K-report
 

Trolejbusy v Pardubicích Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Pardubicích « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Staré archivy2609 960 17   
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 16. 8. 2014Trolleybus 60  16-8-14  23:03
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 13. 9. 2014Honzas 60  13-9-14  11:25
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 18. 10. 2014brejlobara 60  18-10-14  19:17
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 19. 11. 2014353 60  19-11-14  19:17
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 01. 12. 2014TommyX 60  01-12-14  18:07
Archiv diskuse Trolejbusy v Pardubicích do 09. 12. 2014cestující MHD 60  09-12-14  12:05
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
kolemjedouci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 91.245.16.98
Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 12:36:05   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2397
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 13:20:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kde je umístěna zastávka Rokycanova? Tam, odkud vůz vyjíždí na 3. fotce, čili zhruba v místě někdejší zastávky SNB?

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Martin749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 5-2010
Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 13:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Přesně tak, na třetí fotce z ní právě vyjíždí.
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3597
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 09. prosince 2014 - 21:04:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Taky přidám fotky z dneška. Nevím, jak jiné spoje, ale na spoji v 13:15 z HLN s tím kromě mě nikdo nejel, aspoň k Rokycanově, kde jsem vystoupil.


:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::

2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 186
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 00:49:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Matlač fungoval zatím asi dobře, nebyly hlášeny problémy při ranní výpravě. Náplň mu sice nevystačila na celou síť (zbytek byl projet 383), ale to lze vyřešit dolitím fridexu během noci.

Nevím, na základě čeho byla zvolena trasa linky 20. Asi by se mi také víc líbil okruh kolem centra. Bolavým místem by zřejmě byl výjezd vlevo na S.K.N. do podjezdu. Svou roli hrálo určitě i zázemí pro řidiče. Ovšem pokud se nepletu, tak i na poliklinice je sociálka a snad i bufet, takže by to mohlo být schůdné. Jen je to dál oproti nádraží a zabere to nějakou tu minutku chůze.

Poptávka se bude od zítřka měřit. Ovšem i tak už zazněly negativní ohlasy, že zastávka je stejně daleko. Zřejmě by chtěli někteří jedinci vystupovat přímo v čekárně... [uhoh]

Variant tras je samozřejmě více: kolem AFI vlevo jako 14, nebo přes Sladkovského po otevření třídy Míru nebo na Závodu Míru nebo by mohla obsluhovat i ulici Lonkova, kde lidé také sepisují petice a lobují za její obsluhu...

(Příspěvek byl editován uživatelem 2554.)
S_u
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 7-2009

Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 11:41:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


V temto miste matlač pry odflaknul. Fotka s dnešneho rana
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7581
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 11:42:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ovšem i tak už zazněly negativní ohlasy, že zastávka je stejně daleko.
Od začátku co se ozývá nutnost spojení do polikliniky argumentuju tím, že z Hlaváčovy je to k poliklinice velice blízko, jen to "opticky" oddaluje trať a podchod pod ní. Než novou linku MHD bych prosazoval bezbariérovou úpravu vchodu do podchodu ze zastávky směr Dubina (tam jsou asi jen schody, teď si to nevybavuju). A k poliklinice je to od autobusu něco málo přes 150 metrů...


Jinak mazání troleje vypadalo nadějně, bohužel začala námraza už v deset večer za provozu, takže i když jsem vyrazil hned za poslední trojkou, už efektivitu mazání snižovala první námraza. Přesto ráno kritické úseky (zatáčka "u Šmidberského" v Semtíně nebo úsek kolem OBI) byly sice ráno s nějakou námrazou, ale pro Solarisy sjízdné. A že to bylo i díky mazání se nechtěně ověřilo v Polabinách na Pergole, kde jsem projel všechny směry kromě manipulační stopy od hotelu rovně na Bělehradskou. A zrovna na tom neošetřeném kousku ráno uvázl t-332. Zkoušel jsem v noci fotit na ukázku rozdíl mezi namazanou a nenamazanou trolejí, ale výskledek je neukazovatelný. Každopádně fridex opravdu na troleji drží, bohužel maximální rychlost při postřiku je 15 km/h, takže jednak se celá síť ani v noci nedá stihnout projet, druhak je to pěkná nuda a za třetí by to asi chtělo na trolejbus maják, protože hlavně na Bohdaneč jsem se docela pletl nočním "rychlíkovým" kamionům...

Krátké video z mazání - zcela neakční, až nudné - http://youtu.be/SMbOh1Zg2vs

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2398
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 13:44:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A k poliklinice je to od autobusu něco málo přes 150 metrů...
Ovšem od autobusu, který jede jednou za hodinu, o prázdninách nejezdí vůbec a kromě cest z Dubiny a Drážky vyžaduje přestup na hlavním nádraží (což je v případě výstupu u lihovaru dalších 200 metrů chůze na zastávku před nádražím). Já ty lidi do jisté míry chápu, čekali, že tam bude minimálně zajíždět linka 6, případně na ploše po Mototechně vznikne nová točna se zastávkou u dveří polikliniky, pamětníci možná budou vzpomínat na to, jak před esenbárnou několikrát za hodinu projela linka 8 (co na tom, že jen jedním směrem). Mám ovšem nepříjemný pocit, že si DP linkou 20 ukrutně nasere do vlastního hnízda, protože pokud lze na Rokycanovu zavést linku 20 z nádraží, tak by taky mohla jezdit taky linka 30 z Dukly, linka 40 z Polabin, linka 50 z Pardubiček, jo a taky něco ze Svítkova, že... Pokud někomu tenhle scénář připadá jako blbost, tak se podívejte smysl a obsazenost linky 21.

Vzhledem k tomu, že k poliklinice lze bez problémů dojít z frekventovaných zastávek Na Spravedlnosti a Výzkumný ústav, vidím osobně jako podstatně smysluplnější investici nákup dalšího vozidla pro přepravu handicapovaných. To je totiž přeprava pro osoby, kteří skutečně potřebují dovézt ode dveří ke dveřím a těch 500 metrů od nejbližší zastávky MHD nedojdou z čistě fyzických důvodů, nikoli z lenosti. Co je mi známo, je jak u DPmP, tak u charitního Kosatce velkým problémem vysoká obsazenost a časté problémy s objednáním na konkrétní termín (zkuste si představit, že máte ZTP, jste objednáni k lékaři na 10.30 a zjistíte, že jedna služba nemá volno vůbec a druhá vás tam sice doveze, ale už na 8.15 a pak si tam 2 hodiny seďte v čekárně). Nový speciální vůz by tak vyřešil problém těch, kdo skutečně potřebují dovézt až ke dveřím polikliniky, nikoli těch, co umí křičet nejhlasitěji.

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Headquarters
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 2-2006

Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 14:56:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

S tou obsluhou polikliniky je to složité. Pokud si někdo vybere nejnemožnější místo na výstavbu a pak nás tlačí k tomu ji obsluhovat, je to trochu špatně. Postup měl být jiný, ale to už je teď jedno. Uvidíme, jak se tohle osvědčí. Ono to totiž není jen pro Pardubáky, jelikož na tu polikliniku jezdí lidé z celého okresu.

Jo a k tomu autu SPIDu, co říkáte na tohle, co má DPMP na webu?

28. 11. 2014 - Výzva k podání nabídky na dodávku vozidla pro přepravu osob se sníženou schopností pohybu
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7582
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 21:21:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Aktuálně jsou venku dva po nulou a minimálně u mně před barákem prší ... něco mi to nechutně připomíná...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
divný cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.140.109
Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 21:39:11   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A neměl by obsluhu Rokycanky náhodou zaplatit ten, kdo vymyslel ten blbé místo pro polikliniku? Proč to má platit město???
Středeční_šotouš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.148.167
Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 22:28:38   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K obsazenosti linky 20 - spoj 13:15 od nádraží:
- za zastávkou 17. listopadu směr Poliklinika pouze řidič
- před zastávkou 17. listopadu směr Hlavní nádraží 4 cestující

353: Snad nebude tak zle jako před týdnem. [uhoh]
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2399
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 10. prosince 2014 - 23:10:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Headquarters: Pokud je to výběrové řízení na další vozidlo, nikoli pouze na náhradu toho stávajícího, tak tleskám [happy]

divný cestující: Měl, ale zkuste to říct veřejně. A na druhou stranu - na rozdíl od KOLFu, Polabin a stomatologické polikliniky na Karlovině, na Rokycanově nikdy není problém s nalezením místa k parkování a značná část parkovacích míst je dokonce bezplatná.

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7583
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2014 - 20:16:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

317 se obléká do světle modré barvy.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Sominus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 2-2011

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2014 - 21:06:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč zatím nemá žádnou reklamu nějaká z našich 10 26Tr? Přeci jenom 10 stejných vozů je nuda...

Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 4074
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2014 - 21:11:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

317 se obléká do světle modré barvy.

Hm, zase klasika zadek s bílými pruhy. To se jim to nechce lepit pořádně? U trolejbusu se to snad nebude odlepovat...
Solur18
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 163
Registrován: 12-2009

Odesláno Čtvrtek, 11. prosince 2014 - 23:21:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sominus: Nejspíš asi ještě běží záruka na lak, alespoň u některých.
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 450
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 12. prosince 2014 - 00:45:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Včera jel můj informovaný tatínek zkušební dvacítkou na polikliniku. Taky sám... Prý ale není ve zdravotnickém zařízení žádné nepřehlédnutelné avízo o provozu linky. To je pro dopravní průzkum dost nešťastné..
Docházková vzdálenost od stávajících zastávek není pro občasnou návštěvu odborných ordinací tak velká. Je tu jiný závažný problém, který tu zatím nezazněl: do Rokycanovy se přesunuli praktičtí lékaři z oblasti U Kapitána, kteří mají na starost pacienty od Skřivánku po +/- Jesničánky. Tato čtvrť má vysoký věkový průměr a senioři se sníženou schopností pohybu mají teď doktora daleko a k tomu pěkně "z ruky".
Pokud by měla být zavedena pravidelná minibusová linka, tak zejména pro tuto oblast. Navrhoval bych polookružní linku v trase např.: Jesničánky -Na Spravedlnosti -Rokycanova -Karla IV. -Masarykovo n. -17.listopadu -Rokycanova -Svobody -Zborovské n. -Jesničánky. Byla by kvůli jednosměrce trochu krkolomná, ale pokud bude realizován projekt rekonstrukce ul. Na Spravedlnosti s kruhovou křižovatkou s ul. Rokycanova, dala by se trasa ještě účelněji optimalizovat.
Pokud by byl současný zkušební provoz realizován v trase Jesničánky - Rokycanova a zpět, autobusek by byl při troše reklamy na zastávkách určitě daleko více využitý. Bydlel jsem U Kapitána ještě v době přesunutí obvoďáků a osobně vím, jaký problém tím tam starým lidem vzniknul...

Od roku 2007 trolejbus 320
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7584
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. prosince 2014 - 10:33:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Proč zatím nemá žádnou reklamu nějaká z našich 10 26Tr? Přeci jenom 10 stejných vozů je nuda...

Jen ať mají pruhy, ty jim sluší. Volných plakátovacích ploch je dost a jmenují se například 57, 59, 61, 147, 152, 154, 162, 340, 341, 345, 347, 375, 376, 381, 382, 383.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
root
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.75.170
Odesláno Pátek, 12. prosince 2014 - 11:48:04   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Chtěl bych se zeptat na trolejbus 383 - jak to že narozdíl od jiných 14Tr které za jízdy znějí často jako by měly každou chvíli rozpadnout a rámusí v nich furt všechno, tak 383 má zvuk takový až bych řekl ušlechtilý, dokonce i kompresor nerachotí tak hrozně jako v jiných. V čem se od svých kolegů liší?
Sominus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 2-2011

Odesláno Pátek, 12. prosince 2014 - 12:30:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

383 nehrčí - zní původním tichým zvukem malé Ráby. Jak jsem zjistil na FB, hrčení způsobují opoužívaná ložiska na trakčním motoru. Někdy je prý stačí promazat, ale častěji je nutná výměna. Na Slovensku(!) prý takovýto vůz nesmí vyjet.

Nejlepší jsou trolejbusy ze Škoda Ostrov!
hrejzadarmo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 2-2014

Odesláno Pátek, 12. prosince 2014 - 16:39:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Linka 20:
Dnes jsem se 2x svézl linkou 20. Po poprvé jsem jel já někdo další kdo se nejspíš jel taky projet a pak pán co jel do zastávky Na Spravedlnosti. Při druhé jízdě to bylo zajímavější. Od nádraží jsem jel já a nějaký tatínek s klukem a ty se jeli taky jen projet, na AN nastoupil starší pán, který ani nevěděl kam linka jede a jel jen na 17.lis., počet se neměnil až do doby kdy u poliklininy nastoupilo několik lidí a rázem nás tam bylo 8 počet se nezměnil do doby kdy jsem vystoupil na Palackého.

Myslím si, že kdyby se linka lehce prodloužila ze zastávky Palackého přes K Polabinám (tím pádem také obsluha Kolfu) a Mas.nám. tak by byla vytíženější.

Jinak druhá věc co by rozhodně pomohla je i název zastávky. Místo Rokycanova aspoň Poliklinika Rokycanova.

Videa ze simulátorů, převážně OMSI (1/2) http://youtube.com/gasetgaming
Kvojta
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 156
Registrován: 3-2009

Odesláno Pátek, 12. prosince 2014 - 17:09:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Prý ale není ve zdravotnickém zařízení žádné nepřehlédnutelné avízo o provozu linky.

Přímo na vchodových dveřích jsou dva velké papíry s JŘ a informacemi k lince. Byl jsem tam ve středu.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2402
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 12. prosince 2014 - 17:44:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

<ironie> No a od Rokycanky by to mohl minibus vzít přes most pod Vinicí a projet areál nemocnice s točnou u chirurgie, protože pokud lze v Pardubicích hovořit o špatně dostupném areálu, tak je to nemocnice od zastávky pod nadjezdem. Do budov v jížní části areálu je to do kopce a ještě daleko. Nota bene je nejdál zrovna budova, kam se s končetinou v sádře chodí skutečně špatně.</ironie>
A jsme u toho, co jsem tady před pár dny psal - začnou se množit návrhy na změnu trasy, případně ještě jednu, druhou, třetí linku. A to jsme v diskuzi, kam přispívají realisticky uvažující jedinci, kteří celkem jasně chápou, že autobusy, řidiče a finance na provoz netahá HQ bezplatně jako králíky z klobouku. Co teprve až tohle téma začne pitvat některý z místních zpravodajských plátků...

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 1-2009
Odesláno Pátek, 12. prosince 2014 - 22:42:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Kvojta: doufal jsem, že info můj "roztržitý" tatík typicky přehlédl:-)
Pokud by linka vždy pokračovala do ul. S.K. Neumanna, zastávka by byla podstatně blíž. Teď by se měla jmenovat spíš Krajská policie...:-D
Když bude účelem zřízení linky dostupnost praktických lékařů s tím, že průjezd centrem navíc umožňuje přestup ze všech linek, tak není žádný důvod ji nikam dál prodlužovat. Přestupy na bezbariérových zastávkách jsou nadstardardně pohodlné (pokud někdo potřebuje k lékaři, nebude řešit 15min čekání, ale to, že nemusí podniknout pěší túru) a handicapovaní občané raději zvolí speciální přepravu, zvlášť pokud přibude další vozidlo.

Od roku 2007 trolejbus 320
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 187
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 13. prosince 2014 - 00:24:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano, 317 je celá světle modrá s reklamou České spořitelny (nábor nových zaměstnanců).
54 přišla o reklamu a má rychlé pruhy.

Čísla za středu/čtvrtek - u polikliniky vystoupilo celkem za den 17/19 lidí (rozpětí 0-3), nastoupilo 22/21 (rozpětí 0-5).
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 452
Registrován: 1-2009
Odesláno Sobota, 13. prosince 2014 - 00:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Karosa, Solur: První jízdu reklamní 317 dnes na lince 1 důstojně absolvovala -a mmch též premiérově poprvé po více než 16 měsících již opět kompletní- parta z 320:-) (ta dnes ukončila týdenní
prohlídku "B" /po 30tis.km/, zítra už na l.11).
O těch "bílých pruzích" -mezerách ve spodní části členité zádi bych si dovolil polemizovat. Oproti kompletnímu zalepení to vypadá podstatně lépe -vodorovné i dvě svislé linky bez polepu dávají zádi elegantní symetrii. Okno zůstalo taky naštěstí prázdné. Nevím, jestli náhodně nebo z praktického důvodu: znečištění uhlíkovým "spadem" je totiž u Citelisů tak úporné, že z děrované fólie by to dolů nešlo už vůbec. Je to jediný typ trolejbusu, který má botky přímo nad zádí. Konstruktéra tento praktický problém buď nenapadl, nebo umístění věže více dozadu nebylo možné:-( Všechny předchozí i následující tr mají botky až za zádí, takže ten černý koktejl, který lze odstranit jen silnou chemií, kape za deště a námrazy na zadní čelo jen u 24Tr.
Na závěr jsem chtěl napsat nejpodstatnější informaci (o které ví málokdo), proč se na 317 objevila reklama: evropská dotace na nákup 24Tr byla totiž podmíněna tím, že po dobu 7 let na nich nesmí být umístěna komerční reklama. Tato lhůta uplynula:-) 7 let je totiž v "západních" zemích standardní životnost vozidla MHD. Po této době je vůz již "za zenitem" a nahrazen novým:-D Takže už všechny pardubické čtyřiadvacítky mohou převléct kabát. No jsem zvědav, do čeho už pravděpodobně brzy obléknou naši "hraběnku" 320:-)

Od roku 2007 trolejbus 320
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3275
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 13. prosince 2014 - 10:21:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Bílé pruhy na světlých reklamách ještě jdou, na tmavších je to horší. Spíš mě překvapuje, že je vyříznutý nápis Citelis (a to ne že by si někdo dal tu práci a ořezal písmenka, prostě je okolo toho udělaný obdélník), ale na zadku je přelepen nejen nápis Irisbus (zvláštním kusem fólie) a Karosa, ale i ty plechové kusy na horní straně deklu.

Moc bych se nové reklamy na 320 nebál. Časy, kdy měly reklamy skoro všechny autobusy, jsou už definitivně pryč. Pruhy teď má celkem 9 Citybusů (+ náhradní doprava) a 6 Citelisů. K tomu je ještě dost bílých vozů...

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Karosa_B731
Moderátor

Číslo příspěvku: 4075
Registrován: 2-2007

Odesláno Sobota, 13. prosince 2014 - 10:46:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Navíc koukám, že se asi dozadu začalo dávat evidenční číslo s jiným fontem. Na fotce se to zdá i nějak prasácky nalepené. I když to na 213 teda nemá. [crazy]
S_u
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 7-2009

Odesláno Sobota, 13. prosince 2014 - 10:50:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Globedux
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 9-2012

Odesláno Sobota, 13. prosince 2014 - 12:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No abych řekl pravdu tak reklama je zvenku celkem slušivá, ale jako cestujícího mě rozčiluje jen pomyšlení na to, že je zase o jeden vehikl víc s muším viděním. [angry] To se to nemohlo nalepit na nějakou 14Tr?

Praha je krásná bez poršáků [tramvaj]
Honzin111
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 407
Registrován: 11-2006
Odesláno Sobota, 13. prosince 2014 - 20:26:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Linka 20: Pokud si mohu dovolit říct svůj názor na zkušební provoz linky 20, tak to na mě působí dojmem, že zcela úmyslně byl tento zkušební provoz zahájen bez jakékoliv předchozí reklamy, bez jakékoliv předchozí informace a trasa byla dle mého vlastního soudu vedena tak, aby linku využívalo co možná nejméně lidí. Proto byl hned zorganizován dopravní průzkum, jehož smyslem je dokázat, že je tato linka nepotřebná. Toť můj osobní názor.
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 13. prosince 2014 - 23:56:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud bych byl já inzerent, tak bych také raději volil nízkopodlažní vůz než 14Tr. NP vůz jezdí každý den (14Tr o víkendech nikoliv, přes léto omezeně), takže bude mnou placená reklama víc vidět.

JŘ 20 je vylepen na zastávkách, na poliklinice, na webu, tabule na nádraží 20 zobrazuje. Ano, žádná mediální masáž několik týdnů dopředu nebyla. Důvod neznám, napadá mě jedině obava, aby minibus s 1/3 kapacitou vůbec stačil. Průzkum byl zahájen od 3. dne provozu a bude probíhat až do konce provozu. Takže cestující mají šanci ještě průzkum ovlivnit. Nemyslím si, že by se DP bránil lince 20. Dlouhodobě nás tlačí obvod Dukla (který je tlačen obyvateli), abychom tuto oblast obsluhovali. Pokud průzkum prokáže, že o linku je zájem, DP ji začne provozovat trvale. Komplikace, která DP vznikne, že bude muset urychleně koupit nějaký podobný minibus, jelikož nasazení 12m vozu je zbytečný luxus. Ale myslím, že ani tomu se DP nebrání, jelikož CNG minibus má nízké náklady. Horší to bude s údržbou (o víkendu se zatím prohlídky nedělají) a náhradními díly (nový typ).
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2403
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 01:51:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

nasazení 12m vozu je zbytečný luxus
Plus je zde jedna docela důležitá okolnost - v ulici Na Spravedlnosti se před policejním ředitelstvím parkuje po obou stranách, v Rokycanově (mezi ulicemi Na Spravedlnosti a Pichlovou) se parkuje jednostranně, ale zato je tam obousměrný provoz. Standardní 12m autobus by tak mohl mít nemalé problémy s průjezdem.

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7588
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 14. prosince 2014 - 13:44:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Honzin111 a jeho super konspirační teorie o "bojkotu" linky 20 ze strany DP :

To jsou ale hodně krkolomná konstrukce. Ani náznakem jsem uvnitř DP podobné úmyslné snahy neviděl. To by taky muselo být moc pěkné spiknutí přes několik oddělení [happy].

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 453
Registrován: 1-2009
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 02:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tr_man: myslím, že mezírky polepu vycházejí nejspíš z dlouholeté zkušenosti. Na kompletní olepení Citelisích "škvírek" je třeba velké množství jednotlivých proužků a minikousíčků, na kterých nejen myčka vytrvale tvoří "oslí uši".
Sledovanost reklamy je závislá nejen od typu vozidla a jeho případného (ne)nasazení. Já být objednatelem, tak si svou reklamu určitě nebudu chtít nechat umístit na autobus, v krajním případě leda na CNG (nafta o víkendu nejezdí a i ve všední den se jí narozdíl od tr nevypravuje podstatně víc).
Intervalové buslinky, které se téměř stále pohybují po centru, máme jen dvě. Možná by se dala s přimhouřením oka počítat i l. 12, která ale stejně výraznou část trasy jede mimo město. Kdežto trolejbusy uvidí ve městě a na dlouhém úseku silnice směr Praha na počet ujetých km nesrovnatelně více očí. Pantáty a domácí zvířectvo za ploty okrajových částí a vesnic autobusové reklamy určitě nijak zvlášť neosloví:-)

Od roku 2007 trolejbus 320
studentUPCE
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.128.155.254
Odesláno Pondělí, 15. prosince 2014 - 11:37:32   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jaké jsou plány s linkou 4 po otevření Třídy Míru? Bude zase zkrácená jen tam? Já se totiž obávám že v kombinaci s intervalem na trojce čtvt hodiny a čtyřkou jen na Masarykáč to bude v některých časech celkem masakr. Vím že objem dopravy závisí na městu a ne dopravním podniku, ale je silách DP zařídit aby na té trojce jezdily patnáctimetry a nebo alespoň NEjezdily 21Tr (ty mají snad nejmenší kapacitu ze všech místních trolejbusů)?
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 189
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 00:11:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pravděpodobně se vrátí do původní trasy.
Nejmenší kapacitu mají pokud se nepletu 14Tr (86 lidí), 21Tr mají 93 lidí.
Vím, že v minulosti bylo pravidlo nasazovat na 3, 33 minimálně 2x 28Tr, ale nevím, zda to stále platí.
2554
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 190
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 22:32:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Počet spojů linek 3 a 33 se dohromady skoro nezměnil (ubyl jeden spoj před půlnocí), takže absence přímého spojení linkou 4 na nádraží by nemusela být tak tragická. Navíc obsluha Sladkovského ulice Tr linkou je zřejmě důležitá z hlediska rekonstrukce trolejového vedení a přidělených dotací z EU (manipulační najíždění Tr na nádraží by nemuselo stačit).

Díval jsem se, že dnes i zítra jsou na 3+33 nasazeny 3x 28Tr, v pondělí byly dokonce 4x (ze 7). Dva kusy jsou nepojízdné a ty zbývající jsou většinou na linkách 2 a 13, kde mají také svůj význam.

Jinak v pondělí využilo linku 20 k cestě na polikliniku již 49 lidí (nejvíce 11 v 7:50 hod), z polikliniky 24.
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1105
Registrován: 11-2009

Odesláno Úterý, 16. prosince 2014 - 23:14:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A ulicí Sladkovského se teda plánuje jezdit jednosměrně, nebo obousměrně? Protože dráty jsou tam pro oba směry.

http://www.youtube.com/paul2no
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 454
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 01:31:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Podle podmínek dotace má být pravidelný obousměrný provoz i ve Sladkovského. Zatím je obnoven předchozí stav, kdy trolej směr Sukova slouží k jejímu napájení. Předpokládám, že později dojde k nějaké úpravě křižovatky, aby byla trolej někam (?) pojízdná...

Od roku 2007 trolejbus 320
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 455
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 02:05:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A napadlo mě, že by mohla odbočit nejlépe doprava k divadlu. Doleva to nemá moc provozní ani manipulační význam, navíc by si takové napojení vyžádalo na Sukovce hodně armatur. Pravé odbočení by v nouzových případech neprůjezdnosti Masarykova nám. umožnilo těm stovkám tr spojů nezatížit problematický úzký úsek od lékárny ke Grandu. Ovšem spojům směr Wonkův most by to nepomohlo, musely by se jet otočit až přes Kamenec...

(Příspěvek byl editován uživatelem Trolejbus374.)

Od roku 2007 trolejbus 320
Trolejbus374
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 456
Registrován: 1-2009
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 03:37:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Tr_man: přelepení některých značek je u 317 velmi "protrolejbusové":-) Zůstal zadní nápis a přední logo Škoda a boční typové označení Citelis (říznutým obdélníkem opravdu poměrně výrazné:-)). Zmizely tedy jen autobusové značky Irisbus a Karosa. I když právě té si na 24Tr cením: připomínkou tradiční autobusové značky, která byla "zmizena", se pyšní paradoxně právě el. trakce:-D Jen detail: zadní kombinace cedulek "Škoda designed by" + "Irisbus" měla jaksi logiku. Teď je to hádanka typu 'doplň chybějící slovo'... Asi by to chtělo dotáhnout do estetického konce a zalepit i cedulku "designed by", která je sice těsně pod nápisem Škoda na zadním skle, ale je už trčíc přicvaknutá k hauptně -krytu téměř prázdného prostoru, kde je jinak u autobusu nacpáno všechno to nutné, lomozící a zaolejované, co ovšem trolejbus z jednoduchého a geniálního principu vůbec nepotřebuje:-)

Od roku 2007 trolejbus 320
Martin749
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 142
Registrován: 5-2010
Odesláno Středa, 17. prosince 2014 - 18:52:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Stratos:

Třída Míru:

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace