách i na webu DP je společný JŘ linek 3 a 33, zatímco v IDOSu jsou linky zvlášť.
Chápu to správně, že pokud má IDOS v JŘ jednu zastávku dvakrát, zobrazí dva různé JŘ pod jedním názvem zastávky? A pokud je odpověď na otázku "ano", tak ještě jeden dotaz: Opravdu v IDOSu nelze odjezdy ze stejné zastávky, byť v JŘ administrativně rozdělené na dva řádky, sdružit do jediného JŘ?

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3389
Registrován: 1-2005

Odesláno Neděle, 10. ledna 2016 - 00:18:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli myslíš tohle, tak to zobrazuje všechno najednou, protože zadáváš zastávku Židov,točna, což je společný název pro nástupní a výstupní zastávky na točně a zastávky ve směru na Dubinu a z Dubiny.

To, kolikrát je zastávka uvedená v seznamu, má vliv jen na ty PDF a zastávkové JŘ DPMP.

Sloučení linek, které mají společné zastávky, je trochu jiný případ. Linky 3 a 33 jsou sloučené jen na zastávkách, jízdní řády ve formátu PDF na stránkách DPMP jsou ty samé, co visí venku. Jinak ani v zastávkových JŘ ve formátu HTML tyhle dvě linky sloučené nejsou.

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2562
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 10. ledna 2016 - 03:42:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud jsou sloučeny 3 a 33 v PDF jízdním řádu, tak to v DP děláte jak? Sloučíte přímo ve Skeletonu a exportujete do PDF? Předpokládám, že by nikdo neměl chuť vygenerovat nejdřív samostatné jízdní řády v PDF pro každou linku zvlášť a pak to do sebe ručně kopírovat...
Pokud tedy zřejmě lze ve Skeletonu sloučit dvě linky na společných zastávkách (a vytvořit třeba JŘ pro 3+33), lze taky sloučit do jednoho formuláře jednu linku na jedné zastávce rozdělené na dvě samostatné části, čili třeba pětku na Židově? Bylo by uživatelsky přívětivější, kdyby byl ze Židova jen jeden JŘ, klidně s písmenným označením, že část spojů jede od čekárny a část z prostředka točny. Podotýkám, že teď mluvím o verzi pro web, na zastávkách je IMHO ve většině případů lepší mít formuláře dva, aby cestující zbytečně nečekali na spoj, který pojede ze zastávky umístěné o 10, 20 nebo 100 metrů dál...
A dál - pokud lze sloučit dva formuláře JŘ do jednoho při exportu do PDF, lze to udělat i při exportu do HTML? I v HTML by totiž bylo lepší mít 3+33 dohromady, o odstranění dvou HTML JŘ pro Židov točnu a podobné zastávky ani nemluvě.

Co se týká IDOSu - sloučit odjezdy z vícenásobně uvedené zastávky do jednoho jízdního řádu IDOS umí, fajn. Ve stávající podobě to není úplně ideální řešení, protože tam chybí upřesnění zastávky - třeba na Tebou výše zmíněné zastávce Němčice, rybníček to může být dost zásadní problém, jelikož zastávkový JŘ i web DP (v HTML i PDF) sice výslovně uvádí, že část spojů jede od obecního úřadu, ale IDOS mi o tom neřekne ani slovo.

