K-report
 

Trolejbusy v Pardubicích Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Pardubicích « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivyTrolejbus374 480   
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 16. 5. 2015353 60  16-5-15  21:09
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 22. 5. 2015Karosa_B731 60  22-5-15  23:54
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 30. 6. 2015Kuba_j 60  30-6-15  00:25
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 24. 7. 2015Kuba_j 60  24-7-15  16:15
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 18. 8. 2015Headquarters 60  18-8-15  09:04
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Jenda_z_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4145
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 09:25:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je fakt, že ukrajinský trolejbus Bogdan, který kvalitativně celkem ujde, je plně nízkopodlažní a může mít výzbroj Cegelec, vyjde na cca 4,5 mil. Kč. Třeba polský Lublin si je už koupil...
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3746
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 10:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pak by mě také zajímalo, co znamená, že se soutěží, jak předražené to bude?? Hodnotícím kritériem je cena, záruka, popřípadě další technické parametry, soutěž je veřejná, výrobců několik (HESS, VANHOOL, ale ty vyjdou v sólu na 20 mil.) .....

HESS a VANHOOL se někdy přihlásily do výběrového řízení v ČR? Třeba do loňského VŘ v Ostravě se kromě Škody a SORu přihlásila i ukrajinská firma (odkaz) a cenu nabídla o cca 45 mil. Kč nižší než Škoda, ale bohužel nesplnila podmínky VŘ.

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4910
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 11:24:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

HQ: ale o tom jsem psal. Hess vyjde v přepočtu na nějakou minimální mzdu ve Švýcarsku 3x levněji, než to samé v Čechách. Tzn. Švýcar si vydělá na nákup trolejbusu 3x rychleji, než Čech. takže poměr kupní síly v CH a CZ je ku.... nesouměrný.
Hess nestojí ani milion CHF, kdyby měli minimálku 4 000, jak odbory požadovaly, tak to je 185 výplat.

v čechách, 26Tr 10 mil., při minimálce řekněme alespoň 10 000, tak to je pořád 1 000 výplat...

Jak to, že ve Švýcarsku stojí trolejbus tak drasticky méně, než u nás?

Dělal jsem ve výrobním podniku vozidel a trolejbus je dost předražený, ikdyž se vysoutěží nejnižší cena, ale pořád ta skutečná cena reálnou, i s dobrým ziskem pro výrobce, značně převyšuje.
VŘ jsou tady jen fraška, zvláště u vozidel, která jsou úzkoprofilová a Škoda má jistotu monopolu.

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)

Makrelu neumeješ.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11047
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 13:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Hess má určitou podporu Spolku jakožto domácí produkce, zatímco cizí vozidla jsou absencí té podpory znevýhodňována - třeba nové obyčejné dvoudveřové městské citaro provozovatele v DE vyjde na ±160k €, ale v CH na cca 170k Sfr. Přitom je frank o pár procent silnější, než euro...

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9468
Registrován: 4-2006

Odesláno Úterý, 18. srpna 2015 - 18:06:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad 9tr a ty víš co se za tou cenou ve Švajcu schovává? Nezlob se ale porovnáváš něco co prostě porovnávat nejde.

pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
neumím česky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.80.67.130
Odesláno Středa, 19. srpna 2015 - 07:33:58   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kuba_j: výběrko v Ostravě? Typické a smutné. Ze 3 uchazečů 2 vyřazeni, takže Škoda vlastně nemá s kým soutěžit a může si určit cenu.

Jak zajistit výhru konkrétnímu výrobci? Či naopak jak předem vyřadit výrobce s nechvalnou pověstí o kvalitě? Např. lpěním na nesmyslných rozměrech jistého prvku ve vozidle v technických podmínkách.

Nechat se vyřadit z důvodu nepřeložení nabídky do češtiny? Směšné. To budí dojem, že tam byl jen do počtu, aby to "vypadalo", že byla konkurence. Být manažerem v takovém podniku a nechat si ujít zakázku za 100 melounů kvůli nepřeložení pár stránek, za to by padaly hlavy [ko]
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4911
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 19. srpna 2015 - 12:00:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

HQ: ještě bych doplnil.
To je jednoduché. Nabízím trolejbus za 10 mil., ale abych zakázku vyhrál, no tak ho dám za 9. To, že cena převyšuje reálnou tak o cca 2-3 mil. je vedlejší. nehledě na to, že jak je něco placeno z fondů EU, tak se cena ještě mírně navyšuje, z našeho to přece nejde, resp. DP to neplatí...

Ares: Jak to, sám HQ tu uvedl, že sólo stojí od nich 20 mega. Tak si to převeď na Franky a kupní sílu Švýcara a kde jsme?
Ano, nevím, co je v ní přesně schováno, resp. jak velká je domácí podpora místního výrobce (pak by to mělo teda být i zde)
Za další, elektrovýzbroj nestojí prakticky totožnou částku jak karoserie. Trakční elektromotor vychází kolem 0,5 mil., ostatní serepetičky jsou už jen v řádu tisíců (dohromady pak nějaký ten 100 000). Elektrovýzbroj ti dnes udělá kdejaký Franta v garáži a pokud bude stačit stejnosměrná, tak to už skoro kdokoliv... Schválení na DÚ vychází na cca +-40 000, nějaké ty typové zkoušky na zkušebně řekněme milion? Ale ten rozpouštím do vyráběných vozidel, ne do KAŽDÉHO vyrobeného.
Když byl Ostrov, tak cena 10 milionů musela zahrnout: vývoj, výrobu, údržbu budov, zkoušky vozidla, atd., což při počtu cca 100ks ročně hnalo cenu nahoru. Pokud ale kupuji hotovou karoserii s razítkem a jen montuji výzbroj, tak se nemohu pohybovat na stejné ceně jako komletní vývoj 100% trolejbusu.

Velká prasárna je, že DP si nemůže stavět trolejbus/trať sám a čerpat na to dotace, protože přece on se nezabývá stavbou/výrobou, ale jen provozem...

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)

Makrelu neumeješ.
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 421
Registrován: 11-2006
Odesláno Středa, 26. srpna 2015 - 07:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Chtěl bych se zeptat k chystané lince 29. Má dopravní podnik k dispozici data o tom, kolik dětí ze spádové oblasti Svítkova bude dojíždět do škol v oblasti Dukly? Základní školy na Dukle i ve Svítkově zřizuje město, tudíž předpokládám, že není problém mít velmi přesné údaje o počtech a věku dětí, které se budou každé ráno mezi těmito oblastmi přesouvat. Je samozřejmě pak diskutabilní, kolik z nich bude využívat MHD a kolik z nich budou vozit do školy rodiče auty. těch možná bude většina.
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 364
Registrován: 7-2009
Odesláno Čtvrtek, 27. srpna 2015 - 21:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honzin111: Kdyby se na svítkovské ZŠ nelosovalo, ale na Duklu se poslaly děti z Čivic, které tak jako tak jezdí čtrnáctkou, tak by žádná nová linka nebyla potřeba.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2521
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 01:16:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

kolik z nich bude využívat MHD a kolik z nich budou vozit do školy rodiče auty
Copak do školy, spíš ze školy to bude autem. Ráno začínají všichni v 8, ale odpoledne jen jeden spoj až o půl čtvrté, to může značně kolidovat s termíny tréninků, hodin v ZUŠ a tak podobně.
BTW, zastávka u ZŠ Staňkova bude tam, co dosud zastavovaly příměstské autobusy?

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Okurek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 12:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jenda z hk: "Je fakt, že ukrajinský trolejbus Bogdan, který kvalitativně celkem ujde, je plně nízkopodlažní a může mít výzbroj Cegelec, vyjde na cca 4,5 mil. Kč. Třeba polský Lublin si je už koupil..."

Kvalitativně ne ujde! Vubec! Cena take ne vyjde na cca 4,5 mil. Kč, ale tolik. Cena 38 trolejbusů Ursus z výzbroje Cegelec byla 52.820.000 PLN. 52.820.000 PLN = 338.589.743.59 Kč .
Okurek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 12:51:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dvakrát tolik
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 213
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 16:20:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

BTW, zastávka u ZŠ Staňkova bude tam, co dosud zastavovaly příměstské autobusy?

Ano.

Na 168 se dnes lepila nová reklama - Kiekert
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 422
Registrován: 11-2006
Odesláno Pátek, 28. srpna 2015 - 19:15:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taj tedy ještě jednou: Je známo přesné číslo, kolik dětí z oblasti Svítkova a okolí bude dojíždět do škol na Dukle? Přeci když vznikla poptávka po nové lince ze strany objednatele, tedy města, tak snad město musí mít k tomuto kroku nějaký důvod. A zřizovatelem základních škol na území Pardubic je město Pardubice, tudíž by měly být k dispozici velice přesné a konkrétní údaje, kvůli kolika školákům se nová linka, která ráno pojede jednou na Duklu a odpoledne jednou do Svítkova, zřízuje.
Stěnohrach
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.160.129
Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 20:22:06   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honzin 111: Ten dotaz nejspíš patří jinam. Magoš to tady asi nečte.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8102
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 29. srpna 2015 - 20:58:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Asi tak. Město si objednalo, takže (snad) ví proč. Dotazy je proto vhodné směřovat tam.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Railfort
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 365
Registrován: 7-2009
Odesláno Neděle, 30. srpna 2015 - 06:21:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honzin111: Na stránkách pardubice.eu také existuje diskuse šestého obvodu, kde odpovídá i starosta. Ten o tom něco vědět bude. Ptejte se tam.
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 31. srpna 2015 - 05:24:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Včera jsem jezdil 6 a označníky tam zatím nejsou. Ještě je den času. Jde mi hlavně o to, aby nějakého šikulu nenapadlo umístit zastávku ve směru ke kapitánovi PŘED přechod pro chodce. Je to totiž současný pardubický smrtelný standard. Spousta zastávek je v kombinaci s přechody stavebně nebezpečná. Přechody jsou těsně za výjezdovým klínem nebo prostým označníkem, takže chodci a přijíždějící řidiči se přes vyjíždějící bus navzájem nevidí (máme v zákonech spoustu zbytečných nesmyslů, ale něco tak důležitého, že za zastávkou ve směru jízdy nesmí být přechod pro chodce, tam není). Jelikož častá reakce řidičů na vyjíždění ze zastávky je bohužel místo "zastavení vozidla nezávislého na vůli řidiče" naopak zrychlení a přejetí do protisměru, tak u Staňkovy školy by to znamenalo masakr vyběhnuvších dětí do silnice. Nejhorší příklad nebezpečně umístěného přechodu jsou Lázně Bohdaneč, aut.nádr.-V Ráji od Pardubic. Chodci jsou slepé ovce a kdysi slyšeli na Nově blábol o "přednosti" na přechodech a spousta lidí si to myslí po letech i dnes (viz Afi). To slovo se v zákoně nikdy zaplaťpámbu neobjevilo. Je tam pouze věta se slovem "umožnit". Naopak je tam pro chodce výslovná povinnost, že musejí "hodlat" a nesmějí přijíždějící řidiče ohrozit. Minimálně se musejí zastavit a rozhlédnout. Pojem "vstoupit do jízdní dráhy" musejí též rozlišovat -u OA je bezpečná vzdálenost dejme tomu 10m, u MHD nesrovnatelně víc. Při testech brzdné dráhy PRÁZDNÉ tramvaje a autobusu vyšel bus technicky trochu líp na cca 12m, což ale nelze aplikovat s cestujícími v žádném typu MHD vozidla, proto mají právě chodci povinnost před užitím přechodu vyhodnotit onu bezpečnou vzdálenost pro konkrétní vozidlo, aby žádného řidiče, natož stojící cestující náhle neohrozili.
V Lázních to ale vypadá vždycky tak, že cestující jdoucí po chodníku
vstoupí trolejbusu vyjíždějícímu ze zastávky do jízdní dráhy sotva metr před vůz, aniž by splnili před užitím přechodu to, co jim zákon výslovně ukládá. Myslím, že v 361 zůstává podstatná chyba: v § o zastávkách paradoxně chybí "a chodci". Co je mi platné, že řidiči ostatních vozidel splní svou povinnost, když mě pak jdoucí "ovce" donutí při vyjíždění opět ty tuny nelogicky náhle zastavit a zalomcovat se stojícími, kteří nepochopí, proč málem spadli. V Bohdanči je to extrémně nebezpečný přechod, protože dav se vyvalí pod kola trolejbusu ve chvíli, když východní kamion, rozjetý 90 od Rybitví, reaguje na mou směrovku přejetím do protisměru. Myslím, že užitím klaksonu podtlakovky jsem už pár životů zachránil. Nemyslící ovce se naštěstí zastavily...
Možná by byla na místě otázka, jak je možné, že jsou v centru Pardubic (které nemají zatím ucelený obchvat a řidiči nemají jinou alternativu cesty) na páteřních komunikacích volné přechody pro chodce bez
semaforů a dokonce od sebe vzdálené méně než 500 metrů. Někde jsou dokonce na obou stranách křižovatek. To jsem v civilizované západní Evropě opravdu nikde neviděl. Město máme ucpané kvůli chodcům, ne kvůli autům. V Německu smějí být volné přechody logicky pouze v zónách do 30 kmh. Jinde mají jen "místa určená pro přecházení" vybavená světelnou signalizací a pokud nejsou semafory v činnosti, tak holt chodci nesmějí řidiče ani omezit. Byl jste někdo někdy třeba jen v menším Norimberku? Tam všude jede souvislý koberec aut a volné přechody by způsobily totální kolaps. A vůbec se teď nezmiňuju o tom, že zastavení a opětovné rozjíždění
proudu vozidel kvůli kolikrát jednomu chodci stojí tolik energie a zplodin a hlavně času všech. Garsonka by za to svítila snad celý měsíc. Hrajeme si tady na město, přitom by stačil jeden dopravně vzdělaný člověk na magistrátu a uleví se desetitisícům obyvatel...

Od roku 2007 trolejbus 320
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2524
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 31. srpna 2015 - 10:20:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trolejbus374: Dovolím si oponovat, IMHO vůbec nejhorší přechod u stanice MHD je Semtín zastávka. Rychlostí 50 km/h tam jezdí málokdo, zastávka nemá záliv, takže vozy MHD stojí v jízdním pruhu, předjíždí se rychle, jelikož doprava je hustá a na předjetí není moc času. Chodec musí dávat pozor na auta od Semtína, na auta vyjíždějící od Doubravic a ještě na auta sjíždějící z nadjezdu. Dějí se tam veliké věci, třeba takhle po ránu, když tam přijede 80 studentů univerzity, vyhrnou se z vozu, vlezou bez rozhlédnutí na přechod a ejhle - shora se právě řítí předjíždějící tatrovka, která evidentně nehodlá před přechodem zastavit, zatímco zdola vztekle troubí brzdící uspěchaný pilot gumokolu, kterému vadí, proč tatrovkář nevzal v potaz, že on se svým bavorem/audinou/pašíkem/etc. přece v obci jezdí minimálně 80...
Docela mě překvapuje, že u tého zastávky ještě nestojí řada pomníčků, jelikož zejména za snížené viditelnosti je to extrémně nebezpečné místo.

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Rezny
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 5-2005
Odesláno Pondělí, 31. srpna 2015 - 13:41:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano , na Semtíně vystupuji každý den cestou do práce a už dvakrát jsem skákal na kapotu ... Ale co to stejně nikoho nezajímá a změna bude až se tam vážně něco stane...
Antirondík
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.160.129
Odesláno Pondělí, 31. srpna 2015 - 20:07:33   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zastávka Globus směr Semtín je taky pěkná. A pak tady máme několik přechodů, které jsou přímo v zastávce. A nejsou to žádné relikty minulosti. Legalizuje v tom případě označník zastavení na zebře, nebo za to lze řidiče MHD pokutovat? O najíždění autobusů do cyklopruhů u zastávek MHD vyznačených krátkou žlutou klikaticí se už tady tuším psalo, stejně jako o parkování těsně před a za nedlouhým žlutým zastávkovým chlívkem.

Souhlasím s T374. Silniční odborníci v našem městě vždycky chyběli. Co je mi platná přehršle titulů před i za jménem, když dopravu chápu jen jako řidič malého gumokolu nebo jako cyklista, byť agresivní, a z typů křižovatek znám jen MOK.
Miram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1050
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 31. srpna 2015 - 21:53:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V tom Semtíně zastávce připomínám ještě svištící cyklisty z nadjezdu do prostoru bohdanečské zastávky,
taky je sranda vylézat z trolejbusu přímo před cyklistu...
A například přímo na Umě továrně se staly s odstupem dva smrťáky dětí, vybíhajících z trolejbusu pod kamion.
Ale to je zase o předvídání řidičů a přizpůsobení jízdy kolem vozidla MHD v zastávce.
Pardubice jsou bohužel unikátní Balkán. Křižovatka Rybitví závod ve dvě odpoledne - Saigon hadr!

Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2525
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 31. srpna 2015 - 22:10:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pardubice jsou bohužel unikátní Balkán.
To chce klid, problémy vyřeší zúžení ulice Karla IV. ze čtyř pruhů na dva nově vznikajícími ostrůvky u Penny a u VZP, to jsou přece nejkritičtější místa pardubické dopravy. Nebo snad ne?

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Ares1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9516
Registrován: 4-2006

Odesláno Pondělí, 31. srpna 2015 - 22:51:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tak co nové autobusy? Dodavatel má sice ještě čas 2 měsíce, ale.......

pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 214
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 02. září 2015 - 23:20:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dostanou evidenční čísla 63 - 67.
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 02. září 2015 - 23:57:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nezlobte se na mě, ale "mícháte tu jabka s hruškama". Přechod u Doubravic je prakticky! zcela mimo obec a očekávat ho tam nikdo nebude (jakto že ho nepředchází výstražná trojúhelníková značka?) Pokud tam někdo vyleze před busem nebo nepočká na mezeru mezi auty nebo se bude snažit kvůli své osobě zastavovat kamiony, tak je to "chodec úplný pitomec", protože silnice patří autům a chodníky chodcům. //Cimrmana by určitě napadlo za trest vytvořit na chodnících přejezdy pro řidiče, kde by se oni chovali stejně jako chodci na přechodech. To by byla odplata..:-)// Na základce se děti učí nejdůležitější věc (naštěstí i teď), že do vozovky můžou vstoupit jedině tehdy, pokud mají OČNÍ kontakt s řidičem. Ovšem technická úprava by tam byla potřeba. Přechod až na straně křižovatky směr Semtín a zastávka od Globu taky. Hlavně je ten úsek nevýrazně šedivý, žádné vodorovné/svislé značení, optické prvky, nic. Pokud Globus -Semtín nelogicky spadá pod omezení rychlosti 50 (měla by tam být tak 70), tak se ale město musí postarat, aby k tomu byl důvod a bylo všechno evidentně předvídatelné, značené a osvětlené.
Řidič MHD zastavuje v zastávce nejen vozidlo, ale upravují to jiné předpisy, takže případný přechod (ani jiné vodorovné značení) respektovat nemůže. Už proto např. není v zákoně 361 nikde uvedena výjimka, že řidiči MHD nejsou povinni dodržovat zákaz zastavení související s označníkem (5/30m a DZ zastávka. Ani zmínka nikde :-D

Od roku 2007 trolejbus 320
Miram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1051
Registrován: 11-2005

Odesláno Čtvrtek, 03. září 2015 - 12:21:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

To je taky bohužel všeobecně na Pardubicku zažitý omyl, že město končí za Globusem. Město ale končí až u vlečky v Semtíně,
kde končí městská!!!část (obvod VII) Semtín a začíná samostatná obec Rybitví, stav značení, osvětlení i chování řidičů však
odpovídá nějaké poušti v zemi nikoho. Památné je také zdůvodnění "polozrušení" zastávky pod teplárnou - Semtín vlečka[proud]

Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 4147
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 03. září 2015 - 17:23:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sice to pro vás nebude nic nového, ale zavítal jsem na 17. listopadu a Jana Palacha poprvé od rekontrukce (alespoň poprvé ve špičce a to ještě prázdninové) a divil jsem se, co tam z toho vzniklo za džungli. Mám v paměti, že to mělo vypadat jinak. Jak se to dobralo do tohoto stavu?

Na konec ještě do písmenek pár fotek.

2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 05. září 2015 - 04:58:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ve čtvrtek jsem odřídil ranní linku 29: školka +1, park +4, Kostnická +4, škola -2 +2, DP -7, Jilemnického -2, U Kapitána +1 (omylem), Ulice Svobody -1. V ostatní dny prý skoro nikdo nejel (ani ráno, ani odpoledne), ale na závěry je ještě brzy. Pokud by se nechytla, navrhneme objednateli (městu) její zrušení.
Fando neboj, přenosný označník Staňkovy je až za přechodem [happy]

V neděli linka 51 (358) a 52 (RTO - letos naposledy) [vypravci]
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 423
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 05. září 2015 - 10:17:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

2554: Díky za informaci. Jinými slovy linka 29 přepravila ve čtvrtek 12 cestujících, z toho jednoho omylem. Kolik z toho bylo dětí školou povinných? Nicméně konkrétní čísla, kolik dětí jezdí z oblasti Svítkova do škol na Duklu asi nikdo nezná. Nechápu, nerozumím, zvláště, když zřizovatelem škol ve městě je město Pardubice... Jak je možné, že zřizovatel objedná u dopravce zřízení linky MHD, když netuší, kolik lidí bude linku využívat? Jak je možné, že dopravce slepě kývne zřizovateli na požadavek, aniž by se dopravce zajímal o předpokládanou vytíženost spoje? To na zřízení linky 29 neexistovala žádná studie?

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace