K-report
 

Všeobecná trolejbusová diskuse Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Všeobecná trolejbusová diskuse « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4290
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 31. října 2013 - 08:20:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Mouka: Ano, má, i ZIU měly minimálně navijáky, ale po čase odstraněno. Ovšem tyto tyče mají i vozy se stahováky. Je to praktické.

Makrelu neumeješ.
751
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 6-2008

Odesláno Pátek, 15. listopadu 2013 - 19:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nová internetová televize MHD LIVE hledá redaktory , máte zájem ?

Blog o Autobusech http://www.karosa.blog.cz Icq 492-225-937
Kgg
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 154
Registrován: 12-2009
Odesláno Pátek, 06. prosince 2013 - 15:42:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pozvánka na zítřejší Mikulášský trolejbus do Teplic. Letos se jedná již o pátý ročník.

www.MHDTeplice.cz | FB: MHDTeplice.cz
Ross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 558
Registrován: 10-2005

Odesláno Sobota, 07. prosince 2013 - 21:34:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Je nějaký technický nebo provozní rozdíl mezi rovnými sběrači nebo zakřivenými u patky?


Punk's not dead! blesk happy
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 868
Registrován: 11-2009

Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 13:02:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Téma do pranice. Jak to vidíte obecně s budoucností trolejbusové dopravy? Dnes sice trolejbusy jezdí, ale nové tratě se skoro nestaví, protože je prostě mnohem levnější udělat autobusovou linku než vybudovat trolejové vedení a koupit drahé trolejbusy (znatelně dražší než autobusy). A rozdíl v provozních nákladech pak také není nijak závratný. Ropa a tudíž paliva budou asi v budoucnu zdražovat, ale na druhou stranu zase budou stále lepší a kapacitnější baterie a superkapacitory. A elektrobus má proti trolejbusu minimálně tu výhodu, že není závislý na pevně postaveném vedení. Já se obávám že pravidelná trolejbusová doprava se nedožije roku 2050.

http://www.youtube.com/paul2no
Janatak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7759
Registrován: 9-2004

Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 14:05:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ross - lepší přítlak na dráty.

Když se cyklista v provozu chová asertivně, je to skoro vždy kvůli vlastní bezpečnosti a větší efektivitě jízdy na kole, ne kvůli tomu, že by vedl válku s auty!
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4328
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 19:14:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Paul2no: To máš možná pravdu, pokud bude nalezen způsob jak levně a efektivně uchovávat el. energii, tak nemá trolejbus smysl. Ale zatím smysl má, ač to někteří stále nechtějí pochopit. Jen pro představu, Leeds reálně uvažuje o stavbě trolejbusů, britská vláda na ně vyčlenila i možnou dotaci.

Janatak: a co způsobí, že je lepší? To, že ten sběrač bude přitláčen místo 8, tak 9kg? To se ale stejně nastavuje na pružinách, takže i na rovných můžu mít 11kg...

Makrelu neumeješ.
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3185
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 13. prosince 2013 - 19:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ross: se zakřivenými se lépe vejde v Pardubicích do podjezdu u zastávky 17.listopadu. 24Tr s rovnými sběrači tam měla problémy s průjezdem.

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3083
Registrován: 1-2005

Odesláno Sobota, 14. prosince 2013 - 10:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Janatak: Vyšší přítlak spíš kompenzuje jiný tvar sběrače a jinou polohu botky, nejedná se o žádné výrazné provozní zlepšení.

Údajně by měly zahnuté sběrače lépe spolupracovat s vedením díky své pružnosti, ale mně přijde, že je realita trochu jinde. V obloucích dochází k výraznému rozkmitání sběrače a pokud se kmitání sběrače přesně trefí v protipohybu na obloukovou svorku, tak to letí okamžitě ven. Pokud to nemá přítlak nebo je blbě natočená botka, tak se s tím nedá jezdit.

Jediné zlepšení je fakt asi v podjezdech, že tam o dráty nebrousí prohnutí sběračů.

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Dotazatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.178.75.170
Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 12:03:25   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak se vlastně řídí trolejbus? Předpokládám že autobus (ne náklaďák) se řídí dost podobně jako auto (stejný systém volant-brzda-plyn), jen je větší. A řídí se trolejbus taky stejně jenom s tím že řidič musí dávat pozor aby nevyjel zpod drátů a opatrně přes křižovatky? Nebo je tam nějaký zásadní rozdíl který mě nenapadl?
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4348
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 14:32:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dotazatel.: Ještě "hranaté", vysokopodlažní vozy mají 3 pedály- pedál jízdy, elektrická brzda + dobrždění vzduchem a 3., levý pedál je přímo vzduchová brza, jako u náklaďáku klasická.
Nízkopodlažní trolejbusy mají již jen 2 pedály, stejně jako autobus s automatickou převodovkou.

Ve výsledku se jedná jen o ty dráty. Chová se samozřejmě trochu jinak, je živější, neškube, protože v 99,99% případů nemá převodovku.

Makrelu neumeješ.
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 879
Registrován: 11-2009

Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 17:46:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No já trolejbus ani autobus nikdy neřídil, ale aby cokoli se spalovacím motorem jelo, tak je potřeba pořád držet plyn (nebo vyřadit - to ani nevím jestli je u automatu za jízdy možné), ale neproti tomu jsem vypozoroval že trolejbus se jen rozjede a pak už jede setrvačností, protože elektromotor ho narozdíl od spalovacího motoru nezačne hned zase samovolně brzdit.

http://www.youtube.com/paul2no
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4350
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 04. ledna 2014 - 21:41:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Paul: ano, u automatu dokonce nesmíš vyřadit, hrozí poškození převodovky, neb je nedostatečně promazávána. Jinak lze za jízdy vyředit i zařadit, ale už takhle pár řidičů poškodilo převodovku.

Trolejbus ji nemá, takže buď jede výkonem, nebo výběhem[proud]

Makrelu neumeješ.
nerd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.232.173
Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 21:51:47   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak je to dneska s ekonomickou výhodností trolejbusu? Postavit trať stojí hromadu peněz, trolejbus sám je dražší než autobus, je mnohem míň flexibilní a navíc je potřeba k němu mít autobusovou zálohu a to že má o něco nižší náklady na energii už to asi moc nevytrhne. Má dneska ještě vůbec smysl z ekonomického hlediska budovat nové tratě (a generálkovat staré)?
27
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.77.249.101
Odesláno Úterý, 07. ledna 2014 - 22:11:26   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

K Tbusu s DA není třeba mít autobusovou zálohu [happy]
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4288
Registrován: 11-2007
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 08:25:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

27: To je sice pravda, ale musíš na druhou stranu vozit sebou dieselagregát, využitelný na kolik procent? A ten DA taky není zadara...
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2291
Registrován: 9-2005
Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 10:03:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ten DA taky není zadara

Pokud vím, tak zvyšuje cenu řádově o 1 MKč. Na druhou stranu ovšem umožňuje jezdit na trať a po vozovně bez drátů, což je úspora na investicích "do drátů" (kolik že stojí jedna sjezdová a hlavně rozjedová výhybka?)

K tomu zvyšuje hmotnost o ?, která pak chybí pro obsaditelnost - ten váhový problém se na K-repu již několikrát probíral.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4359
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 11:00:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

nerd: není vysloveně třeba držet zálohu, pokud mám dobře postavené tratě a nejsem tudíž odkázán na jednu, která tvoří jakousi páteř, bez které se nedostanu nikam. Tudíž na vynechaný úsek mohu:
a) vypravit své záložní busy, které nemají co dělat
b) najmout nějakého autodopravce, který to odjede, stejně to je jen dočasně.
Mimořádka v bodě "b" lze řešit stylem, pošlu svého řidiče, ty připrav bus.

Arj: ale ten DA žere jako tank, tedy jako np bus [proud] což je mezi 40-50l/100km a potřebuje složitější údržbu.

Trať je drahá, ale při používání vhodných "uhlíků" vydrží i 40 let. A čím více jede spojů, tím méně pak jsou náklady na km.

Cena trolejbusu je výcuc z prstu výrobců. A nedivil bych se, kdyby byli domluveni, trolejbus je přece takový přežitek a je jich málo, to nás přece neživí.
Namátkou- karoserie autobusu bez motoru cca 3,5 M, TM o výkonu 60kW 3.f, stojí cca 0,5 M., tažke 100kW do 1M, výzbroj může být kolik? 1-2 M.
Suma sumárum, cena trolejbusu vychází do 6,5 M Kč, to mně chcete říci, že sběrače se stahováky stojí 3,5M?
Takže cena vychází okolo +30% nad bus, nikoliv 100%, jak je tomu dnes...

Když se trolejbus dělal v Ostrově, kde se musel platit vývoj a posléze zkoušky karoserie, to bylo pochopitelné, dnes ne.

Edit: úprava textu.

(Příspěvek byl editován uživatelem 9 tr.)

Makrelu neumeješ.
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 778
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 12:29:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

9_tr:
Kde máš započítánu cenu schválení drážním úřadem pro provoz?
Pokud schvaluješ něco pro 10 kusů nebo pro 1000, lze cenu takového schválení rozpočítat uplně jinak.
Netuším jak složité je schválit trolejbus, u nás ve firmě schvalujeme něco uplně jiného, ale je to boj na dlouho a dost složitý.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4361
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 08. ledna 2014 - 21:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

No, tak celkové schválení je za 30 000, jinak se vše řídí cenovým řádem. Dobře, tak 100 000 navrch za typ.

Makrelu neumeješ.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1700
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 12:08:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Když se trolejbus dělal v Ostrově, kde se musel platit vývoj a posléze zkoušky karoserie, to bylo pochopitelné, dnes ne.
To chceš ja říct, že k tomu, aby jsi do autobusové kasle nabouchal elektrickou výzbroj, nepotřebuješ, žádný vývoj, žádnou projekci, žádné rozpočtáře apod. ?
Trochu jsi mi připoměl demagogii jednoho nejmenovaného, který srovnával přepočet ceny 1kg televie s přepočtem 1kg tramvaje...
Tady je spíše potřeba přepočítávat tyhle "režijní" náklady (projekce apod) na počty vyrobených ks, což je pochopitelně v neprospěch trolejbusů.
Tohle všechno je třeba zohlednit. Tím ale samozřejmě neříkám, že cena nemůže být nadhodnocená. Ale ne rozhodně tak, jak jsi počítal v Tvém příspěvku.

Pozor! Pokud máš elektrotechnické vzdělání nabízím ti volné pracovní místo v oblasti servisu zab.zař. v Praze a Středních Čechách.
Stačí být kamarád s pájkou a taky trochu s počítačem a mít snahu příjít na to, jak některé věci fungují nebo proč nefungují. Praxe není nutná, vztah k železnici vítán! Napiš na mail pod nickem.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4362
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 09. ledna 2014 - 17:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Houmr: tohle já beru, ale pořád ten vývoj elektrovýzbroje není takový, aby sežral i zbylých 3,5 mega na jeden trolejbus.
Reálná cena trolejbusu by měla být cca o 30% vyšší, než bus.
ŠKODA to sama nepřímo přiznala u hybrida, který je uvnitř jako TROLEJBUS s DA, jen chybí ty sběrače. Cenu sice nevěděli přesně ale reálně odhadovali ji na oněch +30% od SD busu...

P.S. nezapomeň na mého ex. zaměstnavatele. Pracnost a přibližné ceny jsem si zjišťoval. Je to sice delší dobu, ale zase ne 10 let.

Nehledě na to, že např. rozpočtář dělá i jiné zakázky, takže ho nedržím jen kvůli trolejbusům, kterých udělám 50 za rok...

Makrelu neumeješ.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4366
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 10. ledna 2014 - 22:22:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Houmr: tak jsem se byl schválně informovat. Měnič na 100-200kW je dnes celkem běžná a relativně levná věc.
Dokonce i modelový příklad se podařilo najít a cena byla, dle mého odhadu, 2,5M Kč. V této ceně jsou i jiné věci, takže ty 2M jen za el. výzbroj jsou reálné...

Makrelu neumeješ.
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2296
Registrován: 9-2005
Odesláno Neděle, 12. ledna 2014 - 00:02:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

9 tr, a teď ještě najít nějaký ten trolejbus za cenu busu + 2 MKč ...

Což mi připomíná, ve Vilniusu si na konci roku 2010 vyrobili z "náhradních dílů" (CZ, PL, DE, karoserie vlastní) a tvrdili, že se dostanou pod 250 k€.
Byl někdo v poslední době v těch krajích a viděl to tam jezdit nebo zmizel do ztracena?
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3484
Registrován: 3-2005

Odesláno Úterý, 11. února 2014 - 23:42:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

http://www.busportal.cz/modules.php?name=article&sid=11484&secid= 7

Tak si tak říkám, že už je jen krůček k tomu, aby někdo znovuvynalezl obyčejný trolejbus... [happy]
tramvajovy fanda
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.220.252.83
Odesláno Úterý, 25. února 2014 - 11:16:45   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jsem velkym priznivcem tramvaji.Konec koncu tento kapacitni a ekologicky dopravni prostredek zaziva velky comeback v celem vyspelem svete,zejmena ve Francii,kde vznikaji nove tram.systemy,i na ukor trolejbusovych trati.Viz Lyon,Grenoble.Ale i rakousky Innsbruck se vzdal trlejbusu ve prospech rozvoje tramvajove site.Tam je to z kapacitnich duvodu logicke.Ale mrzi mne,ze se asi vytrati trolejbusy z Mar.Lazni,to by byla velka skoda,protoze mesta s trolejbusovym provozem,stejna jako mesta s tramvajemi maji "dusi".
Bkp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6611
Registrován: 8-2003

Odesláno Čtvrtek, 27. února 2014 - 08:59:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


Slepeckou holí se golf nedá hrát!
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4444
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 13. března 2014 - 22:43:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

a pak že je trolejbus out
Turecko
žádná experimentální dráha jak v Arábii, ale normální provoz.

Makrelu neumeješ.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4463
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 09. dubna 2014 - 00:20:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)


Makrelu neumeješ.
Honzamhdol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 852
Registrován: 1-2005
Odesláno Sobota, 19. dubna 2014 - 12:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím! Mám dotaz, ví tu někdo, zda se případně uskuteční nějaké akce k 20. výročí trolejbusů v Žilině a 25. výročí trolejbusů v Banské Bystrici? Děkuji!
Pavluscha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3482
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 25. dubna 2014 - 19:27:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1788
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 07:32:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

odebere šest dvanáctimetrových nízkopodlažních vozidel futuristického vzhledu. A proto daj do obrázku, který nemá ani přívlastek "ilustrační" hned kloubák.

Pozor! Pokud máš elektrotechnické vzdělání nabízím ti volné pracovní místo v oblasti servisu zab.zař. v Praze a Středních Čechách.
Stačí být kamarád s pájkou a taky trochu s počítačem a mít snahu příjít na to, jak některé věci fungují nebo proč nefungují. Praxe není nutná, vztah k železnici vítán! Napiš na mail pod nickem.
Rt6n26
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1237
Registrován: 5-2009

Odesláno Pondělí, 28. dubna 2014 - 08:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ono už snad existuje MetroSolárko v sólu?

Čtu v poslední době tak strašné věci o kouření, že jsem se tedy rozhodl přestat číst. (W. Churchill)
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2651
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 29. dubna 2014 - 20:54:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V dokumentárním snímku Kábul viděný přes závoj z roku 1988 se mihly i trolejbusy 9Tr, kdy za volantem jednoho z nich seděla řidička. Nemusím připomínat, že dnes je pro ženy nemyslitelné oblečení, které dotyčná žena má na sobě, natož, aby ženy vůbec zastávaly takovou pozici.železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1796
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 30. dubna 2014 - 07:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ono už snad existuje MetroSolárko v sólu
Stačilo by málo - buď "ilustrační foto" nebo "18 metrová verze" apod. ...

Pozor! Pokud máš elektrotechnické vzdělání nabízím ti volné pracovní místo v oblasti servisu zab.zař. v Praze a Středních Čechách.
Stačí být kamarád s pájkou a taky trochu s počítačem a mít snahu příjít na to, jak některé věci fungují nebo proč nefungují. Praxe není nutná, vztah k železnici vítán! Napiš na mail pod nickem.
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4477
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 02. května 2014 - 23:08:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doktor: a lze ho někde stáhnout ten film?

Makrelu neumeješ.
Mouka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4511
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 04. května 2014 - 09:19:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Včera kolem deváté hodiny jsem v Berouně na seřaďovacím nádraží spatřil několik vozů 27Tr v modré barvě. Netušíte, kam měly namířeno.
Karel_Š
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 435
Registrován: 7-2005
Odesláno Pondělí, 05. května 2014 - 06:47:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Sofie
Doktor
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2652
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 06. května 2014 - 12:59:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

9Tr, zkus pohledat, jestli budes mit stesti. Ja jej nikde nenasel. Zkus sledovat program Doku CS, tam se ted nekolikrat objevil v ruznych casech, tak treba jej budou jeste nekdy opakovat. Ale trolejbusy se tam mihnou jen v techto zaberech, kde tim chteji autori poukazat na emancipaci zen v dobe "novych poradku", rozumej v dobe budovani, resp. snahy o budovani socialisticke spolecnosti. Dokument, znacne tendencni, je z roku 1988, nemusim snad pripominat dobove souvilosti.

železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4478
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 06. května 2014 - 18:28:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Doktor: dobových souvislostí jsem si vědom. Ale zajímal mě celkově ten film, jak to tam vypadalo tehdy, než se vrátili ke středověkým tradicím...

Makrelu neumeješ.
rolrol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 5-2014
Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 12:11:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

České Velenice chtějí do rakouského Gmündu opět troleje. Jihočeská obec na hranicích s Rakouskem České Velenice hodlá obnovit nejstarší trolejbusovou linku na území Rakouska i Česka. Více v reportáži ČT24 zde: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/278684-ceske-velenice-ch teji-do-rakouskeho-gmundu-opet-troleje/
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3451
Registrován: 8-2005

Odesláno Pondělí, 30. června 2014 - 14:11:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

rolrol: no od cca 1:09 je tam řečeno, že chtějí postavit jen repliku trolejbusu do místního parku u nádraží ve Velenicích. Takže asi žádná obnova trolejbusové linky.

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
Ross
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 733
Registrován: 10-2005

Odesláno Pátek, 18. července 2014 - 22:52:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Velenice plánují novou atrakci: jízdu historickým trolejbusem do Gmündu

Tady se píše, že by chtěli skutečnou trasu. Jen neví jestli by to chtěli i v Rakousku.

Punk's not dead! blesk happy
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 810
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 20. července 2014 - 17:16:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

A zmiňují se tam o veřejné sbírce, ale už nikde se nepíše, jak přispět. Neví někdo?

Každý má právo na můj vlastní názor.
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10069
Registrován: 4-2003

Odesláno Neděle, 20. července 2014 - 18:17:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ví, strany 10 a 11. Ale všechno je v počátku, ostatně to vyznívá i z té reportáže, očekává se tuhej souboj ohledně technicko-legislativní stránky věci.

DIE VERGELTUNGSAFFE!
"Questa battaglia è la cosa nostra."
cestující substrát
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.179.139.115
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2014 - 09:22:23   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pokud je mi známo tak drážní vozidlo před uvedením do pohybu má dát návěst pozor - vlak zahouká, tramvaj zazvoní, na lanovce se taky zazvoní. Je moje úvaha správná, že jelikož trolejbus je taky drážní vozidlo, tak by před každým rozjezdem měl zatroubit, nebo má nějakou výjimku?
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4560
Registrován: 6-2005

Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2014 - 11:25:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

cestující: tramvaj už nemusí zvonit (minimálně v Pze).

Makrelu neumeješ.
Arj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2460
Registrován: 9-2005
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2014 - 13:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Pražské trolejbusy před rozjezdem ze zastávky zahoukaly - tak do r.1966-68. V posledních letech jejich života se to už nedodržovalo, snad jedině když byl ve voze dopravní kontrolor
Smithers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 21. srpna 2014 - 18:56:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

... a vlak už taky nehouká, jen v případě mimořádného zastavení, tuším. A ani tam ne vždy.
Kuba_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3556
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 02. listopadu 2014 - 18:07:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Evropská kuriozita: V Lublinu nahrazují nedostatek autobusů trolejbusy.

V Polsku si pustí trolejbusy s DG na autobusovou linku, zatímco v ČR drážní úřad někdy nepovolí na trolejbusové lince pravidelnou pár kilometrovou zajížďku na DG. Jestli už nenastal čas, aby se v ČR legislativně trolejbusy staly silničními vozidly a měly RZ jako autobusy a elektrobusy, podobně jako to je právě v Polsku, Německu, Rakousku... Co myslíte? Mělo by to nějaké nevýhody?

(Příspěvek byl editován uživatelem Kuba J.)

:: Můj web o hradeckých trolejbusech :: Můj YouTube kanál o dopravě ::
dopravopat
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.197.202.11
Odesláno Úterý, 11. listopadu 2014 - 21:23:18   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Y78xhBD UQaA#t=204

Zaujímavé. Ak dobre vidím tak je to trojdrôtový úsek. Výhybka bude buď nejaká vratná alebo riadená spoločne so signalizáciou ktorá púšťa vozidlá do tunela...
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4609
Registrován: 6-2005

Odesláno Středa, 12. listopadu 2014 - 16:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dopravopat: tady není co řídit, je pružinou držená v jedné poloze. Nebo možná i jinak, ještě měné složitě.

Makrelu neumeješ.
luky,ul
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.200.89
Odesláno Neděle, 16. listopadu 2014 - 17:10:49   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Dobrý den. Nevíte, kde by se daly sehnat materiály (spíše manuály) k trolejbusům Škoda 14Tr, příp. 15Tr?
rochow
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2014
Odesláno Čtvrtek, 20. listopadu 2014 - 07:46:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V Hradci Královém před nádražní budovou při příjezdu od Termínálu je na první pohled trolejbusové trolejové vedení po výhybce nesmyslně překřížené. Má to nějaký význam? Děkuji za poučení.
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3261
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. listopadu 2014 - 18:11:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jestli myslíš křížení v místě pro přecházení před vchodem do nádražní budovy, tak to je kvůli rozdílné obsluze zastávek, aby nedocházelo ke kolizím sběračů nebo čekání vozidel, když stojí jeden v zadní zastávce.

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Paul2no
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1049
Registrován: 11-2009

Odesláno Čtvrtek, 20. listopadu 2014 - 19:30:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

rochow: jeden trolejbus zastaví v první zastávce, druhý ho může předjet a zastavit v zastávce před ním - a naopak. Stejná konstrukce je i vedle v Pardubicích na Masarykově náměstí.

http://www.youtube.com/paul2no
Tr_man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3262
Registrován: 1-2005

Odesláno Čtvrtek, 20. listopadu 2014 - 20:30:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

...a na Sukově třídě... [wink]

http://pardubickamhd.cz - fotogalerie a informace z MHD v Pardubicích
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13232
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 17:29:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Který trolejbusový provoz je v ČR nejstarší?

Sdružení historické dopravní techniky Prostějov
Kecama autobus nezachráníš...
R_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3685
Registrován: 3-2005

Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 17:43:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Z těch dodnes existujících Plzeň (1941).
Pokud budeme počítat i zrušené, tak Praha (1936).
A pokud budeme počítat i trolejbusový pravěk, tak Gmünd/České Velenice (1907).
Study
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13233
Registrován: 11-2004

Odesláno Pátek, 19. prosince 2014 - 20:30:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Děkuju, šlo mi hlavně o dobu, ve které se začínalo.

Sdružení historické dopravní techniky Prostějov
Kecama autobus nezachráníš...
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 23:18:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak vzdálený úsek jsou většinou schopné napájet měnírny používané v trolejbusových systémech v ČR a na Slovensku? Stačí mi to přibližně. Předem moc děkuji.[happy]

Historie má zelenou.[vypravci]
Klub historické techniky Praha, o.s.
Honzamhdol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 17:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím! Mám dotaz, existuje ještě bývalá vozovna již dávno zrušených trolejbusů(rok 1973) v Děčíně? Pokud ano, tak kde se nachází, zda tam náhodou nesídlí současný DPMD(sídlo společnosti, garáže, dílny, ...), a dá-li se případně nafotit? Děkuji![happy]
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10950
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 20:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano. Ano. Ne.

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Honzamhdol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 17. června 2015 - 20:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Petr_k(10950): To je reakce na můj dotaz?
-OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.163.236
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 18:21:23   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já to chápu tak, že ano, existuje, ano sídlí tam i nadále dopravní podnik, ale ne, s foťákem tě tam nepustí [happy]
Roco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 11-2014
Odesláno Sobota, 05. září 2015 - 16:04:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Prosím Vás, chci se stát řidičem autobusu. V místě mého bydliště je také dopravní podnik (potenciální zaměstnavatel) provozující jak autobusovou tak i trolejbusovou dopravu.

O trolejbusech jsem původně ani neuvažoval a doposud jsem se seznamoval jen s autobusy.

Zajímá mě jestli trolejbus je složitější či jednodušší na řízení oproti autobusu?

Děkuji
kt8d5rn1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.167.60.27
Odesláno Neděle, 06. září 2015 - 10:54:46   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dle toho, jaky (s prominutim) debil jsi.
Autobus ma vyhody - obejdes, jednoduchsi pro udrzbu (kdyz se posere, nejsi technik, na to mate dilny/pojizdnou dilnu aby opravila) a basta.
Tr ma zas vyhody, ze neobejdes. Vyklopis kastany, stahnes sberace, a lehnis (placene!) [happy]
Jenomze, i kdyz vozy jsou i moderni, porad pokud vyklopis sberace, jedes, nasazujes a pod (nefunkcni vyhybku prejedes a pak manualne prehodis stopu sberacema)...a ted si do toho dej nejaky slusny lijak, snehovou vanici a spol.... Proto povetsinou maji i ridici trolejbusu o neco vyssi platy nez autobusaci (alespon u 5 dopravcu urcite). Ale sel bych do Tr. Staci ti znat sit, a dal nepujdes. Autobus ti poslou kdykoliv a kdekoliv.... A pamatujes si silnice tak dobre? kazdou trasu?
Jinak zbytek je asi stejny. Ridi se to rovnako, kola to ma stejna, volant to ma taky, svetla, dvere..... nic jineho nehledej. Jen dodrzovani jizdniho pruhu (kuli maximalnimu vyboceni sberacu vuci vozidlu a trolejove stope)...
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2015 - 15:07:04   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevím kam s tím- sice by se mohlo zdát, že to sem nepatří, ale vyjma toho letadla, je v pozadí krásně vidět trolejbusová (a autobusová) doprava v SSSR za druhé sv. války.
http://i53.photobucket.com/albums/g64/PoorOldSpike/sub4/captd-Ju8 8.jpg

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace