K-report
 

Všeobecná trolejbusová diskuse Odhlásit | Diskusní skupiny | Vyhledávání
Moderátoři | Registrace | Editace profilu

Diskuse K-report » Autobusy a trolejbusy » Všeobecná trolejbusová diskuse « Předcházející Další »

  Diskuse Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
  ClosedUzavřeno: Další diskuse již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Marek_kubík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1802
Registrován: 12-2008
Odesláno Pondělí, 27. dubna 2015 - 23:18:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jak vzdálený úsek jsou většinou schopné napájet měnírny používané v trolejbusových systémech v ČR a na Slovensku? Stačí mi to přibližně. Předem moc děkuji.[happy]

Historie má zelenou.[vypravci]
Klub historické techniky Praha, o.s.
Honzamhdol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 931
Registrován: 1-2005
Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 17:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím! Mám dotaz, existuje ještě bývalá vozovna již dávno zrušených trolejbusů(rok 1973) v Děčíně? Pokud ano, tak kde se nachází, zda tam náhodou nesídlí současný DPMD(sídlo společnosti, garáže, dílny, ...), a dá-li se případně nafotit? Děkuji![happy]
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10950
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 20:43:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ano. Ano. Ne.

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Honzamhdol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 932
Registrován: 1-2005
Odesláno Středa, 17. června 2015 - 20:51:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Petr_k(10950): To je reakce na můj dotaz?
-OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.163.236
Odesláno Středa, 24. června 2015 - 18:21:23   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Já to chápu tak, že ano, existuje, ano sídlí tam i nadále dopravní podnik, ale ne, s foťákem tě tam nepustí [happy]
Roco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 11-2014
Odesláno Sobota, 05. září 2015 - 16:04:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Prosím Vás, chci se stát řidičem autobusu. V místě mého bydliště je také dopravní podnik (potenciální zaměstnavatel) provozující jak autobusovou tak i trolejbusovou dopravu.

O trolejbusech jsem původně ani neuvažoval a doposud jsem se seznamoval jen s autobusy.

Zajímá mě jestli trolejbus je složitější či jednodušší na řízení oproti autobusu?

Děkuji
kt8d5rn1
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.167.60.27
Odesláno Neděle, 06. září 2015 - 10:54:46   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

dle toho, jaky (s prominutim) debil jsi.
Autobus ma vyhody - obejdes, jednoduchsi pro udrzbu (kdyz se posere, nejsi technik, na to mate dilny/pojizdnou dilnu aby opravila) a basta.
Tr ma zas vyhody, ze neobejdes. Vyklopis kastany, stahnes sberace, a lehnis (placene!) [happy]
Jenomze, i kdyz vozy jsou i moderni, porad pokud vyklopis sberace, jedes, nasazujes a pod (nefunkcni vyhybku prejedes a pak manualne prehodis stopu sberacema)...a ted si do toho dej nejaky slusny lijak, snehovou vanici a spol.... Proto povetsinou maji i ridici trolejbusu o neco vyssi platy nez autobusaci (alespon u 5 dopravcu urcite). Ale sel bych do Tr. Staci ti znat sit, a dal nepujdes. Autobus ti poslou kdykoliv a kdekoliv.... A pamatujes si silnice tak dobre? kazdou trasu?
Jinak zbytek je asi stejny. Ridi se to rovnako, kola to ma stejna, volant to ma taky, svetla, dvere..... nic jineho nehledej. Jen dodrzovani jizdniho pruhu (kuli maximalnimu vyboceni sberacu vuci vozidlu a trolejove stope)...
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2015 - 15:07:04   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Nevím kam s tím- sice by se mohlo zdát, že to sem nepatří, ale vyjma toho letadla, je v pozadí krásně vidět trolejbusová (a autobusová) doprava v SSSR za druhé sv. války.
http://i53.photobucket.com/albums/g64/PoorOldSpike/sub4/captd-Ju8 8.jpg
W12
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 532
Registrován: 2-2010
Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 16:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Do Zlína mají přijít dva vozy na pomocný bateriový pohon...či na klíček.. Nevím.. Nějaký odkaz.foto co mužem čekat??díky...
nereg.pozorovatel
Neregistrovaný host
Odeslán z: 146.102.34.90
Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 18:33:35   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

V tomto článku je velmi zajímavá informace (nebudu komentovat která a její důsledek)

http://kosice.korzar.sme.sk/c/8105615/kosickym-trolejbusom-odskus ali-hlavnu-trat-preco-nie-vsetko.html

Kdo má snahu bojovat za záchranu trolejbusů v KE, šiřte to tam, kde se dá, ať se to co nejvíce lidí dozví, ideálně i novináři. Sice je rád nemám, ale když by to rozmazávali, tak to třeba pomůže.
Tramvajak14
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 234
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 01:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zdravím a dodávám, že nejen Košice to mají silně nahnuté,
celkem vyhrocená je situace v Chomutově-Jirkově, kde vážně hrozí zastavení provozu do konce tohoto roku!
Polemiky na toto téma se už mnohokrát vyskytly v místním tisku. Čerstvý je článek, ve kterém je možné hlasovat

PRO ZACHOVÁNÍ TROLEJBUSOVÉ DOPRAVY

Anketa je umístěna v dolní části stránky pod článkem.
Pokud souhlasíte, (a i přesto, že výsledek hlasování vůbec nemusí být brán v potaz), volte prosím variantu:
Jsem pro zachování trolejbusové dopravyPokud Vás téma více zaujalo, můžete navštívit stránku: Trolejbusy Chomutov-JirkovTrolejbusy vpřed!
A zprávu (zvláště odkaz na hlasování) prosím šiřte všemi směry dále.

Československé trolejbusy - Web o trolejbusech na území Československa...
Tramvajak14
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 236
Registrován: 9-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. ledna 2016 - 14:42:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ještě jednou zdravím a pro ty, co by byli ochotni šířit zprávu dál, posílám leták informující o probíhajícím hlasování.

Pokud víte o svých přátelích, známých a dalších, kteří by také dali svůj hlas ve prospěch trolejbusů, prosím kontaktujte je.

Můžete jim poslat tento leták a do zprávy přidat přímý odkaz na hlasování:

http://chomutovsky.denik.cz/zpravy_region/tema-pro-rok-2016-ekono mika-vs-ekologie-aneb-zmizi-z-ulic-

Pozor při případném kopírování této adresy přímo odtud. K-R, nevím proč, neustále rozděluje slovo ekono mika a zkopírovaný odkaz pak nefunguje!

Díky za Vaše hlasy a Váš čas!Adminům a moderátorům se předem omlouvám za "dublování" příspěvků,
situace kolem chomutovsko-jirkovských trolejbusů je ale natolik vypjatá, že věřím v pochopení mého činění ;
)

Československé trolejbusy - Web o trolejbusech na území Československa...
Bétéčko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 275
Registrován: 11-2010

Odesláno Úterý, 26. ledna 2016 - 17:52:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ve městech, kde chtějí nahradit trolejbusovou dopravu autobusy na CNG, by se měli minimálně hluboce zamyslet nad informacemi, které jsou popisovány v článku DSZO a nad čísly, které srovnávají provoz jednotlivých trakcí z emisního hlediska.

Škoda 15Tr 02/6 v. č. 10851, r. v. 1988: Hradec Králové - 72 (1989-2001), Zlín - 371 (2003-2013), Ternopil - 159 (od r. 2013)
»Nesympatické na počítačích je to, že mohou říkat jenom "ano" nebo "ne", ale nikdy "možná".« - Brigitte Bardot
[happy] [smile] [happy]
transmise
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.22.39
Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 11:19:11   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Betecko-k clanku DSZO..ano,nejen obcane Zlina a Otrokovic si nedovedou predstavit,ze by jejich aglomerace byla bez oblibenych trolejbusu.Zlin jsem nekolikrat navstivil,je to moc pekne mesto a uznavam,ze k nemu trolejbusy patri.Stejne tak k Otrokovicim.Zalezi take ,jake lidi ma mesto ve svem vedeni a take na vysoke popularite trolejbusove dopravy ,ktera ma v dane lokalite zavedenou tradici.Chomutov je jaksi mimo,lidem je to asi jedno a trolejbusy tradici nemaji...
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1912
Registrován: 9-2005

Odesláno Čtvrtek, 28. ledna 2016 - 17:23:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Myslím, že v článku není nic objevného a ani nic, co by mohlo někoho nějak ovlivnit. Mariánskolázenští budou argumentovat, že proti Zlínu se nahradí jen několik krátkých trolejbusů, a tak rozdíl emisí nebude nijak zásadní.
Chomutovští zase tím, že vyjde nastejno, zda-li budou ve městě emise z CNG busů, které mají "EURO maximum", nebo emise z nedaleké elektrárny, která má "EURO minimum" a která navíc spaluje neekologické hnědé uhlí...

Pozor! Kdo si letos chcete užít Ikarusy, zůčastněte se letošního zájezdu Maďarsko 2015 aneb "Ikarus nekončí - Ikarus pokračuje!"
Termín 2.týden v září, podorobnosti pod nickem.
transmise
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.23.23
Odesláno Neděle, 31. ledna 2016 - 22:55:34   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

ad.Houmr...No nevim,zda by obyvatelum Hradce Kraloveho ci Pardubic vyslo nastejno,zda-li budou ve svych mestech mit trolejbusy ci emise z CNG busu,kdyz maji v blizkosti elektrarnu Opatovice.V obou zminovanych mestech maji trolejbusy dlouhou tradici a mistni na tento dopravni prostredek nedaji dopustit a ani si ho nenechaji nejakym priblblym rozhodnutim nekoho nahore vzit.
Houmr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1918
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 01. února 2016 - 06:34:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

O Hradci ani o Pardubicích tu nikdo nepíše. Jen o městech, které chtějí nahradit trolejbusovou dopravu autobusy....

Pozor! Kdo si letos chcete užít Ikarusy, zůčastněte se letošního zájezdu Maďarsko 2015 aneb "Ikarus nekončí - Ikarus pokračuje!"
Termín 2.týden v září, podorobnosti pod nickem.
transmise
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.243.76
Odesláno Pondělí, 01. února 2016 - 23:12:09   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jiste,ale prave timto chci poukazat,ze zalezi ve vsech mestech na tradici a oblibenosti,jakou trolejbusy nebo i tramvaje maji.Bohuzel,u trolejbusu je trochu nevyhoda,ze maji prepravni kapacitu stejnou jako autobusy.Oproti tomu maji tramvaje proti autobusum v prepravni kapacite nespornou prevahu.
DvČR
Neregistrovaný host
Odeslán z: 66.249.93.126
Odesláno Středa, 09. března 2016 - 19:46:39   Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Jelikož na své Fb stránce Doprava v České republice vše přestávám stíhat přichází na řadu výběr ještě jednoho admina.

Podmínky najdete zde: http://doprava-v-cr.webnode.cz/news/chces-se-pridat-k-nam/

Posílejte do zpráv...
Čas máte do 20.3.2016 [happy]
Roco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 11-2014
Odesláno Neděle, 20. března 2016 - 12:01:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Prosím Vás - když se přejíždí s trolejbusem úsekový dělič tak se musí vypnout pohony podobně jako u elektrické lokomotivy?
Pokud ano, není třeba u novějších trolejbusů nějaký automatický systém, který se o to stará za řidiče?
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5077
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 20. března 2016 - 16:02:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Roco: pouze topení a trakční pohony. Na topení je tlačítko, novější vozy mají tzv. antivýhybku, kdy se vypíná i rekuperace. Trakční pohony se vypnou sundáním nohy z pedálu jízdy.

Makrelu neumeješ.
Roco
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 11-2014
Odesláno Neděle, 20. března 2016 - 18:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

9tr: Děkuji
Existuje u novějších trolejbusů něco co by třeba dalo zvukové připomenutí řidiči, že se blíží k úsekovému děliči? Aby na něj prostě nezapoměl a přejel ho s odběrem?
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5078
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 20. března 2016 - 21:38:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Ne, proč? Lokomotiva to snad umí? Tak ho projdeš s proudem, s vozem to škubne, pohonné ústrojí dostane mechanický ráz a ÚD se opálí. Ovšem, máme i ÚD, které už lze projet s plným proudem.
Strší vozy měly napěťové relé, které přesně signalizovalo bezproudový stav. Dnešní signalizují bezproudí jen za určitých podmínek, tzn., průjez ÚD už není ve většině případech signalizován.

Makrelu neumeješ.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2459
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 22. dubna 2016 - 20:40:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

... Jakým způsobem se toto má pohybovat? Resp. jak má být řešený pohon?

Slovan!
9_tr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5107
Registrován: 6-2005

Odesláno Pátek, 22. dubna 2016 - 21:34:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

pravděpodobně elektrobus, z důvodu legislativy, hledej na busportále.

Makrelu neumeješ.
Ústečák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2461
Registrován: 3-2004

Odesláno Pátek, 22. dubna 2016 - 21:55:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Editovat příspěvek Smazat příspěvek Vytisknout příspěvek Odkaz na tento příspěvek  Přesunout příspěvek (jen Moderátoři/Administrátor) Zobrazit příspěvek/IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor) Zakázat IP adresu (jen Moderátoři/Administrátor)

Zajímavé... Díky za radu, mrknu se.

Slovan!

Zadejte svůj příspěvek zde
Příspěvek:
Tučné Kurzíva Podtržení Vytvořte hypertextový odkaz Vložte klipárt

Uživatelské jméno: Informace o příspěvku:
Veřejně přístupná oblast diskusních skupin. Pokud máte svůj účet, zadejte uživatelské jméno a heslo. Jinak zadejte plné jméno a heslo nevyplňujte. E-mail můžete, ale nemusíte zadávat.
Heslo:
E-mail:
Volby: V příspěvku používám HTML kód
Odkazy (URL) v příspěvku automaticky aktivovat
Akce:

Diskusní skupiny | Poslední den | Poslední 4 dny | Stromové zobrazení | Vyhledávání | Seznam uživatelů | Nápověda | Prohlížeč obrázků | Program Credits Administrace