Abych to shrnul - pokud se vrátím k Tvému prvnímu příspěvku na tohle téma:
1) IDOS: U JŘ ve formě PDF (spoje ve sloupcích) bych klidně nechal jednu zastávku dvakrát, ale s poznámkou ve vysvětlivkách, že zastávka je tam dvakrát kvůli tomu, že spoje odjíždějí ze dvou různých míst pojmenovaných shodně.
2) IDOS: Ve vyhledávání spojení by IMO mělo být upozornění, že zastávka má dva označníky pro jeden směr a od kterého spoj jede. Třeba u zmíněné linky 16 v Němčicích je to dost klíčová informace.
3) IDOS: V JŘ v HTML (zastávkové JŘ) jsou odjezdy ze "zdvojených" zastávek sloučeny už dnes, ale v JŘ není upozornění, že se jedná o odjezdy od dvou různých označníků, což je IMO chyba.
4) Web DP: V HTML verzi JŘ preferuji sloučení "zdvojených" zastávek do jediného JŘ. Pokud jsem přespolní a budu hledat třeba odjezdy z točny Židov do města, tak si to najdu, kliknu a ejhle - ono to jede jen část dne. Protože nejsem místní a neznám to tam, tak nejspíš nebudu očekávat, že tam JŘ ze stejné zastávky je ještě jednou (jelikož jsou tam fyzicky ve směru do města dva označníky, což ale já nevím).
5) Web DP: JŘ ve formátu PDF bych na zdvojených zastávkách taky sloučil do jednoho formuláře. Nicméně chápu, že z toho nejspíš tisknete zastávkové JŘ, čili byste to museli exportovat dvakrát a na to nemusí být dostatek času...

Na závěr: Celé to neber jako kritiku, ale jen jako poznámky člověka, který se v jistém rozsahu živí UX, v důsledku čehož trpí profesionální deformací. Koneckonců je na tom DP z mého pohledu výtečně - drtivá většina návštěvníků webu jsou zkušení uživatelé, kteří formuláře JŘ dobře znají a není třeba vše stavět neprůstřelně a maximálně blbuvzdorně. Co by za to většina provozovatelů webových stránek dala... [proud]

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 379
Registrován: 10-2008

Odesláno Středa, 13. ledna 2016 - 00:06:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ačkoliv se to tady náznakem řešilo, tak bych se chtěl ještě jednou zeptat, co vedlo k tomu, že nové trolejbusy od Škodovky budou mít karosérii SOR a nenavážou tak na předchozí dodávané vozy od Solarisu? Cena? Jinou nabídku Škoda nepodala?Unifikace vozového parku trolejbusů se v Pardubicích rozhodně nekoná. [uhoh]

Předpokládám, že elektrická výzbroj je podobná, jako u již provozovaných strojů, ale z laického hlediska mi přijde, že náročnější na údržbu a náhradní díly bude karosérie a interiér. Z tohoto pohledu by mi daleko logičtější přišlo navázat na již provozované Solarisy (které jsou stále v nabídce, viz. paralelní zakázka Škody pro DSZO).

14x Škoda 14Tr
15x Škoda 21Tr
6x Škoda 24Tr
10x Škoda 26Tr
10x Škoda 28Tr
3x Škoda 30Tr
Celkem plus mínus 58 vozů šesti různých typů, to mi přijde poměrně dost.

Power of Enthusiasm.
rozlepovač obálek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.236.207.11
Odesláno Středa, 13. ledna 2016 - 09:40:29   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jediná nabídka, která byla podána - Škoda 30Tr. Také by mě zajímalo, proč tak Škoda učinila? Je možné, že karoserie SOR je levnější, tak si Škoda řekla, že je zbytečné nabízet i dražší variantu. Kdyby ovšem nabídla oba typy 26Tr i 30Tr (možná levnější), bylo by zajímavé, jak by se podnik rozhodl. Sice je z velké části vázán cenou, ale když jde o stejného výrobce, třeba by převážila unifikace. Takhle nebylo z čeho vybírat. Odmítnout a nemít nic? Ovšem vzhledem ke stárnutí flotily bylo nakonec zvoleno řešení "lepší 30Tr" než nic.
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3819
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 13. ledna 2016 - 09:58:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ony se měnily požadované technické parametry během VŘ, nejdřív bylo všechny dveře šířka min. 1200mm a myslím, že tam byla i určitá šířka uličky vpředu a pak se to změnilo tak, aby VŘ splnil i SOR.

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 710
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 13. ledna 2016 - 11:33:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No jo, málem bych na to zapomněl:
http://www.k-report.net/presmerovani/?prispevek=3486347

A tohle je jako co ? Že to někoho baví, neustále střídat ulice.

Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8256
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 13. ledna 2016 - 11:40:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Škoda_solaris - to co píšeš o typové roztříštěnosti není úplně pravda. Protože základem trolejbusu je elektrická část a tam je to 58 x Škoda. Náhradní díly na skříň se dneska stejně v drtivé většině nedrží skladem a je úplně jedno, jestli se dovezou ze skladu Solarisu nebo SORu.

Tulák - to je návrat na opravenou ulici. Nikoho to nebaví, to je prostě fakt. Z Jilemnického se 6 odsunula před lety na Gorkého podle požadavku radnice a od začátku rekonstrukce Gorkého se počítalo s návratem linky 6 zase na Gorkého. To jen ta oprava se nějak nedařila a trvala tak dlouho, že se úplně zapomnělo, že Jilemnického je vlastně objížďka.

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Tulák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 712
Registrován: 3-2010

Odesláno Středa, 13. ledna 2016 - 11:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podle požadavku radnice města ? Neměl by se právo k tomu vyjádřit i městský obvod ?
Nebyla vůbec prvotní příčina přesunu 6 do Gorkého právě rekonstrukce ulce Jilemnického ?

Jsem pro zachování pražského přívozu P4.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8257
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 13. ledna 2016 - 16:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A) radnicí byl myšlen obvod. Velké radnici říkám magistrát [happy].

B) ne

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 547
Registrován: 1-2009
Odesláno Čtvrtek, 14. ledna 2016 - 23:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A zase chudáci občané. Zast. Jilemnického je pro velkou část sídliště zhruba uprostřed. Ta zastávka bude velmi chybět, docházková vzdálenost se pro spoustu lidí rapidně zvětší (l. 7 není ve špičce zrovna výhra). Byla šance, že Dukla bude mít konečně v každé ulici jednu víceméně intervalovou linku: Teplého, Gorkého, Jilemnického, kpt. Nálepky. Být tím jako místní dotčen, začnu se vztekat a jednat. Zrušit ideálně umístěnou zastávku tolika daňovým poplatníkům jen proto, že jednoho papaláše ve Staňkově prý ruší motory autobusů, je podivné. Navíc v Gorkého (úsek zástavby k J. Palacha) je tomu zvuku zase vystaveno daleko více občanů.
Tak ať si pořídí dům na periferii, stejně jezdí autem i k poštovní schránce.. Tu třicítku v bloku před Kapitánem si taky zařídil on, ale naběhl si, protože pro naše busy je to naopak zvukově nejhorší rychlost - motor řve ve vysokých otáčkách, přeřadí totiž až těsně nad 30:-D
Bych mu tam postavil tramvaj, aby mohl vzpomínat...

Od roku 2007 trolejbus 320
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2566
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 16. ledna 2016 - 21:49:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když je řeč o Gorkého, netuší někdo, k čemu je v této ulici záliv umístěný těsně před křižovatkou s Rožkovou? Parametry (délkou, šířkou) to vypadá jako běžný záliv pro autobusy, ale vzhledem k blízkosti zastávky Dukla, KD to pro zastavování MHD nemá význam. Nemluvě o tom, že je na můj vkus docela blízko před křižovatkou...

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8260
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 17. ledna 2016 - 10:21:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Třeba je to záliv pro vystupování rekreantů ROH při zájezdech za kulturou. Ale vážně - dá se před kulturák po reko zajet s busem? Nevšiml jsem si, třeba je to fakt kvůli něčemu takovému.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
anomas1254
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 51
Registrován: 4-2014
Odesláno Neděle, 17. ledna 2016 - 14:29:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takže se až přijdou nové Tr tak se můžeme rozloučit s nějakýma 14Tr a neví někdo s jakýma ?
Eugen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3180
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 17. ledna 2016 - 17:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Takový jeden dotaz... Budete objednávat i trolejbusy na baterie? Nebo již z toho plánu sešlo a raději budete stavět nové trolejové tratě?

No budete mít ten vozový park pestrý...

::: jihlavskymhd.g6.cz ... MHD v Jihlavě
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8264
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 17. ledna 2016 - 18:07:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Anomas - jsme aktuálně jeden vůz pod stav (384), takže za tři SORky asi dva kusy z 381, 382, 383. Ještě starší 375 zřejmě zůstane jako pracovní dál a na 376 se taktéž něco zkouší, tak nevím jestli by se vyřazovala. I když zřejmě na linky se 375 a 376 už nedostanou.

Eugen - aktuálně bez baterek, ale jak dál nevím.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
solárko
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.141.91
Odesláno Pátek, 22. ledna 2016 - 10:41:36   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě ad Solaris vs Sor. Dle mého názoru když nic jiného, tak Solaris má řádově lepší interiér než Sor Obojí je sice papírově 100% nízkopodlažní, ale kolik má třeba Sor sedaček v rovině s podlahou, a kolik Solaris? O věcech jako sedačkách s Soru úplně vzadu, na které je třeba horolézti, radši pomlčím. Vím že rozhodují peníze a ne až tak vůle DP, ale jen mi přijde škoda že nebudou další Solarisy, které osobně považuju za asi nejpovedenější busy v ČR současnosti.
hrejzadarmo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 2-2014

Odesláno Pátek, 22. ledna 2016 - 16:44:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když si to tak vezmeme budeme mít od každého seriového sólo typu (škoda) nějakej kus (14Tr,21Tr,24Tr,26Tr,28Tr,30Tr) (Pokud se nepletu). [biggrin]
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 4178
Registrován: 2-2007

Odesláno Pátek, 22. ledna 2016 - 18:19:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dle mého názoru když nic jiného, tak Solaris má řádově lepší interiér než Sor

Spíš si myslím, že pokud se bude u objednávky přemýšlet, může mít i SOR dobrý interiér.

Občasná videa z pardubické MHD
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3825
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 22. ledna 2016 - 18:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nemůže [lame]. Možná kdyby se koupila třídveřová varianta a i tak je ulička užší než ve Solarisu a Citelisu/Citybusu (u nich hlavně vpředu). Ve čtyřdveřovém SORu NB není pořádně kam si stoupnout aby se člověk neustále někomu nepletl a nemusel se někomu uhýbat.

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 23. ledna 2016 - 12:03:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Původně jsem chtěl nechat jet Karla (13, 21Tr) přede mnou, ale "něco" ho zdrželo, tak jsem mu vyzobal cestující na Dubinu (5, 26Tr) [biggrin]

http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstvi/_zprava/trolejbusy- je-v-mraze-potreba-zahrat-ridic-vstava-ve-tri-hodiny--1576720
Martin96
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 941
Registrován: 9-2011

Odesláno Sobota, 23. ledna 2016 - 18:30:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dneska jsem si všiml u autobusu 203 nainstalovaného displeje nad prostředními dveřmi. Na displeji celou dobu svítilo BUS TV. Přitom se mi zdá, že ty displeje se dost podobají BusTecům, co mají poslední 26Tr, Crosswaye a 220+221. Chystá se nějaké podobné využití, nebo jen pouze pro reklamy (viz ta malá televize za řidičem u většiny Citybusů)?

[fotic] Železniční YouTube kanál - YT kanál s železničními přejezdy [vypravci]
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 380
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2016 - 12:45:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aktuálně z Pardubic: U nádraží kolabuje doprava, autobusy a trolejbusy nejsou schopny se rozjet, protože na kostkách je vrstva ledu. Některé vozy zůstávají stát v křižovatce. A obdobná situace je i v Hradci Králové. Autobusy nabírají zpoždění. Nyní je asi 10ti minutové!
------
Foto a text: Ondra Novák a RČH

Power of Enthusiasm.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2577
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2016 - 13:06:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Fotky jsou ovšem poněkud neaktuální, taková tma v poledne u nádraží není [biggrin]

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 381
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2016 - 15:35:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zpráva byla samozřejmě z brzkého rána. V poledne už nebyla ani ta ledovka... [nene]

Power of Enthusiasm.
TommyX
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 7-2014
Odesláno Pondělí, 25. ledna 2016 - 16:07:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No a odpoledne pardubické dopravě "zpříjemnila" srážka zeleného Opelu s chodcem na přechodu u zastávky Stavařov okolo třetí hodiny odpoledne. Směr ZC zůstal průjezdný jen velmi omezeně a to pomocí druhé poloviny komunikace (trolejbusy tedy měly smůlu). Ve vzniklých kolonách se směrem ZC muselo nabírat minimálně deset až patnáct minut, trolejbusy stojící před místem nehody pochopitelně ještě více...
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2578
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2016 - 16:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V poledne už nebyla ani ta ledovka
U nádraží ne, ale je zajímavé, že zatímco asfaltové vozovky byly po posolení bez problémů sjízdné, nové retardéry kombinované s přechody na Studentské byly kluzké ještě kolem poledne.
No a neodpustím si tohle: Velkej dík všem, co ráno seděli za volantem, protože jsem vzhledem k ledovce na chodnících i na vozovce očekával, že na zastávce strávím nemálo času. Opak byl pravdou, spoje měly zpoždění jen o pár minut vyšší než obvykle. [ok]

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Citelis214
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 6-2015

Odesláno Pondělí, 25. ledna 2016 - 17:25:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Chtěl bych se zeptat jak to momentálně vypadá s výběrovým řízením pro autobusy? Šlyšel jsem že je nějaké vypsané ale víc ne. Kolik je v plánu jich nakoupit a jaké by měly být po jejich dodání vyřazeny?
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 235
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 27. ledna 2016 - 16:29:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

http://mapy.idos.cz/pardubice/

Dnes bylo spuštěno. Našli bychom drobné mušky, víme o nich a budeme postupně dolaďovat [vypravci]
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2580
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 27. ledna 2016 - 17:13:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Konečně, ale pro IDOS poněkud pozdě. Kdyby s tím přišli před rokem, dvěma, třemi, nemusel by se dneska smát Seznam.
Nemluvě o tom, že to IDOSu jaksi nefunguje. Dal jsem si jako výchozí bod loděnici a píše mi to: "V blízkosti zadaného bodu nebyly nalezeny žádné zastávky". Seznam mi na stejný dotaz oznámí, že to mám 30 minut pěšky na Sukovku jakožto nejbližší stanici. [proud]

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3828
Registrován: 8-2005

Odesláno Středa, 27. ledna 2016 - 22:26:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Roco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 11-2014
Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 00:01:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


tuto fotku jsem dneska našel na deniku.cz
(originál http://pardubicky.denik.cz/nazory_region/postavme-terminal-drive- nez-pardubicke-letiste-zmizi-z-map-vzdusnych-pristavu-20160127.ht ml)

Na fotce je Citelis MHD přímo zajetý na runwayi, je to běžné nebo výjimka, že až tam zajíždí autobus mhd?
Škoda_solaris
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 386
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 00:55:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Roco: Autobusy DP obsluhují letadla na letišti v Pardubicích běžně, jelikož letiště jako takové žádný autobus nemá a terminál je od stojánek vzdálený několik stovek metrů. Tj. autobus není na runwayi, ale na apronu.

Power of Enthusiasm.
letišťák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.245.16.98
Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 12:37:52   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Roco: Dopravni podnik zajistuje svymi autobusy prepravu cestujicich mezi terminalem a stojankou pardubickeho letiste jiz od zahajeni civilniho provozu na letisti v roce 1995. Neni to zadna pravidelna linka, je to dle potreby letiste. Preprava je zajistena mestskymi autobusy, ale obcas na stojanku se dostane i zajezdove Domino.
letišťák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.245.16.98
Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 12:43:54   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jeste foto


letišťák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.245.16.98
Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 12:47:21   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pri vyjeti letadla Travel Servisu pri pristani mimo ranwey to bylo i s terenni vlozkou
Roco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 11-2014
Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 15:05:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Děkuji za odpověďi.

Ještě by mě zajímalo, kam pak autobusy vezou cestující, na vlakové nádraží? Rozvoz po hotelech?
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8277
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 15:21:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Roco - ale ne. Vždyť už to tam bylo napsané - vozí je od odbavení k letadlu a zpět. Pouze po areálu letiště.

Asi takhle:

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Roco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 11-2014
Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 16:05:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Děkuji
Telini
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 10-2006
Odesláno Pátek, 29. ledna 2016 - 13:57:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

334
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 5-2005
Odesláno Pátek, 29. ledna 2016 - 21:09:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

2554, Trolleybus: U idosu je nepříjemné, že to hledá zastávky dle vdálenosti vzdušnou čarou, tj. přes hory a řeky bez ohledu na síť cest a mostů. Seznam sice hledá dle skutečné cesty na zastávku, ale zase má příliš řídkou síť cest, které bere v potaz. Takže oba tyto nástroje dávají často neregulérní výsledky. Mně se dlouhodobě nejlépe osvědčuje aplikace CG transit, která používá mapy od googlu.
Sxman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1056
Registrován: 1-2007

Odesláno Sobota, 30. ledna 2016 - 19:27:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím, nemá někdo z místních či přespolních nějakou použitelnou fotku (nebo aspoň odkaz), kde by byl zachycen trolejbus v pěší zóně na třídě Míru, ideálně s větším počtem lidí a úplně nejlépe v nejúžší části mezi ul. Na Hrádku a nám. Republiky? Fotka by byla použita pro dobrou věc (propagace provozu MHD v pěších zónách). Možno zaslat i na mail pod nickem. Děkuji!

Karosa ŠL 11!

Stránky o autobusech řady Š 11 www.sx11.g6.cz
svoz
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.242.250
Odesláno Neděle, 31. ledna 2016 - 18:02:01   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstvi/_zprava/trolejbusy- je-v-mraze-potreba-zahrat-ridic-vstava-ve-tri-hodiny--1576720
V reportáži řidič říká (na audiu), že jsou řidiči ráno sváženi. Tím myslí linky 98/99?
Existuje i nějaký další svoz pro řidiče žijící v obcích kolem Pardubic kde nejezdí 98/99 a jezdí pouze denní linky?

Asi dojíždí svým autem. Ale také se někdy stane, že auto nenastartuje. A řidič se nemá šanci včas dostat do vozovny. Zajede pro něj někdo z dopravního podniku?
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8285
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 31. ledna 2016 - 19:03:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Existuje i nějaký další svoz pro řidiče žijící v obcích kolem Pardubic kde nejezdí 98/99 a jezdí pouze denní linky?
Ne.

Zajede pro něj někdo z dopravního podniku?
Ne. Tedy rozhodně na to není žádný nárok. Ale všechny mimořádnosti se řeší operativně...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Martin96
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 942
Registrován: 9-2011

Odesláno Pondělí, 01. února 2016 - 21:26:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Vzpomínka na pravidelný provoz na třídě Míru těsně před začátkem rekonstrukce (točeno 28.2.14 v poslední pracovní den večer, pár videí pak ze soboty 1.3.14, kdy se konala rozlučka trolejbusů se třídou Míru) - https://www.youtube.com/watch?v=yC25_HJZX-Y
Ani se mi nechce věřit, že už to jsou 2 roky...

[fotic] Železniční YouTube kanál - YT kanál s železničními přejezdy [vypravci]
hrejzadarmo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 2-2014

Odesláno Pondělí, 01. února 2016 - 23:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Také mám jedno video ale silně nekvalitní z 9tr 358 [happy] https://www.youtube.com/watch?v=HGsDhQX4Hl0
Náhradník
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1234
Registrován: 4-2011

Odesláno Úterý, 02. února 2016 - 20:02:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Na TV n@va byla reportáž o zapadlém autobusu autoškoly DP do příkopu.

EDIT: proč budete kupovat přibližovadla SOR? Teď jsem se o tom tady dočetl...

(Příspěvek byl editován uživatelem náhradník.)

Náhradníci - Lidé žijí své životy vzdáleně z pohodlí svých vlastních domovů přes robotické náhradníky ...
video z novy
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.242.250
Odesláno Středa, 03. února 2016 - 07:17:18   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8288
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. února 2016 - 13:58:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tedy připojit "nehodu" autobusu, při které se vlastně nic nestalo s několika smrťáky, to prostě umí Nova nejlíp.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2588
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. února 2016 - 15:03:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kolego, ty asi nebudeš cílová skupina nováckých zpráv. Všiml sis, jaké to bylo drama? Kdyby byl příkop o pouhých 30 centimetrů hlubší, byla by to díra jak do pr... totiž pardon, byla by to taková hloubka, že by se autobus převrátil. Redaktor ze skromnosti zamlčel, že kdyby byl příkop o 30 cm mělčí, byla by z toho plochá historka okresního formátu, jelikož by řidič vyjel i bez cizí pomoci. Navíc byl autobus tak nakloněný, že ho museli stabilizovat OCELOVÝM lanem upevněným k autojeřábu. Bohužel chybí vyjádření hasičů, že v méně nebezpečných situacích pro zajištění běžně používají stanové kolíky a prádelní šňůry.
Rovněž ponechání titulku o smrťácích je zcela správné. Stačilo, aby autobus sjel do příkopu nikoli v polích u Mnětic, ale v Teplého ulici, kde sice není příkop, ale zato tam po pouhých 20 metrech stojí školka. Jelikož by se autobus nezastavil v příkopu, logicky by dojel až do školky, kdy by způsobil takový masakr, že by pohřební průvody pozůstalých dosáhly délky až 12 fotbalových hřišť a náhrada škody by přesáhla cenu 30 nových fabií.

(Příspěvek byl editován uživatelem trolleybus.)

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8289
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 03. února 2016 - 18:48:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trolleybus - jo to je krásně napsané. Ne nejsem cílová skupina, ani jsem se na ty zprávy včera nedíval. Myslím že redaktor ve skrytu obrečel i to, že to byla autoškola a tudíž nikde žádní cestující, které by hasiči po evakuaci balili do termofólie a napájeli teplým čajem. Nejakčnější záběr byl tak jen výstup kolegy instruktora LF oknem u řidiče [happy].

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
O´Hotulib
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.158.194
Odesláno Středa, 03. února 2016 - 21:00:34   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Televize, která zásadně neodposlouchává vysílačky záchranářů, náhodně přijela v autě s pražskou značkou téměř současně s hasiči a policií. Když se někde mihne zmínka o nehodě autobusu, slibuje to hodně krve. Jenže tady nedošlo k nadlimitní hmotné škodě na vozidle ani u třetí osoby, jakož ani ke zranění osob či ke kontaminaci prostředí. Autobus se zamazal od hlíny a upadl mu kousek plastové lišty nad blatníkem. Po vyproštění odjel domů vlastní silou. Staré céčko devítistovka je prostě nezmar. Ta krajnice byla tak měkká, že se do ní bořila i lidská noha. A vítr z pole foukal opravdu ostře.
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3831
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 04. února 2016 - 19:50:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
EZstra
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2016
Odesláno Pondělí, 08. února 2016 - 19:33:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Prosím zdejší řidiče autobusů o radu.
Mám řidičská oprávnění C i D, ale ne profesák.
Chtěl bych si udělat profesák na D (pouze na D!). Platil bych si to sám.

Můžete mi prosím doporučit nějakou autoškolu v Pardubicích/Chrudimi a okolí, kde by to šlo udělat za dobrou cenu?

Hledal jsem... ale autoškoly v Pardubicích a okolí (do 10-15km) nemají uvedené ceny vstupních školení profesního průkazu na webových stránkách.
Kdyby byla nějaká autoškola, které se vyhnout, prosím o upoznornění. (O autoškole Peml vím)

Děkuji
Vihorlat_snina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 498
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 08. února 2016 - 19:44:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hledal jsem... ale autoškoly v Pardubicích a okolí (do 10-15km) nemají uvedené ceny vstupních školení profesního průkazu na webových stránkách.
Tak zvedni telefon a zeptej se...

Neberte se moc vážně, děláme to pro sebe!

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace